ελληνική μουσική
    643 online   ·  210.830 μέλη

    Βοηθεια για φωνιτικη

    XATZHSHLIAS
    28.01.2009, 20:38

    Γεια σας,θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να μαλακωσω την φωνη μου . Εχει μια ενοχλιτικη βραχναδα, μερικοι μου λενε οτι ειναι επιδη περναω μεταφωνηση ειναι εστσι ?


    VOICETEACHER
    29.01.2009, 10:53

    Αν εισαι σε ηλικια 12-17 ναι, περναs την μεταφωνηση,και πρεπει να εισαι πολυ προσεκτικοs ,με την φωνη σου.Να μην τραγουδαs,παραπανω απο 1,2 τραγουδια,και χωριs να ζοριζεσαι...απο κει και περα,απο τα 17,αν θελειs να ασχοληθειs ,σοβαρα με το τραγουδι,πρεπει να κανειs μαθηματα φωνητικηs,διπλα σεναν καλο δασκαλο-αλα.{#emotions_dlg.rockon}


    earinos
    29.01.2009, 11:58

    Λιάκο μπές μέσα στο προφίλ σου και φτιάξτο.Είναι άδειο και εγώ δεν ξέρω με ποιόν μηλάω.

    Αν περνάς μεταφώνηση και τραγουδάς Metal απαγορεύεται απο την φύση του ανθρώπου αυτό .Αν τραγουδάς κάτι άλλο να το κάνεις αλλά λίγο και με συγανή φωνή Αν έχεις σβραχνάδα ακόμα και όταν η φωνή σου είναι ήρεμη τότε πάνε σε έναν ΟΡΛ και μη φοβάσαι τους γιατρούς θα σου πεί τι να κάνεις αν εντοπίσει κάποιο πρόβλημα.Τότε θα μάθεις τι ακριβώς είναι το πολύτιμο αυτό όργανό σου .Μη το ζορίζεις γιατί στο μέλλον δεν θα το έχεις .