ελληνική μουσική
    461 online   ·  210.821 μέλη

    Πορτραίτα MusicHeaven [Lemon Bar, 7 Φεβρουαρίου]

    Deos
    19.01.2009, 22:41

    Στις 7 Φεβρουαρίου η μητέρα μου, Ματίνα Παπαδοπούλου, θα παρουσιάσει τα νέα της έργα στην 4η Έκθεση Ζωγραφικής που διοργανώνει στο cafe-bar Lemon, δίπλα στα κύματα της Πειραϊκής. Ανάμεσα στις θεματικές ενότητες θα υπάρχουν 25 πορτραίτα μελών του MusicHeaven, κυρίως μουσικών. Η έκθεση θα ντυθεί μουσικά από τις επιλογές του beatlus, ενώ στη συνέχεια θα ακολουθήσει η κοπή βασιλόπιτας του MusicHeaven. Να σημειώσω ότι μουσικά όργανα είναι ευπρόσδεκτα :)

    Σας περιμένουμε όλους το Σάββατο 7 Φεβρουαρίου στις 19.00 να γιορτάσουμε!



    Lemon Cafe-Bar (Πειραιάς)
    Ακτή Θεμιστοκλέους 154, Πειραϊκή (τηλ. 2104281164)




    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Deos στις 19-01-2009 22:42 ]


    επισυναπτόμενα: PORTRAITA.jpg 
    kwstasagas
    19.01.2009, 22:55

    Βλέπω, Deos μου, ότι είσαστε καλλιτενική οικογένεια {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.yes}......

    Θα προσπαθήσω πολύ να είμαι εκεί !!! Τέτοιες φάσεις δεν πρέπει να χάνονται.

    Συνεπώς .... kwstasagas με ερωτηματικό ......


    kwstasagas
    19.01.2009, 22:58

    Επιπλέον, στον πίνακα της μητέρας σου μού αρέσει πολύ η ηλεκτρική κιθάρα {#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.rockon}.........................................


    sylviaki
    19.01.2009, 23:27

    καλως εχοντων των πραγματων θα ειμαι εκει!


    tsibitos
    19.01.2009, 23:37

    Το Lemon είναι διπλα στο έντεχνο;;;;  (Αν ήτανε και καλοκαιράκι θα μπορούσαμε μετά να κατεβαίναμε και στο "Σκαφακι" απο κατω με τα ευπροσδεκτα μουσικά όργανα!!)

    Θα προσπαθήσω να είμαι και γω..

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tsibitos στις 19-01-2009 23:38 ]


    margo
    19.01.2009, 23:44

    {#emotions_dlg.eek}....mama-deos επί το έργον

    και μουσική επένδυση beatlus ...???

    ..θα είμαι εκεί !

    {#emotions_dlg.thumbup}

     

    {#emotions_dlg.rockon}

     

     


    jorge
    20.01.2009, 02:02

    Επιτέλους ανακοινώθηκε :)

    Μέσα κι εγώ!


    eleni
    20.01.2009, 12:18

    Αυτό δεν χάνεται με τίποτα......

    Φυσικά, για ότι βοήθεια χρειαστείς κουμπάρε χτύπα τηλεφωνάκι...... {#emotions_dlg.tt2}

    See you!!!!{#emotions_dlg.clap} {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}


    Hastaroth
    20.01.2009, 13:34

    Πολύ πρωτότυπη και ενδιαφέρουσα εκδήλωση!

    Εννοείται οτι θά σκάσω μύτη κι'εγώ,πιθανώς κομίζων και κρουστό μουσικό όργανο.

    Ισως μάλιστα θα έπρεπε να συνδυαστή μέ την σημερινή 6η επέτειο τού MH καί να υπάρχη και η ανάλογη τούρτα (μέ τζατζίκι,όπως έγραψα στό σχετικό topic Smile ).

