ελληνική μουσική
    766 online   ·  210.850 μέλη

    Το Radio MusicHeaven γίνεται 24ωρο !

    jorge
    01.12.2008, 11:26

    Από την περασμένη Παρασκευή, ο ραδιοφωνικός μας σταθμός, το Radio MusicHeaven, εκπέμπει 24 ώρες το 24 ωρο.

    Όχι, δεν βρέθηκαν ξαφνικά ραδιοφωνικοί παραγωγοί για να καλύψουν τις 168 ώρες της εβδομάδας, ούτε θα κάνουμε αναμετάδοση άλλου σταθμού, όπως μας έχει προταθεί.

    Απλά αγοράστηκε ένα mini laptop που θα κάνει εκπομπές στις κενές ώρες. Το laptop eeePC ASUS 710 είναι πολύ πολύ μικρό (7 ίντσες, όταν οι κανονικές οθόνες μας είναι συνήθως 17-19 ίντσες), αλλά έχει σχεδόν ότι και ένας κανονικός υπολογιστής.

    Τις πρώτες ημέρες λειτούργησε κυρίως ξημερώματα και τον άκουσαν αρκετοί νυκτόβιοι ακροατές. Οι επιλογές είναι - πως θα μπορούσε να γίνει και αλλιώς - δικές μου. Θα ακούτε λοιπόν ροκ, ξεχασμένες τραγουδάρες, εντεχνο, αποσπάσματα από Live του MusicHeaven, αστεία αποσπάσματα από διάφορες εκπομπές, μπαλάντες, καλό λαϊκό, αλλά και διαχρονικό metal & hard rock, όπως και καλή pop.

    Νομίζω οτι αφού πλέον ο σταθμός είναι 24ωρος, θα έχουμε συνολικά περισσότερους ακροατές, μια και θα ξέρουμε οτι πάντα θα μπορούμε να κάνουμε κλικ πάνω δεξιά, σε όλες τις σελίδες του MusicHeaven και να έχουμε μια καλή μουσική παρέα.

    Διαδώστε το λοιπόν, όπως επίσης και το γεγονός οτι ψάχνουμε κάποια εταιρία ή ιδιώτη  να καλύψει το κόστος του (249 ευρώ), με αντάλλαγμα διαφήμιση στις σελίδες μας.

     


    kamelia8
    01.12.2008, 13:38

    {#emotions_dlg.clap} Εξαιρετική η αλλαγή!

    Το είχα δει και αναρωτιόμουν.....

    Είναι η καλύτερη λύση, γιατί άλλωστε η απουσία παραγωγών και οι πολλές κενές ώρες είχαν αρχίσει να κουράζουν.

    Και τα επιλεγμένα τραγούδια είναι πολύ ωραία!

    Άντε, με το καλό! {#emotions_dlg.biggrin}


    -----------------
    It is better to be hated for what you are, than to be loved for what you are not...!

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kamelia8 στις 01-12-2008 13:49 ]


    mitskinis
    01.12.2008, 13:44

    Μπράβο σου jorge . Να ακούμε μουσική όποτε θέλουμε και όποια ώρα θέλουμε


    -----------------
    mitskos

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mitskinis στις 01-12-2008 13:45 ]


    kithara-woman
    01.12.2008, 13:48

    Πολύ ωραίο νέο!!!!!  {#emotions_dlg.clap}

    {#emotions_dlg.rockon}


    ilio
    01.12.2008, 14:50

    {#emotions_dlg.beer}Καλέ τι όμορφη ιδέα είναι αυτή!!!Μόλις μπήκα και

    αναρωτήθηκα ποιος είναι ο/η Musicheaven studios!!{#emotions_dlg.eek}

    Μπράβο Γιώργο πολύ όμορφη ιδέα και έκπληξη συνάμα!!΄

    Επίσης πολύ όμορφες και οι επιλογές σου!!{#emotions_dlg.walkman}


    bouzos
    01.12.2008, 19:58

    Polu kali idιa !!!  Brΰvo !


    nvluc
    02.12.2008, 09:53

    Φίλε Γιώργο καλημέρα,

    αφού χαιρετίσω και εγώ με την σειρά μου την 24ωρη λειτουργία του σταθμού, σε ενημερώνω ότι αν θες εσύ ή οποιοσδήποτε άλλος, οτιδήποτε έχει να κάνει με τεχνολογία και υπολογιστές, μπορείς να επικοινωνείς μαζί μου.Π.χ. θα μπορούσα να σου βρω το ίδιο μηχάνημα στα 200ευρώ ή και ακόμα χαμηλότερα.Και αυτό επειδή ασχολούμαι χρόνια και με το εμπόριο προϊόντων ψηφιακής τεχνολογίας.Θα χαρώ λοιπόν να σε βοηθήσω όποτε θελήσεις.


    john1989
    02.12.2008, 21:05

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 01-12-2008 στις 11:26 έγραψε...

    Από την περασμένη Παρασκευή, ο ραδιοφωνικός μας σταθμός, το Radio MusicHeaven, εκπέμπει 24 ώρες το 24 ωρο.

