ελληνική μουσική
    768 online   ·  210.849 μέλη

    Εντυπώσεις: Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη - 11/10/08

    pastella
    26.09.2008, 21:57

    Οι φήμες που κυκλοφορήσαν περί επικείμενης συνάντησης στο ΒΚ (Βόρειο Κλιμάκιο) επαληθεύονται.

    Grande Συνάντησις λοιπόν με όργανα, φαΐ και φυσικά άφθονο αλκοόλ.

     

    Πότε;

    Σάββατο 11 Οκτωβρίου 2008

    Που;

    Στην ταβέρνα Κήπος, Δημητρίου Πολιορκητού 23. Τσινάρι (Άνω Πόλη, πάνω από το Διοικητήριο), τηλ 2310 22 42 57

    Πως θα βρω την ταβέρνα;

    Η ταβέρνα βρίσκεται στην περιοχή Τσινάρι. Όσοι έρθετε από κέντρο με συγκοινωνία, παίρνετε το λεωφορείο 16 ή 23 (από τη Βενιζέλου) και κατεβαίνετε Στάση Διοικητήριο. Από το Υπουργείο Μακεδονίας Θράκης ανηφορίζετε την Φιλήμονος Δραγούμη, περνάτε την Κασσάνδρου, περνάτε και την Ολυμπιάδος και βρίσκετε την πλακόστρωτη (από την Ολυμπιάδος και πάνω) Δημητρίου Πολιορκητού. Όταν δείτε ένα γκρεμισμένο σπίτι στυλ Παράγκα του Καραγκιόζη θα πάτε αριστερά και λίγα μέτρα μετά στο αριστερό σας χέρι θα δείτε στο 23 την είσοδο του μαγαζιού (μια πράσινη πόρτα που δεν σας γεμίζει το μάτι). Δείτε και το χάρτη της περιοχής.

    ΕΔΩ θα βρείτε χάρτη της πόλης με δρομολόγια ΟΑΣΘ.

    Ώρα;

    2.30. Για μεσημεριανό φαγητό. Αν θέλετε να έρθετε και κατά το απόγευμα, εκεί θα είμαστε και θα τραγουδάμε. Απλά ενημερώστε όσοι έρθετε πιο αργά.

    Μουσική θα παίξουμε;

    Φέρνουμε κιτάπια, όργανα, παρτιτούρες, πένες, κλπ. Όλος ο εξοπλισμός. Μουσική μέχρι τις 12 το βράδυ (άμα αντέχουμε μέχρι τότε).

    Δεν έχω παρέα να έρθω όμως...

    Ε και; Όλοι έτσι ξεκινήσαμε! Βρες παρέα ή έλα μόνος-μόνη, κανείς δεν το μετάνιωσε!

    Μέχρι πότε μπορώ να δηλώσω συμμετοχή;

    Παρασκευή 10/10 το μεσημέρι για να κλείσουμε τραπέζι με τα ανάλογα άτομα. Τώρα αν το αποφασίσετε τελευταία στιγμή, μην διστάσετε να έρθετε, θα τα βολέψουμε.

    Απορίες - ερωτήσεις..;

    Εδώ στο θέμα του φόρουμ ή ΠΜ στην pastella

    Και ποιοι θα είναι στη συνάντηση;

    Όλοι όσοι γράφονται στη ΛΛΛίστα που ακολουθεί.

     

    Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη
    Σάββατο 11/10/08 - Ώρα 14.30
    στον Κήπο, Τσινάρι, Άνω Πόλη
    κλικ για ΧΑΡΤΗ, ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ


    ΛΛΛίστα

    - pastella
    - sagra

     

     

    {#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}

     

     


    -----------------
    ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΑΓΡΙΟΥΣ – Πλάκα με κάνεις by night: Κάθε Τρίτη 11-1 τη νύχτα

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : pastella στις 14-10-2008 12:22 ]


    sea_like_eyes
    26.09.2008, 23:02

    απο εκεί εξω . . . θα κοιτάξω μέσα . . . ίσως πιω . . . ισως μεθύσω παλι . . . ισως καταλαβω ποιος είμαι και με ανακαλύψω  παλι . . . ισως να το εχω καταλάβει . . .

