ελληνική μουσική
    621 online   ·  210.828 μέλη

    Φώτης Λαζίδης, καινούριος δίσκος

    fotios
    01.10.2009, 14:18

    Δελτίο τύπου : Κυκλοφορία coμπακτου δίσκου ή περιγράφοντας το ανέφικτο. Είμαι της γνώμης πως δεν χωράνε ταμπέλες, ούτε το επιθυμώ, στη ζωή μας και σε όλες τις εκφάνσεις της. Κατασκευαστής τραγουδιών από μικρός που πάντα άπλωνα τα τραγούδια μου δειλά. Σήμερα μετά από πολλά – πολλά χρόνια τολμάω να ανοίξω το σεντόνι, να το τινάξω, να το τεντώσω γιατί όχι να το ξηλώσω και κατά κύριο λόγο να το μοιραστώ.

    Συμμετοχές στην ερμηνεία μαζί και φιλίες από νέους ανθρώπους αλλά και έμπειρους. Γιάννης Λεκόπουλος, Μαρία Φωτίου, Μανώλης Χατζημανώλης.

    Μέρα δεύτερη, σκοτάδια χωρίς σιωπή, μέρες γεμάτες φλυαρία

    Μέρα πρώτη, σκοτάδια με μουσική, μέρες γεμάτες φαντασία.

    Η σειρά αυτοπροσδιορίζεται αναλόγως την διάθεση, την οπτική, το χώρο, τη σχέση με το εαυτό μας.

    Σημαντικό η συλλογική δουλειά από τους αγαπημένους μου ανθρώπους. Νεφέλη, ζωγραφιές με ψυχή, Μαρία, λόγια ποτισμένα με  αγάπη, Ανδρέας, έμπνευση παρά την θέλησή του.

    Ενορχήστρωση ο Δημήτρης Μπαρμπαγάλας, νέος φίλος

    Επιμέλεια παραγωγής-εμένα μ’ αρέσει φροντίδα- ο Σταμάτης Χατζηευσταθίου, παλιός φίλος

    Μουσική, λόγια Φώτης Λαζίδης, συμμετέχοντας στους στίχους η Μαρία Χανιώτη και ο Στέλιος Κραουνάκης με δύο τραγούδια.

    Μέρα πρώτη, μέρα δεύτερη

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 01-10-2009 14:21 ]


    kwstasagas
    01.10.2009, 18:35

    Καλοδεχούμενος & καλοτάξιδος ..... {#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}