ελληνική μουσική
    665 online   ·  210.828 μέλη

    17/10: Συνάντηση στο Ρακάδικο (Πειραιάς)

    joegr2002
    18.10.2008, 15:17

    Επερασαμ΄ ομορφα ομορφα ομορφα                                                              Επερασαμ΄ ομορφα ομορφα καλα  ΟΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!            


    F_ANGEL
    18.10.2008, 17:02

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 18-10-2008 στις 14:15 έγραψε...

    Καλά, δεν έχω ξαναδεί τέτοια γαϊδουριά από κατάστημα... Απαράδεκτοι.



    Βασικά..Σε τι θέμα αναφέρεσαι?Προς τι ήταν γαϊδούρια???Έγινε κάτι που δεν το πρόσεξα???(Λόγω απροσεξίας όχι λόγω του ποτού που ήπια και ψιλοζαλίστηκα στην αρχή της συνάντησης που αν δεν κάνω λάθος πρέπει να ήταν ρακί(?))


    F_ANGEL
    18.10.2008, 17:04

    Πάντως εγώ έφυγα με λάφυρο από τη συνάντηση..

     

    ΤΙΣ ΤΣΙΧΛΕΣ ΤΟΥ sitzoune81..Νίκο καλά να πάθεις,ας μην τις ξεχνούσες στη τσάντα μου..Innocent


    mellia
    18.10.2008, 20:20

    Ωραία ήταν, χάρηκα που ξαναείδα κάποια μέλη και που γνώρισα από κοντά κάποιους άλλους.

    Δεν ξέρω σε τι ακριβώς αναφέρεται ο jorge, πάντως ο σερβιτόρος επέμενε να μας αφήσει τις γεμιστές πιπεριές στο τραπέζι ενώ είχαμε κάμποσες! Μάλλον και οι ίδιοι οι σερβιτόροι ήταν αμήχανοι: παραλίγο να ρωτήσω έναν ποιό μέλος του ΜΗ είναι!{#emotions_dlg.wacko}

     Εμ καθόταν από πάνω μας και κοίταζε καλά,καλά, μετά κατάλαβα οτι έψαχνε χώρο να ακουμπήσει τα καλούδια...

    Τα υπόλοιπα μετά την ανάρτηση των πειστηρίων...{#emotions_dlg.tt2}

    ΥΓ: σπιρτουλάκι φιλιάαα


    mellia
    18.10.2008, 20:23

    Α! ευχαριστώ πολύ και για τα cd Smile


    nowaveband
    19.10.2008, 13:05

    Ήταν όλα όμορφα.......Wink


    kithara-woman
    19.10.2008, 23:44

    Φωτογραφικό υλικό δεν υπάρχει για όσους δεν καταφέραμε να έρθουμε;{#emotions_dlg.sad}


    jorge
    20.10.2008, 00:11

    Όλα ξεκίνησαν από το γεγονός οτι το μαγαζί αποφάσισε να σερβίρει φαγητό για 35 άτομα (τόσα τους είχαμε πει όταν κλείσαμε), ενώ ήμασταν ...20!

    Παρά το γεγονός οτι τους είπαμε αρκετά νωρίς πως τελικά θα είμαστε μόνο 20, αποφάσισαν όχι μόνο να μην δεχθούν την ακύρωση, αλλά να φέρουν την ποσότητα που θα έτρωγαν οι 35! Και με ρυθμό ίδιο με αυτόν που θα τα έφερναν αν ήμασταν 35!

    Ε δε γίνεται...

    Αυτό είναι αγένεια προς τον πελάτη. Επιτρέπεται σε ένα μαγαζί που έχεις πάει να φας και να χαλαρώσεις, να σου φέρνουν φαγητό με ρυθμό 5 πιάτα το λεπτό;; Που να μην έχεις που να τα βάλεις;; Που να μην μπορείς να φας γιατί πρέπει να βρεις χώρο για τα πιάτα που έρχονται;;Σε κάποια φάση με είχε πιάσει νευρικό γέλιο γιατί δεν πίστευα αυτό που γινόταν.

    Άστα στην κουζίνα και φέρνε τα πιο αργά. Ή - αν δε θες να κρυώσουν - σκέπασέ τα με άλλα πιάτα και φέρτα σε 20 λεπτά, όταν σου πούμε. Ή άστα στο φούρνο.

