ελληνική μουσική
    726 online   ·  210.830 μέλη

    Υπαρχουν οι εξωγηινοι;

    renakey
    01.03.2009, 09:08

    Παράθεση:

    Το μέλος GinakiZouzounaki στις 23-02-2009 στις 21:09 έγραψε...

    προσωπικά, η ερώτιση "αν υπάρχουν εξωγήινοι" είναι μια ερώτιση που μπορείς να δώσεις πολλές απαντήσεις. Εγώ, δεν πιστεύω στους εξωγηινους, αλλά στα πνεύματα. Μετράει? {#emotions_dlg.laugh}


    -----------------
    Τζινάκι ζουζουνάκι!!!! [όπως με φωνάζει και ο ξάδελφος!!! χιχι]   


     

    Προσωπικά νομίζω πως...κυρίως αυτό πρεπει να μετράει - μιας και ολόκληρο το Συμπαν, της ΠαναΓαίας συμπεριλαμβανομένης, ειναι Πνευμα - και μπορει να εχει άπειρες μορφές... Μπορει να γίνεται  ιχνοστοιχείο, πλανήτης, ανθρωπος, εξωγήινος, να μεταφέρεται, να τηλεμεταφέρεται, να φτιάχνει χημικές ενώσεις,λουλουδάκια,ζωάκια, αγγέλους, εγκεφάλους, και...να κάνει γενικώς οτι θελει...

    Innocent

    Κι ενα σχετικό ανέκδοτο:

    Ενας ορθολογιστής αστροναυτης κι ενας "μεταφυσικός" νευροχειρούργος διαφωνούν:

    "Εγω εχω παει τόσες φορες στο διάστημα - εχω φτάσει μέχρι το φεγγάρι - δεν ειδα πουθενα κανένα Αγγελο"... λέει ο αστροναύτης

    "Κι εγω εχω χειρουργήσει τόσους εγκεφάλους - δεν ειδα πουθενα καμμία σκέψη..." απαντάει ο νευροχειρούργος     

     

     


    -----------------
    Μεταίχμιο καθε στιγμή - να το θυμάσαι...!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : renakey στις 01-03-2009 09:16 ]


    konvoulis
    01.03.2009, 17:55

    Τελικα υπαρχουν UFO;Ειναι αληθινο UFO...


    taksidiwths
    17.03.2009, 00:20

    εγω πιστευω οτι υπαρχουν...και γιατι οχι αλλωστε..οπως υπαρχουν οι ανθρωποι γιατι να μην υπαρχουν και αλλα οντα παρομοια σαν εμας..η και οχι παρομοια,δεν εχει σημασια.οι πλανητες στο ηλιακο συστημα ειναι τοσο ανεξερευνητοι,που κανεις δεν μπορει αν ειναι σιγουρος αν υπαρχουν η οχι..


    konvoulis
    22.03.2009, 19:52

    Και να υπαρχουν δεν θα μας σκοτωσουν πιστευω...


    MaurosPit
    19.05.2010, 14:24

    Φυσικά και υπάρχουν! Είναι πολύ εγωιστικό απο μέρος μας να πιστεύουμε πως όλος ο γαλαξίας είναι για μας!


    Gamer13
    19.05.2010, 18:04

    Σιγουρα θα υπαρχουν τοσα δισεκατομμυρια ειναι το συμπαν μονο εμεις θα υπαρχουμε ?