ελληνική μουσική
    834 online   ·  210.833 μέλη

    Θεατρική ομάδα MusicHeaven. Τι λέτε ;;;

    JULIANET
    08.10.2008, 14:57

    Παράθεση:

    Το μέλος kifa στις 24-09-2008 στις 16:24 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος megaloserwtikos στις 23-09-2008 στις 01:07 έγραψε...

    Η επόμενη πρόβα μας είναι και πάλι στον Νίκο. Είναι την Τετάρτη 24 Σεπτ. το απόγευμα.

    Επειδή είναι ώρες που όλοι τρέχουμε σε δουλειές το πρόγραμμα είναι ως εξής:

    στις 6: music fun - Disastrerpiece

    στις 7: joerg2002 - Kifa

    στις 8: pterarxos - hastaroth

    και στις 8:45 η kithara woman.

    Η αναζήτηση για γυναίκα ηθοποιό 20 - 30 χρονών, (η να δείχνει τόσο) συνεχίζει να ισχύει. Δεν χρειάζεται καμία θεατρική εμπειρία. Στείλτε μου προσωπικό μήνυμα για περισσότερες πληροφορίες.



    Σε λίγες μέρες οι πρόβες θα μεταφερθούν στη μπουάτ. Περισσότερες λεπτομέρειες σήμερα από κοντά :)

    {#emotions_dlg.clap}

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : JULIANET στις 08-10-2008 15:00 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 17-10-2008 17:03 ]


    megaloserwtikos
    08.10.2008, 16:29

    Παράθεση:

    Το μέλος megaloserwtikos στις 07-10-2008 στις 14:10 έγραψε...

    Το πρόγραμμα Παρασκευής 10 Οκτωβρίου...

    Στις 5 : kithara woman

    στις 6 : hastaroth

    στις 7 : Disasterpiece

    και στις 8: music-fan.

    Λόγω έλλειψης χώρου... η συνάντηση θα γίνει σπίτι μου στην Κυψέλη, αν και δεν είναι ιδανικός χώρος... η στάση λεωφορείων και τρόλευ είναι σχεδόν έξω από το σπίτι, όλα όσα γράφουν Κυψέλη περνάνε από εδώ (αυτό είναι το πολύ καλό) , θα επανέρθω αναφέροντας ακριβώς το όνομα της στάσης, αλλά είναι έξω από το θέατρο ''Αλεξανδράκης'', πρώην ''Ριάλτο''.



    Για την Παρασκευή ισχύει το πιο πάνω πρόγραμμα.

    Για το Σάββατο 11 Οκτ. το πρόγραμμα έχει ώς εξής: Στις 5  jubilant7 - music fan. Στις 5:30 morgaine - Disastrerpiece.  Στις 7 : Kifa - joerg2002. (Η πρόβα στου Νίκου).

    Για την Κυριακή : Στις 4  jubilant7 - music fan - morgaine. Στις 7: joerg2002. (Η πρόβα στην ΜΠΟΥΑΤ)

    Υ.Γ: Η ομαδική συνάντηση μας για το Σάββατο στις 5, δεν θα γίνει. Θα γίνει μέσα στις επόμενες μέρες.

     


    -----------------
    με την πρώτη σταγόνα της βροχής, σκοτώθηκε το καλοκαίρι...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : megaloserwtikos στις 08-10-2008 16:52 ]


    megaloserwtikos
    11.10.2008, 01:00

    Παρόλο που τα έχουμε πει τηλεφωνικά ας τα γράψω κι εδώ για να είμαστε σίγουροι:

    Σάββατο 11 Οκτ. 5:30  joerg2002 - morgaine. Στις 7 kifa. (στου Νίκου)

    Κυριακή 12 Οκτ. Στις 4  jubilant7 - music fan - morgaine - Disasterpiece. (στη Μπουάτ)


    megaloserwtikos
    12.10.2008, 20:12

    Πρόγραμμα επόμενου διημέρου:

    Δευτέρα 13 Οκτ. (στην Μπουάτ) 5:30 Disasterpiece / 6:00 hastaroth / 7:00 jubilant7 / 8:15 kifa.

    Τρίτη 14 Οκτ. (στο σπίτι μου) 12 (μεσημέρι) έως 4 jubilant7 - music fan - morgaine / 1:30 Disasterpiece

     


    megaloserwtikos
    15.10.2008, 17:40

    Αύριο στη 1 το μεσημέρι, πρόβα στο σπίτι μου οι jubilant7 - music fan - morgaine !


    megaloserwtikos
    17.10.2008, 02:46

    Παρασκευή 17 Οκτ. στις 6, σπίτι μου οι Disasterpiece - hastaroth. Στις 7.30 music fan.

    Την Τετάρτη 22 Οκτ. στις 5 ομαδική συνάντηση... για μια πρώτη γνωριμία με τον μουσικό μας και την βασική στιχουργό της παράστασης!

