ελληνική μουσική
    426 online   ·  210.817 μέλη

    Η ηχογράφηση του 5ου Live - Κατεβάστε τα τραγούδια

    marylin
    17.05.2009, 17:54

    Δυστυχώς όμως, έπειτα από την πολύ άσχημη και επιθετική συμπεριφορά ενός μέλους κάποιου σχήματος, δεν θα ακούσετε τραγούδια από το συγκεκριμένο σχήμα.

    Δεν γίνεται να λέμε οτι όλη η προσπάθεια γίνεται ερασιτεχνικά και να μας παίρνουν κάποιοι τηλέφωνο και να ζητούν εξηγήσεις, επειδή δεν έχουμε ανεβάσει ακόμα τα τραγούδια τους και να μας κατηγορούν οτι οι ενέργειές μας γίνονται σκόπιμα επειδή έχουμε ...κάτι με το γκρουπ.

     

    Δεν ξέρω ασφαλώς σε ποιον αναφέρεσαι αλλά λυπάμαι πολύ γι' αυτή τη συμπεριφορά... Κάνατε πάρα πολύ καλή δουλειά και όλοι οι καλλιτέχνες είχαν ίση αντιμετώπιση, αυτό εισέπραξα προσωπικά. Επειδή ήμουν και για αρκετές ώρες κοντά σου είδα πόσο χαιρόσουν και τους καμάρωνες όλους...


    gusfunn
    17.05.2009, 21:58

    Ξέρεις τι είναι το όμορφο  εδώ βρε χορχε ;

    Επειδή μιλούσαμε όλοι με όλους εκείνη την νύχτα εδώ στην ηχογράφηση καθόμαστε και τα ακούμε τα κομμάτια .

    Και πράγματι δεν έχει αλλάξει καθόλου η άποψη μου από αυτό που είπα στο φόρουμ.

    Όσο για το σχήμα που λες

    Βάλτο μωρέ

    Άδικο είναι για τα παιδιά

    Και αν νομίζουν ότι υπάρχει εμπάθεια δεν υπάρχει καλύτερη απόδειξη από αυτό.

    Χωρίς να θέλω να το παίξω έξυπνος ε;

    Α! και εκ μέρος όλων  των μουσικών (νομίζω ) σε ευχαριστούμε για την δυνατότητα εκείνης της βραδιάς . {#emotions_dlg.rockon}


    jorge
    17.05.2009, 22:36

    Όσο δεν αντιδρούμε στα κακώς κείμενα που συμβαίνουν γύρω μας και αφήνοντας τον καθένα να λέει ότι θέλει, δεν κάνουμε τίποτα. Το χειρότερο δεν είναι να είσαι, αλλά να σε θεωρούν λαλάκα.

    Μία φορά οκ (πριν το live). Δύο (μετά το live), πάλι οκ.

    Ε την τρίτη φορά που επιδεικνύεις συμπεριφορά που δεν έχει την παραμικρή σχέση με το πνεύμα του site, τον τρόπο που λειτουργούμε όλοι μας εδώ και το σεβασμό που δείχνουμε όλοι προς όλους, ε τότε τρως κόκκινη κάρτα και χάνει και η ομάδα σου (κι ας μη φταίνε οι συμπαίκτες)

     


    vasilis23
    18.05.2009, 12:58

    Ενα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ απο τους Βluerise για αυτη την υπεροχη ηχογραφηση που μας προσφερατε!!!{#emotions_dlg.clap}


    PHILIPPOSSM
    18.05.2009, 16:22

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 17-05-2009 στις 22:36 έγραψε...

    Όσο δεν αντιδρούμε στα κακώς κείμενα που συμβαίνουν γύρω μας και αφήνοντας τον καθένα να λέει ότι θέλει, δεν κάνουμε τίποτα. Το χειρότερο δεν είναι να είσαι, αλλά να σε θεωρούν λαλάκα.

    Μία φορά οκ (πριν το live). Δύο (μετά το live), πάλι οκ.