    Όχι αυτό το καραγκιοζιλίκι... Προσωπικά δεν ξαναπατάω στο Ρακάδικο.


    nowaveband
    20.10.2008, 00:46

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 20-10-2008 στις 00:11 έγραψε...

    Όλα ξεκίνησαν από το γεγονός οτι το μαγαζί αποφάσισε να σερβίρει φαγητό για 35 άτομα (τόσα τους είχαμε πει όταν κλείσαμε), ενώ ήμασταν ...20!

    Παρά το γεγονός οτι τους είπαμε αρκετά νωρίς πως τελικά θα είμαστε μόνο 20, αποφάσισαν όχι μόνο να μην δεχθούν την ακύρωση, αλλά να φέρουν την ποσότητα που θα έτρωγαν οι 35! Και με ρυθμό ίδιο με αυτόν που θα τα έφερναν αν ήμασταν 35!

    Ε δε γίνεται...

    Αυτό είναι αγένεια προς τον πελάτη. Επιτρέπεται σε ένα μαγαζί που έχεις πάει να φας και να χαλαρώσεις, να σου φέρνουν φαγητό με ρυθμό 5 πιάτα το λεπτό;; Που να μην έχεις που να τα βάλεις;; Που να μην μπορείς να φας γιατί πρέπει να βρεις χώρο για τα πιάτα που έρχονται;;Σε κάποια φάση με είχε πιάσει νευρικό γέλιο γιατί δεν πίστευα αυτό που γινόταν.

    Άστα στην κουζίνα και φέρνε τα πιο αργά. Ή - αν δε θες να κρυώσουν - σκέπασέ τα με άλλα πιάτα και φέρτα σε 20 λεπτά, όταν σου πούμε. Ή άστα στο φούρνο.

    Όχι αυτό το καραγκιοζιλίκι... Προσωπικά δεν ξαναπατάω στο Ρακάδικο.



     

    Aν τρώγανε όλοι με τους ρυθμούς μου θα τα είχαμε ξεσκίσει πάντως τα πιάτα. {#emotions_dlg.biggrin}

    Έφαγα για 15 άτομα,και ο Αίολος μου έδινε όλο ασίστ ότι μεζέδες υπήρχαν τοποθετώντας τους στο πιάτο μου{#emotions_dlg.biggrin}

    Πάντως η αλήθεια είναι πως μας τρέλαναν οι σερβιτότοι......Σαν τις μύγες πέφταν από πάνω μας,,...

     


    heartbreak-kid
    20.10.2008, 01:01

    και κατά τα άλλα:

    Παράθεση:

    Το μέλος nowaveband στις 19-10-2008 στις 13:05 έγραψε...

    Ήταν όλα όμορφα.......Wink




    KIT_KAT
    20.10.2008, 01:51

    Εντάξει, είχε πλάκα. Εγώ νομίζω πως επί καμιά ώρα περίπου δε σταμάτησα να κόβω κρέατα, σαλάτες, πιπεριές και μπουρεκάκια γιατί ο εξ' αριστερών μου (ονόματα δε λέμε οικογένειες δε θίγουμε, Μπλάζο καλό χειμώνα παρεμπιπτόντως) ήθελε να τα δοκιμάσει όλα και δεν έδειχνε καθόλου κατανόηση στον προαναφερθέντα καταιγιστικό ρυθμό άφιξης των πιάτων... Cool

    Προσωπικά χάρηκα για τους εκπροσώπους του ΒΚ που με πολλή συγκίνηση γνώρισα καθώς και για τον pterarho κι αυτόν βορειομεγαλωμένο... ε τους άλλους σας ήξερα πάνω κάτω, παλιά δοκιμασμένη συνταγή Smile

    ΥΓ: Ελένηηηη περιμένω ΠΜ για το φλέγον θέμα της συζήτησής μας Cool

    ΥΓ2: Πού είναι οι φώτος;

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : KIT_KAT στις 20-10-2008 07:09 ]


    JULIANET
    20.10.2008, 11:08

    Παράθεση:

    Το μέλος KIT_KAT στις 20-10-2008 στις 01:51 έγραψε...

