ελληνική μουσική
    847 online   ·  210.833 μέλη

    Νέες δισκογραφικές δουλειές στο Ράδιο MusicHeaven

    sillia
    08.01.2013, 20:57

    Smile

    Τέλειαααα ...... τα μικροφωνα το έχουν ρίξει στην προπόνηση !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    sympetheros
    15.01.2013, 22:51

    Η παρουσίαση του δίσκου του Μιχάλη και της Ερωφίλης Κλεάνθη που έγινε αποκλειστικά στο

    Μουσικό μας Παραδεισο την Περασμένη Τετάρτη 9 Ιανουαρίου  είναι διαθέσιμη για

    ακρόαση ή αποθήκευση σε 2 ωριαία μέρη :

    Η sillia & o Sympetheros παρουσιάζουν το δισκο Λέω Λογια του Μιχάλη και της Ερωφίλης κλεάνθη.Η 1η ώρα εδώ

    Η sillia & o Sympetheros παρουσιάζουν το δισκο Λέω Λογια του Μιχάλη και της Ερωφίλης κλεάνθη.Η 2η ώρα εδώ

    Καλοτάξιδος ο δίσκος και ευχαριστούμε για την εξαιρετική παρέα αλλά και την τεχνική υποστήριξη

    της ηχογραφημένης έκδοσης!


    -----------------
    "Ολοι μαζί η παρέα τραγουδώντας μπορεί" να κυκλοφορεί στης ζωής την πλευρά τη φωτεινή! http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Blog&file=page&blogger=sympetheros

    [ τροποποιήθηκε από τον/την sympetheros, 15-01-2013 22:57 ]


    georgetr
    17.01.2013, 14:00

    Μια ερώτηση με όλο το θάρρος . Υπάρχει εμπομπή στο σταθμό σας που παιζονται τραγούδια νέων συνθετών τα οποία δεν έχουν κάνει δισκοργαφική δουλειά ακόμη ? Αν ναι υπάρχει δυνατότητα να στείλω σε μορφή Mp3 κάποια τραγούδια μου και εφόσον βέβαια εγκριθούν και απο εσας να παίζονται στο σταθμό . Εννοείτε ότι μιλώ εκ μέρους όλων των νέων συνθετών που θα ήθελαν να προωθήσουν τη δουλειά τους στο ευρύτερο κοινό , αλλά δεν τυγχάνει να έχουν δισκογραφική δουλειά . Αν δεν υπάρχει τέτοια εκπομπή , νομίζω ότι θα ήταν καλό να δημιουργηθεί προς όφελος όλων ... Οσο αφορα τα δικά μου τραγούδια μιας που αναφέρθηκα σε αυτά , γράφω λαικό - ρεμπετικο τραγούδι και καποια έντεχνα ή έντεχνα λαικά ....


    PHILIPPOSSM
    17.01.2013, 15:30

     Οι περισσότεροι παραγωγοί είναι χαρά τους να παίζουν τραγουδια αξιόλογα ακόμα και αν δεν είναι δισκογραφημενα.
    Ενδεικτικα θα σου πρότεινα παραγωγούς σαν τον Χάρη Αρώνη, την sillia, την ixthis την illio, τον Συμπέθερο, που και οι εκπομπές τους και το προσωπικό τους στυλ, μπορούν να υποστηρίξουν τέτοια τραγουδια.
    Δεν έχεις λοιπόν, να τους στείλεις ένα προσωπικό μήνυμα και να ανταλλάξετε mail.


    georgetr
    17.01.2013, 15:34
    Ευχαριστω πολύ για τις πληροφορίες philippossm
    mary_omikron
    17.01.2013, 16:26

    Και στον Philippossm να στείλεις, και στον Loukas76gr και στον Vert που εκτός των άλλων βάζουν και καλό λαϊκό και ρεμπέτικο και έντεχνο.

    Να στείλεις κι εσύ και όλοι οι δημιουργοί που θέλουν να κοινοποιήσουν τις δημιουργίες τους.

    Είναι πολύ καλή η ιδέα σου !!!{#emotions_dlg.thumbup} και ήδη με χαρά ακούω τώρα να την συζητάνε 3 παραγωγοί πολύ θετικά.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την mary_omikron, 17-01-2013 16:29 ]


    georgetr
    17.01.2013, 16:56
    Χαίρομαι που η ιδεα είναι υλοποιήσιμη .Και εγώ νομίζω ότι θα βοηθήσει αρκετά και τους νέους συνθέτες αλλά και την αυξηση επισκεψιμότητας του site . Επειδη αναφέρατε διάφορα ονόματα και δε ξερω που πρεπει τελικα να στείλω κάτι , πως και ποτε , για να μην ζαλίζουμε τους ανθρώπους με μηνύματα , σας δημοσιεύω ως δείγμα των τραγουδιών μου δύο ling απο δύο τραγούδια μου , ένα ρεμπέτικο
    Link
    " target="_blank" target="_new">> και ένα λαικό έντεχνο
    Link
    " target="_blank" target="_new">> και εφόσον αρέσουν σε κάποιο παραγωγό ας με ενημερώσει να τα στείλω σε mp3 και με βελτιωμένη ηχογράφηση όπου χρειάζεταιγια να ακούγονται σωστα .
    sympetheros
    17.01.2013, 18:19

    Γιώργο μπορείς να το στείλεις στον υπέυθυνο προγράμματος του σταθμου ( Deos  to nick που θα τον βρεις )

    ο οποιος στέλνει τα τραγούδια σε όλους ωστε να μην ψάχνεις ενα ενα να τα στελνεις!


    georgetr
    17.01.2013, 18:36
    Εντάξει sympethere . Θα στείλω και βλέπουμε...
    georgetr
    18.01.2013, 20:50

    Παράθεση:

    Το μέλος sympetheros στις 17.01.2013, 18:19 έγραψε...

    Γιώργο μπορείς να το στείλεις στον υπέυθυνο προγράμματος του σταθμου ( Deos  to nick που θα τον βρεις )

    ο οποιος στέλνει τα τραγούδια σε όλους ωστε να μην ψάχνεις ενα ενα να τα στελνεις!



    Εστειλα ένα προσωπικό μήνυμα στον Deos , σε ποιο email μπορούμε να στείλουμε τραγούδια .




    Νέες συζητήσεις
    στην ίδια κατηγορία