ελληνική μουσική
    725 online   ·  210.832 μέλη

    Εντυπώσεις: Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη - 11/10/08

    Brokenchord
    12.10.2008, 23:08

    Αν ήταν ένα που με πείραξε και με χάλασε είναι που μας έπιασαν τον κώλο κανονικά και με τα δύο χέρια! Ένταξη καλά πέρασα! Όχι όμως τόσο καλά όσο περίμενα ότι θα περάσω! Εφυγα απο τις 9 γιατί είμουν κάπως έτσι! {#emotions_dlg.wacko}


    heartbreak-kid
    12.10.2008, 23:43
    μιας και έχω ξανακάνει την κουβέντα με κάποιους, οταν ανέβηκα σαλόνικα. οταν φτάνετε στο σημείο να θελετε συναντήσεις κλπ και ταυτόχρονα δεν αναλαμβάνετε καμμια πρωτοβουλία και περιμένε από συγκεκριμένα άτομα-" αντε παστελλα να κανης αυτο, αντε παστελλα να κανης εκεινο-αντε φλερυ να βρης το αλλο"- το θεωρώ περίεργο να κανετε και υψηλη κριτική. καλλίτερα να προσπαθήσετε να βρείτε τρόπους να κάνετε την επόμενη συνάντησι καλλίτερη, λαμβάνονται πρωτοβουλίες οι ίδιοι παρά να τα περιμένετε όλα από άλλους. ισως αναλάβετε και τις αντίστοιχες ευθύνες εκ των υστέρων, αν κάτι δεν φανεί οτι πήγε καλά
    Oceanborn
    13.10.2008, 02:52

    Hello και απο μένα!!!! Έγω δεν μπορώ να πω ότι χαλάστικα όσο κάποια άλλα παιδιά!!! Αρκετά μεγάλες ποσότητες φάγαμε ( για να λέμε και του στραβού το δίκιο) και ακόμα μεγαλύτερες ήπιαμε (για να λέμε και του θεότυφλου το δίκιο)!!  Και από χαβαλέ δεν τα πήγαμε και άσχημα!!!  Ο λογαριασμός σε γενικές γραμμές ήταν τσιμπιμένος, το κακο ήταν ότι ο σερβιτόρος έκανε μ@...... και την φάγαν αυτοί που μείναν στο τέλος!!!

    Anyway, μια χαρά ήταν και στην ταβέρνα και στο after. Σε συναντήσεις με τόσο πολλά άτομα ποτέ δεν μπορούν να είναι όλα τέλεια πάντα κάτι θα στραβώσει έστω και λίγο!!!

    Υ.Γ.1 Περιμένω τα video και τις foto για να γίνει το μονταζ....
    Υ.Γ.2 Με ορισμένα άτομα σε αυτό το site βγάζω τρελό γέλιο και καλά που συνεχίζουν και έρχονται σε συναντήσεις παρά τις γκρίνιες τους Innocent!!!!!
    Υ.Γ.3 Θέλω να ευχαριστίσω θερμά το επιτελίο που φέρθηκε με μεγάλο επαγγελματισμό στα γυρίσματα της ταινίας ( λέμε τωρα....)!! Τα ονόματα στα credits... Επίσης να αναφερθεί στα special thanks το όνομα της ταβέρνας που μας χορήγησε κιμωλία...( Στέλλα μην ξεχάσουμε να τους ευχαριστήσουμε όταν πάρουμε το 1ο βραβείο στο φεστιβάλ Δράμας {#emotions_dlg.whistling})

    Υ.Γ.4 Αυτός ο σερβιτόρος ακόμα μου χρωστάει τα 5 χρόνια που έχασα απο τη ζωή μου και ένα πιεσόμετρο ( που βάρεσε κόκκινο) με τη μ@λ@κι@ που έκανε!!!!!!!


    Aiolos_m
    13.10.2008, 11:49

    Φωτογραφίες δεν θα δούμε;


    Brokenchord
    13.10.2008, 14:37

    Παράθεση:

    Το μέλος heartbreak-kid στις 12-10-2008 στις 23:43 έγραψε...

