ελληνική μουσική
    763 online   ·  210.833 μέλη

    Ελληνική μουσική Σταροβιομηχανια

    JohnieAnto
    27.09.2008, 17:46

    ΠΡΩΤΗ ΔΗΜ. www.fanzine.friendhood.net

    Βαριέμαι αφάνταστα σε καθημερινή βάση να ακούω απο τα "media" την λέξη ΣΤΑΡ για διάφορα άτομα κατα βάση ανύπαρκτης μουσικής παιδείας, αναφέρομαι σε διάφορα "ταλέντα της Ελληνικής "καταπληκτηκής" μουσικής βιομηχανίας .... που παρουσιάζουν τα ίδια και τα ίδια παίδικά μουσικά θεματάκια και ανάλαφρα γλυκανάλατα στιχάκια στον κόσμο καθε φορά.

    Ετυχε και βρέθηκα "για επαγγελματικούς" λόγους σε μια συναυλία κάποιων απο τα ονόματα του χώρου και κατάλαβα πολλα πράγματα !!!!!!!!!!! μιλάμε για μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ Ελληνίδα σταρ με πρωτιές ευρωπαϊκού επιπέδου ( για όσους καταλάβουν....) η οποία κατα τα μεσημεριανάδικα και τους καφέδες είναι η ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΣΤΑΡ. Σας πληροφορώ οτι ήταν η ποιό αποτυχημένη συναυλία που έχω ζήσει στη ζωή μου. Βέβαια καποιες ημέρες μετά είδα στις ειδήσεις του σταρ οτι επρόκειτο για το γεγονός του αιώνα.... χαμός....... τύφλα να έχουν οι ROLLING STONES !!!!!!!!! χαχαχαχ;αχα! και για να επανέλθουμε στην πραγματικότητα σας πληροφορώ οτι μιλάμε για τραγουδίστρια των μπουζουκιών στην οποία πηγαίνουν καθε βράδυ κατ'αρχήν τελειωμένοι λεφτάδες ηληκιωμένοι απλά και μόνο επειδή την κοζάρουν.... τρεντοφοιτηταριά επειδή είναι της μόδας και για να ρίξουν κανένα ξέκολο γκομενάκι αφήνοντας τα λεφτά τους σε κάτι εντελώς ΑΧΡΗΣΤΟ !

    Σε ΄'οτι αφορά την συναυλία ήταν ενα μέρος απο μια τεράστια περιοδεία οπου κάθε είδους πιτσιρίκια μεταξύ 10 έως 13 χρονόν πήγαν για να ακούσουν τα σουξέ που τους ποτίζουν τα αφτιά όλα τα media σε καθημερινή βάση και τα οποία έφηγαν πολύ πριν τελειώσει το " ΥΠΕΡΘΕΑΜΑ " επειδή ήταν αργα και επρεπε να πάνε για ύπνο ΧΑΧΑΧΑΧΑ!

    Για αυτούς τους ΣΤΑΡ μας μιλάει καθημερινά η τηλεόραση... Αυτή την ψευδαίσθηση έχουν όλοι αυτοί και όλες αυτές του " ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ JET SET & STAR SYSTEM" και κυκλοφορούν έξω λές και είναι Θεοί !!!!!!!!!

    Βέβαια δεν φταίνε αυτοί φυσικά αλλα όλοι εσείς - αυτοί που τους ακούνε και τους πληρώνουνε..../

    Σταματάω εδώ γιατι κυνδινεύω να λογοκριθώ !
    * συγνώμη αν κάπου ήμουν ανορθόγραφος ήταν λόγω βιασύνης και βαριέμαι να τα διορθώσω

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : pastella στις 29-09-2008 11:14 ]


    CROSS
    27.09.2008, 18:20

    ''Αυτά''υπήρχαν ανέκαθεν..απλώς την τελευταία δεκαετία προβάλλονται περισσότερο,λόγω των εκπομπών που αναφέρεις.Γίνονται θύματά τους κυρίως παιδιά..αλλά όχι μόνο.Δικαίωμα του καθενός είναι να κάνει κακό στην υγεία του(ψυχική υγεία εννοώ).Αν θέλουν να τρώνε σάπιους καρπούς ας τους φάνε,επιλογή τους θα είναι να υποστούν και τις συνέπειες.Τα παιδιά βέβαια,είναι απροστάτευτα..οι γονείς τους ας φροντίσουν να τα απομακρύνουν απο τέτοιες κακοτοπιές(αν δεν είναι και οι ίδιοι μέσα σ'αυτές{#emotions_dlg.thumbdown})...Δεν κατάλαβα που αναφέρεσαι..θα μπορούσα να υποθέσω κάτι αλλά απ'ότι ξέρω είναι στα αζήτητα εδώ και αρκετό καιρό...

