ελληνική μουσική
    823 online   ·  210.851 μέλη

    MusicHeaven Blog's (λογοκρισια...)...και αλλα.

    seras
    17.04.2009, 14:28

    Ean ena melos opos auto gia to opoio sizitate (to opoio tora tixainei na einai o pagan) dioxtei apo to site,epeidi vrizei kai kanei oles autes tis epitheseis,pistevo pos to sosto einai na dioxtei kai opoio allo melos tou apantaei sto idio epipedo,eite einai 10 xronia sto site eite 10 meres...exo adiko?


    mprizas
    17.04.2009, 15:13

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 17-04-2009 στις 13:41 έγραψε...

    Ρε Μπριζάκο, εσύ δεν είσαι που του έβρισες τη μάνα; Τι μας λες τωρα;



    ήταν η 25η φορά που μου την πέφτουνε και μάλιστα χωρίς λόγο. Έλεος πια! Μπαίνω εδώ μέσα και βλέπω κάθε τρεις και λίγο καντήλια να εκτοξεύονται εναντίον μου- χωρίς λόγο το τονίζω- δεν είμαι υποχρεωμένος να τα δέχομαι όλα αυτά και το site να μην κάνει τίποτα.

    Το είχα πει μετά της επίθεση της pashalinas που γύρναγε όλα τα μπλογκς και με έκραζε χωρίς λόγο πάλι, με πολύ βαρείς χαρακτηρισμούς, και που πάλι εγω δεν απάντησα ούτε σε έναν, ότι τον επόμενο αφού κανείς δεν υπάρχει εδώ, θα τον πάρει και θα τον σηκώσει.

    Την μανούλα, τον πατέρα κι όλο το σόι από δω και πέρα. Δεν πάει άλλο!


    mprizas
    17.04.2009, 15:32

    Παράθεση:

    Το μέλος seras στις 17-04-2009 στις 14:28 έγραψε...

    Ean ena melos opos auto gia to opoio sizitate (to opoio tora tixainei na einai o pagan) dioxtei apo to site,epeidi vrizei kai kanei oles autes tis epitheseis,pistevo pos to sosto einai na dioxtei kai opoio allo melos tou apantaei sto idio epipedo,eite einai 10 xronia sto site eite 10 meres...exo adiko?



    Βέβαια φίλε σέρας, αλλά όλα τα εγκλήματα δεν είναι ίδια. Υπάρχει και το εν βρασμώ ψυχής ξέρεις. Τέλος πάντων, αν διαγραφόμουν θα με ενοχλούσε λίγο, έχει πολλά καλά παιδιά εδώ κι είμαι τυχερός που τα γνώρισα, αλλά σε 5 λεπτάκια θα το ξεχνούσα, δε με διέγραψαν κι απ' τη μεγάλη του γένους σχολή να το κρατάω και μανιάτικο.

    (Μου το παίζεις λίγο υπεράνω τώρα αλλά πάω ντούκου, γιατί σε συμπαθώ και γιατί ξέρω τη "συμπάθεια" σου στους νότιους. Μια σπίθα είναι!)

    άντε καλημέρες {#emotions_dlg.beer}


    seras
    17.04.2009, 19:15

    Παράθεση:

    Το μέλος mprizas στις 17-04-2009 στις 15:32 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος seras στις 17-04-2009 στις 14:28 έγραψε...

    Ean ena melos opos auto gia to opoio sizitate (to opoio tora tixainei na einai o pagan) dioxtei apo to site,epeidi vrizei kai kanei oles autes tis epitheseis,pistevo pos to sosto einai na dioxtei kai opoio allo melos tou apantaei sto idio epipedo,eite einai 10 xronia sto site eite 10 meres...exo adiko?



    Βέβαια φίλε σέρας, αλλά όλα τα εγκλήματα δεν είναι ίδια. Υπάρχει και το εν βρασμώ ψυχής ξέρεις. Τέλος πάντων, αν διαγραφόμουν θα με ενοχλούσε λίγο, έχει πολλά καλά παιδιά εδώ κι είμαι τυχερός που τα γνώρισα, αλλά σε 5 λεπτάκια θα το ξεχνούσα, δε με διέγραψαν κι απ' τη μεγάλη του γένους σχολή να το κρατάω και μανιάτικο.

