ελληνική μουσική
    316 online   ·  210.844 μέλη

    Τροποι πικαρισματος του......πρωην;;;

    Paraskevikefalonia
    11.06.2009, 20:29

    Ρε παιδια, καντε το καλο και πειτε μου κανενα τροπο να πικαρω εναν χαζο πρωην μου!! και σεις που θα κοιταξετε αυτο το θεμα και θα σχολιασετε ειρωνικα μην κανετε τον κοπο καν να γραψετε, δεν αξιζει, απλα αν εχετε κατι βοηθητικο να πειτε πειτε το και αφηστε το κηρυγμα! ευχαριστω εκ των προτερων!


    kwstasagas
    11.06.2009, 22:57

    Α, ο καλύτερος τρόπος για να "πικάρεις" τον / την πρώην είναι ... να μην ασχοληθείς ξανά μαζί του !!! Να πάψεις να τον / την σκέφτεσαι, να πάψεις να ρωτάς γι' αυτόν / αυτήν, να πάψεις να συζητάς γι' αυτόν / αυτήν στις παρέες σου .... Αυτό, πραγματικά, θα τον / την "τσακίσει" ....

    Όμως, για να θέλεις να "πικάρεις" τον πρώην σου, αυτό σημαίνει ότι μάλλον ... δεν τον έχεις ξεπεράσει !!! Οπότε, αντί να σκέφτεσαι τρόπους να τον "πικάρεις", γιατί δεν του λες ότι θέλεις να τα ξαναβρείτε ?????


    noizreduction
    12.06.2009, 02:14

    Τι ειναι ο ανθρωπος για να τον..πικαρεις; Σημα απο μικροφωνο με τσιτα το gain του καναλιου;

     

    Ενα "βοηθητικο" εχω να πω...

    Ωριμαστε επιτελους. Θα σας βοηθησει παρα πολυ στη ζωη σας..Και θα απαλλαξει απο πολλα ανοητα topics τα forums.

     


    freddieKrueger
    12.06.2009, 06:11

    Παράθεση:

    Το μέλος Paraskevikefalonia στις 11-06-2009 στις 20:29 έγραψε...

    Ρε παιδια, καντε το καλο και πειτε μου κανενα τροπο να πικαρω εναν χαζο πρωην μου!! και σεις που θα κοιταξετε αυτο το θεμα και θα σχολιασετε ειρωνικα μην κανετε τον κοπο καν να γραψετε, δεν αξιζει, απλα αν εχετε κατι βοηθητικο να πειτε πειτε το και αφηστε το κηρυγμα! ευχαριστω εκ των προτερων!



    Εγω εχω να σου προτεινω το εξης:Ντυσου ξεκολα και πανε στο σχολειο και κανε κονε με το φυτουκλα φλωρο της ταξης...Μαθε απεξω την αποδειξη του Πυθαγορειου θεωρηματος με τη βοηθεια συνημιτονων και μελετησε τις κυριοτερες αιτιες της ασυμμετρης αναπτυξης του υλικοτεχνικου πολιτισμου εις βαρος του ηθικοπνευματικου!Πιστευω οτι με βαση το συγχρονο κοινωνικο γιγνεσθαι και αν λαβουμε υποψη τις θεωριες του Μεντελ περι επικρατων και υπολειπομενων γονιδιων,αποδυκνειεται περιτρανα η ορθοτητα των συγχρονων Φρουδικων αποψεων που θελουν τη γυναικα υποχειριο σκλαβα και υποταγμενη στα απολυτο αρσενικο...

    Ειναι τα πραγματα πολυ απλα...ρωτησε τον για τα παιδικα του χρονια...προσπαθησε να αναλυσεις τις βαθυτερες αιτιες του χωρισμου σας μεσα απο μια συχρονη θεωρηση του ηθκοπνευματικου γιγνεσθαι του ατομου...Αν ειναι δυνατον ακουστε μαζι τις 4 εποχες του βιβαλντι και κλαψτε με μαυρο δακρυ...Ειναι ωραια η ζωη...δεν αξιζει να στενοχωριεσαι για πραγματα που αφηνουν ανεπηρρεστη την κοινωνικοπνευματικη δομη του εγω σου παντως...

    Ευχαριστω πολυ...


