ελληνική μουσική
    359 online   ·  210.815 μέλη

    Θεατρική ομάδα MusicHeaven. Τι λέτε ;;;

    Hastaroth
    23.07.2008, 11:42

    Παράθεση:

    Το μέλος kifa στις 23-07-2008 στις 10:04 έγραψε...

    Λοιπον .... λόγω των τελευταίων νέων που έχουμε στη διαθεση μας , και για να εξυπηρετηθούμε όλοι η τελική πρόταση είναι η εξής :

    Πέμπτη στις 7 το απόγευμα στο Μπαντ Σίτι. Λ. Αλεξάνδρας ψιλοχαμηλά.

    Αλβέρτο μου , κοιταξε το αν μπορείς.

    Χμμ..τώρα μάς τά χαλάς λιγάκι.Πέμπτη έχω πρόβα κατά τίς 8 και έτσι άν έρθω δέν θά μπορώ να κάτσω πέρα απ'τίς 7.30.Γι'αυτό άλλωστε ΄μέ βόλευε η Παρασκευή,που θα είχα χρόνο διαθέσιμο.

    Τόν Πέτρο τόν ξέρω βέβαια,αλλά αυτά που θα συζητηθούν ασφαλώς είναι σημαντικά και δέν θα ήθελα να χάσω την συνάντηση.

    Αν το κάναμε Σάββατο απογευματάκι;

     

     


    Peace18
    23.07.2008, 12:47

    Άλλη μια ερώτηση... Μπορούμε κι εμείς οι άσχετοι και μη-πρωτευουσιάνοι να έρθουμε να δούμε τι παίζει αύριο? Ή είναι "ομαδική" η συνάντηση?{#emotions_dlg.whistling}


    nowaveband
    23.07.2008, 16:24

    an xreiasteite mousiki ipokrousi edw eimai egw kai mporw na grapsw kati kalo:-p

    min distazete!afilokerdos to kanw...mono 10000eurw zitaw:-p


    music-fan
    23.07.2008, 16:43

    ok kai gw mporw pampti mia xara paidakia


    kifa
    23.07.2008, 19:28

    Αλόχαααααα καλοί μου φίλοι !!!

    {#emotions_dlg.clap}

     

    Θα ήθελα να σημειώσω εδώ καποια πράγματα που πρέπει να τα γνωρίζεται ώστε να γίνει και η δική σας ζωή πιο έυκολη αλλά και -πανω απ ολα- να δειτε αν μπορείτε λόγω του προγραμματος σας ή τις υπόλοιπες ασχολίες σας να συμμετεχετε στη θεατρικη μας ομάδα !

     

    - Από τέλη Αυγούστου θα ξεκινησουν οι πρόβες της θεατρικης ομάδας του μουσικού μας παραδείσου.

    - Οι πρόβες θα ειναι 3 ημέρες μεσα στην εβδομάδα.

    - Οι πρόβες θα γίνονται στη περιοχή Ζωγράφου.

    - Οι παραστάσεις θα ξεκινήσουν Τέλη Νοεμβρίου.

    - Στο έργο τη σκηνοθεσία αλλά και την επιμέλεια,  της θεατρικής παράστασης την εχει αναλάβει ο πέτρος ( μελος του site με νικ megaloserwtikos ).

    - Η θεατρική ομάδα του ΜΗ θΑ διαφημιστεί όπως όλα τα event που θα γίνονται στο μαγαζί. Αυτό σημαίνει οτι τη θεατρική μας ομάδα θα τη θαυμάσουν όχι μόνο μέλη του μουσικού μας παραδείσου αλλά και ανυποψίαστοι ... περαστικοί ... χεχεχε

    - Οι παραστασεις θα διαρκέσουν περίπου 5 μήνες.

    - Μέσα στον Αύγουστο θα γίνουν κάποιες συναντησεις για να γίνει καποια αναγνωση κειμένου.. Μη σας τρομάζει , απλά ο σκηνοθέτης μας θα πρέπει να έχει κάποια γνώμη για τη δυναμική και την προσωπικότητα των ηθοποιών της παραστασης ...

