ελληνική μουσική
    626 online   ·  210.830 μέλη

    Με ποναει ο αντιχειρας..!!

    izlice
    13.05.2009, 20:58

    Γεια σας...!!!εχω ενα θεμα με τον αντιχειρα...{#emotions_dlg.blink}μαθαινω ηλεκτρικη κιθαρα και ειμαι στη φαση που μεταφερω νοτες  στη ταστερια εδω και καμποσο καιρο τωρα λοιπον που τα παω καπως καλυτερα και ακουγονται και καλυτερα οι νοτες με ποναει υπερβολικα ο αντιχειρας (απο το αριστερο χερι που παταω τις νοτες)κανω ζεσταμα πριν παιξω βασικα νομιζω πως πρεπει να κανω λαθος με την σταση του χεριου αλλα αμα δεν του δωσω πιεση δεν ακουγονται καθολου οι νοτες..!!!εντο μεταξυ εχω και τεντονητιδα (και στα δυο χερια..{#emotions_dlg.inlove}!!)αλλα το προσεχω αυτο,αλλα δεν με ποναει τοσο το χερι οσο ο αντχειρας ειδικα οταν μεταφερω τις νοτες


    giorgosziotas
    14.05.2009, 08:03

    Μες το πρόγραμμα είναι. Μην ανησυχείς


    rory166
    14.05.2009, 21:07

    Μες στο προγραμμα ειναι οπως λεει και ο Γιωργος.Στην αρχη,ειδικα στα μπαρε,μεχρι να μαθουμε να τα πιανουμε καλα δεν τοποθετουμε σωστα τον δεικτη μας με αποτελεσμα να ασκουμε ασκοπη δυναμη με τον αντιχειρα απο πισω και μετα απο λιγη ωρα ποναμε και ειναι λογικο{#emotions_dlg.biggrin}
    θα συνηθισεις δεν ειναι τιποτα


    gkravar
    18.05.2009, 16:05

    ΦΤΑΙΕΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΠΙΑΝΕΙΣ ΤΙΣ ΧΟΡΔΕΣ. ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑ ΤΗΝ ΝΟΤΑ ΠΟΥ ΘΕΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ, ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΕΤΟ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΧΟΡΔΗ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΗΣ ΡΟΓΑΣ ΤΟΥ ΔΑΧΤΥΛΟΥ ΠΟΥ ΠΙΕΖΕΙ ΤΗΝ ΧΟΡΔΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΝΥΧΙ ΣΟΥ,ΕΙΔΑΛΛΩΣ ΑΝΑΓΚΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΤΡΑΒΑΣ ΤΙΣ ΧΟΡΔΕΣ ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΙΣ ΣΠΡΩΧΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟΝ ΚΑΡΠΟ ΛΟΓΩ ΚΑΚΗΣ ΣΤΑΣΗΣ.Ο ΑΝΤΙΧΕΙΡΑΣ ΣΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΤΟΝ ΚΑΡΠΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΟΥΡΑΖΕΤΑΙ. ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΠΙΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΤΑΣΤΙΕΡΑ-ΟΠΩΣ ΟΤΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΠΑΝΩ ΧΟΡΔΕΣ-ΚΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΡΘΡΩΣΗ ΤΟΥ ΔΑΧΤΥΛΟΥ ΣΟΥ ΘΑ ΛΥΓΙΣΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ. (ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΠΩΣ ΛΥΓΙΖΟΥΝ ΤΑ ΝΥΧΙΑ ΤΙΣ ΓΑΤΑΣ).