    Το σημαντικό είναι να μην ξεπερνιούνται τα όρια και θέλουν να μπαίνουν ''αυτά''και σε χώρους που αρχικά προορίζονταν για προβολή άλλων μουσικών ειδών

     


    -----------------
    http://encoremusiceducation.blogspot.com/

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : CROSS στις 27-09-2008 18:20 ]


    JohnieAnto
    27.09.2008, 18:24

    Για να μου λές οτι είναι στα αζήτητα δεν κατάλαβες αλλα δεν πειράζει κατάλαβες εμένα και αυτό με ενδιαφέρει... στα αζήτητα δεν είναι είναι "ΠΡΏΤΟ" όνομα αλλα για λόγους ευνόητους δεν μπορώ να το πώ....


    inkve
    29.09.2008, 05:39

    δυστηχως σε αυτο τον οχετο ζουμε φιλε μου....

    ΜΟΝΟ εδω τραγουδιστριες σαν και αυτη που λες την ονομαζουν τραγουδιστρια..

    και ενταξει...δεν ειναι υποχρεωτικο να ξερουν μουσικη...αλλα οι περισσοτεροι και οι περισσοτερες απο αυτους τους <<σταρ>>δεν μπορουν καλα καλα να πιασουν  την τονικοτητα!!!με λιγα λογια ειναι φαλτσοι!!

    αλλα και αυτοι που δεν ειναι φαλτσοι δεν εχουν εκφραση..αλλα θα μου πεις αυτα ειναι <ψιλα γραμματα>...σωστα....τα ματσωμενα καψουρια να αγοραζουν λουλουδι και σαμπανιες και εχει ο θεος ποτε θα βγει η επομενη <<μεγαλη λαικη τραγουδιστρια>>

    και δυστηχως ο κοσμος που υποστηριζει και συντηρει ολη αυτη την κατασταση φιλε μου ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΣ...

    και ο κοσμος αυτος την επομενη μερα θα αγορασει και εισητηριο πρωτης θεσης στο μεγαρο μουσικης να δει την μαρινελλα με τον νικολοπουλο!!!!

    καταλαβαινεις που ειμαστε μαγκα μου?

    δεν τους πιανεις πουθενα....

    ειναι απιαστοι!!!{#emotions_dlg.happycrazy}

     


    noizreduction
    29.09.2008, 11:16

    Πολυ απλα..Αλλαξτε καναλι και ραδιοσταθμο! Κανεις δεν σας εβαλε ενα οπλο στο κεφαλι για να τα δειτε ολα αυτα.

     

    Μαλλον, το σωστο ειναι να πουμε πως εσεις φταιτε, που δινετε σημασια και ισχυ σε ονοματα και προσωπα Cool

     

    Και συγνωμη εαν στρεφομαι εναντιον σας, αλλα απο τη δικη μου κοσμοθεωρια ξερω πως οταν αγανακτεις με κατι, απλως το αποφευγεις μετα! Ε, εαν πεφτεις συνεχως πανω του, βλεποντας συγκεκριμενα καναλια ή ακουγοντας συγκεκριμενους ραδιοσταθμους, τοτε κανεις δεν σου φταιει που το κεφαλι σου γινεται καζανι!

     

    Ειπαμε, να κρινουμε...αλλα οχι και να ξεχναμε τη δικη μας αμυνα σε ολα αυτα που κρινουμε. ( Κι ας εγινα και κακος )


    vouliakis
    29.09.2008, 13:39

    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 29-09-2008 στις 11:16 έγραψε...

    Πολυ απλα..Αλλαξτε καναλι και ραδιοσταθμο!

