ελληνική μουσική
    718 online   ·  210.832 μέλη

    Θέλω τη γνώμη σας για το πρώτο ηχογραφημένο τραγούδι μου..!!

    Aleksis1990
    20.07.2009, 17:39
    >

    oi apopseis sas tha me voithisoun..

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Orfeus στις 20-07-2009 22:59 ]


    mariam
    20.07.2009, 22:00

    Γεια χαρα,

                Γενικα δεν ακουω εντεχνα τραγουδια αλλα ακουσα αυτη τη φορα το εκανα!χαχ

    Ακουσα το κομματι σου και η αληθεια ειναι πως δεν το περιμενα τοσο ωραιο.!

    1. Απο θεμα ηχοληψιας-μιξης θεωρω πως ειναι πολυ καλο...Υπαρχει ισορροπια, διαυγεια κτλ

    2. Απο θεμα ενορχηστρωσης επισης ενδιαφερον

    3. Η φωνη σου ακουγοντας την ηταν σαν να ακουω εναν ηδη γνωστο τραγουδιστη και που ηδη βρισκεται σε μια δισκογραφικη εταιρεια

    4. Πιο πολυ η χροια της φωνης σου ( η προφορα στις λεξεις ) και η κιθαρα μου κεντρισαν το ενδιαφερον

    5. Η αρχη ειναι πολυ σημαντικη σε ολα καθως κ το τελος στη προκειμενη περιπτωση η αρχη του κομματιου με την ντραμς ειναι η ιδανικοτερη! κατι σαν εναρκτηριο λακτισμα.

    Ευγε λοιπον keep going

    mariam


    Aleksis1990
    21.07.2009, 00:56

    geia sou mariam!

    s euxaristw polu gia ta thetika s sxolia...!

     


    maloxa
    29.07.2009, 15:02

     

     

    Μπράβο σου. Καταπληκτική προσπάθεια. Δούλεψε λίγο τον ήχο όσον αφορά την ποιότητα. Εξαιρετικά:0)

     

     

    Φίλε μην το αφήσεις ....


    Aleksis1990
    30.07.2009, 02:12

    Σ ευχαριστω πολυ!!δεν θα το αφησω...

    οσο για τον ηχο θα το κοιταξω !να σαι καλα..!!


    8e8e8
    30.07.2009, 11:59

    ontos poly wraio tragoudi

    mpravo !


    giorth
    30.07.2009, 12:12

    Πολύ ωραίο κομματι φίλε μου. Συγχαρητήρια.

    Πολύ καλή παραγωγή πράγματι.

    Εξαιρετική χροιά.

    Rock on boy!!!!


    Aleksis1990
    30.07.2009, 13:08

    Σαε ευχαριστω πολυ ρε παιδια...

    μου δινετε θαρρος με τις γνωμες σας!αντε να ερθετε και στο πρωτο live που θα κανω.. :P!!!


    Arcan
    11.09.2009, 15:41

    Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες γιατί πραγματικά δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο εκτός του ότι το αποτέλεσμα ήταν εκπληκτικό! Και δεν ακουγόταν καθόλου "ερασιτεχνικό" αντιθέτως :D

     


    sea_like_eyes
    11.09.2009, 15:47

    χωρις κρουστα θα ηταν ποιο . . . ζεστο . . . ποιο αλα Σταθης Αρτινος . . . ομορφο Song,ωραια κιθαρα,ομορφη φωνη . . . nice . . .

    Y.Γ η αρχη επρεπε να ειναι το τελος . . . και το τελος η αρχη . . .η ακομα καλυτερα το song να ξεκινουσε με κιθαρα . . . και να τελειωνε παλι με τον αρχικο σκοπο-ρυθμο . . .

    Y.Γ keep singing  . . .


    -----------------
    ‘’. . . Komm Und Traum Mitmirden Mitternacht Straum . . . ‘’

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sea_like_eyes στις 11-09-2009 15:50 ]


    stelios15
    12.09.2009, 16:25

    Συνχαρητήρια!!!!!

    Φοβερό τραγούδι!!!!

    Πολύ καλή δουλειά!!!!

     

    Και πάλι συνχαρητήρια!!!!


    axilleas23
    12.09.2009, 16:41

    Πολύ καλή η προσπάθειά σου αλλά του λείπει ακόμα κάτι στην μουσική για να το γεμήσει.

    Πάντως και ο ρυθμός επίσης είναι εντάξη!!!

    Μπράβο!

    {#emotions_dlg.thumbup}


    stam82
    14.09.2009, 22:01

    Εξαιρετική προσπάθεια!! Πολύ όμορφη φωνή και ιδανική για το συγκεκριμένο είδος μουσικής!     Αρκετά ενδιαφέρουσα και η μελωδία. Αλλά ο τρόπος που ερμηνεύεις μου θύμισε λίγο Στάθη Δρογώση.Δεν ξέρω αν έχεις επηρεαστεί καθόλου.Μπορεί και να είναι η ιδέα μου.Αλλά με τον καιρό θα βρεις το προσωπικό σου, ξεχωριστό ύφος.

