ελληνική μουσική
    613 online   ·  210.830 μέλη

    Ενοχλητικές διαφημίσεις στο MusicHeaven

    jorge
    23.05.2009, 00:34

    Κι όμως αυτός που ανοίγει το topic είμαι εγώ.

    Ο λόγος είναι οτι οι διαφημίσεις που παίζουν στο MusicHeaven δεν επιλέγονται από εμάς, αλλά εμφανίζονται αυτόματα, μέσω σχετικής υπηρεσίας του Γούγλη.

    Μπορούμε όμως να αποκλείσουμε διαφημίσεις, οπως αυτή η απαράδεκτη που λέει να υπολογίσεις πότε θα ...πεθάνεις. Τη θεωρώ χαμηλής ποιότητας και ίσως κάποιους να τους στενοχωρεί ή να τους σοκάρει.

    Θα ήθελα τη βοήθειά σας σε τέτοιες περιπτώσεις, μια και δεν επιτρέπεται από το site να κάνει κλικ και να δει τη διεύθυνση που οδηγεί η διαφήμιση, ώστε να την μπλοκάρει. Αν μπορεί κάποιος από εσάς, ας κάνει κλικ και ας γράψει τη διεύθυνση URL της συγκεκριμένης διαφήμισης.

     


    Moonchild92
    23.05.2009, 01:30
    MikeGnR
    23.05.2009, 03:06

    Είναι ίσως η ποιο σπαστική διαφήμηση ever!


    alex4you
    29.05.2009, 10:19

    Οκ ρε παιδιά είναι χαζό αλλά σιγά είναι της μόδας οι διαφήμιση(παντού υπάρχει) αυτή βλέπομε άλλα και άλλα εκεί θα κολλήσουμε τώρα?Εμένα μόνο το γέλιο μου τη δίνει αλλά η διαφήμιση είναι δωσμένη με κωμικό τρόπο δέν μπορώ να πώ ότι θέλω να καταργηθεί! επειδή βασικά άν δεν κάνω λάθος απο εκεί δεν χρηματοδοτείται το site κάτα κάποιον τρόπο?


    StavmanR
    29.05.2009, 13:31

    Έχει γούστο που κριτικάρουμε διαφημιστικά σποτ την ίδια ώρα που οι περισσότερες διαφημίσεις γίνονται μέσα στα ίδια τα κείμενα συζητήσεων.

     

    Πχ.

    Το μέλος "sinergeio-o-leuteris" έγραψε:

    "Πιστεύω πώς η τέχνη είναι σχετική. Παρεμπιπτόντως έχω κατάστημα με ζαντολάστιχα και ρουλεμαν 3 χλμ δυτικά της Λάρισσας."

     

    Το μέλος "odontiatros-kai-kat-oikon" έγραψε:

    "Η μαντόνα είναι η αγαπημένη μου συνθέτης. Ξέχασα να αναφέρω πως είμαι οδοντίατρος, Εγνατίας 1132 τρίτος όροφος δεξιά."

     

    Το μέλος "ma8imata-solfez"

    "Για να παίξει κανείς κλασική κιθάρα πρέπει να αφήσει νύχια στο δεξί χέρι. Το αναφέρω ως δάσκαλος μουσικής που διδάσκει κιθάρα κάθε Τρίτη 6-8 και μόλις μου ξέφυγε ότι το τηλέφωνό μου είναι ........."

     

    Τα παραπάνω παραδείγματα είναι παντελώς τυχαία.

     

    "Πενία τέχνας κατεργάζεται" (με άλλα λόγια η πείνα καταφεύγει σε τεχνάσματα).

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : StavmanR στις 29-05-2009 13:55 ]


    Moonchild92
    29.05.2009, 16:23

    Παράθεση:

    Το μέλος StavmanR στις 29-05-2009 στις 13:31 έγραψε...

     

    Το μέλος "sinergeio-o-leuteris" έγραψε:

    "Πιστεύω πώς η τέχνη είναι σχετική. Παρεμπιπτόντως έχω κατάστημα με ζαντολάστιχα και ρουλεμαν 3 χλμ δυτικά της Λάρισσας."

     

    Το μέλος "odontiatros-kai-kat-oikon" έγραψε:

    "Η μαντόνα είναι η αγαπημένη μου συνθέτης. Ξέχασα να αναφέρω πως είμαι οδοντίατρος, Εγνατίας 1132 τρίτος όροφος δεξιά."

     

    Το μέλος "ma8imata-solfez"

    "Για να παίξει κανείς κλασική κιθάρα πρέπει να αφήσει νύχια στο δεξί χέρι. Το αναφέρω ως δάσκαλος μουσικής που διδάσκει κιθάρα κάθε Τρίτη 6-8 και μόλις μου ξέφυγε ότι το τηλέφωνό μου είναι ........."

     

     

     


    {#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}(Ουσιαστικό σχόλιο δεν ταιριάζει......)


    djmetronomos
    30.05.2009, 18:25

    Παραδίδονται μαθήματα εκμάθησης μαθημάτων... Με μαθηματική ακρίβεια σάς μαθαίνω πώς να μάθετε να μαθαίνετε τα μαθήματα σας και να μην ξεχνάτε να θυμάστε αυτά που δεν θυμάστε να ξεχνάτε προτού τα μάθετε... Διάρκεια μαθητείας αντιστρόφως ανάλογη με το βαλάντιό σας. Το τελευταίο μάθημα δωρεάν. Ειδικές τιμές για φυσικές ξανθιές. Η μέθοδος εκμάθησης στηρίζεται κατά 76% στη μέθοδο "Το Πάθημα Μάθημα"... Οδός Γνώσης & Συμμόρφωσης, ώρες διδασκαλίας: μεταμεσονύκτιες (για να μη δυσκολεύεστε στο παρκάρισμα). Ανοίξαμε και σας περιμένουμε.


    alex4you
    01.06.2009, 20:54

    Παράθεση:

    Το μέλος StavmanR στις 29-05-2009 στις 13:31 έγραψε...