    Ε την τρίτη φορά που επιδεικνύεις συμπεριφορά που δεν έχει την παραμικρή σχέση με το πνεύμα του site, τον τρόπο που λειτουργούμε όλοι μας εδώ και το σεβασμό που δείχνουμε όλοι προς όλους, ε τότε τρως κόκκινη κάρτα και χάνει και η ομάδα σου (κι ας μη φταίνε οι συμπαίκτες)

     



    Σε βρίσκω απόλυτα σωστό. Κάποια στιγμή έπρεπε να μπει το μαχαίρι στο κόκαλο.

     

     

     

     

     


    guitarteacher
    18.05.2009, 16:43

    Καλησπερίζω όλα τα καλά παιδιά του forum{#emotions_dlg.smartass}

    Δυστυχώς jorge τα "κακώς κείμενα" υπάρχουν παντού...

    Ας μή χαλάει η διάθεση και το κέφι μας{#emotions_dlg.nono} & ας ξεκινήσουμε να ταξιδεύουμε στην στιγμή του 6ου live...{#emotions_dlg.rockon}

    Όλα καλά, όλα ανθηρά!!!

    Φιλικά,


    FOTISRICHARD
    18.05.2009, 19:20

     

    Καταρχάς για να  πεις τα πράγματα έτσι όπως έγιναν,  θα πρέπει να θυμάσαι ότι αυτός που μίλησε άσχημα ήσουν εσύ και όχι εγώ, και εσύ μου έκλεισες το τηλέφωνο  κατάμουτρα χωρίς λόγο γιατί εγώ ούτε άσχημα σου μίλησα και ούτε σε έβρισα. Και  ο λόγος που σου τηλεφώνησα είναι γιατί αρκετοί γνωστοί μας που ήρθαν στο live δεν έβλεπαν καμία αναφορά και προβολή όπως αναφέρεις ,και γι αυτό σε ρώτησα αν έχετε κάτι μαζί μας .και όπως ανέφερα και παραπάνω εσύ μου επιτέθηκες φραστικά και πριν ακόμα μιλήσω μου το έκλεισες, επίσης θα πρέπει να ξερής ότι ο κόσμος που ήρθε στο live δεν τον φέρατε μόνο εσείς για να δούνε εμάς ήταν κόσμος από όλα τα γκρουπ όπως και δικός μας, και ήρθαν να δούνε το μεγαλύτερο μέρος του live αν όχι όλο , όποτε είναι λάθος να οικειοποιείσαι μια προσπάθεια 23 σχημάτων, επίσης μας  παρουσιάζεις  μετά το live σαν τίποτα βεντέτες που πήραν τα τρελά λεφτά και ήρθαν να παίξουν ενώ και εμείς ήρθαμε αφιλόκερδος όπως όλοι σε περίπτωση που το ξεχνάς αυτό, φυσικά με μόνο αντάλλαγμα την οποία προβολή σας μέσα από το M.H. την οποία δεν την ζητήσαμε εμείς εσείς  το προτείνατε ,πράγμα που για μας κάτι τέτοιο δεν έγινε ,ακόμα και στην αρχική παρουσίαση σας στα συγκροτήματα που θα παίζανε  σε όλα υπήρχε φωτογραφία και πληροφορίες για το γκρουπ ,σε εμάς ενώ σας είχαμε στήλη φωτογραφίες και βιογραφικό της μπάντας εσείς βάλατε μόνο το όνομα του συγκροτήματος και τα ονόματα τον μελών του σκέτα. και το διορθώσατε μετά από την τηλεφωνική μας επικοινωνία ,άρα και εκεί υπήρξε πρόβλημα, χαίρομαι  που μετά το τηλεφώνημα μου κατάφερες να βρεις χρόνο που δεν είχες και να βάλεις και τα τραγούδια από τα υπόλοιπα γκρουπ  γιατί αλλιώς μπορεί και να μην γινότανε. και αν θέλατε να είστε αντικειμενικοί και ένταξη απέναντι στα 23 γκρουπ που τιμήσανε την προσπάθεια σας αφιλόκερδος με την μουσική τους και των κόσμο τους θα έπρεπε να ανεβάσετε κάτι από όλα τα σχήματα αφού ο χρόνος είναι περιορισμένος και όχι 2 & 3 από κάποια γκρουπ  συγκεκριμένα .όσον αφορά το αποκλεισμό μας σε ενημερώνω ότι εμείς δεν θέλουμε να ξαναπαίξουμε για εσάς και σε περίπτωση που χρησιμοποιήσετε κάποιο από το υλικό μας φωτογραφικό και ηχητικό θα ασκήσουμε κάθε  νόμιμο νομικό μέσο για τι διαφυλάξει των πνευματικών δικαιωμάτων μας .   

