ελληνική μουσική
    853 online   ·  210.833 μέλη

    Υπάρχει μαγαζί που κάνει service ηλ. κιθάρας αυθημερόν?

    NoiseHundler
    13.03.2009, 21:04

    Έχω μια ηλ. κιθάρα αλλά έχω κάτι χρόνια να την ακουμπήσω και τώρα ήρθε η ώρα να ξαναζωντανέψει, αλλά θέλει επάγοντος service, ξέρετε τώρα λίγο καθάρισμα, λίγο ίσιωμα στο μπράτσο κλπ.

    Παίζει κανένα μαγαζί που να μπορώ να την πάω αύριο το πρωί και να την πάρω το μεσημέρι ή το απόγευμα, γιατί καθημερινές δουλεύω μέχρι αργά?


    -----------------
    Ένα ταξίδι ξεκινά... εκεί που τελειώνει το προηγούμενο...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vouliakis στις 14-03-2009 00:00 ]


    delta66
    14.03.2009, 10:17

    Παράθεση:

    Το μέλος NoiseHundler στις 13-03-2009 στις 21:04 έγραψε...

    Παίζει κανένα μαγαζί που να μπορώ να την πάω αύριο το πρωί και να την πάρω το μεσημέρι ή το απόγευμα, γιατί καθημερινές δουλεύω μέχρι αργά?


    Αυτο που ζητας για να γινει σημαινει οτι το μαγαζι δεν εχει δουλεια και θα σε εξυπηρετησει αμεσα.

    Αναλογισου τους "κινδυνους" για ενα μαγαζι που δεν εχει δουλεια.


    delta66
    14.03.2009, 13:12

    Παράθεση:

    Το μέλος harmonizer στις 14-03-2009 στις 12:59 έγραψε...

    Βέβαια και το μαγαζί που έχει δουλειά μπορεί να μην κάνει σωστή δουλειά...



    Τοτε θα ειχε σταματησει να εχει πολυ δουλεια.Wink

    Ο σωστος επαγγελματιας προγραμματιζει και βαζει σειρα.

    Το ιδιο και ο πελατης.

    Παιρνει τηλεφωνο, ενημερωνει για το προβλημα και τις ωρες του και αναλογα την απαντηση πραττει. {#emotions_dlg.thumbup}

     


    delta66
    14.03.2009, 13:48

    Παράθεση:

    Το μέλος harmonizer στις 14-03-2009 στις 13:41 έγραψε...

    Το γιατί έχουν δουλειά κάποια μαγαζιά που κρατάνε την κιθάρα πάνω από βδομάδα είναι άλλο κεφάλαιο, πάντως δεν το θεωρώ ένδειξη αξιοπιστίας.



    Ναι μπορει να ειναι και τεμπελια.

    Αλλα σιγα σιγα θα μαθει καποιος Smile


    djmetronomos
    15.03.2009, 10:13

    Εγώ πάλι, άλλο δεν μπορώ να καταλάβω... Γιατί η κιθάρα, την οποία έχεις χρόνια να ακουμπήσεις, πρέπει ξαφνικά να φτιαχτεί σ' ένα απόγευμα?!?! Ο καλός μάστορας θέλει το χρόνο του να τη σετάρει, να ρυθμίσει τους μαγνήτες, το intonation, ίσως και να σου προτείνει αλλαγή σε τάστα ή κλειδιά, κλπ... Στη Χαριλάου Τρικούπη βρίσκεται ο "Jimmy's", ένας αξιόπιστος επισκευαστής (στο ύψος της Διδότου) - την ακουστική μου κιθάρα την κράτησε δύο βδομάδες, έκανε όμως εξαιρετική δουλειά... Ίσως εσύ να θέλεις κάποιον κοντά σ'εσένα. Μίλα με κιθαρίστες στην περιοχή σου, αλλά διασταύρωσε γνώμες, μην πας στον πρώτο που θα σου πει κάποιος...