    Καλή συνέχεια!!


    yiannisyiannis
    17.09.2009, 10:08

    Γεια σου Αλέξη. Θετικά σχόλια έχω να κάνω κι εγώ για το τραγούδι σου. Πολύ προσεγμένη παραγωγή. Η φωνή σου έχει μια ζεστή κι ευχάριστη χροιά και η ερμηνεία σου είναι πολύ καλή. Οι στίχοι είναι άμεσοι σε εξομολογητικό στυλ  και σαφώς ταιριάζουν με τη θεματολογία του συγκεκριμένου κομματιού. Η μόνη παρατήρηση που έχω να κάνω αφορά το μελωδικό υλικό. Θα περίμενα κάποια στιγμή κορύφωσης που όμως δεν έρχεται. Αυτή όμως είναι μια προσωπική μου προτίμηση και σε καμιά περίπτωση δεν είναι μια απόλυτη συνταγή που πρέπει να ακολουθήσεις. Π.χ. τα περισσότερα κομμάτια του κορυφαίου μπαλαντίστα Λέοναρντ Κοέν, είναι στροφικά, με το μελωδικό υλικό να επαναλαμβάνεται απαράλλαχτο απ’ την αρχή μέχρι το τέλος. Σου εύχομαι καλή επιτυχία στις μουσικές σου αναζητήσεις.


    music4everyone
    20.09.2009, 16:58

    ωραίο κομμάτι!Μόνο λίγο πιο σιγά τα κρουστά!καλή συνέχεια!


    tago
    20.09.2009, 21:20

    Τα ‘χεις το ‘χεις, προχώρα!!!{#emotions_dlg.thumbup}


    Aleksis1990
    25.09.2009, 14:08

    Παράθεση:

    Το μέλος tago στις 20-09-2009 στις 21:20 έγραψε...

    Τα ‘χεις το ‘χεις, προχώρα!!!{#emotions_dlg.thumbup}



    Παιδια σας ευχαριστω ολους σας!παρ'οτι ειναι η πρωτη ηχογραφηση τραγουδιου μου,ακουω απο την πλειονοτητα θετικα και ενθαρρυντικα σχολια!Τωρα προσπαθω να κανω τα πρωτα βηματα με σκοπο να ''μπω'' στο χωρο της μουσικης!

    οι αποψεις και τα σχολια σας με βοηθανε σημαντικα και μου δινουν θαρρος για τη συνεχεια!!


    classical
    26.09.2009, 01:53

    πολύ καλό.Δοκίμασε μιά version που να έχει ένα 'χαλί' από hammond sto 1.00' eos to 1.10' και στ αντίστοιχα σημεί στο κομμάτι ή καμιά 'έκρηξη' με ηλκ/κη κιθ. που να χαμηλώνει χωρίς να χάνεται όμως μετά το 1.10'.Όλα αυτά, όχι με κριτική άποψη αλλά πειραματική, από εμπειρία επάνω σε δικά μου θέματα.Κιθάρα και  drums αν και δίνουν ένα συμπαγή ήχο με τον τρόπο που συνοδεύουν, αν δεν είναι επιλογή το να παίζουν μόνα τους, χρειάζονται και κάποιοιο υπόβαθρο για να αναδείξουν τις δυναμικές της μουσικής και του στίχου όπου χρειάζεται κατά την ταπεινή μου άποψη.

     

    CLASSICAL


    giorgosziotas
    26.09.2009, 06:42

    Είσαι σε πολύ καλό δρόμο. Άκου ένα μέρος του κομματιού σου λίγο αλλαγμένο. Hope you like it :)

    http://www.ziotas.gr/demo/gyrnapiso.mp3

     

    Ξέχασα να σου πω, ότι πιστεύω πως έχεις πολύ ώριμη φωνή για 19 χρονών.

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : giorgosziotas στις 26-09-2009 06:56 ]


    Aleksis1990
    26.09.2009, 15:14

    Παράθεση:

    Το μέλος giorgosziotas στις 26-09-2009 στις 06:42 έγραψε...

    Είσαι σε πολύ καλό δρόμο. Άκου ένα μέρος του κομματιού σου λίγο αλλαγμένο. Hope you like it :)

    http://www.ziotas.gr/demo/gyrnapiso.mp3

     

    Ξέχασα να σου πω, ότι πιστεύω πως έχεις πολύ ώριμη φωνή για 19 χρονών.

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : giorgosziotas στις 26-09-2009 06:56 ]



    φιλε γιωργο,εχεις δωσει μια πιο ροκ διασταση στο κομματι,η οποια μπορω να πω οτι του ταιριαζει!

    το reverb στη φωνη και η ηλεκτρικη του δωσαν μια αλλη ''χροια''...

    εχω σκοπο να το βελτιωσω σε πολλα σημεια το τραγουδι..απλα χρειαζομαι λιγο χρονο..σε ευχαριστω πολυ παντως που ασχοληθηκες!!επισης,ακουγοντας τα κομματια σου στο σαιτ σου,ξεχωρισα το ''περι ψυχης''..πολυ ωραιο!μουσικη και στιχοι!να σαι καλα!και παλι ευχαριστω.

    φιλικα,Αλεξης..