     

    Υπογραφή

    ΜΕΤΕΩΡΟΝ 

     


    jorge
    18.05.2009, 20:04

    Ασφαλώς και σου έκλεισα το τηλέφωνο.

    Πόση ώρα είμαι υποχρεωμένος ν' ακούω αστήρικτες και γελοίες κατηγορίες για επιλεκτική προβολή άλλων γκρουπ εις βάρος του δικού σου;

    Και από τη στιγμή που σου εξηγώ αυτά που έγραψα και στο 1ο post εδώ: Οτι θα κόβω και θα επεξεργάζομαι τραγούδια, όποτε έχω χρόνο;

    Πόσο ήρεμος να μείνω όταν μου απαντάς "δεν με νοιάζει και δεν ξέρω αν έχεις χρόνο ή όχι";

    Αν είναι δυνατόν δηλαδή.., Να λες σε κάποιον "φίλε μου, θα σου κάνω ένα δώρο όταν βρω λίγο χρόνο" και αυτός να γυρνάει και να το απαιτεί !

    Εγώ αγαπητέ δεν κάνω έτσι. Εσύ μπορείς να κάνεις οτι θέλεις, αλλά να μάθεις να δέχεσαι και τις συνέπειες.

    Και κάτι τελευταίο: το οτι έρχεσαι να παίξεις αφειλοκερδώς, δεν σου δίνει κανένα δικαίωμα να παίρνεις τηλέφωνο και να κατηγορείς επαναλαμβανόμενα για μεροληψία και να απαιτείς τόσες φορές να βρεθεί χρόνος για την πάρτη σου. Και παράλληλα να απαιτείς και παρουσιάσεις της μπάντας πριν και μετά το Live (πως και δεν ζήτησες και συνέντευξη, εντύπωση μου κάνει...)

    Οι απειλές της τελευταίας σου πρότασης, απαντούν στα υπόλοιπα που έγραψες και ίσως δείχνουν στους αναγνώστες το συνολικό ύφος σου. Μην ανησυχείς πάντως, τα πνευματικά σας δικαιώματα δε θα κινδυνεύσουν.


    -----------------
    (Παρακαλώ πολύ μη μου στέλνετε ΠΜ για θέματα που έχουν σχέση με το site. Για αυτά υπάρχει το Forum και η κατηγορία Περί MusicHeaven)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 18-05-2009 23:16 ]


    ilio
    19.05.2009, 11:43

    Τι να πω ρε παιδιά κρίμα.....για το γεγονός πως κάποιοι

    θέλουν ντε και καλά να χαλάσουν τη γιορτή που στην τελική

    αν δεν το θελαν με την ψυχή τους και αν δεν ήταν ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΙΓΟΥΡΟΙ

    πως το κάνουν αφιλοκερδώς και για την όμορφη παρέα του musicheaven

    ας μη το έκαναν...

    Δεν έχω την πρόθεση να υποστηρίξω τον Jorge μα δεν γίνεται

    να μη μιλήσω με όσα διαβάσα και διαβάζω όλο αυτό το διάστημα.

    Για όνομα του θεού ρε παιδιά θα πρέπει να σεβαστούμε επιτέλους σε αυτό το site την

    προσπάθεια που χει κάνει ένας άνθρωπος για να το στήσει και διαρκώς να το βελτιώνει

    για όλους εμάς παραχωρώντας χρόνο απ' τη προσωπική του ζωή.