    {#emotions_dlg.yes}

     


    inkve
    29.09.2008, 15:48

    οταν απλα αποφευγεις ενα προβλημα(γιατι περι προβληματος προκειται πλεον)συμβαλεις και εσυ στην γιγαντωση του...

    η δικη μου κοσμοθεωρια αυτο λεει...

    και να συμπληρωσω....ραδιο ακουω ΣΠΑΝΙΑ...τηλεοραση δεν βλεπω ΚΑΘΟΛΟΥ...

    και ομως αποδυκνειεται οτι τελικα δεν πεφτω τοσο εξω στα λογια μου...

    δεν χρειαζεται να γινω φυτο στο χαζοκουτι για να καταλαβω την κατασταση την οποια περιγραφω....

    αλλα ουτε και να αδιαφορησω κλεινοντας αυτια και ματια(και τηλεοραση)

    οποτε απο την στιγμη που δεν χρειαζεται να αλλαξω σταθμο η καναλι μαλλον βιαστικα με κρινατε...ενω δεν ξερατε...

    και απο τα λογια σας καταλαβαινω οτι δεν ειστε αντιθετοι με αυτα που ειπα στο προγηγουμενο post...

    αγανακτω περισσοτερο οταν λεω την γνωμη μου και παιρνω απαντησεις τετοιου ειδους!!αμα δεν σου αρεσει μην τα βλεπεις!!!

    καλυτερη θα ηταν μια απαντηση τυπου <ναι ετσι ειναι τα πραγματα αλλα δυστηχως δεν αλλαζει και τοσο ευκολα η κατασταση>>

    οχι κλεισε ματια και αυτια και προσποιησου!!

     


    BAGRATION
    29.09.2008, 16:00

    Σίγουρα το να γίνεται πάρα πολύς αρνητικός ντόρος γύρω από το στάρ σύστεμ μόνο το ίδιο το σταρ σύστεμ τελικά βοηθάει. Ουτε υποχρεωτικό είναι να τους ακούει κάποιος....

    Τίποτα δεν εμποδίζει βεβαίως τον οποιοδήποτε να μπορεί να εκφράζει την αρνητική του γνώμη πάνω σε αυτά. Οσο θέλει ας ασχοληθεί, όσο θέλει ας κράξει και λόγος για το τι θα κάνει δεν μας πέφτει....

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : BAGRATION στις 29-09-2008 16:04 ]


    vero
    29.09.2008, 16:12

    Και εγώ είμαι της άποψης κλείσε μάτια και αυτιά και δεν σε ενδιαφέρει! Άλλα σκέφτομαι εαν δεν υπήρχαν αυτοί δεν θα υπήρχαν αυτοί που ακούμε εμείς!

     Και όπως είπε και inkve ότι αυτοί απο την μία μπορεί να είναι στα μπουζούκια, και την άλλη μέρα το πρωί να ακούνε Αλεξίου!   Γι αυτό λύση δεν βγάζουμε!  πχ έτυχε χτες να πατήσω τους στοίχους του τραγουδιού είκονα του χειμώνα απο τους Πυξ Λαξ, και έλεγε ότι πρώτη εκτέλεση ήταν απο τον Αντώνη Ρέμο(τώρα δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο είναι).... απ' εδώ και πέρα βγάζουμε τα δικά μας συμπεράσματα.......


    gikostas
    29.09.2008, 16:57

    O καθένας ας ακούσει και ας δει ότι θέλει.Αν γουστάρει να διασκεδάσει με μπουζούκια και βλέποντας ειδήσεις στο star ας το κάνει.Και αν πάλι τρώει όλα αυτά τα παραμύθια που του πλασάρουνε τα ΜΜΕ κακό δικό του.Είναι μια κατάσταση που υπάρχει χρόνια.Δεν είμαστε εμείς αυτοί που θα την αλλάξουμε και γιατί να το κάνουμε;Σκεφτείτε πως από όλο αυτο,ζούνε χιλιάδες οικογένειες κάτι το οποίο στις μέρες μας είναι πολύ σημαντικό.Επίσης αν δεν υπήρχαν αυτού του είδους τα σκουπίδια,πως εμείς θα εκτιμούσαμε όλα αυτά που κατά την γνώμη μας είναι καλά.Δεν θα υπήρχε καμία διαφορά.Ας αφήσουμε τον κόσμο να εκφραστεί ελεύθερα σε αυτά που πιστεύει κι εμείς ας πιστεύουμε άλλα.Στην τελική μου αρέσει που διαφέρω από όλους αυτούς.


