ελληνική μουσική
    843 online   ·  210.833 μέλη
    Nadinoula
    21.02.2005, 19:38
    ΟΚ τελικά το βρήκα κι αυτό και τέλος το παιχνιδάκι!Πάντως αν δεν κερδίσετε το ιαματικό νερό δεν έχετε καμμία ελπίδα...θα σας σκοτώσει έτσι κι αλλιώς ο ασχημομούρης, ό,τι και να κάνετε. Αυτό έπαθα κι εγώ αρχικά
    Haroulinda
    22.02.2005, 08:40
    Ουφ καλημέρα,

    αυτό το δωμάτιο με τα σχοινιά με έσκασε! Τελικά πως το πέτυχα δεν ξέρω τραβούσα μία το ένα, πατούσα το ένα κουμπί, έβγαινα έξω, έμπαινα μέσα κτλ τελικά τα κατάφερα!

    Το νερό πως το βρήσκω τώρα? Αφού το κουμπί είναι διεγραμμένο! Δηλαδή πρέπει να το ξανακάνω από την αρχή? και το δωμάτιο με τα σχοινιά πως θα το ξαναπεράσω?


    mmm
    22.02.2005, 14:56
    Για δείτε κι αυτό : Ο Garfield και τα μεταλλαγμένα λαζάνια (ε ναι, μ' έπιασε ένας μικρός παλιμπαιδισμός σήμερα, το παραδέχομαι... ) !!!
    Garfield: Attack of the mutant lasagna
    Μόνο που δεν παίζεται on-line, πρέπει να το κατεβάσετε. Είναι περίπου 6ΜΒ αλλά έχει πολύ γέλιο
    Nadinoula
    22.02.2005, 21:12
    Hi!
    Λοιπόν Haroulinda,έχω την εντύπωση πως για να καταφέρεις να ξεφύγεις ζωντανός πρέπει να έχεις το ιαματικό νερό,διαφορετικά και πάλι τελειώνει το παιχνίδι αλλά με κάπως...άσχημο τέλος.Όσο για το δωμάτιο με τα σχοινιά κάνε ακριβώςαυτό που σου λέει το χαρτάκι και θα τα καταφέρεις.

    mmm thanks ξεκίνησα να το κατεβάζω...(αργά αλλά σταθερά!)


    Haroulinda
    23.02.2005, 15:44
    Τα κατάφερα... γλύτωσα απο τον Freddy! Είχε πολύ πλάκα όμως έτσι όπως πεταγόμουν να μην με κτυπήσει με την ... πετσέτα!

    mmm ευχαριστούμε για το καινούργιο αλλά δυστιχώς δεν μπορώ να το κατεβάσω στην δουλειά θα δοκιμάσω από άλλο πι σι!


    Haroulinda
    25.02.2005, 13:32
    Παρασκευή δεν είπαμε?

    Λοιπόν αυτό δημιουργήθηκε από τους ίδιους που κάνανε και το Samorost και το Quest for the rest! Είναι πολύ ωραίο και ... χιονισμένο! Πάλι είναι παιχνίδι point & click!

    Sabrina in North Pole!
    Η Σαμπρίνα επισκέφτηκε ένα φίλο. Το πρωί λοιπόν σαν επέστρεφε στο σπίτι της ένας δυνατός άνεμος την παρέσυρε μακριά. Τώρα δεν ξέρει καν που βρίσκεται. Πρέπει να την βοηθήσουμε!

    Καλή διασκέδαση!



    Γραμμένο και Υπογραμμένο από μένα, την Χαρουλίντα... και για όσους δεν με ξέρετε? TOUGH! Εγώ με ξέρω!


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Haroulinda on 25-02-2005 14:29 ]
    Nadinoula
    25.02.2005, 22:23
    Thank you Haroulinda...Πολύ όμορφο φαίνεται το παιχνιδάκι!Aλλά αυτό το γεφύρι δεν μπορώ να το περάσω με τίποτα...Όλο πνίγομαι
    Please...gimme some help
    Nadinoula
    25.02.2005, 22:27
    Βιάζομαι καμμιά φορά να παραιτηθώ....OK και το γεφύρι και προχωράμε!
    Haroulinda
    28.02.2005, 08:59
    Μπράβο Ναδινούλα... σιγά μην τα κατάφερνες εσύ!!!

    Λοιπόν έχουμε κι άλλα πολύ πολύ χαριτωμένα,

    1. [/b]Sangar Sabrina! όπου θα βοηθήσουμε την Σαμπρίνα να πάει στο μυστικό της νησί!

    2. Cavedude's Ventures!

    3. Save the kiddo!

    4. Paper stickdude!

    Καλή διασκέδαση!



    Γραμμένο και Υπογραμμένο από μένα, την Χαρουλίντα... και για όσους δεν με ξέρετε? TOUGH! Εγώ με ξέρω!


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Haroulinda on 28-02-2005 09:02 ]


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Haroulinda on 28-02-2005 09:04 ]
    Nadinoula
    01.03.2005, 16:47
    Thanks Haroulinda!Αν και σήμερα είναι Τρίτη (!) είπα να ρίξω μια ματιά...
    Είναι όντως χαριτωμένα παιχνιδάκια!
    Η Sabrina δεν μπορώ να πω...καλό κοριτσάκι,δε με δυσκολεύει!!
    Το 2ο το προχώρησα λίγο αλλά έχω κολλήσει και κρέμομαι πάνω από τον καταρράχτη...
    Το 3ο αυτή τη στιγμή δεν ανοίγει (μάλλον έχει κάποιο πρόβλημα η σελίδα)
    ενώ στο 4ο δεν μπορώ ούτε καν να ξεκινήσω...
    Haroulinda
    01.03.2005, 16:58
    Ναδινούλα,

    έχω κάνει τα δύο με την Σαμπρίνα (όντως καλό κοριτσάκι, το γκρεμοτσάκισα 5-6 φορές και δεν εβγαλε άχνα) το τρίτο Save the kiddo! και το τέταρτο το Paper stickdude!

