ελληνική μουσική
    763 online   ·  210.833 μέλη

    Μετατροπή ήχου από κλασική κιθάρα σε midi

    trelokoritso
    08.10.2009, 11:01

    ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!!! ΛΟΙΠΟΝ... ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΛΑΣΙΚΗ ΚΙΘΑΡΑ ΕΝΑΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΤΗΣ APPLE i-mac ΚΑΙ ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤHΣ APPLE TO LOGIC PRO7...ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΝΔΕΩ ΤΗΝ ΚΙΘΑΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΒ ΕΝΩ ΕΧΩ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΕΝΑ ΜΟΥΣΙΚΟ ΟΡΓΑΝΟ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΦΛΑΟΥΤΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΚΙΘΑΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ Ο ΗΧΟΣ ΤΟΥ ΦΛΑΟΥΤΟΥ..ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΙΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ MIDI..ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ?ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΠΕΙΔΗ Η ΚΙΘΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΑΣΙΚΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΡΦΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΝ ΚΑΝΩ ΑΚΟΥΣΤΙΚΗ..ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΚΑΝΩ?ΤΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ?ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 08-10-2009 11:43 ]


    o-Zone
    08.10.2009, 14:39

     

    Κάτι τέτοιο ψάχνεις αλλά εκτός του ότι είναι πανάκριβα αυτά τα μαραφέτια, λειτουργούν μόνο με ατσάλινες χορδές (λόγω μαγνήτη). Άρα η κλασσική σου κιθάρα πρέπει να γίνει ακουστική αλλάζωντας και τις πλαστικές χορδές της! Γενικά, δε νομίζω ότι αξίζει το κόπο και τα έξοδα...{#emotions_dlg.thumbdown}

     

    Βέβαια υπάρχουν και φτηνότερες λύσεις αλλά όλες προϋποθέτουν να έχεις ακουστική ή ηλεκτρική κιθάρα.Wink

     

    Για δές και δώ!

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : o-Zone στις 08-10-2009 15:07 ]