ελληνική μουσική
    436 online   ·  210.845 μέλη
    CATWOMAN26
    12.08.2008, 18:58

    Ψαχνω ενα ανθρωπο το τονιζω αυτο πανω απ΄ολα ανθρωπο και μετα επαγγελματια να με αναλαβει.Γνωριζει κανεις καποιο αξιοπιστο;Ή τουλαχιστον αν ξερετε καποιο γραφειο που μπορω να απευθυνθω.την εχω πατησει και θελω να μου πειτε σιγουρα πραγματα!Ευχαριστω!

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : CATWOMAN26 στις 12-08-2008 19:00 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 12-08-2008 21:10 ]


    johnfrusciante
    12.08.2008, 19:53

    εγω προτεινω ψινακη φιλεναδα..


    stratosbb
    12.08.2008, 20:20

    Βασικα θα πρεπει να αναφερεις για τον λογο που θελεις manager, τραγιουδας??? αν ναι λαικο??? rock??? τι?? ξερω καποια  πολυ καλη εταιρεια  που ισως σε αναλαβει.


    pclos
    12.08.2008, 21:29

    mporw na se analavw egw an oti kaneis to kaneis kala...alloiws...no  luck....


    CATWOMAN26
    13.08.2008, 12:31

    Αγαπητε johnfrusiante δε θα ταν και αχημη ιδεα ξερεις,απλα δε ξερω πως να ερθω σ΄επαφη μαζι του.Εχεις καμια ιδεα?

    Stratosbb  ναι,φυσικα και τραγουδαω και κανω και μαθηματα φωνητικης.Μπορεις να μου δωσεις καποιες πληροφορεις για την εταιρια που λες;


    BAGRATION
    13.08.2008, 12:46

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : BAGRATION στις 13-08-2008 19:11 ]


    CATWOMAN26
    13.08.2008, 13:14

    BAGRATION πρωτον δεν ειμαι κοπελα σου και δευτερον ειμαι πολυ σαφης στο τι ακριβως ψαχνω.Εσυ με τι ακριβως ασχολεισαι?


    BAGRATION
    13.08.2008, 19:11

    {#emotions_dlg.oops}Με συγχωρείς... Λίγο καλαμπούρι πήγα να κάνω......καλοπροαίρετα . Ηταν με την γνωστή ατάκα που είχε πετάξει η Άνζελα.

    Είδα ότι σε νευρίασα όμως (δηλαδή το καλαμπουρι απέτυχε) οπότε το σβήνω.


    -----------------
    " Το μαχαίρι θα φτάσει μέχρι το κόκκαλο"

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : BAGRATION στις 13-08-2008 20:34 ]


    CATWOMAN26
    14.08.2008, 14:50

    Οκ BAGRATION ,δε πειραζει.Απλα δε καταλαβα το αστειο σου!Να σαι καλα!


    pclos
    15.08.2008, 11:15

    mmm esy nomizeis oti kanw plaka etsi?ok


    toumba
    15.08.2008, 12:33

    φίλη δεν ειμαι manager ούτε κάτι παρόμοιο αλλα έχεις σκεφτεί μήπως παρέα με κάποιο συγκρότημα να βγάλετε καποια δουλειά ? δυο τρία κομμάτια έστω ενορχηστρωμένα με μπουζουκι και ντεφια ή κιθαρες τυμπανα μπασα και φυσικα εσενα στο τραγουδι στα φωνητικά....ετσι σε οποια δισκογραφικη εταιρία η ανάλογη θυγατρική που να κλείνει δουλειές σε μαγαζιά και πανηγύρια να εχεις μια κάποια ολοκληρωμένη δουλειά - δείγμα της φωνής , του τραγουδιού σου... γιατι κακα τα ψέμματα ο άλλος πρέπει πρώτα να του έχεις δώσει μια κάποια εντύπωση των δυνατοτήτων σου πρότου σου κλείσει κάποιο studio για να τραγουδήσεις είτε για κάποια ηχογράφηση ειτε για να αποδείξεις οτι εισαι οτι πρέπει για την πίστα........

