ελληνική μουσική
    871 online   ·  210.851 μέλη
    jimmis_kos
    29.11.2004, 14:55
    ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΑΠΤΟ ΣΙΤΕ ΣΑΣ ΕΝΑ ΒΙΝΤΕΑΚΙ ΜΕ ΕΝΑ ΣΟΛΟ KAI KAΘΟΣ ΤΟ ΕΙΔΑ ΕΞΕΠΛΑΓΕΙΝ .ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ?


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 29-11-2004 15:21 ]
    jorge
    29.11.2004, 15:20
    Μιλάς για το βιντεάκι που είναι εδώ... Ναι, είναι απίστευτο... Νομίζω πως είναι αληθινό.
    falimento
    30.11.2004, 14:33
    Και βέβαια είναι αληθινό το video απλά το όνομα του τύπου είναι ψεύτικο...

    Ο άνθρωπος που παίζει στο βιντεάκι είναι ο Orfeus σε μικρότερη ηλικία.. Μα καλά δεν τον γνωρίσατε??

    Αμάν ρε Γιώργο με τη μετριοφροσύνη σου.. Αποκαλύψου!
    CARNIVORUS
    30.11.2004, 18:46



    den nomizw na mhn einai peiragmeno pantws.....Den ginetai me aytes tis kinhseis na vgazei ayto ton hxo (gia ta grhgora mpros pisw sthn tastiera milaw panta....).to ypoloipo einai se normal plaisia.....Exoume dei kai ena Malmsteen...! Pws na to kanoume....?


    Wraith
    01.12.2004, 01:21
    Το βίντεο μου φαίνεται αυθεντικό.Δεν βλέπω κάτι υπερβολικά εξαιρετικό στο παίξιμο του τύπου -κλασσικό Malmsteen στυλ.Χαλαρά έχει πειραγμένη κιθάρα (φαίνεται άλλωστε ότι είναι custom) και μπορεί να είναι σκαμμένη -α λα Malmsteen πάλι.Λίγη εξάσκηση στο λεγκάτο και ένα κιλό distortion και delay και ο καθένας τα παίζει.Επίσης το παλικάρι έχει Randall ενισχυτή (=τόνους παραμόρφωσης,βλέπε Dimebag των Pantera).

    Πάντως,για απίστευτο παίξιμο ακούστε τον Allan Holdsworth και τον Ron Jarzombek,ίσως και Jason Becker (με Μarty Friedman στους Cacophony).Πάντως,πολύ κρίμα για τον Becker...
    yiannisyiannis
    01.12.2004, 12:41
    Κι εγώ νομίζω ότι είναι αληθινό το video, δεν διαπίστωσα τίποτε απίθανο. Όσον αφορά τα γρήγορα πάνω-κάτω στην ταστιέρα, νομίζω ότι είναι τρυκ, στο οποίο συνεισφέρει η θολούρα του συγκεκριμένου video. Όταν το αριστερό του χέρι έρχεται από πάνω δεν προλαβαίνει να παίξει, απλά ακούγεται ο ήχος από το delay, οι νότες που έπαιζε δηλαδή όταν το χέρι του ήταν κάτω από την ταστιέρα. Αυτό που θαύμασα πάντως εγώ δεν είναι η δεξιοτεχνία του στο δεξιό αλλά στο αριστερό του χέρι.
    acanthor
    02.12.2004, 22:02
    Κατά τη δική άποψη είναι σίγουρα πειραγμένο... Όχι ότι ο τύπος δεν παίζει πολύ γρήγορα, απλά στη φάση που παίζει μπρος-πίσω με την ταστιέρα, φαίνεται ότι δεν είναι φυσίολογική η κίνηση του χεριού του. Είναι σίγουρα fast forward...Τώρα για τα υπόλοιπα normal φαίνονται...Αν εξαιρέσεις φυσικά και κάτι copy paste που έχουν γίνει στο βίντεο...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: acanthor on 02-12-2004 22:05 ]
    ssakiss1
    02.12.2004, 22:42
    Too Funny0>και αυτος ειναι γρηγοροςWay Too Happy
    UBER
    05.12.2004, 03:11
    pws eipame oti ton lene?? speedy gonzales?

    o anthrwpos poulaei papatza den paizei kithara. exw dei (an oxi pio grigorous) eksisou grigorous kitharistes.

    ALLA min ksexname oti to palikari epaize xoris na blepei afou ta mallia tou eixane ftasei sta magoula