ελληνική μουσική
    511 online   ·  210.826 μέλη
    lytropower
    25.07.2009, 15:52

    Καλησπερα..αγορασα την 1η μου ηλεκτρικη κιθαρα (behringer el toro) και δεν εμεινα ευχαριστημενος (κακη ποιοτητα ηχου και σκευρωμα) τωρα ψαχνω για καινουρια κ σκεφτομαι κατι σε jackson η epiphone..τι προτεινετε;;(200 με 400 ευρω)

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : lytropower στις 25-07-2009 15:54 ]


    johnnyguitar
    26.07.2009, 16:00

    Πηγαινε στον ανδρομηδα-Νικηταρα 3 στο κεντρο-και τσεκαρε τις Shine κιθαρες.Εχει με βιδωτα μπρατσα και neck through body.Απο 200 ως 450 ευρο,θα βρεις διαμαντια με καταπληκτικο value for money.Προσφατα το τσεκαρα κ γω και παρολο που εχω ηδη 3 κιθαρες,ψηνομαι πολυ σοβαρα για την τεταρτη,οχι γιατι τη χρειαζομαι αλλα γιατι ειναι απιθανες!!!!


    lytropower
    27.07.2009, 15:25

    Σ ευχαριστω αλλα δεν μενω Αθηνα...Απο Λαρισσα θα την παρω κ σκεφτομαι αναμεσα σ αυτες τις 2..ποια προτεινετε??θελω να αξιζει τα λεφτα της


    johnnyguitar
    27.07.2009, 16:51

    Δεν ειναι απλο.Σιγουρα εξαρταται πιο πολυ απο το μοντελο και τα χαρακτηριστικα του παρα απο το ονομα που φοραει.Πολυ σημαντικο ρολο παιζει το πως την αισθανεσαι στα χερια σου.Εγω προσωπικα εχω Jackson-αρκετα πιο ακριβη-και δεν εχω βρει καποια epiphone να μου αρεσει και να με βολευει,αλλα αυτο αφορα μοναχα τη δικη μου αντιληψη και τα δικα μου χερια!Σε φτηνα μοντελα παντως,οι ποιοτητες ειναι πανω κατω ιδιες με εξαιρεση κατι Behringer,Suzuki κτλ,οποτε αν η επιλογη σου ειναι μεταξυ Jackson η Epiphone,απλα πηγαινε παιξε μαζι τους κανα δυο φορες να δεις ποια σε βολευει πιο πολυ.Θυμησου να ζητησεις απο το μαγαζι να στη ρυθμισει πριν στη δωσει γιατι οι πιο πολλες βγαινουν απο το εργοστασιο οπως να`ναι(αρμονικες,υψος χορδων,τρεμολο κτλ.


    NoiseHundler
    30.07.2009, 15:42

    Καλησπέρα κι από εμένα!

    Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις σε κάποιο μαγαζί ποια κιθάρα σε βολεύει και σου ταιριάζει και στην συνέχεια να κοιτάξεις για on-line καταστήματα Ελλάδας και εξωτερικού.

    Πρόσφατα αγόρασα μια EPIPHONE Les Paul STUDIO από Γερμανία (thomann.de) me 260 EURO και είμαι πολύ ικανοποιημένος από ποιότητα και τιμή. Και το καλό είναι ότι δεν θα χρειαστεί να πας σε άλλη πόλη γιατί στο στέλνουν ταχυδρομικώς.

    Ελπίζω να βοήθησα!

     


    Crazy-Heart
    30.07.2009, 16:04

    Παράθεση:

    Το μέλος lytropower στις 27-07-2009 στις 15:25 έγραψε...

    Σ ευχαριστω αλλα δεν μενω Αθηνα...Απο Λαρισσα θα την παρω κ σκεφτομαι αναμεσα σ αυτες τις 2..ποια προτεινετε??θελω να αξιζει τα λεφτα της

    αν θες πήγαινε στον ΣΤΟΛΛΑ (απέναντι από το Ταχυδρομείο), δεν έχει Epiphone αλλά πρέπει να έχει Jackson και φυσικά μπορείς να ρίξεις και μια ματιά και σε άλλες κιθάρες! Τα παιδιά εκεί είναι πολύ εξυπηρετικά!


    lytropower
    11.08.2009, 16:44

    Παράθεση:

    Το μέλος Crazy-Heart στις 30-07-2009 στις 16:04 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος lytropower στις 27-07-2009 στις 15:25 έγραψε...

    Σ ευχαριστω αλλα δεν μενω Αθηνα...Απο Λαρισσα θα την παρω κ σκεφτομαι αναμεσα σ αυτες τις 2..ποια προτεινετε??θελω να αξιζει τα λεφτα της

    αν θες πήγαινε στον ΣΤΟΛΛΑ (απέναντι από το Ταχυδρομείο), δεν έχει Epiphone αλλά πρέπει να έχει Jackson και φυσικά μπορείς να ρίξεις και μια ματιά και σε άλλες κιθάρες! Τα παιδιά εκεί είναι πολύ εξυπηρετικά!



    Φιλε αποτον Στολλα την πηρα κ δεν εμεινα ευχαριστημενος απο εξυπηρετηση..

     


    metallica18
    27.08.2009, 01:58

    Παράθεση:

    Γεια σας.Θελω να αγορασω καινουργεια ηλεκτρικη κιθαρα κ ειμαι αναμεσα στισ esp ltd jh 200,esp ltd kh 202 και σε μια μεταχειρισμενη εσπ λτδ πη600....Ποια μου προτεινετε εσεισ....??