ελληνική μουσική
    674 online   ·  210.832 μέλη

    Aποριες ενος αρχαριου σχετικα με το ξεκινημα

    Koulasok
    18.04.2013, 20:22
    Ok έχεις δίκιο πρέπει να την δοκιμάσω αλλα Εδω που μένω δεν έχει μαγαζι για να πάω Όσο για την cort ξέρω ότι είμαι πολυ καλές Μ το είπε κ ένας φίλος που παίζει χρονια Αλλα μ είπε επίσης ότι είναι κιθάρες π χρειάζονται πιο πολυ τεχνική κατα την γνώμη του καλύτερα να μην πάρω αυτήν για να μάθω να παίζω....μ είπε καλύτερα να πάρω yamaha ή washburn κ αυτο επειδή έχουν κ πιο λεπτό μπρατσο επειδή είμαι γυναίκα κ δεν έχω μικρο χέρι αλλα κ αυτός επιμένει να πάω να δοκιμάσω πριν πάρω οτιδήποτε ..... Κ πάλι σε ευχαριστω με έχεις βοηθήσει πολυ....!!
    TheSokin13
    19.04.2013, 00:44

    Βασικά η cort Που έχω έχει πάρα πολύ λεπτό μπράτσο και άνετο.... οι Yamaha δεν είναι κακές αλλά θα έλεγα υπερτιμημένες, για washburn δεν ξέρω! Βασικά για το μπράτσο παίζει ρόλο αν είναι ακουστική ή κλασσική. Οι ακουστικές έχουν πάντα πιο λεπτό μπράτσο και δεν υπάρχουν κιθάρες που χρειάζεται πιο πολύ τεχνική για να παίξεις. Απλά επειδή το σχήμα στα μπράτσα στις κιθάρες έχει πάντα μικροδιαφορές που κάποιους τους βολεύει κάποιους άλλους όχι. Είναι σαν τα αμάξια που ενώ μπορεί να ξέρεις να οδηγείς σε αλλουνού αμάξι αισθάνεσαι μια διαφορά, δε σημαίνει ότι πρέπει να ξέρεις να οδηγείς καλύτερα. Για αυτό και πάντα συνιστούμε να δοκιμάζεις ένα όργανο πριν την αγορά. Δυστυχώς όμως όπως είπες δεν έχεις τέτοια δυνατότητα. Πάντως για αρχή δε θα σου συνιστούσα να ξοδέψεις και πολλά για πρώτο όργανο!!

    [ τροποποιήθηκε από τον/την TheSokin13, 19-04-2013 00:45 ]


    Koulasok
    19.04.2013, 18:23
    Ναι δεν θα δώσω πολλα γτ είναι πρώτο απλά το ψάχνω για να δω τι θα πάρω... Κ πάλι ευχαριστω...!!