ελληνική μουσική
    885 online   ·  210.833 μέλη

    Συμβουλές σχετικά με την αγορά synthesizer

    stfr83
    29.04.2009, 17:53

    Καλησπέρα παιδιά.Σκέφτομαι να αγοράσω ένα synthesizer (ένα οικονομικό synthesizer μάλλον) και από το λίγο ψάξιμο που έχω κάνει, έχω, μέχρι στιγμής, καταλήξει στο X Station 25 της Novation (το θέλω κυρίως για Big beat, Techno και γενικά ηλεκτρονική μουσική).Θα ήθελα, αν είναι εύκολο, να ακούσω και τις δικές σας προτάσεις για Synthsizer (δεδομένου ότι μπορώ να διαθέσω μέχρι περίπου 600 ευρώ) και τη γνώμη όσων έχουν δουλέψει το X Station.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : stfr83 στις 10-12-2009 20:17 ]


    noizreduction
    29.04.2009, 18:58

    Συγνωμη που θα ειμαι λιτος, αλλα πεταω σε 2 ωρες ( οκ, εχασα τον ελεγχο check in ). Νομιζω πως πρεπει να κοιταξεις τις micro εκδοσεις της Alesis και της Korg!


    geo168
    29.04.2009, 19:40

    Παράθεση:

    Το μέλος stfr83 στις 29-04-2009 στις 17:53 έγραψε...

    Καλησπέρα παιδιά.Σκέφτομαι να αγοράσω ένα synthesizer (ένα οικονομικό synthesizer μάλλον) και από το λίγο ψάξιμο που έχω κάνει, έχω, μέχρι στιγμής, καταλήξει στο X Station 25 της Novation (το θέλω κυρίως για Big beat, Techno και γενικά ηλεκτρονική μουσική).Θα ήθελα, αν είναι εύκολο, να ακούσω και τις δικές σας προτάσεις για Synthsizer (δεδομένου ότι μπορώ να διαθέσω μέχρι περίπου 600 ευρώ) και τη γνώμη όσων έχουν δουλέψει το X Station.Ευχαριστώ εκ των υστέρων.



     

    Φιλε μου καλησπερα.Καταρχας για το X Station δεν μπορω να σε βοηθησω.Δεν ξερω πραγματικα τιποτα (αλλα απ οτι ειδα ειναι φθηνο σε σχεση με αυτο που ζητας).Τωρα εγω θα σου λεγα να ριξεις και μια ματια στο R3 της KORG.Παιζω μουσικη παρομοια με αυτη που σε ενδιαφερει κ χρησιμοποιω το R3 μερικους μηνες κ μπορω να σου πω οτι ειμαι παραπανω απο ευχαριστημενος.

    Αν ενδιαφερεσαι παντως, ενας γνωστος μου δινει Access Virus TI Polar ελαφρως μεταχειρισμενο για 1400 ευρω (ξερω οτι ειπες μεχρι 600 αλλα τι ειναι αλλα 800 για το polar?) οποτε στειλε μου μηνυμα αν θες.