     

    Μετά απ ολ αυτα θα ήθελα αν ειναι εύκολο να σκεφτείτε αν πραγματικα μπορείτε να είστε κοντά μας .. είναι πολύ όμορφο διοτι η βασική μας αρχη ειναι ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΓΙΑ ΕΜΑΣ. Απλά έαν υπάρχουν κάποια μέλη που ενώ θα ενσωματωθούν στην ομάδα και αργότερα αποφασίσουν οτι δεν ενδιαφέρονται ή δεν τους εξυπηρετούν καποια ωράρια σε προβες , παραστασεις κλπ , είναι κατανοητό οτι θα αποσυντονίσουν και τη προσπαθεια μας αλλά τη ροή του έργου που κάποιοι ρόλοι θα εχουν στηριχτεί πάνω τους.

     

    Αλόχαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

     

    {#emotions_dlg.thumbup}

     

     


    -----------------
    * "Ξέρεις πως κι αν ακόμη ξαφνικά πολυβολήσουν όργανα, και μουσικούς, και ακροατές, η μουσική δεν πρόκειται να σταματήσει". ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΕΦΕΡΗΣ * http://listen.musicheaven.gr , To δικό μας Ράδιο !!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kifa στις 23-07-2008 19:29 ]


    gialina_giannina
    23.07.2008, 21:40

    Λαμβάνοντας υπ'όψιν τα παραπάνω,και ευχαριστώ Κώστα που τα γνωστοποίησες έγκαιρα,δυστυχώς δε θα μπορέσω να λάβω μέρος σε αυτή την όμορφη προσπάθεια.Από Σεπτέμβρη θα έχω κάθε μέρα μαθήματα και θα μου μένει μόνο ένα Σαββατοκύριακο ελεύθερο.Θα έπρεπε να το είχα σκεφτεί από την αρχή αλλά από τον ενθουσιασμό μου δεν το σκέφτηκα. Ήθελα πολύ να είμαι μαζί σας παιδιά αλλά δε νομίζω να τα καταφέρω.Αν πάντως χρειαστείτε οποιαδήποτε άλλη βοήθεια, είμαι στη διάθεση σας. Smile


    margo
    23.07.2008, 23:13

    Πριν ποστάρω copy-paste το μηνυμα της

    gialina_giannina απο πάνω..{#emotions_dlg.crying}

    πείτε μου ότι οι πρόβες δεν θα είναι αποκλειστικά βραδυνές {#emotions_dlg.blink}{#emotions_dlg.wacko}


    megaloserwtikos
    24.07.2008, 00:10

    Επειδή ξέρω ότι υπάρχουν προβλήμματα σχετικά με τα ωράρια μας, είναι φυσικό άλλωστε, όλοι μας κάνουμε κάτι ακόμα, προσανατολίζομαι ήδη σε ένα σπονδυλωτό έργο που κάποιες πρόβες θα είναι βραδυνές αλλά και κάποιες μεσημέρι η άλλες ώρες. Όλα μπορούν να γίνουν, αν κάποιος ενδιαφέρεται να συμμετάσχει θα βρούμε κάποια λύση... φιλική διάθεση να υπάρχει και τα υπόλοιπα θα γίνουν.

    Το πιθανότερο είναι - αν και ακόμα είμαστε σε πρώιμες συζητήσεις - το έργο να αποτελείται από κάποια σκετς, σχετικά μικρά σε διάρκεια - περίπου 10 με 15 λεπτά το καθένα - έτσι ώστε να μην είναι καθόλου κουραστικό για κανέναν...

    Λίγη υπομονή και σε λίγες μέρες θα ξέρουμε ακριβώς για το έργο. Επίσης θα ξέρω πόσοι ηθοποιοί θα χρειαστούν, δεν αποκλείεται το έργο να έχει ανάγκη κι από μουσικούς. Όλα αυτά θα τα ξέρουμε σε λίγες μέρες.

    Όσο αφορά αυτές τις συναντήσεις, είναι συναντήσεις που πίνουμε καφεδάκι, κουβεντιάζουμε και γνωριζόμαστε... όποιος μπορεί να είναι αύριο στο bad city, ακόμα και για κάνα μισάωρο αν δεν μπορεί περισσότερο, θα ήταν καλό για μια πρώτη επαφή... Θα είμαστε εκεί στις 7...

    Αν κάποια η κάποιος δεν μπορεί αυτή την ώρα ας μου στείλει ΠΜ να κανονίσουμε κάποια άλλη στιγμή. Έχω την ανάγκη, επειδή δεν γνωριζόμαστε, να αποκτήσουμε μια πρώτη γνωριμία, για να σας σκέφτομαι για την διανομή.