    Hastaroth
    12.06.2009, 10:33

    Πιστεύεις οτι θά κερδίσης κάτι άν τόν "πικάρης";

     

     


    Termite
    12.06.2009, 10:51

    Παράθεση:

    Το μέλος freddieKrueger στις 12-06-2009 στις 06:11 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Paraskevikefalonia στις 11-06-2009 στις 20:29 έγραψε...

    Ρε παιδια, καντε το καλο και πειτε μου κανενα τροπο να πικαρω εναν χαζο πρωην μου!! και σεις που θα κοιταξετε αυτο το θεμα και θα σχολιασετε ειρωνικα μην κανετε τον κοπο καν να γραψετε, δεν αξιζει, απλα αν εχετε κατι βοηθητικο να πειτε πειτε το και αφηστε το κηρυγμα! ευχαριστω εκ των προτερων!



    Εγω εχω να σου προτεινω το εξης:Ντυσου ξεκολα και πανε στο σχολειο και κανε κονε με το φυτουκλα φλωρο της ταξης...Μαθε απεξω την αποδειξη του Πυθαγορειου θεωρηματος με τη βοηθεια συνημιτονων και μελετησε τις κυριοτερες αιτιες της ασυμμετρης αναπτυξης του υλικοτεχνικου πολιτισμου εις βαρος του ηθικοπνευματικου!Πιστευω οτι με βαση το συγχρονο κοινωνικο γιγνεσθαι και αν λαβουμε υποψη τις θεωριες του Μεντελ περι επικρατων και υπολειπομενων γονιδιων,αποδυκνειεται περιτρανα η ορθοτητα των συγχρονων Φρουδικων αποψεων που θελουν τη γυναικα υποχειριο σκλαβα και υποταγμενη στα απολυτο αρσενικο...

    Ειναι τα πραγματα πολυ απλα...ρωτησε τον για τα παιδικα του χρονια...προσπαθησε να αναλυσεις τις βαθυτερες αιτιες του χωρισμου σας μεσα απο μια συχρονη θεωρηση του ηθκοπνευματικου γιγνεσθαι του ατομου...Αν ειναι δυνατον ακουστε μαζι τις 4 εποχες του βιβαλντι και κλαψτε με μαυρο δακρυ...Ειναι ωραια η ζωη...δεν αξιζει να στενοχωριεσαι για πραγματα που αφηνουν ανεπηρρεστη την κοινωνικοπνευματικη δομη του εγω σου παντως...

    Ευχαριστω πολυ...



     

    Θεός!!! Συμβαδίζει απόλυτα στο ύφος και στο πνεύμα του topic


    Paraskevikefalonia
    12.06.2009, 11:04

    noizreduction: εσενα σε ορισε κανενας κριτη των παντων; αν ειμαι η δεν ειμαι ανωριμη δεν νομιζω οτι σε νοιαζει και πολυ και δεν σε ρωτησε και κανενας αλλωστε, επισης το θεμα ειναι τοποθετημενο στα διαφορα- περι ανεμων και υδατων και μπορουμε να γραφουμε οοοοο,τι θελουμε, ε και συ που σαι τοσο ωριμος και σωστος τι καθεσαι απαντας σε μικροτητες και χαζομαρες; και γιατι τα διαβαζεις ακομα περισσοτερο;  ε εδω φαινεται ποιος ειναι ανωριμος και δεν μπορει να εναρμονιστει σε μια κοινωνια, ο καλυτερος ολων που το μονο που ξερει ειναι να κατακρινει τον κοσμο! Υπαρχουν και οι διαχειριστες στο φορουμ αν θελουν να κλειδωσουν το χαζο μου θεμα, δεν σε αφορα και πολυ νομιζω και αν πια σε αναφερει τοσο πολυ κυριε κριτη, αναφερσου στους διαχειριστες για ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΜΑ ΤΟΣΟ ΣΟΒΑΡΟ!!!{#emotions_dlg.happycrazy}ενα τοπικ σε ενα φορουμ σε μια ιστοσελιδα! ουαου ε; ποσο πολυ μπορει να σε επηρεασει στη ζωη σου!!

