ελληνική μουσική
    548 online   ·  210.834 μέλη

    Ήχος ηλεκτρικής κιθάρας

    brainstorm21
    10.11.2008, 23:05

    Γεια σας παιδια!!!

    Αντιμετωπίζω ένα προβλημα..Έχω δυο ηλεκτρικές κιθάρες,μια harley benton αλλά και μια fender και έναν ενισχυτή 20W στο οποίο συνδέω απευθείας κάποια από τις δυο..Ο ήχος όμως που παράγεται είναι πολύ "φτωχος" και δεν μου αρέσει..Θα μπορούσα με κάποιο τρόπο να τον κάνω πιο πλούσιο...?

    Ευχαριστώ


    kostas-5150
    12.11.2008, 21:57

    Παράθεση:

    Το μέλος brainstorm21 στις 10-11-2008 στις 23:05 έγραψε...

    Γεια σας παιδια!!!

    Αντιμετωπίζω ένα προβλημα..Έχω δυο ηλεκτρικές κιθάρες,μια harley benton αλλά και μια fender και έναν ενισχυτή 20W στο οποίο συνδέω απευθείας κάποια από τις δυο..Ο ήχος όμως που παράγεται είναι πολύ "φτωχος" και δεν μου αρέσει..Θα μπορούσα με κάποιο τρόπο να τον κάνω πιο πλούσιο...?

    Ευχαριστώ



    Υπαρχουν 1000+1 τροποι,το θεμα ειναι αλλο,φανταζομαι στο δωματιο σου παιζεις,κανεις το κεφι σου κτλ.

    Σιγουρα distortion θα'χει ο ενισχ.σου,κανε την εξασκηση σου με αυτα που εχεις τωρα κ αργοτερα βλεπεις,δεν βγαινουν ευκολα τα "πεταμενα" λεφτα τη σημερον!

    Καλο επισης ειναι να αφοσιωθεις κυριως στην βελτιωση της τεχνικης και γενικοτερα στην εκμαθηση του οργανου,τα υπολοιπα ειναι για να'χουμε να λεμε.{#emotions_dlg.rolleyes} 

     

     

     

     

     


    inkve
    14.11.2008, 04:30

    απο τη στιγμη που εχεις 2 κιθαρες φιλε μου αραξε...μαζεψε  κανενα φραγκο....και αγορασε καποιο καλυτερο ενισχυτη,,,,οτι και να κανεις,,,,ειτε πεταλια παρεις,,,,η και πεταλιερα με εφε...ο ενισχυτης που εχεις καλυτερος δεν θα γινει... και η μικρη διαφορα που θα δεις αν κανεις τα παραπανω δεν θα κρατησει για πολυ....

    βουρ στο ψαχνο για καλυτερο μηχανημα ειναι η αποψη μου{#emotions_dlg.beer}