    (Μου το παίζεις λίγο υπεράνω τώρα αλλά πάω ντούκου, γιατί σε συμπαθώ και γιατί ξέρω τη "συμπάθεια" σου στους νότιους. Μια σπίθα είναι!)

    άντε καλημέρες {#emotions_dlg.beer}



    Den to leo sigkekrimena gia sena,apla auto pou prospatho na po einai oti den tha prepei na iparxei "asylia" se melh pou exoun prosferei poly sto site kai einai "palioi" kai pos tha prepei na iparxei isi metaxeirisi pros ola ta melh..(ola auta ta leo se periptosi pou dioxtei kapoios opos o pagan)..

    Kalhmera kai se sena{#emotions_dlg.beer}


    PashalinaMakia
    18.04.2009, 11:33

    χαχαχαχαχαχαχα

     

    Ρε σεις το επίπεδο πέφτει με τα μπινελίκια ενός αγνώστου προς το ιστολόγιό σας?

    Δεν σας πειράζει τι λένε πολλές φορές οι φίλοι σας για εσάς στα ιστολόγιά σας?Υπάρχουν φορές που θέλει κάποιος να διαβάσει ένα ιστολόγια και θα γίνει αναγνώστης μιας ιστορίας μεταξύ κάποιων μελών που έλαβε χρόνια πριν αιώνες.Είμαστε στα καλά μας?

    Πολλά μέλη έχουν βρίσει μέσα στα ιστολόγιά τους ή αυτά που γράφουν πολλές φορές προσβάλλουν την αισθητική άλλων μελών αλλά εκεί μούγκα στη στρούγκα.

    Νομίζω επίσης πως το επίπεδο των ιστολογίων είναι ήδη πεσμένο απο το ποιά παραμένουν δημοφιλή και ποιά έχουν αστεράκι , να δύο πράγματα που δεν έχω καταλάβει γιατί ακόμα υπάρχουν.

     

    Γιωργάκη αγόρι μου , η μεροληπτική άποψη σχετικά με πολιτικές πεποιθήσεις απο όποιον κι αν γινόταν εδώ μέσα ναι θα με έβρισκε πολέμιά του σε υπερολικό βαθμό.Σε έκραζα επίσης γιατί έκανες κάτι που ένας σόφρων άνθρωπος δεν θα το έκανε.Το να παραποιείς την μυθολογία , που για να την καταγράψουν αντικειμενικά πολλοί επιστήμονες ασχολήθηκαν σχολαστικά με αυτό , είναι ό,τι πιο χαζό υπάρχει και ναι ,  είσαι άξιος για κράξιμο κι όχι μόνο.Όταν μιλάς για πολιτική λες κι είσαι βουλευτής του Πασόκ χαλαρά δεν γίνεται να μην σχολιάσω.Εξάλλου εσύ έχεις ανοιχτά τα σχόλια..{#emotions_dlg.tt2}Εγώ φταίω?Επίσης , όταν λέει κάποιος χαζομάρες τότε αντικειμενικά έχει ο οποιοσδήποτε το δικαίωμα να του το πει.Εννοείται οτι βάζω μέσα ΚΑΙ τον εαυτό μου ως άξια κριτικής ακόμα κι άσχημης.Αλλά την "ασυλία" των κακών σχολίων δεν την έχει κανείς.Ούτε κι εσύ που έχεις την μεγαλύτερη δημοτικότητα , γιατί μεταξύ μας ρε Γιώργο ξέρεις τι "ερεθίζει" τα άγνωστα ακόμα μέλη.Πολλά σχόλια , αφιέρωμα άλλων ιστολογίων στα γραφόμενά σου για διαφόρους λόγους οπότε..Τα θέλει ο κώλος σου.Ο pagan μου την είπε κι εμένα στο ιστολόγιο της Άντρης αλλά είχε πλάκα.Το να σου τη λέει ένας άγνωστος έχει μεγάλη πλάκα.Ένα ιστολόγια δεν είναι η ζωή ούτε πηγή συναισθημάτων.Έλεος δλδ πια με τα κωλοϊστολόγια!Τη μια μου τη λέει ο ένας ανοίγω θέμα στο forum "ο τάδε μου λέει κακά πράγματα" , την άλλη την λέει κάποιος άλλος σε κάποιον άλλων και ανοίγει άλλος θέμα για το τι γίνεται στα σχόλια ...Δεν τα διαβάζουν νομίζετε?Αλλά ρε σεις , δεν έχετε χιούμορ..Κλασσικά ατομίδια του συστήματος..Όλα στην τάξη..Όχι σε μια τακτική αταξία..

