ελληνική μουσική
    682 online   ·  210.830 μέλη

    Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη

    christos-reg
    01.11.2004, 14:12
    Κι εγώ είμαι OK για την Κυριακή 07/11 το μεσημέρι.
    Τελικά θα πρότεινα το "Πήρε και βραδιάζει" (μια απορία λόγω ονόματος... λειτουργεί μεσημέρια?? ) γιατί το μαγάζι που ήξερα στο κέντρο είναι μικρού μεγέθους ενώ Πολίχνη ίσως να πέφτει μακριά για κάποιους.
    rapsodos
    01.11.2004, 14:16
    Χρηστο , αυτο προσπαθούμε να επιβεβαιώσουμε τώρα. Για οτιδήποτε νεώτερο θα ενημερώθειτε απο εδώ.
    katerina
    01.11.2004, 19:40
    αχ αν ειναι για συνάντηση είμαι μέσα και εγω. Μονο που επειδη είμαι καινούρια στην πολή σας όταν αποφασίσετε που θα γίνει να δώσετε και ακριβείς οδηγείες για να μπορέσω να το βρω...
    Wraith
    02.11.2004, 01:30
    Και του λόγου μου μέσα είμαι (αυτό έλειπε...).Αναφέρετε ακριβείς χωροχρονικές συντεταγμένες and we have a lift off!Οκεικ,μερικές οδηγίες θα ήταν χρησιμότατες σε εμάς που ζούμε έξι χρόνια στη Θεσσαλονίκη αλλά θεωρούμε όλες τις ταβέρνες ίδιες (μυστήριο πράγμα...).Sorry about that!Στην τελική,άμα μαζευτούμε πολλοί που δεν ξέρουμε που πάνε τα τέσσερα,υπάρχει και η Καμάρα (λέω εγώ τώρα...).

    Roger and Out.
    yiannisyiannis
    02.11.2004, 14:01
    Τελικά το "Πήρε και Βραδυάζει" είναι ανοιχτό Κυριακή μεσημέρι. Μίλησα με τον υπεύθυνο, αλλά υπάρχει το εξής "πρόβλημα". Τώρα τελευταία έχει κάποιον που παίζει τρίχορδο σε ένα τραπέζι unplugged, στυλ παρέας. Ο υπεύθυνος του μαγαζιού μου είπε ότι μπορούμε να παίζουμε κι εμείς εκ περιτροπής, αλλά...τουλάχιστον εγώ προσωπικά από σεβασμό προς τον άνθρωπο που βγάζει μεροκάματο εκείνη την ώρα, δεν θα αισθανόμουνα τόσο άνετα.

    Βλέπω λοιπόν 3 λύσεις.

    1) Να πάμε να γνωριστούμε όσοι δεν έχουμε ήδη γνωριστεί κι ανάλογα με την διάθεση και το κλίμα ή παίζουμε ή δεν παίζουμε.
    2) Αν κάποιος έχει να προτείνει κάποιο άλλο χώρο, αλλάζουμε κατεύθυνση και πηγαίνουμε εκεί.
    3) Το αναβάλουμε μέχρι να βρεθεί μια λύση στο πρόβλημα του μαγαζιού που θα φιλοξενήσει τη συνάντησή μας.