    Εντάξει, είχε πλάκα. Εγώ νομίζω πως επί καμιά ώρα περίπου δε σταμάτησα να κόβω κρέατα, σαλάτες, πιπεριές και μπουρεκάκια γιατί ο εξ' αριστερών μου (ονόματα δε λέμε οικογένειες δε θίγουμε, Μπλάζο καλό χειμώνα παρεμπιπτόντως) ήθελε να τα δοκιμάσει όλα και δεν έδειχνε καθόλου κατανόηση στον προαναφερθέντα καταιγιστικό ρυθμό άφιξης των πιάτων... Cool

    Προσωπικά χάρηκα για τους εκπροσώπους του ΒΚ που με πολλή συγκίνηση γνώρισα καθώς και για τον pterarho κι αυτόν βορειομεγαλωμένο... ε τους άλλους σας ήξερα πάνω κάτω, παλιά δοκιμασμένη συνταγή Smile

    ΥΓ: Ελένηηηη περιμένω ΠΜ για το φλέγον θέμα της συζήτησής μας Cool

    ΥΓ2: Πού είναι οι φώτος;

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : KIT_KAT στις 20-10-2008 07:09 ]



    Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα. Προσωπικά χάρηκα πάρα πολύ που γνώρισα όλους εσάς που την Παρασκευή είσασταν στο Ρακάδικο και να συμφωνήσω με τον jorge ότι το σέρβις στο μαγαζί ήταν απαράδεκτο. Μπορεί όλα να ήταν νόστιμα αλλά δεν σεβάστηκαν το γεγονός ότι είχαμε μείνει μόνο 20 απο τα 35 άτομα και έφερναν τα πιάτα απανωτά το ένα στο άλλο ενώ τους λέγαμε ότι δεν υπάρχει χώρος και είναι ήδη αρκετά για όλους μας. Το αποτέλεσμα ήταν να τα κρατάμε και να τα κόβουμε στον αέρα...μάχη έγινε!!! Και να φανταστεί κανείς ότι στην αρχή περνούσαν από μπροστά μας, μας αγνοούσαν επειδή δεν είχαμε έρθει όλοι ενώ από νωρίς τους είχαμε πει ότι απομείναμε 20 και δεν έφερναν ούτε ένα μπουκάλι νερό. Είχε απίστευτη ζέστη, είχαμε κορακιάσει και αφού αποφάσισαν να μας ταϊσουν και ποτίσουν έπεσαν σαν σίφουνας στο τραπέζι και μας έφερναν ό,τι είχαν στην κουζίνα. Το μεγάλο γέλιο είχε όταν μας έφεραν δύο χωριάτικες σαλάτες στην αρχή στο τραπέζι που καθόμουν εγώ και η melia κι ενώ είχαμε αρχίσει να τσιμπολογάμε από εκεί κατάλαβαν ότι έκαναν λάθος γιατί ήταν μία με ρόκα και μία χωριάτικη και μας την πήραν από το στόμα κυριολεκτικά. Να φανταστείτε στον αέρα βγάλαμε την υπόλοιπη φέτα που είχε πάνω πάνω γιατί την είχαμε σπάσει και μοιράσει στα πιάτα μας...ήταν το πανηγύρι στην κυριολεξία!!! Το θετικό είναι ότι η παρέα ήταν πολύ καλή και το διασκεδάσαμε παρά τα ευτράπελα. Παιδιά ευχαριστώ σε όλους που γνώρισα για την καλή παρέα και θα χαρώ να σας ξαναδώ στην επόμενη συνάντηση κι ας πεθάνουμε της πείνας...!!!!

     


    marylin
    20.10.2008, 13:36

    Παιδιά γιατί δεν τους μιλήσατε? Αφού είδατε τι παίζεται ας πήγαινε κάποιος στην κουζίνα να πει ότι δε θέλουμε όλα αυτά τα πιάτα! {#emotions_dlg.confused1}


    KIT_KAT
    20.10.2008, 15:21

    Αυτό έγραψε ο Jorge... ότι δεν το δέχονταν γιατί και καλά η παραγγελία ήταν στάνταρ.