    (Αχ , μην με κάνετε ντα-ντά για τη λέξη κώλος..){#emotions_dlg.blush}

     

    Τέλος , το ονοματάκι μου απο την στιγμή που δεν πολυμπαίνω στο site να μην αναφέρεται παρακαλώ.Ευτυχώς που το διάβασε ο αδερφός μου και με ειδοποίησε.Άντε εδώ μέσα..Ξεθάβετε για να αιτιολογήσετε τις βλακείες σας ιστορίες αιώνων.Κουλάρετε.Ένα site είναι.


    PHILIPPOSSM
    16.10.2009, 19:48

    Το λύσαμε το θέμα με την λογοκρισία στα blog's του musicheaven.....{#emotions_dlg.thumbup}

     

    Πάμε τώρα σε κάτι νέο......

    Πιο παλιά και πριν από τις αισθητικές και όχι μόνο παρεμβάσεις στην σελίδα των blog's, όταν κάποιος  ανέβαζε ένα post και μετά από λίγο ανέβαζε ένα νέο, το προηγούμενο αυτόματα χανόταν από την κεντρική σελίδα. Μπορεί να επανέλθει αυτή η ρύθμιση γιατί βαρέθηκα να βλεπω όλη την σελίδα να έχει post μόνο από ένα άτομο;

     

     


    jorge
    16.10.2009, 20:23

    Για τη Liza32 λες ε; Κι εμένα με έχει κουράσει...


    PHILIPPOSSM
    16.10.2009, 21:03

    Σωσε μας!!!!!!


    jorge
    16.10.2009, 22:23

    Μέχρι τότε, ας της στείλουμε ο καθένας ένα ΠΜ, μπας και σωθούμε από το ...spam.


    StavmanR
    18.10.2009, 23:21

    Γιώργο, δεν θα ήταν πιο απλό να μπει ένα φίλτρο που να εμφανίζει μόνο το τελευταίο post κάθε blog? Δε νομίζω να είναι κάτι το πραγματικά δύσκολο να γίνει.

     

    Απλά θεωρώ ότι αναλωνόμαστε στο να χαλάμε τις καρδιές μας, άνευ λόγου και αιτίας. Εφόσον υπάρχει πρακτική λύση, ας την αποπειραθούμε, για να τελειώνουμε χωρίς προσωπικές αιχμές από κανέναν σε κανέναν.


    Liza32
    19.10.2009, 00:15

    Αλήθεια, και εγω το παρατήρησα αυτό! Γιατί παλιότερα εμφανιζόνταν μόνο το πιο πρόσφατο post ενω τώρα όλα μαζί; Επι την ευκαιρία, συγνώμη παιδιά, δεν ήξερα ότι είναι τόσο...χάλια τα post μου! Απλά μου αρέσει να γράφω! I am sorry...


    jorge
    19.10.2009, 00:38

    Παράθεση:

    Το μέλος StavmanR στις 18-10-2009 στις 23:21 έγραψε...

    Γιώργο, δεν θα ήταν πιο απλό να μπει ένα φίλτρο που να εμφανίζει μόνο το τελευταίο post κάθε blog? Δε νομίζω να είναι κάτι το πραγματικά δύσκολο να γίνει.

