ελληνική μουσική
    693 online   ·  210.832 μέλη

    Μοιρασου το στο facebook....

    PHILIPPOSSM
    21.09.2009, 20:11

    Είναι ένα νέο link απευθείας μοιράσματος κάποιας σελίδας από το forum ή από τα blog του musicheaven στο Facebook.

    Η ερώτηση/απορία μου είναι απλή.
    Μπορώ να "ανεβάσω"/"μοιράσω"  ελεύθερα κάτι από το ΜH στο FB ή θα έχουμε προβλήματα;Α

    Μπορώ να μοιραστώ με άλλους κάτι που "δεν είναι δικό μου" χωρίς την άδεια του υπογράφοντα;

    π.χ. Μου άρεσε κάτι που διάβασα στο e-περιοδικό του ΜΗ αλλά δεν το είχα φτιάξει εγώ.

    Υ.Γ Δεν διαφωνώ με το να γίνετε αυτό απλά θέλω να καλύψω "τα νότα μου"

     

     


    Liza32
    21.09.2009, 21:15

    <Ανέβασε>, δημοσίευσε κάνε ότι θέλεις με τους άλλους, μη δω κάτι δικό μου πουθενά αλλού θα γίνουμε απο δυο χωριά χωριάτες!


    movflower
    21.09.2009, 21:31

    Μήπως θα πρέπει να υπάρξει κάποια ιδιωτική ρύθμιση για αυτό; Δηλαδή κάθε μέλος να αποφασίζει αν ένα κείμενό του είναι διαθέσιμο προς "μοιρασιά" ή όχι.

     


    jorge
    21.09.2009, 22:46

    Τα κείμενα στα posts μας, είναι δημόσια. Μπορεί να μπει ο καθένας και αυτό το γνωρίζουμε όλοι. Δεν υπάρχει λοιπόν κάποιο θέμα "ιδιωτικότητας". Δεν υπάρχει "αντιγραφή" ώστε να μιλάμε για πνευματικά δικαιώματα. Παραπομπή υπάρχει, που οδηγεί στο γνήσιο άρθρο.

    Links από το Facebook προς τα posts, ήδη μπορούν να μπουν. Με αυτό που προσθέσαμε, απλά διευκολύνουμε τη διαδικασία, ενώ παράλληλα φέρνουμε νέους αναγνώστες στα blogs μας.

    Αν κάποιος δεν επιθυμεί να γίνεται παραπομπή προς το blog του από άλλα sites (κάτι που δεν έχω συναντήσει πουθενά, ίσα ίσα όλοι το αντίθετο επιθυμούν), τότε ας φτιάξει ένα prive blog κάπου αλλού...


    PHILIPPOSSM
    22.09.2009, 00:13

    Παράθεση:

    Το μέλος Liza32 στις 21-09-2009 στις 21:15 έγραψε...

    <Ανέβασε>, δημοσίευσε κάνε ότι θέλεις με τους άλλους, μη δω κάτι δικό μου πουθενά αλλού θα γίνουμε απο δυο χωριά χωριάτες!



    Αυτό το πράγμα που νομίζεις ότι έχεις για εγκέφαλο έχει πάρει φως, γρήγορα στα σκοτάδια σου....

    Δεν κινείτε όλος ο κόσμος γύρο από εσένα...Σιγά να μην σου κάνω την τιμή να διαβάσω αυτά που γράφεις.