    Έχει γούστο που κριτικάρουμε διαφημιστικά σποτ την ίδια ώρα που οι περισσότερες διαφημίσεις γίνονται μέσα στα ίδια τα κείμενα συζητήσεων.

     

    Πχ.

    Το μέλος "sinergeio-o-leuteris" έγραψε:

    "Πιστεύω πώς η τέχνη είναι σχετική. Παρεμπιπτόντως έχω κατάστημα με ζαντολάστιχα και ρουλεμαν 3 χλμ δυτικά της Λάρισσας."

     

    Το μέλος "odontiatros-kai-kat-oikon" έγραψε:

    "Η μαντόνα είναι η αγαπημένη μου συνθέτης. Ξέχασα να αναφέρω πως είμαι οδοντίατρος, Εγνατίας 1132 τρίτος όροφος δεξιά."

     

    Το μέλος "ma8imata-solfez"

    "Για να παίξει κανείς κλασική κιθάρα πρέπει να αφήσει νύχια στο δεξί χέρι. Το αναφέρω ως δάσκαλος μουσικής που διδάσκει κιθάρα κάθε Τρίτη 6-8 και μόλις μου ξέφυγε ότι το τηλέφωνό μου είναι ........."

     

    Τα παραπάνω παραδείγματα είναι παντελώς τυχαία.

     

    "Πενία τέχνας κατεργάζεται" (με άλλα λόγια η πείνα καταφεύγει σε τεχνάσματα).

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : StavmanR στις 29-05-2009 13:55 ]



      Πόπο καλά εδώ σε παραδέχομαι μιλάμε με πέθανες στα γέλια!!!!!!!!!!!!!!!


    guitarteacher
    03.06.2009, 11:23

    Απαντήστε και κερδίστε:

    "Ποιά είναι η πρωτεύουσα της Ελλάδας"?

    1. Αθήνα
    2. Ρώμη

    Αν είναι δυναμό..!!!

    {#emotions_dlg.scared}


    alex4you
    03.06.2009, 17:39

    Παράθεση:

    Το μέλος guitarteacher στις 03-06-2009 στις 11:23 έγραψε...

    Απαντήστε και κερδίστε:

    "Ποιά είναι η πρωτεύουσα της Ελλάδας"?

    1. Αθήνα
    2. Ρώμη

    Αν είναι δυναμό..!!!

    {#emotions_dlg.scared}



    Θα απαντήσω στην τύχη το β δέν θέλω να πάρω βοήθεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Μιλάμε αυτός που τη σκέφτηκε αυτή έχει κάψει κύτταρα!  φαντάζομαι γιατί ωστόσο είναι τόσο απλή!{#emotions_dlg.clap}


    GALOIS
    17.07.2009, 17:29

    Πάντως η ενοχλητική διαφήμιση ξαναμπήκε από ότι είδα{#emotions_dlg.thumbdown}


    alkyoni
    17.07.2009, 17:57

    Παράθεση:

    Το μέλος Moonchild92 στις 23-05-2009 στις 01:30 έγραψε...

    Το link που μου βγάζει είναι αυτό εδώ: http://www.thedeathquiz.com/?gr

    >

    Υ.Γ.:Αυτή ήταν η διαφήμιση με εκείνο το σπαστικό γέλιο που δεν ξέρω από πού έρχεται; Αν ναι, καιρός ήταν...... {#emotions_dlg.biggrin}

    Οντως επεστρεψε{#emotions_dlg.thumbdown}...
    Και πανω την σελιδα του Radio , αλλα και μεσα στα blogs την πετυχα πολλες φορες και τρομαξα παλι!!! {#emotions_dlg.helpsmilie}grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!{#emotions_dlg.mad}


    jorge
    17.07.2009, 20:44

    ΟΚ, αφαιρεθηκε παλι. Ότι άλλο δείτε που να το θεωρείτε ενοχλητικό, μου λέτε.


    movflower
    19.07.2009, 20:04

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 17-07-2009 στις 20:44 έγραψε...

    ΟΚ, αφαιρεθηκε παλι. Ότι άλλο δείτε που να το θεωρείτε ενοχλητικό, μου λέτε.



    ξαναμπήκε το τρομαχτικό γέλιο.

    και οι eligible greeks.

    εναλλάξ.


    jorge
    19.07.2009, 20:22

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 23-05-2009 στις 00:34 έγραψε...

    ...

    Αν μπορεί κάποιος από εσάς, ας κάνει κλικ και ας γράψει τη διεύθυνση URL της συγκεκριμένης διαφήμισης...


    spiroos
    20.07.2009, 11:49

    Δεν λέω, καλοκαίρι έχουμε, αλλά "sexy μηνύματα στο κινητό σου...;" πάει πολύ...προτιμώ να τα ακούω live...

    http://a1.adultmobile.gr/?comp=1&wp=36&gclid=COnkre7y45sCFdMWzAoddE6gBQ


    Orfeus
    20.07.2009, 12:37
    jorge
    20.07.2009, 16:39

    Good job ;)


    Orfeus
    20.07.2009, 20:05

    Yeap!!!

    {#emotions_dlg.beer}


    movflower
    22.07.2009, 22:59

    http://www.todestest.com/?

    το τρομαχτικο γέλιο...