    μιας και έχω ξανακάνει την κουβέντα με κάποιους, οταν ανέβηκα σαλόνικα. οταν φτάνετε στο σημείο να θελετε συναντήσεις κλπ και ταυτόχρονα δεν αναλαμβάνετε καμμια πρωτοβουλία και περιμένε από συγκεκριμένα άτομα-" αντε παστελλα να κανης αυτο, αντε παστελλα να κανης εκεινο-αντε φλερυ να βρης το αλλο"- το θεωρώ περίεργο να κανετε και υψηλη κριτική. καλλίτερα να προσπαθήσετε να βρείτε τρόπους να κάνετε την επόμενη συνάντησι καλλίτερη, λαμβάνονται πρωτοβουλίες οι ίδιοι παρά να τα περιμένετε όλα από άλλους. ισως αναλάβετε και τις αντίστοιχες ευθύνες εκ των υστέρων, αν κάτι δεν φανεί οτι πήγε καλά

     

     

    Προσεχώς φίλε Δημήτριε  για την ποδοσφαιρική! Ο Ντίνος και εγώ θα το καταστρώσουμε! {#emotions_dlg.happycrazy}


    KIT_KAT
    13.10.2008, 23:18

    Εδώ θα συμφωνήσω 103% με τον κιντ... μερικά από τα ποστ ήταν απαράδεκτα... καλή η κριτική αλλά το σκέτο "χάλια όλα, αηδία η συνάντηση" είναι -αν μη τι άλλο- ασέβεια προς αυτούς που κουράστηκαν, από κάποιους που υποθέτω δεν ξέρουν τι θα πει οργάνωση event και κυρίως αγνοούν πλήρως το άγχος που υπάρχει για να περάσουν όλοι καλά. Λίγη διάκριση δε βλάπτει... η έλλειψή της βλάπτει, και όχι φυσικά την Παστέλλα αλλά το ΒΚ και τα όσα έρχονται...

    Φιλικά, ένα από τα ξεστρατισμένα  {#emotions_dlg.beer}


    heartbreak-kid
    13.10.2008, 23:43

    κιτ_κατ δε νομίζω πως σου έχω δώσει το δικαίωμα να συμφωνής μαζί μου.αν θες να βρής μια δικιά σου άποψι


    KIT_KAT
    13.10.2008, 23:52

    Κι εσύ όταν κάνεις κόπι πέιστ να το κάνεις σωστά και να μην αλλάζεις την ορθογραφία {#emotions_dlg.tt2}


    sitzoune81
    14.10.2008, 01:52

    Ο καθείς εκφράζει την προσωπική του άποψη, σύμφωνα με τις προσδοκίες και την όρεξη που είχε να "απορροφήσει" ή όχι, τις κρυμμένες "χαρές" αυτής της συνάντησης.

    Θέλω να πιστεύω πως ανήκω στους "ικανοποιημένους" της συνάντησης... το έδειχνα άλλωστε καθ' όλη τη διάρκεια!

    Παράπονο μηδέν (ο "φουσκωμένος-σαν-τσουρέκι" λογαριασμός ήταν αναμενόμενος)

    Για το μόνο που μετάνοιωσα ήταν το γεγονός ότι δεν κατάφερα να μιλήσω πολύ με άτομα που ήθελα, που τα είδα για πρώτη φορά. next time!

    Παρόλη την κούραση που είχα συσωρευμένη από 2 ημέρες και νύχτες, δεν "ένοιωθα" και πολλά... ευτυχώς!!!!!!! {#emotions_dlg.biggrin} Κι αυτό δεν εμπόδισε με τίποτα το 3ο συνεχόμενο ξενύχτι-ξημέρωμα!

    Θυμάμαι τη συγκινημένη φράση της pastella όταν με πλησίασε και μου είπε δυνατά... "ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥΣΙΚΟΥ FORUM" , πλήρης, με όργανα πολλά, με κέφι, ζωντάνια και easy διάθεση! Πόσο δίκιο είχες...

    Σύνοψη: ΥΠΕΡΟΧΑ!

    -προς sea_like_eyes: φιλε, βάψτα μαύρα και φόρα πλερέζα... το "κόκκινο φουστάνι" είναι πιασμένο... κι αν σου πω από ποιόν... θα μείνεις μακάκας... εγώ ήδη έσκισα τα πτυχία μου... τι να πω... Αααα, εκείνες στο Eightball... χέστες... δεν άξιζε καν τον κόπο... γκοθούδες ρε συ?{#emotions_dlg.biggrin}

    -προς pastella: πες στις φιλες σου, να μην μ' ευχαριστουν συνέχεια τόσο πολύ... δεν έκανα και τίποτα... αισθάνομαι άσχημα... δωσ' τες κι από ένα φιλί...