    Το δεύτερο Cavedude's Ventures δεν το κανα ακόμα!
    Ninioum
    02.03.2005, 22:01
    Tha psofiso stin karekla!!!!!Ti skata leipei?exo vrei 2 mikra kleidia gia ta syrtaria, 1 allo "ordinary key" ta kalodia gia to cd player,ti mpataria to kouti, to daxtilidi,to metal stick,tin kasseta, to xarti me tin ilithia diefthinsi, kai mia thiki gia cd. To krevati to xo psaksei ap tin kali ki ap tin anapodi 3 pragmata vrika!!!
    Ekei pou exei apla ton toixo exei tipota?
    Help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Haroulinda
    03.03.2005, 08:53
    Quote:

    Το μέλος Ninioum στις 02-03-2005 στις 22:01 έγραψε:

    Tha psofiso stin karekla!!!!!Ti skata leipei?exo vrei 2 mikra kleidia gia ta syrtaria, 1 allo "ordinary key" ta kalodia gia to cd player,ti mpataria to kouti, to daxtilidi,to metal stick,tin kasseta, to xarti me tin ilithia diefthinsi, kai mia thiki gia cd. To krevati to xo psaksei ap tin kali ki ap tin anapodi 3 pragmata vrika!!!
    Ekei pou exei apla ton toixo exei tipota?
    Help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!





    Λοιπόν είσαι στο Crimson Room απο τι κατάλαβα! Ετσι στα γρήγορα να σου πω ότι έχει δυο πραγματάκια να πάρεις ένα στην κουρτίνα και ένα στο παράθυρο... Ανοιξε με τα κλειδιά τα συρτάρια... Βρες ακριβώς τις γωνιες του κρεβατιού να κάνεις κλικ...


    Haroulinda
    03.03.2005, 14:27
    Quote:

    Αν κρίνω από την... προϋπηρεσία σου, αυτό δεν θα σου κρατήσει πάνω από ένα τέταρτο !
    Για δοκίμασε κι αυτό :
    http://ctime.cool.ne.jp/MyDiamondBaby/game.htm
    Ενα μικρό πρόβλημα μόνο, η αγγλική version δε δουλεύει ακόμα, οπότε δοκίμασε τη γιαπωνέζική (μην τρομάζεις βρε, δεν υπάρχει τίποτε που να χρειαστεί να το διαβάσεις για να βγεις από το δωμάτιο).

    [/I]



    Βοηθειαααα!!!

    Το έλυσε κανεις αυτό??? Ειμαι σε κάποιο στάδιο που πρέπει να έχει να κάνει με το luminol (C8H7O3N3)! Πως προχωράω όμως? Εχω κάνει το παζλ στον τοίχο! Βρήκα και κάποιο χρηματοκιβώτιο αλλά δεν ξέρω πως ανοίγει αν ανοίγει κτλ

    Βοηθεια!!!
    Nadinoula
    03.03.2005, 21:06
    Haroulinda μου δυστυχώς δεν έχω ασχοληθεί με το συγκεκριμένο παιχνιδάκι...και τώρα προσπαθώ να το ανοίξω και δε μου φορτώνει
    Θα το δοκιμάσω και αύριο αν είναι
    Haroulinda
    04.03.2005, 08:43
    Πάντως είναι πολύ δύσκολο... από την μέρα που το βάλαμε... δεν τα κατάφερα να το λύσω ακόμα!
    mmm
    04.03.2005, 11:00
    Haroulindaaaa ... που είσαι σήμερα ;;; Για δες το PM που σου 'στειλα μπας και βοηθήσει...
    Και μιας και λείπει η δημιουργός του topic, να δώσω εγώ το παιχνίδι της Παρασκευής :

    Ηoudini Master Of the Extraordinary

    Με 4 διαφορετικά επεισόδια !!!
    Haroulinda
    04.03.2005, 11:09
    Παρούσα παρούσα...

    Ευχαριστούμε για το καινούργιο... θα το κάνω αφου τελειώσω με το Διαμαντοπαίδι... που μ'έσκασε!!!

    Ευχαριστώ και για το προσωπικό μήνυμα και για όλη την βοήθεια σου mmm.


    Nadinoula
    04.03.2005, 21:06
    Hello!
    mmm ευχαριστούμε για το καινούργιο παιχνιδάκι ωραίο φαίνεται (αν και ακόμη δεν έχω καταφέρει να τελειώσω κανένα επεισόδιο!)
    Το διαμαντοπαίδι δεν ξέρω τι γίνεται...μάλλον έχει κάποιο πρόβλημα με το άτομό μου γιατί ενώ η σελίδα μου δείχνει ότι φορτώνει,έχει κολλήσει η ένδειξη στο 1411/5542 kb και δεν προχωράει με τίποτα...
    Κρίμα και πρέπει να είναι ενδιαφέρον παιχνιδάκι!

    N'oubliez pas:La vie est BELLE...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Nadinoula on 08-03-2005 20:44 ]
    Nadinoula
    08.03.2005, 20:41
    Είπα να...κρατηθώ μέχρι την Παρασκευή αλλά δεν τα κατάφερα!
    Καινούργιο παιχνιδάκι μηστυρίου λοιπόν,υστερεί λίγο σε γραφικά αλλά μ'άρεσε!
    Enjoy
    A case of the crabs

    tip:Χρησιμοποιήστε τη φαντασία σας...