    panosbousalis
    29.09.2008, 17:19

    Αυτό που πρέπει να γίνει είναι να δυναμώσει η φωνή της από εδώ όχθης -αν κάνουμε αυτό τον νοητο και ουσιαστικό διαχωρισμό- να πληθύνουν οι ακροατές και καλλιτέχνες που σκέφτονται και δημιουργούν και για να γίνει αυτό θέλει παιδεία αλλά και φυσική αισθητική. Μουσική στα σχολεία είναι κάτι το απαραίτητο.


    inkve
    29.09.2008, 17:34

    το θεμα ειναι οτι η αποψη κλεισε ματια και αυτια ΔΕΝ ειναι αποψη...

    ειναι σταση...σταση αδιαφοριας-εγκαταλειψης...δηλαδη...ελα μωρε τωρα...με αυτον θα ασχολουμαστε??με τον αφωνο??

    ελα ομως που αυτοι οι αφωνοι και οι αφωνες μας εχουν κατακλυσει και δεν αφηνουν χωρο σε κανεναν αλλο!!

    ελα ομως που πραγματικοι μουσικοι με συνθεσεις και τραγουδια προσπαθουν να κανουν κατι καλο μεσα σε ολο αυτο τον βοθρο!!!

    ελα ομως που δεν κανουν τιποτα στο τελος!!

    σε αυτα θα κλεισουμε τα ματια και τα αυτια??

    μαλιστα,,,, 

     


    inkve
    29.09.2008, 17:37

    Παράθεση:

    Το μέλος panosbousalis στις 29-09-2008 στις 17:19 έγραψε...

    Αυτό που πρέπει να γίνει είναι να δυναμώσει η φωνή της από εδώ όχθης -αν κάνουμε αυτό τον νοητο και ουσιαστικό διαχωρισμό- να πληθύνουν οι ακροατές και καλλιτέχνες που σκέφτονται και δημιουργούν και για να γίνει αυτό θέλει παιδεία αλλά και φυσική αισθητική. Μουσική στα σχολεία είναι κάτι το απαραίτητο.



    συμφωνω...


    vero
    29.09.2008, 21:10

    συμφώνω  και εγώ, άλλα γίνεται?????? που???????? εδώ εγώ ξέρω οι μίσοι δάσκαλοι τρώνε την ώρα της ελεύθερης ζώνης σε άλλα πράγματα! πως θα εκφραστούν τα παιδά μέσα απο την τέχνη γενικότερα? (ζωγραφική και μουσική)


    noizreduction
    29.09.2008, 22:11

    Αυτο που ολοι μαλλον ξεχασαμε ειναι πως ζουμε σε μια δημοκρατικη χωρα κι ο καθενας εχει το δικαιωμα να ακουει και να διασκεδαζει με ο,τι θελει.

    Δεν αποφευγω κανενα προβλημα!

    Με την αποχη μου απο πραγματα που με δεν με βρισκουν συμφωνο, σεβομαι τοσο την ελευθερια των αλλων ( απο τη στιγμη που προσωπικα δεν με περιοριζουν πουθενα, ουτε υποβιβαζουν τη δικη μου ελευθερια ), οσο και τη δικη μου αισθητικη σε καποια πραγματα!

    Εκτος εαν μενουμε σε μια χουντικη χωρα και οταν λεμε "Πρεπει να κανουμε κατι γι'αυτο", εννοουμε "Στειλτε οσους διαφωνουν με την αποψη μας, στη Μακρονησο για...αναμορφωση!"

    Δεν ξερω τελικα...ποιοι ειναι πιο "πολιτισμενοι". Αυτοι που θελουν να επιβαλλουν με το ετσι θελω το γουστο τους ( μεσω προπαγανδας ) ή αυτοι που απλως διασκεδαζουν χωρις να ενοχλουν κανεναν!

     

    Για σκεφτειτε το λιγο! Πριν αρχισετε να φωναζετε παλι πως "πρεπει να αλλαξει κατι" σκεφτειτε λιγο το κατα ποσο αναδεικνυει μια τετοια αντιδραση τον πολιτισμο που υποστηριζετε!