    Προσωπικά είμαι ανοιχτός και στις 3 παραπάνω προτάσεις.
    rapsodos
    02.11.2004, 15:07
    Λοιπόν. Προτείνω καταρχήν να μη γίνει η συνάντηση αυτή τη Κυριακή, να μην έχουμε το άγχος μιας βεβιασμένης κίνησης. Δεύτερον, λέω να μη βρεθούμε στο Πήρε και βραδιάζει μιας και η εκεί κατάσταση έχει αλλάξει. Εαν συμφωνείτε ας προτείνουμε κάποιο άλλο μαγαζί. Εγω δεν έχω πρόβλημα με την Πολίχνη ας πούμε. Οπουδήποτε , αρκεί να είναι εντός Θεσσαλονίκης.
    Εαν δεν βρεθεί-προταθεί κάτι, μπορούμε να πάμε στο "Παντοπωλείο Αθηνάς" εκεί οπου είχε γίνει μια παλαιότερη συνάντηση. Αλλα περιμένω πρώτα προτάσεις.
    Vick
    02.11.2004, 16:28
    Συνάντηση Κυριακή μεσημέρι? θα προσπαθήσω να έρθω.
    Ελπίζω να σας δω όλους εκεί. Αν με θέλετε, δηλαδή.
    rapsodos
    02.11.2004, 16:59
    Οχι , οχι , περιμενε. Ακομα δεν ορισαμε ημερομηνια στα σιγουρα.
    Περιμενε λιγο ακομα...
    yiannisyiannis
    02.11.2004, 17:01
    Vick θα χαρούμε να σε γνωρίσουμε κι από κοντά. Παρακολούθησε τις ανακοινώσεις στο forum για να δεις πότε και που τελικά θα γίνει η συνάντηση. Αν έχεις να προτείνεις κι εσύ κάποιο ταβερνάκι, που να μπορούμε να παίξουμε, μη διστάσεις να το προτείνεις.
    jorge
    02.11.2004, 17:11
    Αντε με το καλό να κανονίσετε, να προετοιμάσουμε και εμείς οι Νότιοι την εκστρατεία μας
    rapsodos
    02.11.2004, 19:34
    Ναι καλα... μας τα'πανε κι'αλλοι αυτά ....
    rapsodos
    03.11.2004, 17:32
    Λοιπόν, η συνάντηση εννοείται πλέον οτι δε θα γίνει αυτή τη Κυριακή. Να μην τρέχουμε να προλάβουμε. Οπότε χαλλλαρά , την άλλη εβδομάδα. Περιμένω προτάσεις.
    Η δικιά μου είναι το "Παντοπωλείο Αθηνάς" πάνω απο το Τούρκικο προξενείο.
    THESSM
    04.11.2004, 00:27
    Γεια και χαρα παλι!Εγω παιδια μεσα ειμαι οπου αποφασισετε αρκει να γινει Κυριακη μεσημερι!!
    yiannisyiannis
    04.11.2004, 09:23
    ΟΚ κι εγώ εκτός απροόπτου συμφωνώ για την επόμενη Κυριακή 14/11 το μεσημέρι. Το "Παντοπωλείο Αθηνάς" καλό ακούγεται.
    rapsodos
    04.11.2004, 17:24
    Λοιπόν αποφασίστηκε.

    ΚΥΡΙΑΚΗ 14/11 μεσημεράκι ΣΤΗΝ ΤΑΒΕΡΝΑ " ΠΑΝΤΟΠΩΛΕΙΟ ΑΘΗΝΑΣ" πανω απο το Τουρκικο Προξενειο.

    Ποιοι είναι μέσα?
    Orfeus
    04.11.2004, 19:13
    Μόλις βγώ στην εθνική οδό, θα πάω ...ευθεία;


    Hastaroth
    04.11.2004, 23:28
    Δυστυχώς εγώ μάλλον δέν θα μπορέσω να έρθω στην Θεσσαλονίκη καθ'ο,τι τελώ εν αναρρώσει από βαρειά ασθένεια....

    θα περιμένω την επόμενη συνάντηση τής Αθήνας...


    rapsodos
    04.11.2004, 23:39
    Quote:

    Το μέλος Orfeus στις 04-11-2004 στις 19:13 έγραψε:

    Μόλις βγώ στην εθνική οδό, θα πάω ...ευθεία;







    Ναι και οταν φτασεις Εγνατια παρε τηλέφωνο. Αντε να σε δω ...
    THESSM
    05.11.2004, 15:18
    ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΜΕΣΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ Ο ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ ΟΚ??ΤΙ ΩΡΑ ΠΕΡΙΠΟΥ??ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΧΕΝΥΧΤΙ!!ΔΟΥΛΕΙΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΤΟΝ ΤΟΝ ΕΠΙΟΥΣΙΟΝ!!
    jazzer79
    05.11.2004, 15:23
    Loipon ki egw prwta o 8eos eimai mesa.8a 8ela na gnwristoume ki apo konta! Hope to see you there!!!