ελληνική μουσική
    610 online   ·  210.851 μέλη

    Σύνθεση μουσικής?

    testakross
    09.06.2009, 00:03

    παιδια εκατσα και εγραψα εναν στοιχο και θελω να μου πειτε την γνωμη σας

     

    ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ

    ΣΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΣΟΥ ΛΙΟΝΩ ΣΑΝ ΚΑΙΡΙ

    ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ

    ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΔΩ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΩ ΝΑ ΖΩ

    ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΝΟΙΑΖΕΣΑΙ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΠΕΡΝΩ

     

    ΡΕΦΡΕΝ.....

    ΓΥΡΝΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΟΥ ΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ

    ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ

    ΓΥΡΝΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑΤΙ ΠΑΩ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ

    ΜΕ ΧΕΙΣ ΦΕΡΕΙ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΜΟΥ

     

     

     

    ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΕΝΕΤΑΙ??????????????????


    nicos00
    09.06.2009, 04:25

    -

    [ τροποποιήθηκε από τον/την nicos00, 14-09-2014 20:34 ]


    testakross
    09.06.2009, 10:12

    φιλε νικο θα συνεχισω να γραφω και θα προσπαθω να γινομαι ακομα καλυτερος


    testakross
    12.06.2009, 22:24

    να ροτισω κατι αλλο σημερα ηχογραφισα την φωνη μου στο κινιτο και ηταν πολη διαφορετικι το χρωμα της φωνη μου απο οταν τραγουδαω χωρις να την ηχογραφω γτ το κηνιτο την αλιωνει την ετσι ?????  η φωνη μας ειναι οπως την ακουμε εμεισ ετσι δεν ειναι?????


    marilloumajore
    13.06.2009, 09:29

    Δε θελω να σε απογοητευσω αλλα η φωνη μας δεν ειναι ποτε οπως την ακουμε εμεις. Ολοι πάθαμε σοκ τη πρώτη φορά που μας ακούσαμε απο καποιο μεσο αναπαραγωγης. Παρ'ολα αυτα, το κινητο δεν ειναι ο καλυτερος τροπος ηχογραφησης. (μαλλον ειναι απο τους χειροτερους).

    Δοκιμασε λοιπον να χρησιμοποιησεις την ηχογραφηση των windows με ενα μικροφωνο. Σιγουρα δεν ειναι η καλυτερη λυση, αλλα ειναι η γρηγοροτερη νομιζω και σιγουρα πολυ καλυτερη απο το κινητο.

    Βεβαια δεν ειμαι η καταλληλοτερη για να βοηθησει στο εν λόγω ζήτημα. Αλλα σίγουρα το να ακους τη φωνή σου ηχογραφημένη θα σε βοηθησει να βελτιωθεις.

     

     

    Υ.Γ. μια προχειρη λυση ειναι να κλείσεις τα αυτια σου με τα χέρια και να δοκιμασεις να τραγουδήσεις. Αυτο είναι πιο κοντα στο πραγματικο σου ήχο απο αυτο που αντιλαμβάνεσαι οταν τραγουδας μονος σου και με.......... ανοιχτα αυτια