    BAGRATION
    30.09.2008, 00:32

    Πολλές φορές έχουν αναφερθεί διαφορες φασίζουσες γνώμες που επιβάλλουν με το έτσι θέλω το γουστο τους όπως λές.

    Ομως δεν νομίζω ότι κάθε αρνητικό σχόλιο εναντι του σταρ σύστεμ είναι αυτομάτως και φασιστκό.

    Ουτε οι προλαλήσαντες εξέφρασαν φασίζοντα σχόλια νομίζω.....


    inkve
    30.09.2008, 00:35

    μαλιστα...βλεπεις εσυ να υποστηριζουμε κανεναν πολιτισμο η καποιο ιδιαιτερο απολιταρχικο καθεστως??για να ξερω δηλαδη μην βγω και ελεφαντας στο τελος!!

    μα το ετσι θελω το γουστο τους το περνανε ακριβως αυτοι που μιλαμε φιλε μου...μεσω τηλεορασης--ραδιοφωνου---περιοδικων..

    οταν η πλειοψηφια της εγχωριας μουσικης ειναι ντιρι-νταχτα και δεν υπαρχει χωρος γιοα οτιδηποτε αλλο ποιος στερει την ελευθερια εκφρασης στον αλλο??

    ποιος αραγε??

    οταν συνθετες-τραγουδιστες παρουσιαζουν τις δουλειες τους σε εταιριες και η μονη προταση που παιρνουν ειναι αμα <<πουλανε>>ενα η δυο κομματια τους σε γνωστους <<καλλιτεχνες>>γιατι να μωρε....η πιτα δεν μοιραζεται σε παραπανω κομματια...ποιος ειναι η χουντα και ποιος οχι?

    ποιος αραγε??

    οταν λοιπον η <<δημοκρατια>>στα μουσικα δρωμενα ειναι παιξε σκυλαδικο η χαζοχαρουμενο ποπ αλλιως φιλε μου εισαι τελειωμενος ε τοτε ΣΥΓΓΝΩΜΗ κιολας που εχω το θρασος να μιλαω!!!

    να ακολουθησουμε την <<δημοκρατια>>της μουσικης κατρακυλας λοιπον....

    φυγαμε...

    ολα τα κορδονια πανω στην μπαρα!!!

     

    εγω τουλαχιστον παιρνω θεση και λεω την αποψη μου με επιχειρηματα και παραδειγματα...

    δεν λεω τους αλλους απολιτιστους και απολυτους μη παιρνοντας ξεκαθαρη θεση μονο και μονο με το ΓΕΝΙΚΟΤΑΤΟ επιχειρημα της δημοκρατιας....

    γιατι εαν ξερω...ΕΑΝ ΛΕΩ ΞΕΡΩ(γιατι ειμαι και απολιτιστος μη το ξεχνας)

    στην δημοκρατια δεν προσβαλουμε τον συνομιλητη μας ...


    -----------------
    inkve

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : inkve στις 30-09-2008 00:43 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : inkve στις 30-09-2008 00:50 ]


    jorge
    30.09.2008, 00:44

    Είναι κρίμα που δεν συνειδητοποιούμε οτι ο κόσμος είμαστε ΕΜΕΙΣ.

    Press Off -> Πέφτει η τηλεθέαση -> Πέφτουν τα ποσοστά στην AGB -> Οι διαφημιστικές αγοράζουν πιο φτηνά τη διαφήμιση -> Το κανάλι παίρνει λιγότερα χρήματα -> Προβληματίζεται -> Κάνει έρευνα αγοράς -> Αλλάζει πολιτική -> Βάζει καλή μουσική -> Τα ποσοστά ανεβαίνουν -> Τέλος η trash TV

    Κάντε το και επικοινωνήστε το με τους 5-10 ανθρώπους που επηρεάζετε.


    noizreduction
    30.09.2008, 00:51

    Παράθεση:
    μα το ετσι θελω το γουστο τους το περνανε ακριβως αυτοι που μιλαμε φιλε μου...μεσω τηλεορασης--ραδιοφωνου---περιοδικων..

    Σαφως..