    Όχι, δεν βρέθηκαν ξαφνικά ραδιοφωνικοί παραγωγοί για να καλύψουν τις 168 ώρες της εβδομάδας, ούτε θα κάνουμε αναμετάδοση άλλου σταθμού, όπως μας έχει προταθεί.

     

     

     

    Ξεκιναει πραγματικα μια πολυ καλη,οσο και δυσκολη,προσπαθεια!!!!!!!

    Και καλο θα ηταν,οπως και κανετε,να μην αναμεταδιδονται αλλοι σταθμοι αλλα  να στηριξουν τα ιδια τα μελη την προσπαθεια!!!!!!!!!

    Καλη επιτυχια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     

     

     


    jorge
    02.12.2008, 21:26

    Παράθεση:

    Το μέλος nvluc στις 02-12-2008 στις 09:53 έγραψε...

    Π.χ. θα μπορούσα να σου βρω το ίδιο μηχάνημα στα 200ευρώ ή και ακόμα χαμηλότερα.Και αυτό επειδή ασχολούμαι χρόνια και με το εμπόριο προϊόντων ψηφιακής τεχνολογίας.Θα χαρώ λοιπόν να σε βοηθήσω όποτε θελήσεις.

    Ευχαριστώ nvluk. Προς το παρόν δεν υπάρχει άλλη ανάγκη για κάποιο έξοδο τέτοιου τύπου.

    Το μόνο που έχουμε ανάγκη αυτή τη στιγμή είναι να βρεθεί κάποια εταιρία-χορηγός, που θα δώσει 250 ευρώ με αντάλλαγμα διαφήμιση για 6 μήνες στο MusicHeaven. Τα έξοδα του σταθμού πλέον δεν είναι λίγα (αγοράστηκε και εξωτερικός σκληρός για τη μουσική, πληρώνουμε ΑΕΠΙ, streaming) και όσοι τον αγαπούν, νομίζω οτι θα πρέπει σε αυτές τις περιπτώσεις να ενεργοποιούνται.


    emmanuella
    04.12.2008, 17:42

    Ερώτηση : Όταν θέλουμε να συνδεθούμε στο server και είναι On Air ο αγαπητός μας Musicheaven Studios χρειάζεται να κάνουμε επανεκκίνηση ???   {#emotions_dlg.confused1}


    jorge
    04.12.2008, 17:53

    Ναι!


    demtsek
    08.12.2008, 17:22

    Με αυτή την επιλογή στοχεύσατε απόλυτο κέντρο!!!. Συγχαίρω.


    icarus
    18.12.2008, 10:40

    ΑΓΑΠΗΤΕ JORGE

    ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΤ'ΑΡΧΗΝ ΓΙΑ ΤΟ ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΑΚΟΥΝΕ ΜΟΥΣΙΚΗ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ.ΑΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ ΜΟΥ  5 ΩΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΜΕΝΑ ΑΤΟΜΑ ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΦΙΜΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΛΙΓΗ ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ ΓΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ ΠΟΥ ΑΘΛΟΥΜΑΙ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΣΤΗΝ ΑΕΠΙ ΓΙΑ ΤΟ STREAMING ΚΑΙ ΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΜΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΝΩ, ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΘΩ. ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΕΠΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ?.

    ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ!

    ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ.


    jorge
    18.12.2008, 11:12

    Καλημέρα icarus.

    Για 5 ώρες την εβδομάδα δε σε συμφέρει να πληρώνεις τηλεπικοινωνιακά κόστη και ΑΕΠΙ. Προτείνω να πάρεις κάποιες συγκεκριμένες ώρες στο δικό μας σταθμό, ώστε και να παίζεις τη μουσική που θέλεις, χωρίς διαφημίσεις, χωρίς κόστος για σένα και να σ' ακούνε αυτά τα συγκεκριμένα άτομα.


    icarus
    18.12.2008, 12:05

    Σ' ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΟΥ. ΘΑ ΤΗΝ ΣΚΕΥΤΩ ΣΟΒΑΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΥΠΕΥΘΥΝΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ...ΑΛΛΑ ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΑΝΑ ΜΗΝΑ/ΧΡΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΕΠΙ.ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΛΥΣΗ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΑΠΟ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΟΙ ΕΚΑΙ..ΠΧ. ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ.

     


    icarus
    18.12.2008, 15:13

    Αν σου ειναι δύσκολο να μου αναφερεις το ποσο στο forum, αν θελεις στειλτο μου στο email. Αν παλι δεν θελεις για καποιον λογο να μου απαντησεις το σεβομαι και σ' ευχαριστω για την προταση σου για προγραμμα στο σταθμό σου.


    jorge
    19.12.2008, 02:03

    Δε γνωρίζω να σου απαντήσω, γιατί εμείς πληρώνουμε ΑΕΠΙ όχι μόνο για το ραδιοφωνικό σταθμό, αλλά και για τις παρτιτούρες, τα μουσικά βιντεοκλίπς του YouTube (!), αλλά και για τη σελίδα με τους υπόλοιπους ραδιοφωνικούς σταθμούς (!). Οπότε το δικό μας "πακετάκι" είναι αρκετά πιο ακριβό από το απλό ραδιοφωνικό..