    freddieKrueger: φιλε ο,τι και να πω λιγο, πιστευω οτι στην εκθεση στο σχολειο πρεπει να σουν αστερι και να μην εβγαινες ποτε εκτος θεματος! παντα ετσι σνομπ και υπεροπτης;

    Hastaroth: πιστευω δεν πιστευω εχει σημασια;

    επιτελους κοσμε!! ξεκολλα απο το να γραφεις εδω περα μονο και μονο για κατακρινεις! αν δεν γουσταρεις κατι, απλα προσπερνα το! δεν μπορουν να ναι ολα τελεια, αλλωστε συγγνωμη που ζουμε σε δημοκρατια και εχουμε ελευθερια λογου!! αλλη φορα θα σας ρωτησω πριν μιλησω! και παλι συγγνωμη ε!!


    noizreduction
    12.06.2009, 11:18

    {#emotions_dlg.lol}

    Απιστευτο! {#emotions_dlg.happycrazy}

     

    Keep up the good work


    freddieKrueger
    12.06.2009, 12:09

    Παράθεση:

    Το μέλος Paraskevikefalonia στις 12-06-2009 στις 11:04 έγραψε...

    noizreduction: εσενα σε ορισε κανενας κριτη των παντων; αν ειμαι η δεν ειμαι ανωριμη δεν νομιζω οτι σε νοιαζει και πολυ και δεν σε ρωτησε και κανενας αλλωστε, επισης το θεμα ειναι τοποθετημενο στα διαφορα- περι ανεμων και υδατων και μπορουμε να γραφουμε οοοοο,τι θελουμε, ε και συ που σαι τοσο ωριμος και σωστος τι καθεσαι απαντας σε μικροτητες και χαζομαρες; και γιατι τα διαβαζεις ακομα περισσοτερο;  ε εδω φαινεται ποιος ειναι ανωριμος και δεν μπορει να εναρμονιστει σε μια κοινωνια, ο καλυτερος ολων που το μονο που ξερει ειναι να κατακρινει τον κοσμο! Υπαρχουν και οι διαχειριστες στο φορουμ αν θελουν να κλειδωσουν το χαζο μου θεμα, δεν σε αφορα και πολυ νομιζω και αν πια σε αναφερει τοσο πολυ κυριε κριτη, αναφερσου στους διαχειριστες για ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΜΑ ΤΟΣΟ ΣΟΒΑΡΟ!!!{#emotions_dlg.happycrazy}ενα τοπικ σε ενα φορουμ σε μια ιστοσελιδα! ουαου ε; ποσο πολυ μπορει να σε επηρεασει στη ζωη σου!!

    freddieKrueger: φιλε ο,τι και να πω λιγο, πιστευω οτι στην εκθεση στο σχολειο πρεπει να σουν αστερι και να μην εβγαινες ποτε εκτος θεματος! παντα ετσι σνομπ και υπεροπτης;

    Hastaroth: πιστευω δεν πιστευω εχει σημασια;

    επιτελους κοσμε!! ξεκολλα απο το να γραφεις εδω περα μονο και μονο για κατακρινεις! αν δεν γουσταρεις κατι, απλα προσπερνα το! δεν μπορουν να ναι ολα τελεια, αλλωστε συγγνωμη που ζουμε σε δημοκρατια και εχουμε ελευθερια λογου!! αλλη φορα θα σας ρωτησω πριν μιλησω! και παλι συγγνωμη ε!!



    Αγαπητη φιλη Παρασκευη ξαναδιαβασε προσεκτικα τα ποσταρισματα των φιλων...Πριν σου απαντησω σοβαρα στ αληθεια θα θελα να μου λυσεις αν γινεται ορισμενες αποριες:1)Ο συμφορουμιτης Kwstasagas σου εδωσε την καλυτερη κατ εμε απαντηση με βαση τις πληροφοριες που μας δινεις...Κι ομως ουτε καν που μπηκες στον κοπο να τοποθετηθεις στην αποψη του και να του αντιπαραβαλλεις διαλογο...

    Αντιθετα,ασχοληθηκες με ολους εμας τους κριτες και ειρωνες και σπατραλησες το χρονο σου απαντωντας μας...ΔΕΝ ΕΙΔΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΝ ΟΥΣΙΑ...

