ελληνική μουσική
    726 online   ·  210.833 μέλη

    Τιμή ηλ. κιθάρας

    panstrat7
    25.05.2009, 15:12

    Πόσο κοστίζουν οι κιθάρες Paul Reed Smith; Το μοντέλο prs Santana dm είναι καλό; Πόσο κοστίζει; Τι ενισχυτές είναι καλοί για το συγκεκριμένο μοντέλο (για μουσική rock, blues) μέχρι 150 ευρώ;

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


    guitarteacher
    25.05.2009, 16:03

    Καλησπερίζω τον φίλτατο panstrat7{#emotions_dlg.smartass}

    ’ν και το nickname σου παραπέμπει σε fender (stratocaster!!!), εσύ ενδιαφέρεσαι για PRS{#emotions_dlg.whistling}

    Λοιπόν, στο θέμα μας...Οι PRS είναι πολύ αξιόλογα όργανα, και καλύπτουν ένα αρκετά μεγάλο εύρος των απαιτήσεων ενώς παίχτη. Η σειρά Santana της PRS είναι πολύ καλή, και ξεκινάει από περίπου 500euros, με σταθερά ανοδική αυξανόμενη τιμή, αναλόγως του μοντέλου...

    Τον τύπο DM δεν τον ξέρω...Οι PRS Santana απ'ότι γνωρίζω είναι SE...Για τσέκαρέ το και πές μου...

    Τώρα, για ενισχυτή...πρέπει να γίνεις λίγο ποιό συγκεκριμένος...Για τί χρήση θές τον ενισχυτή..?:Aν θές να τον έχεις σπίτι σου, πάρε έναν μικρό Lane6, 30watt...Γύρω στα 150euros και είναι οκ...για τα λεφτά του ’ψογος{#emotions_dlg.yes}

    Ελπίζω να σε φώτεισα{#emotions_dlg.smartass}

    Φιλικά,

     

     


    montechristos-ole
    25.05.2009, 16:11

    Αν θες εναν ενισχυτη σε αυτα τα λεφτα,εγω δε θα σου προτεινα τον line6...Γενικα αυτα τα ψηφιακα μαραφετια με εξοργιζουν...Εγω θα σου προτεινα να τσεκαρεις εδω...http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?cPath=1_14_1401&products_id=6658 

    Αλλα γενικα τσεκαρε και τους υπολοιπους και αν μπανισεις καποιον αλλον ρωτησε ξανα τη γνωμη μας... Καλη αρχη...


    montechristos-ole
    25.05.2009, 19:15

    χαχαχα....Πολυ σωστο!Αλλα...Γουστα ειναι αυτα...χαχαχα...Αργοτερα,οταν εχει την οικονομικη ανεση, ισως να επιλεξεικατι καλυτερο...Σιγα-σιγα θα εξοπλιστει...


    panstrat7
    29.05.2009, 11:20

    Παράθεση:

    Το μέλος guitarteacher στις 25-05-2009 στις 16:03 έγραψε...

    Καλησπερίζω τον φίλτατο panstrat7{#emotions_dlg.smartass}

    ’ν και το nickname σου παραπέμπει σε fender (stratocaster!!!), εσύ ενδιαφέρεσαι για PRS{#emotions_dlg.whistling}

    Λοιπόν, στο θέμα μας...Οι PRS είναι πολύ αξιόλογα όργανα, και καλύπτουν ένα αρκετά μεγάλο εύρος των απαιτήσεων ενώς παίχτη. Η σειρά Santana της PRS είναι πολύ καλή, και ξεκινάει από περίπου 500euros, με σταθερά ανοδική αυξανόμενη τιμή, αναλόγως του μοντέλου...

    Τον τύπο DM δεν τον ξέρω...Οι PRS Santana απ'ότι γνωρίζω είναι SE...Για τσέκαρέ το και πές μου...

    Τώρα, για ενισχυτή...πρέπει να γίνεις λίγο ποιό συγκεκριμένος...Για τί χρήση θές τον ενισχυτή..?:Aν θές να τον έχεις σπίτι σου, πάρε έναν μικρό Lane6, 30watt...Γύρω στα 150euros και είναι οκ...για τα λεφτά του ’ψογος{#emotions_dlg.yes}

    Ελπίζω να σε φώτεισα{#emotions_dlg.smartass}

    Φιλικά,

     

     Ναι υπάρχει PRS Santana md. Απέκτησα μια πρόσφατα και ψάχνω ένα μικρό συμβατό ενισχυτή (150Ε).




    guitarteacher
    29.05.2009, 13:27

    Καλημερίζω όλα τα καλά παιδιά του forum{#emotions_dlg.smartass}

    Φίλτατε panstrat7,

    Check this out:

    http://musica.gr/pegasus/h002/showproduct.php?code=11050&pcode=H002_I0011050  

    Value for money{#emotions_dlg.yes}...

    Αν επιτρέπεται, η PRS Santana md πόσο σου κόστισε? Και ποιά είναι..?Δεν την έχω υπόψη μου{#emotions_dlg.confused1}

    Φιλικά,