     

     

     


    megaloserwtikos
    17.10.2008, 16:47

    Σάββατο 18 Οκτ. 14:30 hastaroth - jubilant7

    Για τις ανάγκες του θεατρικού μας έργου, αναζητώ κάποιον για έναν ανδρικό ρόλο που να τραγουδά και να παίζει κάποιο μουσικό όργανο! Αν κάποιος ενδιαφέρετε ας μου στείλει Προσωπικό Μήνυμα. Δεν χρειάζεται καμία θεατρική εμπειρία.


    -----------------
    με την πρώτη σταγόνα της βροχής, σκοτώθηκε το καλοκαίρι...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : megaloserwtikos στις 17-10-2008 22:34 ]


    megaloserwtikos
    23.10.2008, 15:39

    Περνάμε διάφορα, κάποιες δυσκολίες, κάποιες δοκιμασίες... αλλά συνεχίζουμε ακάθεκτοι και αισιόδοξοι. Κάνουμε πρόβες, δεν θα τις ανακοινώνω πλέον από εδώ. Αλλά σίγουρα προχωράμε !!!

     


    megaloserwtikos
    11.12.2008, 22:53

    Άρχίζουμε παραστάσεις !!!

    Μετά από κάποιες αναβολές που είχαμε τελευταία, επιτέλους το Θεατρικό μας έργο ανεβαίνει μέσα στο επόμενο Σαββατοκύριακο 20 και 21 Δεκεμβρίου. Οι παραστάσεις μας θα είναι κάθε Σάββατο και Κυριακή το απόγευμα...

    Εντός των ημερών επανέρχομαι ανακοινώνοντας πλέον ακριβή ώρα, συντελεστές, τίτλο έργου και κάποια λόγια για το έργο μας !

    Το σίγουρο πάντως είναι ένα... ότι είμαστε μια ομάδα 10 ανθρώπων που έχουμε δουλέψει πάρα πολύ...!

    Κι ότι θα χρειαστούμε την υποστήριξη σας !

     


    Deos
    11.12.2008, 23:27

    Καλές Παραστάσεις!

     

    {#emotions_dlg.beer}


    roubas
    15.12.2008, 13:53

    Ειχα την ευκαιρία να δω την πρόβας σας την Κυριακη 7 Δεκεμβρη πριν απο το soundcheck μας και πραγματικα εμεινα ενθουσιασμενος με τις ερμηνειες ,τα κειμενα ,τα τραγουδια και τη σκηνοθεσια!!!

    Πολλα συγχαρητήρια παιδια!!!

    Ανεβαστε την παρασταση και αφου δειτε πως θα παει στειλτε ΠΜ να δουμε αν μπορεσουμε να την ανεβασουμε και στο Ηρακλειο!!Σοβαρα μιλαω ,ηταν πολυ ωραια!!!

    Υ.Γ. Το χαστουκι που εφαγε η κοπελια και η αντιδραση της ηταν τρομερη που ψαρωσα και μπερδεψα το ρολο με την πραγματικότητα..

    Και παλι συγχαρητηρια!!


    jorge
    15.12.2008, 14:18

    Πέτρο, για τις παραστάσεις - καλή αρχή! - καλύτερα ανοίξτε καινούριο θέμα, που να έχει πληροφορίες και φωτογραφίες για την παράσταση, ώστε ακόμα και κάποιος τρίτος να μπορεί να καταλάβει περί τίνος πρόκειται. Αυτό το topic ας το κρατήσουμε για τις "εσωτερικές" σας συνεννοήσεις.


    megaloserwtikos
    15.12.2008, 18:26

    Γιάννη (deos) σε ευχαριστούμε πολύ...

    επίσης και τον Γιώργο (roybas) για τα καλά του λόγια.

    Γιώργο (jorge) αυτή την στιγμή το μόνο που μπορώ να πω είναι ό,τι οι παραστάσεις του ερχόμενου Σαββατοκύριακου (20 και 21 Δεκ.) δεν θα πραγματοποιηθούν. Υπάρχουν κάποια ζητήματα που μοιάζουν σχεδόν άλυτα...

    Ελπίζω μετά από λίγο καιρό να γνωρίζω με περισσότερη σιγουριά για την τύχη - όποια κι αν είναι αυτή - της παράστασης...


    dessypris
    08.01.2009, 20:00

    Πέτρο, νομίζω πως ήρθε η ώρα, να ανοίξεις άλλο topic με τα νεώτερα!

    Καλώς σας βρήκα!


    -----------------
    CDs σε Μουσική & Ερμηνεία δική μου:"Τελικός Προορισμός"-1993-με Ταξιδιώτες-"Θα πάρω το τρένο"-1998-(free download it @ www.dessypris.com)-"Απλά & Μπερδεμένα"-2005-buy it@http://fulltracks.wind.com.gr/

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : dessypris στις 08-01-2009 20:01 ]


    jorge
    08.01.2009, 23:25

    Από τη στιγμή που και η θεατρική ομάδα άλλαξε όνομα, νομίζω οτι είναι καλύτερα να κλειδωθεί το παρόν topic. Πέτρο περιμένουμε νέα σε νέα συζήτηση που μπορείς να ανοίξεις στο Περί Ανέμων και Υδάτων.