ελληνική μουσική
    513 online   ·  210.833 μέλη
    pretty
    22.01.2009, 22:26

    ...μα πως ειχε μπορεσει να ξεχάσει το μαγικό της μαντίλι που θα μπορούσε να την βγάλει απο την φυλακή?....Τέλος πάντων, εφτασε στα τηλέφωνα και πήρε τον υπηρέτη της να του ζητησει βοήθεια...εκείνος φυσικά καμία ορεξη δεν είχε αφού ειχε επωφεληθεί απο την απουσία της...


    marakiasteraki
    23.01.2009, 21:09

    ''Σιγά μη την βοηθήσω κιόλας, την καρακόντζα! Party και πάλι party μωρό μου....Δεν 'πα να πνιγεί;''


    celia
    24.01.2009, 05:26

    Η μάγισσα όμως είχε σκεφτεί καλά πριν κάνει το μοναδικό τηλεφώνημα που της επιτρεπόταν! Έτσι υποσχέθηκε στον υπηρέτη να τον κάνει τον πιο όμορφο άνδρα του κόσμου, αν τη βοηθούσε σε αυτή τη δύσκολη στιγμή της. Τότε ο υπηρέτης κατέφτασε χαρούμενος στη φυλακή για να σώσει τη μάγισσα.


    marakiasteraki
    24.01.2009, 16:25

    Επέστρεψε στο κελί της και ζήτησε ευγενικά από την συγκρατούμενη της να της χτενίσει τα μαλλιά...Η συγκρατούμενη της αρχικά ξύνησε τα μούτρα της και γύρισε πλευρό, έπειτα όμως σκέφτηκε πως ήταν ευκαιρία να βγάλει κανένα χαρτζιλικάκι και άρχισε τα παζαριλίκια της...''Δεν έχω επάνω μου λεφτά...'', αποκρίθηκε η μάγισσα. ''Έχω όμως έναν υπέροχο βοηθό που θα σε καταπλήξει...Θα στον γνωρίσω μόλις έρθει...Χτένισε με τώρα...''


    pretty
    24.01.2009, 17:45

    Βέβαια λέγοντας το αυτο η μάγισσα γνώριζε πολυ καλά οτι ο υπηρετης ούτε που θα κοιταξει την άλλη έτσι κακασχημη που ήταν....αλλιώς σιγα μην τον άφηνε σε αυτην(αφού είναι ο μονάδικος άντρας που αγαπάει και δεν την θέλει)....Δυστυχώς όμως μόλις βλέπει ο υπηρέτης την συγκρατούμεη....


    marakiasteraki
    25.01.2009, 15:32

    ...παθαίνει την πλάκα της ζωής του....Δεν ήταν κι η πιο όμορφη κοπέλα όμως είχε κάτι το οποίο τον μαγνήτιζε....


    pretty
    25.01.2009, 17:56
    Τώρα και αν δεν θα την βοηθούσε να βγει από την φυλακή αλλιώς πώς θα μπορουσε να βλέπει την συγκρατούμενη?Κάτι επρεπε να σκεφτεί.....
    marakiasteraki
    26.01.2009, 20:07

    ...όλο το βράδυ η μάγισσα μας δε μπόρεσε να κλείσει μάτι.Όλο σκεφτόταν τι θα μπορούσε να κάνει ώστε να βγει επιτέλους από την απαίσια και υγρή φυλακή που της χαλάει την φήμη και τα ωραία της μαλλάκια.Σήκωσε τα στρώματα του κρεβατιού της και άρπαξε στα χέρια της το βιβλίο της με τα ξόρκια, κάτι θα υπήρχε εκεί, κάτι που θα την βοηθήσει να βγει από κει μέσα σώα, όμορφη και με ακλόνηστα νεύρα.Γυρνούσε τις σελίδες δυνατά με μίσος και κακία με αποτέλεσμα να κάνει θόρυβο και να ξυπνήσει η συγκρατούμενη της. ''Τι θόρυβος είναι αυτός καλέ; Δε κοιμάσαι;'' γκρίνιαξε η συγκρατούμενη της...''Μην ασχολείσαι 'συ, πέσε κοιμήσου! Ξεφυλλίζω κάτι περιοδικά ώστε να ξεχαστώ και να πάω να...χαλαρώσω στου βασιλιά τα μέρη!!!!'' ''Α...καλά...'' ψέλλισε η συγκρατούμενη της και γλάρωσε ξανά στα στρώματα της...Η καρδιά της μάγισσας κόντευε να σκάσει από την αγωνία μη και δεν προλάβει να βρει το κατάλληλο ξόρκι...