    Για να δούμε τώρα πως τα πάει και το Νότιο Κλιμάκιο.... είμαι περίεργος... έρχομαι!Wink


    thaliey
    14.10.2008, 13:32

    εγωωωω θελω να δω φωτο?!?!?!!?!?!?!!Smile


    ge01415
    15.10.2008, 16:31

    Μια από τις καλύτερες μουσικές συναντήσεις που έχουμε κάνει, με όλα τα συστατικά σε πληρότητα: κομπανία...και βάλε - κρασί...ποτάμια - φαγητά...κοπάδια - χαβαλές...λεβάδια!!! ...και αφού βάλαμε κάτω τον λογαριασμό αποδείχθηκε οτι πέρα από τις λίγο τσιμπημένες ποικιλίες κρεατικών, ήταν λογικότατος! Γενικά ύπηρχε πολύ καλή διάθεση με ένα πολύ όμορφο backround, πολύς κόσμος, αρκετοί καινούριοι...οι κλασικές σταθερές αξίες...όμορφα πράγματα! Θα τα ξαναπούμε... σύντομα!!! {#emotions_dlg.yes}

    {#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer} {#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer} {#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ge01415 στις 15-10-2008 16:33 ]


    sea_like_eyes
    15.10.2008, 18:48

    θελω να ξεκαθαρισω πως...κανεις δεν κατηγορησε ΚΑΝΕΝΑΝ . . . δεν θα ξαναπαμε στην ταβερνα αυτη...και thats all . . . εγω θελω να πω ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ . . . στα παιδια που εδωσαν χρονο και ψυχολογικη ενεργεια για να περασω εγω καλα . . . για να περασουμε ολοι καλα!Αυτα  που κανονισαν το σκηνικο,που επαιξαν μουσικη . . . που . . . που . . . thanks !!!

    Υ.Γ μουσικα ΝΑΙ . . . ηταν η καλυτερη συναντηση ever . . .

    Y.Γ η διαθεση ειναι παντα στα μπούνια . . . δεν μασαμε . . . και τα ξαναλεμε ΡΕ . . . με μποτες και τακουνια . . . yo . . . yo . . . yo .  .  .


    seras
    15.10.2008, 19:09
    Ego pali oti kai na po tora eidi pareksigithika alla den peirazei, auta eixa na po auta eipa...oi mpixtes vevaia den eleipsan..perimenoume fotooooo
    alkyoni
    16.10.2008, 19:25

    Γεια σας και παλι!!!
    Επιτελους η 1η εκδοση του φωτορεπορταζ ειναι ετοιμη...{#emotions_dlg.smartass}
    Ζητω συγνωμη για την αναμονη, οι φωτογραφιες ηταν αρκετες, επρεπε να επεξεργαστουν αναλογως. Ελπιζω να αποζημιωθειτε απο το τελικο αποτελεσμα (μετα απο κάαααααποια ποστς δηλαδη....)Wink
    (Να σημειωσω οτι ορισμενα ατομα ζητησαν να μην εμφανιζονται στις φωτογραφιες και το σεβαστηκα. Αν οποιοσδηποτε αλλος εχει προβλημα με τις φωτογραφιες παρακαλω ας επικοινωνησει μαζι μου με ΠΜ. Ευχαριστω.)
    Αρχιζουμε λοιπον την παρουσιαση με μια "καλλιτεχνικη" {#emotions_dlg.wacko}{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.biggrin} στο πνευμα της συναντησης.
    "Οι ζέρμπερες, το τουμπελέκι και η pastella"Smile





    επισυναπτόμενα: PA110036_co_MH Thessaloniki 11-10-2008.jpg 
    alkyoni
    16.10.2008, 19:46

    Μια αποψη απο την μουσικη παρεα μας.... απο τις καλυτερες οπως ειπαμε και σε προηγουμενα ποστ.{#emotions_dlg.thumbup}
    Η αληθεια ειναι οτι δεν γνωριζω ολα τα ονοματα οσων παραβρεθηκαμε{#emotions_dlg.blush}, μιας και ηταν αρκετα τα + (ατομα εκτος του ΜΗ) που παραβρεθηκαν στην συναντηση μας, εε ειπιαμε και κατι τις{#emotions_dlg.wacko}.....χαχαχα....{#emotions_dlg.biggrin}
    Παρατηρηστε ποσο ομορφα δενουν οι ζερμπερες με τα καραφακια !!!!{#emotions_dlg.tt2} Καθως επισης και την ωρα κατω δεξια....(17:40... κρατηστε την στο μυαλο σας!!) 
    Οι μουσικες αρχισαν απο πιο νωρις, απλα εγω αργησα να φτασω και να βγαλω φωτογραφιες....{#emotions_dlg.rolleyes}{#emotions_dlg.blush}