    -----------------
    με την πρώτη σταγόνα της βροχής, σκοτώθηκε το καλοκαίρι...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : megaloserwtikos στις 24-07-2008 00:16 ]


    kifa
    24.07.2008, 10:50

    Τελικά η συνάντηση ειναι για απόψε ? Αν ναι ποιοι θα παρευρεθούν ?

    Αλόχαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

    {#emotions_dlg.clap}


    Peace18
    24.07.2008, 13:42

    Eipame stis 7 simera! Pairnw leoforio kai erxomai! (sorry gia ta greeklish den mou bgazei ellhnika)!

    Oso gia tis probes kai tis parastaseis tha ta doume apo konta. Mprei na min exei apokleistikotita to Notio Klimakio!

    Mono peite mou arithmo tou magaziou gia na pw sto taxi!


    thaliey
    24.07.2008, 14:13

    kifoudiiiiii που ειναι ο ρολον μ που μου υποσχεθηκες??????????????????????μακιααα!!!


    kifa
    24.07.2008, 14:29

    2η  συνάντηση γνωρίμίας  θεατρικής ομάδας ΜΗ . Ωρα 7

    BAT CITY
    Λ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ 11

     - megaloserwtikos

     -  music-fan 

     -  Peace18

     - Hastaroth

    - Doritaki

    Όποιο άλλο μελος επιθυμεί να παρευρεθεί στη συνάντηση ειναι ευπρόσδεκτο !!

    {#emotions_dlg.clap}


    -----------------
    * "Ξέρεις πως κι αν ακόμη ξαφνικά πολυβολήσουν όργανα, και μουσικούς, και ακροατές, η μουσική δεν πρόκειται να σταματήσει". ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΕΦΕΡΗΣ * http://listen.musicheaven.gr , To δικό μας Ράδιο !!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kifa στις 24-07-2008 14:30 ]


    music-fan
    24.07.2008, 21:44

    παιδακια θα με συγχωρεσετε που δεν παρευρευθηκα δεν ηξερα και καποιον να ειδοποιησω..επρεπε να παω να παρω τα εισητηρια του πλοιου(αναποφευκτο δυστυχως!!) την αλλη φορα θα μαι μεσα σιγουρα byezzzzzzz


    Eliza21
    24.07.2008, 22:23

    Ολα οκ??? Εχουμε κάποιο νεότερο??? Καταλήξαμε κάπου???? Μιλήστε καλέ να μάθουμε κ εμείς........{#emotions_dlg.rolleyes}


    megaloserwtikos
    24.07.2008, 22:41

    Αφού σκέφτηκα διάφορα έργα, μονόπρακτα γνωστών συγγραφέων και άλλα ήδη γραμμένα, είμαι σχεδόν πεπεισμένος ότι το έργο πρέπει να προκύψει από την θεατρική ομάδα του ΜΗ. Άλλωστε αυτό σημαίνει ομάδα. Η συνεργασία μιας ομάδας ανθρώπων.

    Τι σημαίνει αυτό... πλέον η αναζήτηση δεν αφορά μόνο διαθέσημα μέλη - ηθοποιούς, αλλά και μέλη - που ενδιαφέρονται να γράψουν κάποιο σκετς. Μέλη που θα μπουν στην διαδικασία του θεατρικού συγγραφέα. Μπορείτε είτε από εδώ, είτε - επειδή είναι λίγο πιο σοβαρή και επίπονη διαδικασία - να μιλήσουμε μέσω ΠΜ η τηλεφωνικά, κανονίζοντας και κάποια συνάντηση.

    Επίσης..... το έργο όπως το σκέφτομαι, θα έχει μουσική και τραγούδια. Πιθανό να είναι και πολλά... Αν κάποιος επιθυμεί να  συνεργαστεί στη μουσική η στους στίχους, μπορεί επίσης να επικοινωνεί μαζί μου, είτε από εδώ η με ΠΜ.

    Επίσης... αν υπάρχουν μέλη που έχουν σχέση με χορό.... καλοδεχούμενα!!!