    Αυτο ειναι κι ενα ισως γενικοτερο συμπερασμα για το χαρακτηρα σου...Δηλαδη:Μηπως υπαρχει λεω γω θες να πικαρεις τον πρωην σου επειδη δε σου φερθηκε και τοσο εν ταξει?Μηπως κολλας εκει που σε φτυνουν και σε χλευαζουν?Κι οχι εκει που σε αντιμετωπιζουν με σοβαροτητα και ομορφα?

    2)Δεν μας λες καμμια πληροφορια για τη σχεση σου...οπως το γιατι χωρισατε ας πουμε η για ποσο καιρο ησσασταν μαζι...ωστε να μπορεσουμε να εχουμε μια αποψη παραπανω να σου πουμε αν αξιζει η οχι το πικαρισμα,αλλα και να σου βρουμε τον καλυτερο δυνατο τροπο για να το κανεις...

    Αντιθετα μπηκες εδω μεσα μ ενα στυλακι σχεδον φασιστικο μας ειπες δυο λογια απλα πως θες να πικαρεις καποιον χαζο πρωην σου(χωρις καν να αιτιολογησεις το 'χαζος')και ταυτοχρονα μας απαγορευσες να σε ειρωνευτουμε η να σε σνομπαρουμε...Εφοσον γραφεις σε ενα ΔΗΜΟΣΙΟ φορουν κι αυτο ηταν ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΕΠΙΛΟΓΗ,μαθε να αναλαμβανεις και τις ευθυνες των πραξεων σου και αν δεχεσαι χωρις δαιμαρτυρια το τιμημα:Τις ειρωνιες και το σνμπαριμμα η και απλα το χαβαλε...Μην απαιτεις απο τον κοσμο να προσαρμοστει στα θελω σου...προσαρμοσου εσυ στις συνθηκες που δημιουργεις για τον εαυτο σου οταν εκτιθεσαι δημοσια...Ενα πρωτο λαθος σου ας πουμε ειναι πως δεν απαντησες ουτε σχολιασες καν την απαντηση του φιλου Kwstasagas που ηταν η πιο ορθη μεχρι στιγμης...

    Οσο για την εκθεση οταν ημουν μαθητης δε θα λεγα πως δεν εβγαινα ποτε εκτος θεματος...τις πιο πολλες φορες μπαινοβγαινα!!{#emotions_dlg.lol}

     


    vero
    12.06.2009, 13:07

    Ένας τρόπος ειναι αυτός που ειπε ο kwstasagas... και θα σου πω κατί, κοίταξε γύρω σου και βρες άλλον... μην κολλας... υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιές που κανουν πορτοκάλια... που θα είναι καλύτερα.....


    okanenas
    12.06.2009, 16:19

    Εμένα ο πρώην σου δεν μου φαίνεται χαζός το αντίθετο μάλιστα {#emotions_dlg.yes}
    Τιμή και δόξα στον πρώην γλίτωσε ο άνθρωπος {#emotions_dlg.clap}

     {#emotions_dlg.lol}


    pastella
    12.06.2009, 20:03

    Προς noiz_reduction, freddie, o kanenas, harmonizer: Εσείς δηλαδή όταν εισαστε 16 φεροσαστε με περισσή ωριμότητα σκέψης και δεν σκεφτήκατε ποτέ πώς να πικάρετε τον/την πρώην;

    Δεν έχω κάτι με την ηλικία σου ή με σένα προσωπικά Paraskevikefalonia, να μην παρεξηγούμαι Smile


    Crocodile
    13.06.2009, 02:56

    Μπορείς να πηδηχτείς το συντομότερο με κάποιον άλλο ενώ παράλληλα θα μαγνητοσκοπείς τη σκηνή και μετά να του στείλεις το βίντεο να το δει!!!

    Εδώ ο κόσμος καίγεται...

    {#emotions_dlg.rockon}


    noizreduction
    13.06.2009, 03:33

    Παράθεση:

    Το μέλος pastella στις 12-06-2009 στις 20:03 έγραψε...