    Γιατί να είναι στάνταρ; Catering είχαν φέρει για την πάρτη μας; {#emotions_dlg.happycrazy}


    marylin
    20.10.2008, 16:05

    Κατάλαβα... Μάλλον χοντρή φασαρία τους έπρεπε... {#emotions_dlg.mad}


    rivera
    20.10.2008, 16:18

    Παράθεση:
    Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα. Προσωπικά χάρηκα πάρα πολύ που γνώρισα όλους εσάς που την Παρασκευή είσασταν στο Ρακάδικο και να συμφωνήσω με τον jorge ότι το σέρβις στο μαγαζί ήταν απαράδεκτο. Μπορεί όλα να ήταν νόστιμα αλλά δεν σεβάστηκαν το γεγονός ότι είχαμε μείνει μόνο 20 απο τα 35 άτομα και έφερναν τα πιάτα απανωτά το ένα στο άλλο ενώ τους λέγαμε ότι δεν υπάρχει χώρος και είναι ήδη αρκετά για όλους μας. Το αποτέλεσμα ήταν να τα κρατάμε και να τα κόβουμε στον αέρα...μάχη έγινε!!! Και να φανταστεί κανείς ότι στην αρχή περνούσαν από μπροστά μας, μας αγνοούσαν επειδή δεν είχαμε έρθει όλοι ενώ από νωρίς τους είχαμε πει ότι απομείναμε 20 και δεν έφερναν ούτε ένα μπουκάλι νερό. Είχε απίστευτη ζέστη, είχαμε κορακιάσει και αφού αποφάσισαν να μας ταϊσουν και ποτίσουν έπεσαν σαν σίφουνας στο τραπέζι και μας έφερναν ό,τι είχαν στην κουζίνα. Το μεγάλο γέλιο είχε όταν μας έφεραν δύο χωριάτικες σαλάτες στην αρχή στο τραπέζι που καθόμουν εγώ και η melia κι ενώ είχαμε αρχίσει να τσιμπολογάμε από εκεί κατάλαβαν ότι έκαναν λάθος γιατί ήταν μία με ρόκα και μία χωριάτικη και μας την πήραν από το στόμα κυριολεκτικά. Να φανταστείτε στον αέρα βγάλαμε την υπόλοιπη φέτα που είχε πάνω πάνω γιατί την είχαμε σπάσει και μοιράσει στα πιάτα μας...ήταν το πανηγύρι στην κυριολεξία!!! Το θετικό είναι ότι η παρέα ήταν πολύ καλή και το διασκεδάσαμε παρά τα ευτράπελα. Παιδιά ευχαριστώ σε όλους που γνώρισα για την καλή παρέα και θα χαρώ να σας ξαναδώ στην επόμενη συνάντηση κι ας πεθάνουμε της πείνας...!!!!

    Ακριβως.....υστερα απο αυτην την πρωτογνωρη ταλαιπωρια στο να μην προλαβαινεις να τρως αυτα που σου φερνουν (αφου μετα απο καθε μπουκια επιανα και ενα πιατο απο το σερβιτορο που ηταν πανω απο το κεφαλι μου) και να μην εχεις που να ακουμπησεις τα μαχαιροπηρουνα,το κινητο και τα χερια σου.... προτεινω η επομενη συναντηση του Musicheaven θα γινει σε χωρους οπου αγωνιστες και φυλακισμενοι διαμαρτυρονται με απεργια πεινας.Μονο λιγο νερο μας ειναι αρκετο.


    mellia
    20.10.2008, 16:33

    εγώ προτείνω η επόμενη συνάντηση να γίνει σε ουδέτερο αγωνιστικό χώρο και την σίτιση της ομάδας να αναλάβει η αρχισέφ του ΜΗ , MARYLIN!!!{#emotions_dlg.clap}


    PHILIPPOSSM
    20.10.2008, 16:35

    Κρίμα ρε γαμώτο εχασα τετοιο τσιμπούσι;;;;;;;;;;;;;;; φτουυουουουουου ολα τα καλα όταν λείπω.

    5 πιάτα το λεπτό ή 1 πιάτο το πεντάλεπτο;


    marylin
    20.10.2008, 16:45

    ΑΜΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!! Θα μαγειρέψω για 20 άτομα κι ας είναι 30+ {#emotions_dlg.rolleyes} αχαχαχαχαχαχααααααα! {#emotions_dlg.tt2}


    kithara-woman
    20.10.2008, 20:34

    Αν θέλετε βοηθό μαγείρισσας,εδώ είμαι!!

    Η Μαιρούλα θα φτιάχνει φαγητά κι εγώ μεζεδάκια!!

    Αυτή θα ήταν καλή ιδέα για καλοκαιρινή συνάντηση,σε κάποιο σπίτι,να έχει αυλή(αν και δύσκολο στην Αθήνα) και να φέρουμε όλοι από κάτι,και όσοι δεν μαγειρεύουν,να φέρουν ποτά και cd για να ακούμε.   {#emotions_dlg.beer}