ελληνική μουσική
    735 online   ·  210.849 μέλη

    Με ποιό προγραμμα θα ενώσω καμμάτια midi ?

    earinos
    15.01.2009, 16:51

    Αναζητώ κάποιον που το κάνει !!!!!!


    noizreduction
    15.01.2009, 16:53

    Οταν λες να ενωθουν τα κομματια, τι εννοεις? {#emotions_dlg.confused1}


    geo321
    15.01.2009, 17:53

    γινε λιγο πιο σαφης.θες να ενωσεις 2 τραγουδια midi σε ενα?

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : geo321 στις 15-01-2009 17:54 ]


    mariam
    17.01.2009, 16:50

    Γεια,

    πρεπει να μας πεις τι ακριβως θες να κανεις, ωστε να καταλαβουμε τι θες και να σου πουμε. Αν θες να κανεις μιξη 2 κομματιων, θα κατεβασεις το Adobe Audition ή το Nuendo και θα τα κανεις απο εκει μιξη.

     


    earinos
    19.01.2009, 19:16

    Παράθεση:

    Το μέλος mariam στις 17-01-2009 στις 16:50 έγραψε...

    Γεια,

    πρεπει να μας πεις τι ακριβως θες να κανεις, ωστε να καταλαβουμε τι θες και να σου πουμε. Αν θες να κανεις μιξη 2 κομματιων, θα κατεβασεις το Adobe Audition ή το Nuendo και θα τα κανεις απο εκει μιξη.

     



    αυτα εσύ τα δουλέυεις? έχεις μιξάρει midi? Δηλαδή: φτιάχνω τραγούδια σε μορφή midi τα όργανα είναι στα ίδια κανάλια , οι ρυθμίσεις ίδιες αλλά είναι διαφορετικά αρχεία με 3 λεπτά το καθένα.Τώρα αυτά τα αρχεία Θέλω να τα κάνω ΕΝΑ . Και όταν τα μιξάρω να γίγει ΕΝΑ των 9 λεπτών.   Το Nuenbo το δουλέυεις ? και αν ναι!! πρέπει να επικοινωνήσουμε με ποιο απλο τρόπο ( skype  ..... akis.35......)   αν θέλεις για να μου πεις τις διαδικασίες του προγράματος..  ευχαριστώ...... 


    thaliey
    19.01.2009, 19:47

    αν θεσ απλα να παιχτουν σε μια διαδοχικη σειρα τα midi μπορεις να το κανεις κ μ το sonar αλλα γενικα ειναι δυσκολο προγραμμα σχετικα εμεις παντως αυτο διδασκομαστε στο πρωτο εξαμηνο στη σχολη και μονο αυτο ξερω πανω κατω αλλα οχι πολλα ακομα απ την αλλη ξερω και το cubase το οποιο ομως δεν ξερω πως ακριβως λειτουργει οποτε δεν ξερω αν κανει γ αυτο που θες απλα το αναφερω ενημερωτικα παντως γενικα αυτα τ δυο εινΑΙ για παραγωγες!ελπιζω να βοηθησα!


    mariam
    19.01.2009, 22:46

    Παράθεση:

    Το μέλος earinos στις 19-01-2009 στις 19:16 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος mariam στις 17-01-2009 στις 16:50 έγραψε...

    Γεια,

    πρεπει να μας πεις τι ακριβως θες να κανεις, ωστε να καταλαβουμε τι θες και να σου πουμε. Αν θες να κανεις μιξη 2 κομματιων, θα κατεβασεις το Adobe Audition ή το Nuendo και θα τα κανεις απο εκει μιξη.

     



    αυτα εσύ τα δουλέυεις? έχεις μιξάρει midi? Δηλαδή: φτιάχνω τραγούδια σε μορφή midi τα όργανα είναι στα ίδια κανάλια , οι ρυθμίσεις ίδιες αλλά είναι διαφορετικά αρχεία με 3 λεπτά το καθένα.Τώρα αυτά τα αρχεία Θέλω να τα κάνω ΕΝΑ . Και όταν τα μιξάρω να γίγει ΕΝΑ των 9 λεπτών.   Το Nuenbo το δουλέυεις ? και αν ναι!! πρέπει να επικοινωνήσουμε με ποιο απλο τρόπο ( skype  ..... akis.35......)   αν θέλεις για να μου πεις τις διαδικασίες του προγράματος..  ευχαριστώ...... 



    Πρωτα πρεπει να μου πεις αν εχεις το Nuendo ωστε να το εγκαταστησεις στον υπολογιστη σου, μετα αν το κανεις αυτο, πρεπει να κανεις ενα mixdown δηλαδη να κανεις export τα κομματια σου σε μορφη wav  ή mp3 και ωστε να τα περασουμε στο Nuendo. Αν τα κανεις αυτα τα 2 μετα πες μου να μιλησουμε ωστε να σου πω την διαδικασια που πρεπει να ακολουθηθει. 


    earinos
    20.01.2009, 18:56

    το nuenbo δεν το έχω προσπάθησα να το κατεβάσω αλλά μάταια.Αν το έχεις και μπορείς να μου το στήλεις στο e-mail  earinos.35@gmail.com  και η συνεργασία μας γίνει εφικτή δεν θα βγείς χαμένη. Η δουλεια που κάνω είναι συμαντική . Και ότι θέλεις  απο αυτήν θα το έχεις σαν δώρο. Ευχαριστώ.....Ακης  

    Αν θέλεις φτιάξε λίγο το προφίλ σου


    mariam
    20.01.2009, 22:59

    Γεια,

       Το Nuendo ισως δεν μπορεσω να στο στειλω..ειναι μεγαλο αρχειο, αλλα θα μπορουσες να μου στειλεις εσυ στο mail μου τα κομματια σου συμπιεσμενα ωστε να την κανω εγω την ενωση. Τι λες?

    μαριαμ


    auron54
    21.01.2009, 02:18

    Παράθεση:

    Το μέλος mariam στις 17-01-2009 στις 16:50 έγραψε...

    Γεια,

    πρεπει να μας πεις τι ακριβως θες να κανεις, ωστε να καταλαβουμε τι θες και να σου πουμε. Αν θες να κανεις μιξη 2 κομματιων, θα κατεβασεις το Adobe Audition ή το Nuendo και θα τα κανεις απο εκει μιξη.

     



    Το Adobe Audition δεν κάνει midi mix και το Νuendo υπό προυπoθέσεις midi format.


    earinos
    21.01.2009, 17:57

    Παράθεση:

    Το μέλος mariam στις 20-01-2009 στις 22:59 έγραψε...

    Γεια,

       Το Nuendo ισως δεν μπορεσω να στο στειλω..ειναι μεγαλο αρχειο, αλλα θα μπορουσες να μου στειλεις εσυ στο mail μου τα κομματια σου συμπιεσμενα ωστε να την κανω εγω την ενωση. Τι λες?

    μαριαμ



    το δέχομαι αλλά θα πάρει περίπου 5 μέρες απο σήμερα...


    mariam
    21.01.2009, 22:34

    Γεια,

         Γιατι θα παρει 5 μερες? Αν τα συμπιεσεις και μου τα στειλεις στο e-mail μου, μεσω του www.mediafire.com 'η το www.yousendit.com τα οποια ειναι λινκ που στελνεις μεγαλα αρχεια μεχρι 2G τοτε μια χαρα, αυτο ειναι δουλεια 1 ημερας.

    μαριαμ