    Προς noiz_reduction, freddie, o kanenas, harmonizer: Εσείς δηλαδή όταν εισαστε 16 φεροσαστε με περισσή ωριμότητα σκέψης και δεν σκεφτήκατε ποτέ πώς να πικάρετε τον/την πρώην;

     



     

    Βεβαιως! Μαλιστα ειχα παρει και το βιβλιο "1000+1 τροποι να πικαρετε το συντροφο σας", ενω στο υπογειο ακονιζα τα χασαπομαχαιρα!

    Προφανως θα επρεπε, με αυτη τη λογικη, να επιδοκιμαζουμε την ανωριμοτητα ορισμενων ( κι ευτυχως σπανιων ) περιπτωσεων και να μετατρεπουμε το forum σε απογευματινη εκπομπη.

    Υπαρχουν και αλλοι 16αρηδες στο musicheaven ομως δεν ειχαν και δε νομιζω να εχουν σκοπο να ξεκατινιαζονται με τετοια θεματα.


    freddieKrueger
    13.06.2009, 04:16

    Παράθεση:

    Το μέλος pastella στις 12-06-2009 στις 20:03 έγραψε...

    Προς noiz_reduction, freddie, o kanenas, harmonizer: Εσείς δηλαδή όταν εισαστε 16 φεροσαστε με περισσή ωριμότητα σκέψης και δεν σκεφτήκατε ποτέ πώς να πικάρετε τον/την πρώην;

    Δεν έχω κάτι με την ηλικία σου ή με σένα προσωπικά Paraskevikefalonia, να μην παρεξηγούμαι Smile



    Στα 16 μου δεν ειχα ακομη πρωην γκομενες αλλα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια...

    Για να απαντησω ειλικρινα οχι δεν μου ετυχε ποτε να ασχοληθω με περασμενες ιστοριες...δεν ημουν και ουτε ειμαι τερας ωριμοτητας,αλλα αν ειχα να πω κατ η αν ηθελα να διεκδικησω κατι το εκανα παντα ευθεως...χωρις 'παιχνιδια' χωρις 'κωδικες' και χωρις γριφους...

    Θα μπορουσα να συμβουλεψω την Παρασκευη να φλερταρει με καποιον αλλο αλλα γιατι να χρησμοποιησει καποιον τριτο που δεν φταιε σε τιποτα να πληγωθει?

    Ακομη γιατι να τον πικαρει τον πρωην της?Γιατι να μην εκφραστει στα ισα?Γιατι να μην ειναι πρωτα ειλικρινης με τον εαυτο της και μετα με τον 'πρωην' της?

    Το πραγμα για μενα ειναι απλο:Τον γουσταρει?Του το λεει χυμα!Δεν τον γουσταρει?Δεν ασχολειται!Εκδικηση και μλκιες δεν παιζουν με την καμμια...Αν θελει να εκδικηθει καλυτερα να κατσει στ αυγα της...το πιθανοτερο ειναι να μηνκαταφερει τιποτα περισσοτερο απο το να πληγωθει ακομη πιο πολυ οταν δει οτι ο πρωην της τη γραφει εκει που δεν περνει μελανι...

    Γενικα ρε πστη μου εχω καταλαβει κατι...οταν σας φτυνουμε κολλατε...αλλα δε σας φτυνουμε  για να κολλησετε,το κανουμε επειδη δεν σας γουσταρουμε...κι εσεις εκει να μας τυρρανατε...Ποσο πιο λιανα να σου δειξει καποιος οτι απλα ΔΕ ΣΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ?Και οτι γουσταρει αλλη?Τι να πικαρεις απο εκει και περα?Τα μουτρα σου θα ριξεις πιο πολυ και τον αλλο θα τον κανεις να αισθανεται Μπραντ Πιτ κι ας ειναι ο Μαυρος αδερφος του(της οικογενειας Πητ)

     


    -----------------

    Μονος,οδηγαω μονος κι ατελειωτος ο δρομος ατελειωτες στροφες

    [ τροποποιήθηκε από τον/την freddieKrueger, 20-06-2013 16:24 ]


    pastella
    13.06.2009, 10:31

    Δεν επιδοκιμαζω τιποτα απο οσα αναφερεις noiz, αλλά οι 16ρηδες επειδη ακριβως ειναι στην εφηβεια δεν μπορουν να δουνε τα πραγματα οπως τα βλεπει ενας 25αρης η 30ρης.