    εάν θέλεις ρίξε μια ματιά σε ενα μήνυμα που έστειλα - γυρεύω και εγω τραγουδίστρια και για να λες οτι σπουδάζεις φωνητικη και οτι ασχολείσαι καποιο καιρο δε μου περνας και για καμμιά τυχαία

    ένα δείγμα μιας σύνθεσης δικής μου για να δείς με τι ήχους γράφω

    http://www.audiobiblio.com/stream/song/23500/unknown/johny-guitar-8beta.php

    αν και πάλι δε θές ,εντάξει άκυρο το μήνυμα αλλα τουλαχιστο στείλε μου μια δυο ηχογραφήσεις δικές σου μονο με φωνή αλλα τραγουδιστά - δε εχει να κάνει εαν ο στιχος ειναι δικος σου ή καποιου τραγουδιου που έχει κυκλοφορήσει εσυ αποφασίζεις - και θα σου στείλω σε καποιο ε-mail η σελιδα το τραγουδι σου με μουσικη θα συνθέσω επιτόπου κατι πρωτότυπο οποτε να εχεις τραγουδι ολοκληρωμένο οχι μονο με φωνη - ξέρω αρκετοί ζητανε χρηματικό αντιτιμό για τέτοιες δουλειές συνήθως εγω πάλι δε θέλω τιποτα ευχαρίστηση μου να ασχολούμαι με τη μουσική και εχω και μια περιέργεια να σε ακούσω...... κακα τα ψέμματα οι ανθρώποι του χώρου οι "φτιαγμένοι" τουλάχιστο σπανια δινουν ευκαιρία σε καποιον νέο και κρινοντας απο αρκετά που βλέπω σπανίως μου φαίνεται κρινουν βάση ταλέντου η αποτελέσματος.... απορω γιατί καποια κομμάτια με μελωδίες που έχει αποδειχτεί ειναι απλα ετοιμες loopes καποιου korg triton συνθεσαιζερ πλαισιωμένες παντως απο κάποιον γνωστό και σωστο τραγουδιστη να γινονται επιτυχιες όταν θα μπορουσαν να επέλεγαν δουλειές παιδιών που κάνουν καποιο ξεκίνημα αλλα έχουν βγάλει διαμάντια με αποτελεσμα και ο σωστος και γνωστος τραγουδιστης να εχει 200% επιτυχια και να βγάλει κατι και ο νέος που έβγαλε το διαμάντι πχ αναγνώριση της δουλειάς του...αλλα σε ενα χώρο οπου επικρατεί η φίρμα και οι γνωριμίες  δυσκολα θα αφήσει κάποιος τον νεο αυτο να προκόψει......ασχετα τα σχόλια με το υπόλοιπο μήνυμα.....

    φίλη μου περιμένω την απόφαση σου

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : toumba στις 15-08-2008 13:31 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : toumba στις 15-08-2008 13:34 ]


    CATWOMAN26
    15.08.2008, 17:57

    Γεια σου touba.Σευχαριστω για την ιδεα και τις συμβουλες σου.Τελικα βρηκα αυτο που εψαχνα και μεχρι  στιγμης ολα δειχνουν πως εκανα καλη επιλογη.Εχω ,ομως υποψιν την προταση σου και ισως λεω ισως δε ξερω στο μελλον να επικοινωνησω μαζι σου.Σ ευχαριστω και παλι!

    pclos,sorry αλλα οπως ηδη θα διαβασες πιο πανω,βρηκα συνεργατη.Σ ευχαριστω πολυ παντως για την προσφορα σου.

    Σας ευχαριστω ολους που απαντησατε στο ερωτημα μου,το θεμα αυτο κλεινει εδω.Κλη επιτυχια σε οτι κι αν κανετε!