    Το έργο δεν το κάνω εγώ... θα έχω μεν αυτό που λέμε ''καλλιτεχνική ευθύνη'', αλλά το έργο - τουλάχιστον η προτασή μου ως αυτή την στιγμή - θα το φτιάξουμε όλοι μαζί...


    kifa
    24.07.2008, 22:43

    Παράθεση:

    Το μέλος Eliza21 στις 24-07-2008 στις 22:23 έγραψε...

    Ολα οκ??? Εχουμε κάποιο νεότερο??? Καταλήξαμε κάπου???? Μιλήστε καλέ να μάθουμε κ εμείς........{#emotions_dlg.rolleyes}



    Ένα έχω να πω ... ΤΟ ΕΡΓΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ !!! Υπομονή ....

    Υ.Γ : Πέτρο , ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ !!!!

    {#emotions_dlg.thumbup}    {#emotions_dlg.beer}


    kifa
    24.07.2008, 22:45

    Παράθεση:

    Το μέλος megaloserwtikos στις 24-07-2008 στις 22:41 έγραψε...

    Αφού σκέφτηκα διάφορα έργα, μονόπρακτα γνωστών συγγραφέων και άλλα ήδη γραμμένα, είμαι σχεδόν πεπεισμένος ότι το έργο πρέπει να προκύψει από την θεατρική ομάδα του ΜΗ. Άλλωστε αυτό σημαίνει ομάδα. Η συνεργασία μιας ομάδας ανθρώπων.

    Τι σημαίνει αυτό... πλέον η αναζήτηση δεν αφορά μόνο διαθέσημα μέλη - ηθοποιούς, αλλά και μέλη - που ενδιαφέρονται να γράψουν κάποιο σκετς. Μέλη που θα μπουν στην διαδικασία του θεατρικού συγγραφέα. Μπορείτε είτε από εδώ, είτε - επειδή είναι λίγο πιο σοβαρή και επίπονη διαδικασία - να μιλήσουμε μέσω ΠΜ η τηλεφωνικά, κανονίζοντας και κάποια συνάντηση.

    Επίσης..... το έργο όπως το σκέφτομαι, θα έχει μουσική και τραγούδια. Πιθανό να είναι και πολλά... Αν κάποιος επιθυμεί να  συνεργαστεί στη μουσική η στους στίχους, μπορεί επίσης να επικοινωνεί μαζί μου, είτε από εδώ η με ΠΜ.

    Επίσης... αν υπάρχουν μέλη που έχουν σχέση με χορό.... καλοδεχούμενα!!!

    Το έργο δεν το κάνω εγώ... θα έχω μεν αυτό που λέμε ''καλλιτεχνική ευθύνη'', αλλά το έργο - τουλάχιστον η προτασή μου ως αυτή την στιγμή - θα το φτιάξουμε όλοι μαζί...



    {#emotions_dlg.thumbup}


    Eliza21
    24.07.2008, 22:58

    Παράθεση:

    Το μέλος megaloserwtikos στις 24-07-2008 στις 22:41 έγραψε...


    Επίσης... αν υπάρχουν μέλη που έχουν σχέση με χορό.... καλοδεχούμενα!!!


     

    Τι? Θα χορέψουμε κιόλας?????? Το υπέρτατο ρεζιλίκι {#emotions_dlg.blush}


    WC
    24.07.2008, 23:28

    kalh fashh.....!!!!!!!!!!!!!!{#emotions_dlg.thumbup}


    -----------------
    W.C

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : WC στις 24-07-2008 23:28 ]


    kifa
    25.07.2008, 00:08

    Παράθεση:

    Το μέλος Eliza21 στις 24-07-2008 στις 22:58 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος megaloserwtikos στις 24-07-2008 στις 22:41 έγραψε...


    Επίσης... αν υπάρχουν μέλη που έχουν σχέση με χορό.... καλοδεχούμενα!!!


     

    Τι? Θα χορέψουμε κιόλας?????? Το υπέρτατο ρεζιλίκι {#emotions_dlg.blush}



     

    Ελίζα, σκηνοθετικές πηγές που ανέφεραν ότι ο ρόλος σου περιλαμβάνει εκτός από το χορό  τα εξής : κλακέτες , κροτίδες , πατιναζ σε πάγο ... ααααα .... ξεχασα .... να εξημερώσεις και το λιοντάρι  {#emotions_dlg.crying} ...

     

    {#emotions_dlg.clap} {#emotions_dlg.clap} {#emotions_dlg.clap}