    Y.Γ  θα είμαι εκεί . . .


    sea_like_eyes
    28.09.2008, 01:44

    Ειμαι στα τέσσερα ποτηράκια  κρασί . . . αντε . . . θα μου κάνεις-μια παρέα ? ? ? Μιλάω γενικότερα . . . (ίσως)

     

    Υ.Γ να βλεπω κοσμο . . .

     


    nowaveband
    28.09.2008, 03:53

    λυπάμαι αλλά λαδώθηκα να πάω στην συνάντηση στο Ν.Κ.(νότιο κλιμάκιο).{#emotions_dlg.ban}

    Μου πρόσφεραν πίο πολλά φράγκα και τους προτίμησα..

    Είμαι πουλημένος το ξέρωWink


    -----------------
    τι θα ήταν η ζωή χωρίς μια μικρή δόση αυτοκαταστροφής?

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : nowaveband στις 28-09-2008 06:07 ]


    Eliza21
    28.09.2008, 23:46

    ααααχχχχχχχχχχ........κριμα......Θα ανεβω Σαλονικα στις 27 του μηνου.....{#emotions_dlg.sad}


    Aiolos_m
    29.09.2008, 12:37

    Πολύ χαλαρό το βλέπω το Βόρειο Κλιμάκιο όσον αφορά την μάζωξη...


    Fler
    29.09.2008, 12:53

    Παράθεση:

    Το μέλος Aiolos_m στις 29-09-2008 στις 12:37 έγραψε...

    Πολύ χαλαρό το βλέπω το Βόρειο Κλιμάκιο όσον αφορά την μάζωξη...



     

    Εκτός απροόπτου - όσο περνάνε τα χρόνια, ε τα υπολογίζεις κι αυτά! - θα είμαι κάπου εκεί.

     

    Και να λείπουν οι σποντίτσες μεσιέ αίολε!  {#emotions_dlg.tt2}

    (Για να μην θυμηθώ πόσες φορές παρεβρεθήκαμε ΚΑΙ σε συναντήσεις του κάτω μαχαλά..)


    sea_like_eyes
    29.09.2008, 13:16

    ελατε . . . να κανουμε παρεουλα . . . με κουβεντουλα . . . μουσικουλα . . . ζεστη ατμοσφαιρα . . . παρεακι μεγαλο  . . . θα εχει σαλατουλες . . . κρεατακια . . . κρασακια . . . ψωμακια ψημένα . . . (Mαμαλακης Speaking)

    Y.Γ απο αύριο να δείτε κοσμο . . . στα ξενέρωτα-γλυκανάλατα  λόγια ολες-οι υποκύπτουν . . . Χα !


    pastella
    29.09.2008, 13:26

    Παράθεση:

    Το μέλος Aiolos_m στις 29-09-2008 στις 12:37 έγραψε...

    Πολύ χαλαρό το βλέπω το Βόρειο Κλιμάκιο όσον αφορά την μάζωξη...


    Χαλλλλλαρά...

    Σιγά μην αγχωθούμε από τώρα, έχει μέρες για την 11η Οκτωβριου

    Τα τοπικ ανοιγονται τοσο νωρις  μπας και φιλοτιμηθει κανενας νοτιος να ανεβει. Εμεις εδω δεν ανοιγουμε τοπικ καθε φορα που τα λεμε. Στο τηλεφωνο γινονται οι συνεννοησεις! Αυθημερον!

    Εχετε φαει κιτρινη καρτα οσο αφορα τη συμμετοχη στις συναντησεις μας το ΝΚ. Καλα τα λεει η Φλερυ.


    -Sadahzinia-
    29.09.2008, 23:16

    Θα είμαι εκεί..

    ΥΓ:Μαζί θα τα πιούμε....γενικά μιλάω..(ίσως)

    ΥΓ2:.........

     


    manblaz
    29.09.2008, 23:22
    Μα καλα 11 Οκτωβρίου??? Διαλέγετε κατι μέρες που και να θελουμε ειναι δυσκολο να ερθουμε (θα μαθετε το λογο τα επομενα 24ωρα...)
    LIONO
    30.09.2008, 09:13
    Αν και εργαζόμενος εν Καβάλα θα προσπαθήσω να κατέβω εκείνο το Σαββατοκύριακο. Να δω τους παλιούς γνώριμους, να σιγο(λέμε τώρα)τραγουδήσουμε όμορφα στιχάκια και να περάσουμε όμορφα. Άντε γιατί χαθήκαμε ...
    manblaz
    30.09.2008, 17:10

    Κρατηστε μια θεση για τον mpriza,μπορει να φανει...