    επισυναπτόμενα: PA110001_re_MH Thessaloniki 11-10-2008.jpg 
    alkyoni
    16.10.2008, 20:18

    Μια πιο πανοραμικη αποψη της προηγουμενης....
    Απο τα ατομα που θυμαμαι ονοματα... στο βαθος δεξια με την κιθαρα ο arxigos, δεξια ο ge01415, ο κυριος με το υπεροχο μπουζουκι, που λυπαμαι αλλα δεν συστηθηκαμε (αφου επαιζε συνεχως ο ανθρωπος! οπως  και τα υπολοιπα παιδια!! {#emotions_dlg.yes}), διπλα του ο gelarios με την κιθαρα του που συνοδευσε και τραγουδησε σε ολα σχεδον τα τραγουδια , και λιγο πιο δεξια το κεφαλι που βλεπετε ειναι της oceanborn (φωτογραφε πω πω χαλι, μ' εβγαλες διχως κεφαλι!!{#emotions_dlg.happycrazy}).
    Απο την αριστερη πλευρα μου ηταν ολοι αγνωστοι, εκτος απο τον sagra στο βαθος αριστερα.
    Το παιδι με το τσιγαρο ειναι ο Γιαννης, νεο μελος απο την επομενη της συναντησης και δεν θυμαμαι nickname  (κατι με τα μαλλια του εχει να κανει ....χαχαχα!{#emotions_dlg.biggrin} Καλως ηρθες στο ΜΗ!)
    Επισης στα αριστερα, διακρινω και τον Αντωνη με το μπουζουκι (κι αυτος +) που συνεχισε ακουραστα ως αργα το βραδι να μας χαριζει τις δικες του πενιες.Wink





    επισυναπτόμενα: PA110004_re_MH Thessaloniki 11-10-2008.jpg 
    seras
    16.10.2008, 20:32
    Παράθεση:

    Το μέλος alkyoni στις 16-10-2008 στις 20:18 έγραψε...

    παιδι με το τσιγαρο ειναι ο Γιαννης, νεο μελος απο την επομενη της συναντησης και δεν θυμαμαι nickname  (κατι με τα μαλλια του εχει να κανει ....χαχαχα!

    Το nickname του είναι Xippishaircut...nice photos..
    alkyoni
    16.10.2008, 20:35

    ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ.... {#emotions_dlg.excl} ΤΗΝ ΦΩΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΔΟΥΝ ΠΡΩΗΝ ΜΕΛΗ ΤΩΝ "ΑΑ"! 
    ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ "ΜΗ - ΑΑ"{#emotions_dlg.wacko} {#emotions_dlg.tt2}
    Άντε γειάααα μααααας!!!!! {#emotions_dlg.beer} (ποσες φορες να το ειπαμεεε??? αμετρητες....οσες και οι φορες που γεμισαν τα ποτηρια μας!!!!Παντα τετοια παιδια!!!){#emotions_dlg.beer}





    επισυναπτόμενα: PA110002_cr_re_MH Thessaloniki 11-10-2008.jpg 
    marylin
    16.10.2008, 20:50

    Μπράβο σας, πάντα τέτοια!!!! {#emotions_dlg.yes}


    alkyoni
    16.10.2008, 20:59

    Ακομα μια "πανοραμικη" φωτογραφια της συναντησης....
    Το ευχαριστο ηταν οτι μας εκανε υπεροχο καιρο εκεινη την μερα.
    Ο χωρος απο πανω ειναι καλυμενος με πλεξιγκλας, αλλα ηταν σαν να βρισκομασταν στην αυλη ενος σπιτιου. Ζεστη ατμοσφαιρα και πρωτοτυπη διακοσμηση στα (+) , τσουχτερος λογαριασμος στα (-)





    επισυναπτόμενα: PA110005_re_MH Thessaloniki 11-10-2008.jpg