    Ακομα και ο ΜΕΛΩΔΙΑ, ο ΔΙΕΣΗ, ο ΕΝ ΛΕΥΚΩ, παιζουν σκυλαδικα. Επισης, το "ΔΙΦΩΝΟ" μοιραζεται μαζι με το περιοδικο "ΠΙΣΤΑ", γιατι εχουν τον ιδιο εκδοτη και τα ιδια γουστα!

    Καταλαβαινεις το point μου φανταζομαι,ετσι? Η πιτα ειναι παρα πολυ μεγαλη κι ο πληθυσμος μας, παρα πολυ μικρος.

     

    Μπορεις να επιλεξεις τι θα διαβασεις, τι θα ακουσεις, τι θα δεις! Γιατι ντε και καλα να πρεπει το "ποιοτικο" να το μετατρεψουμε και σε "σταρ συστεμ"? Ειναι τελειως λαθος η λογικη προσεγγιση του θεματος!

    Και προφανως δεν ειναι προβλημα το να ακουει το 60-70% του λαου μας σκυλοποπ. Οχι, οταν αντι να προτεινουμε λυσεις, τα καταδικαζουμε ολα κι εξαφανιζουμε καθε ιδεα σκεψης και δημοκρατικοτητας πανω στην τεχνη!

    Πες μου ΠΟΙΟΣ σε αναγκασε inkve να ακουσεις ενα κομματι! ΠΟΙΟΣ σε αναγκασε να επιλεξεις ενα περιοδικο! ΠΟΙΟΣ σε υποχρεωσε να κατσεις σαν δευτερος πρωταγωνιστης στο Κουρδιστο Πορτοκαλι, με ανοιχτα ματια και να βλεπεις trash βιντεοκλιπ!

    Η απαντηση ειναι ΚΑΝΕΙΣ! Αλλαξε καναλι! Η δυναμη σου ειναι αυτη του καταναλωτη/ακροατη/θεατη!

    Με το να "γαβγιζουμε" ολοι μαζι ( γιατι κι εγω δεν θελω να βλεπω και να ακουω σκυλαδικα και ξεπεσμενα κομματια ), τι κερδιζουμε; Απλως, μας βαζουν στο ιδιο κλουβι και τρωγομαστε μεταξυ μας!

    Δηλαδη η λυση ποια ειναι; Για να την ακουσω inkve? ΠΕρα απο τις φωνες και τις κατηγοριες!
    -----------------
    F.M.P. DreamCatcher

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 30-09-2008 00:52 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 30-09-2008 00:53 ]


    inkve
    30.09.2008, 01:05

    μια απλουστατη λυση θα ητανε να απαντησεις σε αυτα που σε ρωτησα...

    να μου πεις γιατι με λες απολιτιστο...

    και απολυτο...

    και πως σου γεννηθηκε η ιδεα οτι βλεπω και ακουω ολες αυτες τις σαβουρες τις οποιες μιλαω...

    εχω τα ματια ανοιχτα και βλεπω την κατασταση γυρω μου...γυρω σου...γυρω μας....

    και το πιο σημαντικο... να μην απομονωνεις ενα κομματι απο το post μου βγαζοντας ολοκληρα θεματα,,,,πρωτον γιατι δεν ειναι σωστο...και δευτερον γιατι ετσι μου δειχνεις οτι σε ολο το υπολοιπο μηνυμα εισαι συμφωνος....

    μια λυση φιλε μου ξερεις ποια θα ητανε αφου λοιπον την ζητας??

    ΟΙ ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΟΥΝ ΣΕ ΔΗΘΕΝ ΑΚΟΥΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ ΟΠΩΣ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ ΚΑΙ ΔΗΘΕΝ ΨΑΓΜΕΝΟ ΕΝΤΕΧΝΟ....

    ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ ΟΠΩς ΤΗΝ ΒΓΑΖΕΙ Η ΨΥΧΟΥΛΑ ΤΟΥΣ...

    ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΝΕ....ΟΡΙΣΤΕ ΚΥΡΙΟΙ...ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ....ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΑΜΑ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΜΙΞΗ,,,ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ...

    να μια λυση....

    τα σκυλια γαυγιζουν φιλε μου...

    η δευτερη φορα που με προσβαλεις...