    Kinezes_trexoun_gimnes
    30.09.2008, 17:12

    Και γω έτσι νομίζω αγαπητέ Μανώλη.... για να γλιτώσει την ξεφτίλα στο γηπεδο τον έχω ικανο να πάει μέχρι την Θεσ/νίκη εκείνη τη μέρα!!!


    pastella
    30.09.2008, 17:25

    Η φήμη για 11 Οκτωβρίου είχε κυκλοφορήσει πολύ νωρίς, ας ρωτουσατε.

    Βρήκατε πάλι φτηνή δικαιολογία για να μην έρθετε το ΝΚ. {#emotions_dlg.tt2}


    pastella
    30.09.2008, 17:28

    Μια ανανέωση της λίστας.

    Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη
    Σάββατο 11/10/08 - Ώρα 14.30
    στον Κήπο, Τσινάρι, Άνω Πόλη
    κλικ για ΧΑΡΤΗ, ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ


    ΛΛΛίστα

    - pastella+2
    - sagra
    - sea_like_eyes
    -fler
    - -sadahzinia-
    -liono (?)

     

    {#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}

    Συμπέθερε ντροπή σου{#emotions_dlg.nono}

     


    nowaveband
    30.09.2008, 17:42

    Παράθεση:

    Το μέλος pastella στις 30-09-2008 στις 17:28 έγραψε...

    Μια ανανέωση της λίστας.

    Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη
    Σάββατο 11/10/08 - Ώρα 14.30
    στον Κήπο, Τσινάρι, Άνω Πόλη
    κλικ για ΧΑΡΤΗ, ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ


    ΛΛΛίστα

    - pastella+2
    - sagra
    - sea_like_eyes
    -fler
    - -sadahzinia-
    -liono (?)

     

    {#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}

    Συμπέθερε ντροπή σου{#emotions_dlg.nono}

     



     

     

    συγνώμη συμπεθέρα{#emotions_dlg.sad}......αλλά θα έχω κατσκοπευτικό ρόλο στην συνάντηση κάτω....και έχω και ενισχυσειςInnocent.......sitzoune και sea{#emotions_dlg.smartass}


    Oceanborn
    30.09.2008, 18:31

    Εγώ λέω να έρθω άν και παίζει να έχω προλάβει να την κοπανήσω!!!! Ρε σείς δεν το μεταφέρουμε Ρώμη που είναι και δίπλα??? {#emotions_dlg.whistling}


    Peace18
    30.09.2008, 22:35

    Αφού ο sea είπε πως θα είναι!!! Πώς θα κατέβει και στην Αθήνα! Ε όλα τα περίμενα! Να είναι σε 2 μέρη ταυτόχρονα ποτέ δεν μου πέρασε από το μυαλό! Ρε bro τι λένε;;;;{#emotions_dlg.wacko}

    Εγω αν έχω έρθει από Αθηνα και έχω περάσει την οντισίον θα έρθω... Αλλιώς βρήτε άλλο ψυχαγωγικό πρόγραμμα!Innocent


    sea_like_eyes
    01.10.2008, 00:29

    Παράθεση:

    Το μέλος Peace18 στις 30-09-2008 στις 22:35 έγραψε...

    Αφού ο sea είπε πως θα είναι!!! Πώς θα κατέβει και στην Αθήνα! Ε όλα τα περίμενα! Να είναι σε 2 μέρη ταυτόχρονα ποτέ δεν μου πέρασε από το μυαλό! Ρε bro τι λένε;;;;{#emotions_dlg.wacko}

    Εγω αν έχω έρθει από Αθηνα και έχω περάσει την οντισίον θα έρθω... Αλλιώς βρήτε άλλο ψυχαγωγικό πρόγραμμα!Innocent



    11 η μια . . . 17 η αλλη . . . στο χαλαρο . . . η τρελα δεν παει στα βουνα !!!!!!!!