    Υπάρχουν μέρες που τα posts είναι λίγα και έτσι "χάνονται" τα posts κάποιου που μπορεί να έχει γράψει 2 συνεχόμενες ημέρες. Γι' αυτό και αφαιρέθηκε το "φίλτρο" που υπήρχε.


    kwstasagas
    23.10.2009, 00:46

    "Απλά θεωρώ ότι αναλωνόμαστε στο να χαλάμε τις καρδιές μας, άνευ λόγου και αιτίας'

    Συμφωνώ με τον StavmanR !!! O καθένας μας, είτε γράφει στο φόρουμ, είτε στο e - Περιοδικό, είτε στο μπλογκ, επικοινωνεί με τον τρόπο που αυτός νομίζει καλύτερο !!! Από κει και πέρα .... αν κάποιου δεν μάς αρέσει το ύφος του ή ο τρόπος που γράφει, πολύ απλά τον προσπερνάμε και δεν τον διαβάζουμε !!! Δεν υπάρχει κανένας λόγος να χαλάμε τις καρδιές μας .... Άλλωστε, αυτό είναι το .... "πλεονέκτημα" [ίσως το μοναδικό] της διαδικτυακής επικοινωνίας σε σχέση με την προσωπική : ότι έχεις τη δυνατότητα να αποφύγεις κάποιον που δεν σού αρέσει ο γραπτός του λόγος χωρίς να χαλάσετε τις καρδιες σας .......


    jorge
    23.10.2009, 00:54

    Συγνώμη αλλά το να μπαίνω στα blogs και όλα τα "πρόσφατα" να είναι ενός μέλους, ε είναι και λόγος και αιτία.

    Τέλος πάντων, η Λίζα το κατάλαβε και έληξε το ζήτημα.


    kithara-woman
    23.10.2009, 17:07

    Θα συμφωνήσω με τον kwstasagas.Αν κάποιου δεν μας αρέσουν τα post,πολυ απλά δεν τα διαβάζουμε.Δεν είναι σωστό να κάνουμε κριτική ο ένας στον άλλο,ο καθένας έχει τον τρόπο του που βλέπει τα πραγματα και τα καταγράφει,και είναι διαφορετικός για όλους,είμαστε διαφορετικοί άνθρωποι.Ό,τι δεν μας αρέσει,δεν το διαβάζουμε,δεν υπάρχει λόγος.Δεν είναι καλό να το κατακρίνουμε,είναι σαν να κατακρίνουμε αυτόν που τα γράφει για τη σκέψη και τη γνώμη του.

    Το φίλτρο αυτό που εμφάνιζε μόνο το τελευταίο post δεν μου άρεσε ιδιαίτερα,για τον λόγο που είπε ο jorge.Εγώ πχ που γράφω σχεδόν κάθε μέρα,έγραφα πχ την Δευτέρα το ένα post και μόλις την Τρίτη έγραφα το άλλο,το προηγούμενο εξαφανιζόταν.Μπορεί όμως κάποιος να μην είχε συνδεθεί καθόλου εκείνη τη μέρα,να έμπαινε δυο μέρες μετά και να μην είχε διαβάσει το προηγούμενο,αν υποθέσουμε ότι ήθελε να το διαβάσει.

    Φέρνω σαν παράδειγμα τον εαυτό μου αλλά αυτό φυσικά ισχύει για όλους,κυρίως όσους γράφουμε τακτικά,γιατί κάποιοι άλλοι μπορεί να γράφουν μια φορά το μήνα.Όλοι έχουμε τις δραστηριότητες μας.Και φυσικά δεν υπονοώ ότι όσα γράφω αφορούν τους άλλους,ούτε με πειράζει αν δεν τα διαβάσουν οι άλλοι,είναι ανάγκη έκφρασης για μένα να γράφω.Θα τα έγραφα ακόμα κι αν οι επισκέψεις ήταν ελάχιστες ή και καμία.

    Άσχετο εντελώς,οι αλλαγές στην κεντρική σελίδα είναι πολύ ωραίες!{#emotions_dlg.thumbup}