    Γιατί δεν μπορεί να με πείσει κανείς πως σκοτεινά συμφέροντα (όπως η διαφήμιση

    και η ανάδειξη νέων συγκροτημάτων που γουστάρει ο υπεύθυνος του site) κρύβονται πίσω

     απ την οργάνωση του live ενός μουσικού site όπως το musicheaven.

    Αν το θελε αυτό θα το χε κάνει προ πολλού....

    Να γνωριστούμε και να γιορτάσουμε θέλαμε!

    Έλεος πια με την γκρίνια σας....


    zabetistas
    19.05.2009, 14:08

    Παράθεση:

    Το μέλος FOTISRICHARD στις 18-05-2009 στις 19:20 έγραψε...

     

    Καταρχάς για να  πεις τα πράγματα έτσι όπως έγιναν,  θα πρέπει να θυμάσαι ότι αυτός που μίλησε άσχημα ήσουν εσύ και όχι εγώ, και εσύ μου έκλεισες το τηλέφωνο  κατάμουτρα χωρίς λόγο γιατί εγώ ούτε άσχημα σου μίλησα και ούτε σε έβρισα. Και  ο λόγος που σου τηλεφώνησα είναι γιατί αρκετοί γνωστοί μας που ήρθαν στο live δεν έβλεπαν καμία αναφορά και προβολή όπως αναφέρεις ,και γι αυτό σε ρώτησα αν έχετε κάτι μαζί μας .και όπως ανέφερα και παραπάνω εσύ μου επιτέθηκες φραστικά και πριν ακόμα μιλήσω μου το έκλεισες, επίσης θα πρέπει να ξερής ότι ο κόσμος που ήρθε στο live δεν τον φέρατε μόνο εσείς για να δούνε εμάς ήταν κόσμος από όλα τα γκρουπ όπως και δικός μας, και ήρθαν να δούνε το μεγαλύτερο μέρος του live αν όχι όλο , όποτε είναι λάθος να οικειοποιείσαι μια προσπάθεια 23 σχημάτων, επίσης μας  παρουσιάζεις  μετά το live σαν τίποτα βεντέτες που πήραν τα τρελά λεφτά και ήρθαν να παίξουν ενώ και εμείς ήρθαμε αφιλόκερδος όπως όλοι σε περίπτωση που το ξεχνάς αυτό, φυσικά με μόνο αντάλλαγμα την οποία προβολή σας μέσα από το M.H. την οποία δεν την ζητήσαμε εμείς εσείς  το προτείνατε ,πράγμα που για μας κάτι τέτοιο δεν έγινε ,ακόμα και στην αρχική παρουσίαση σας στα συγκροτήματα που θα παίζανε  σε όλα υπήρχε φωτογραφία και πληροφορίες για το γκρουπ ,σε εμάς ενώ σας είχαμε στήλη φωτογραφίες και βιογραφικό της μπάντας εσείς βάλατε μόνο το όνομα του συγκροτήματος και τα ονόματα τον μελών του σκέτα. και το διορθώσατε μετά από την τηλεφωνική μας επικοινωνία ,άρα και εκεί υπήρξε πρόβλημα, χαίρομαι  που μετά το τηλεφώνημα μου κατάφερες να βρεις χρόνο που δεν είχες και να βάλεις και τα τραγούδια από τα υπόλοιπα γκρουπ  γιατί αλλιώς μπορεί και να μην γινότανε. και αν θέλατε να είστε αντικειμενικοί και ένταξη απέναντι στα 23 γκρουπ που τιμήσανε την προσπάθεια σας αφιλόκερδος με την μουσική τους και των κόσμο τους θα έπρεπε να ανεβάσετε κάτι από όλα τα σχήματα αφού ο χρόνος είναι περιορισμένος και όχι 2 & 3 από κάποια γκρουπ  συγκεκριμένα .όσον αφορά το αποκλεισμό μας σε ενημερώνω ότι εμείς δεν θέλουμε να ξαναπαίξουμε για εσάς και σε περίπτωση που χρησιμοποιήσετε κάποιο από το υλικό μας φωτογραφικό και ηχητικό θα ασκήσουμε κάθε  νόμιμο νομικό μέσο για τι διαφυλάξει των πνευματικών δικαιωμάτων μας .   