     


    pastella
    20.01.2009, 13:59

    Κάτι τέτοια γίνονται και δεν μπορώ να παρευρεθώ (λόγω απόστασης) και τα χάνω ... {#emotions_dlg.crying} {#emotions_dlg.crying} {#emotions_dlg.crying}


    Deos
    20.01.2009, 14:19

    Pastellaki, έλα να σε φιλοξενήσουμε. Μην κολλάς Cool


    Eliza21
    20.01.2009, 17:03

    ΕΕΕΕΕΕΕΕ οχι..{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}...πλάκα μου κανετε?????? Μα 7 Φεβρουαριου????? Μέρα επετείου????? Πάλι θα το χάσω.....{#emotions_dlg.mad}{#emotions_dlg.wacko}.......Δε λέει, δε λέει......Εχω μεινει πολυ πίσω.....Πρέπει να κάνω δυναμικο come back.....


    alkyoni
    20.01.2009, 18:44

    Τι ωραια πραγματα ετοιμαζετε παλι εκει κατω??!!!{#emotions_dlg.rolleyes}
    Καλη επιτυχια στην εκθεση σας  mama-Deos {#emotions_dlg.thumbup} και καλα να περασετε ολοι!!!{#emotions_dlg.beer}Θερμους  χαιρετισμους απο Θεσσαλονικη!!!{#emotions_dlg.inlove}
    Εννοειτε θα περιμενουμε πληρες  φωτορεπορταζ απο τον συναδελφο  "Deos Papa-razzi"Wink{#emotions_dlg.laugh}


    kithara-woman
    20.01.2009, 19:34

    Πολύ ωραία!!Πολύ ενδιαφέρον!!Ζωγραφίζει πολύ όμορφα,αν κρίνω από αυτό που βλέπω.{#emotions_dlg.clap}

    Η mama-deos,επάξια θα έπρεπε να είναι μέλος του ΜΗ.Φτιάξε ένα προφίλ στη μαμά σου,Γιάννη!!{#emotions_dlg.clap}

    Κι εγώ θα έρθω,εκτός σοβαρού απροόπτου.Θα μας πεις λεπτομέρειες που είναι ο χώρος,γιατί είμαστε και άσχετοι από Πειραιά...{#emotions_dlg.tt2}

     


    beatlus
    20.01.2009, 21:55
    Θα είμαι κι εγώ εκεί...
    bouzos
    21.01.2009, 10:31

    Παράθεση:

    Το μέλος pastella στις 20-01-2009 στις 13:59 έγραψε...

    Κάτι τέτοια γίνονται και δεν μπορώ να παρευρεθώ (λόγω απόστασης) και τα χάνω ... {#emotions_dlg.crying} {#emotions_dlg.crying} {#emotions_dlg.crying}



    Ti na po ki ego  p.....ΰna  apostasi  !  {#emotions_dlg.crying} 

     ( eftyxos exo dei apo kontΰ orismιna ιrga tis mama-Deos  {#emotions_dlg.thumbup} ) !!!


    rigas
    21.01.2009, 12:06

    Παράθεση:

    Το μέλος kwstasagas στις 19-01-2009 στις 22:58 έγραψε...

    Επιπλέον, στον πίνακα της μητέρας σου μού αρέσει πολύ η ηλεκτρική κιθάρα {#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.rockon}.........................................



    -----------------------------------------

    Το ότι είναι για αριστερόχειρες δίνει μία ακόμη διάσταση...

     


    Termite
    21.01.2009, 12:39

    Γιάννη, μάλλον θα τα πούμε απο κοντά!


    mitskinis
    21.01.2009, 13:10

    Οικογένεια καλλιτεχνών είστε ρε Deos ; .Πάντως ωραία η έκθεση που θα γίνει , αλλά και η κοπή της βασιλόπιτας.Μακάρι να συναντηθούμε όλοι. Πάντως ωραίο το πορτραίτο που έκανε η μητέρα σου Deos.


    Deos
    21.01.2009, 23:50

    Να΄σαι καλά Mitsko, o συγκεκριμένος πίνακας ουσιαστικά είναι ένα κολάζ που έχω κάνει από μερικούς πίνακες της μητέρας μου.

    Κάθε όργανο αντιστοιχεί σε διαφορετικό μέλος...Cool