    Επειδη δηλαδη "δεν κολλαει" με την ωριμοτητα αλλων 16χρονων εδω στο φορουμ θα υιοθετησουμε την τακτικη "στην πυρα";

    Ουτε ειπα να γινουμε η εκπομπη της Θρασκειά, αλλά πραγματικά δεν νομίζω ότι χρειάζεται ο ψιλοσαρκασμός και τόση κριτική για κάτι τετοιο.

    Μετακινώ το θέμα στα ανάλαφρα. Εκει μπορει να συνεχιστει η κουβεντα πάνω στο ερώτημα που έθεσε η Paraskevi.


    Amalia_little
    13.06.2009, 18:46

    Συγγνώμη αν έχω καταλάβει λάθος αλλά η όλη συζήτηση έχει πολύ πλάκα. Την διάβασα και μου έφτιαξε πραγματικά το κέφι με αυτά που γράφετε(χωρίς παρεξήγηση δηλαδή-αφήστε που τις συμβουλές καλύτερα να τις δώσει κάποιος που δεν κάνει παράθεση στην παράθεση η κοπέλα μια βοήθεια ζήτησε) Αλλά το προσπερνώ και θέλοντας να βοηθήσω θα έλεγα απλά ότι για να πικάρει μια κοπέλα τον πρώην της σε τέτοια ηλικία ΄σίγουρα δεν πρέπει να φερθεί σαν ξέκωλο όπως πήρε κάπου το μάτι μου{#emotions_dlg.wacko} Το μόνο που έχεις να κάνεις καλή μου είναι να δείξεις τι αξίζεις και φυσικά στον τομέα που θεωρείς εσύ ότι αξίζεις. Τώρα αν θες κάτι πιο extreme μπορείς να πεις σε κάποια φίλη σου την οποία εμπιστεύεσαι τυφλά να ''παίξει'' λίγο και στο τέλος να τον αδειάσει. Αν είναι και χαζός όπως λες μια χαρά θα του πέσει. Μετά απλά θα γελάς με τα χάλια του. Καλή διασκέδαση{#emotions_dlg.biggrin}


    SouLRocK
    14.06.2009, 01:00

    Εύη το καλύτερο είναι να μη ξανασχοληθείς... μπορείς να κάνεις και αυτό που λέει η amalialittle αλλά δε πιστεύω ότι υπάρχει γυναίκα που εμπιστευεται τυφλά άλλη γυναίκα σε τέτοιο θέμα... αν θές κάτι extreme βρες κανα νέο αγόρι και πήγαινε στο καφέ-κλαμπ ή όπου συχναζει και πλακωθήτε δίπλα του  "εντελώς αυθόρμητα" στις αγκαλιές και φιλιά και μωρό μου και τέτοια...  χεχε ... i'm mean!!!!!!!!!!Innocent


    -----------------
    "Before you slip into unconsciousness Id like to have another Kiss Another flashing chance at bliss Another Kiss, another Kiss..."

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : SouLRocK στις 14-06-2009 01:02 ]


    renabill
    11.07.2009, 20:56

    Παράθεση:

    Το μέλος SouLRocK στις 14-06-2009 στις 01:00 έγραψε...

    Εύη το καλύτερο είναι να μη ξανασχοληθείς... μπορείς να κάνεις και αυτό που λέει η amalialittle αλλά δε πιστεύω ότι υπάρχει γυναίκα που εμπιστευεται τυφλά άλλη γυναίκα σε τέτοιο θέμα... αν θές κάτι extreme βρες κανα νέο αγόρι και πήγαινε στο καφέ-κλαμπ ή όπου συχναζει και πλακωθήτε δίπλα του  "εντελώς αυθόρμητα" στις αγκαλιές και φιλιά και μωρό μου και τέτοια...  χεχε ... i'm mean!!!!!!!!!!Innocent


    -----------------
    "Before you slip into unconsciousness Id like to have another Kiss Another flashing chance at bliss Another Kiss, another Kiss..."

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : SouLRocK στις 14-06-2009 01:02 ]



     

    το φτύσιμο πάντα πιάνει γιατί οι άντρες είναι σαν τα γραμματόσημα όπως λέει και μια φίλη μου. Όσο πιο πολύ φτύνεις τοσο περισσότερο κολλάνε.