     

    Υπογραφή

    ΜΕΤΕΩΡΟΝ 

     



     θα παρακαλέσω πολύ να διαγραφεί το μέλος FOTISRICHARD από το ΜΗ. δεν νομίζω ότι ανήκει στην παρέα μας ...


    jorge
    19.05.2009, 14:21

    Εσύ καλλιτέχνη μου που χάθηκες που ζητάς και διαγραφές; :)

    Δυναμική επανεμφάνιση πάντως, άσχετα αν πατάς σε άλλα χωράφια ;)


    guitarteacher
    19.05.2009, 14:52

    Ειρήνη Ημήν{#emotions_dlg.smartass}

    Διαγραφές κάνουν μόνο τα κόμματα{#emotions_dlg.blink}

    Όποιος θέλει αποχωρεί οικειοθελώς...{#emotions_dlg.whistling}

    "...τι το κάναμε εδω μέσα...American Bar..?"

    {#emotions_dlg.rockon}


    zabetistas
    19.05.2009, 14:57

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 19-05-2009 στις 14:21 έγραψε...

    Εσύ καλλιτέχνη μου που χάθηκες που ζητάς και διαγραφές; :)

    Δυναμική επανεμφάνιση πάντως, άσχετα αν πατάς σε άλλα χωράφια ;)



     δεν χάθηκα . απλά δεν είμαι τόσο ενεργός όσο παλιά . νομίζω όμως ότι κάποιες <περαστικές νότες > αρμόζει να μείνουν περαστικές . . . . 


    zabetistas
    19.05.2009, 15:03

    Παράθεση:

    Το μέλος guitarteacher στις 19-05-2009 στις 14:52 έγραψε...

    Ειρήνη Ημήν{#emotions_dlg.smartass}

    Διαγραφές κάνουν μόνο τα κόμματα{#emotions_dlg.blink}

    Όποιος θέλει αποχωρεί οικειοθελώς...{#emotions_dlg.whistling}

    "...τι το κάναμε εδω μέσα...American Bar..?"

    {#emotions_dlg.rockon}




    guitarteacher
    19.05.2009, 15:14

    ...σαν το Secret μου μοιάζει η ζωγραφιά στον τοίχο...{#emotions_dlg.whistling}


    jorge
    20.05.2009, 14:58

    Έχουν ανέβει και τα τελευταία: Panos & Dimitris, Parateristas, Εναλλάξ :)

    http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Live&file=recording

    Αν κάποιοι νομίζετε οτι κάποιο λείπει, ενημερώστε μας.


    guitarteacher
    20.05.2009, 15:42

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 20-05-2009 στις 14:58 έγραψε...

    Έχουν ανέβει και τα τελευταία: Panos & Dimitris, Parateristas, Εναλλάξ :)

    http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Live&file=recording

    Αν κάποιοι νομίζετε οτι κάποιο λείπει, ενημερώστε μας.



    jorge,

    Μήπως βρήκατε καμιά άκρη για τα 2 πρώτα τραγούδια των "Εν Καιρώ..."

    Όχι για μένα...κάντο για την φουκαριάρα την μάνα τους...{#emotions_dlg.laugh}

    {#emotions_dlg.beer}μααας


    jorge
    20.05.2009, 20:14

    Εχω ζητήσει την ηχογράφηση από τον ηχολήπτη. Για οτι νεότερο ενημερώνω :)


    guitarteacher
    16.06.2009, 16:07

    Καλησπερίζω όλα τα καλά παιδιά του forum{#emotions_dlg.smartass}

    Τι έγινε?Στερέψαμε από Videos, Τραγούδια & Photos,οέο?

    {#emotions_dlg.rockon}


    jorge
    19.06.2009, 00:06

    Παρά την καταστροφή, τα 2 τραγούδια των Εν Καιρώ βρέθηκαν και ανέβηκαν :)

    Πρόκειτα για το Venus και τις Στιγμές. Ευχαριστούμε το Λάμπρο τον ηχολήπτη που μπήκε στον κόπο και μας ανέβασε σχεδόν 600ΜΒ.