ελληνική μουσική
    364 online   ·  210.819 μέλη
    BooBass
    08.08.2007, 04:12
    Μια χαρά σε βλέπω (αν και δε μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος να χρειάζεται το 69 σε πάρτα, δεν ειναι δα και κανα Teen Town, στην τελική τα ακόρντα αρκούν).

    Το Aeroplane σε γενικές γραμμές είναι σωστό, η συγκεκριμένη είναι η πιο σωστή ταμπλατούρα που έχω δει για το συγκεκριμένο. Να είχε και τη δεύτερη στροφή (φοβερό syncopation) τι καλά που θα ήταν...

    Μια συμβουλή για τα tabs. Καλύτερα να τα κάνεις attach σαν text docs, συνήθως όταν τα ανεβάζεις έτσι ψιλοχάνεται το σύμπαν...
    ogyon21
    20.08.2007, 20:58
    Παράθεση:

    Το μέλος BooBass στις 08-08-2007 στις 04:12 έγραψε...

    Μια χαρά σε βλέπω (αν και δε μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος να χρειάζεται το 69 σε πάρτα, δεν ειναι δα και κανα Teen Town, στην τελική τα ακόρντα αρκούν).

    Το Aeroplane σε γενικές γραμμές είναι σωστό, η συγκεκριμένη είναι η πιο σωστή ταμπλατούρα που έχω δει για το συγκεκριμένο. Να είχε και τη δεύτερη στροφή (φοβερό syncopation) τι καλά που θα ήταν...

    Μια συμβουλή για τα tabs. Καλύτερα να τα κάνεις attach σαν text docs, συνήθως όταν τα ανεβάζεις έτσι ψιλοχάνεται το σύμπαν...



    Ουτε κι εγω πιστευω οτι χρειαζονται ταμπς για κομματια σαν το 69.. Παρολ'αυτα εαν γυρισω λιγο πισω στο χρονο βλεπω πως τοτε ισως και να με παιδευε λιγο το κομματι, οποτε ενα ταμπ να βοηθαγε.. Απο κει και υστερα περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.. Οσον αφορα το Aeroplane, ειναι οντως πλησιον του κανονικου η ταμπ.. Τη δευτερη στροφη μπορω να στην ανεβασω εαν τη θες.. αν και ειναι νορμαλ αυτο που παιζει..
    chris3
    29.08.2007, 19:56
    Παιδιά καλησπέρα, ψάχνω συγκεκριμένα τα εξής κομμάτια ΔΙΑΦΑΝΑ ΚΡΙΝΑ - ΜΕΡΕΣ ΑΡΓΙΑΣ, ΞΥΛΙΝΑ ΣΠΑΘΙΑ - ΑΤΛΑΝΤΙΣ & ΤΡΥΠΕΣ - ΤΑΞΙΔΙΑΡΑ ΨΥΧΗ.


    Όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    ggbass
    31.08.2007, 13:26
    paidia ki ego xreiazomai partitoures ellinikou rock sas brisketai kamia steilte please gerontas01@yahoo.gr
    ogyon21
    31.08.2007, 19:42
    Παράθεση:

    Το μέλος chris3 στις 29-08-2007 στις 19:56 έγραψε...

    Παιδιά καλησπέρα, ψάχνω συγκεκριμένα τα εξής κομμάτια ΔΙΑΦΑΝΑ ΚΡΙΝΑ - ΜΕΡΕΣ ΑΡΓΙΑΣ, ΞΥΛΙΝΑ ΣΠΑΘΙΑ - ΑΤΛΑΝΤΙΣ & ΤΡΥΠΕΣ - ΤΑΞΙΔΙΑΡΑ ΨΥΧΗ.


    Όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.



    Θα σας τα στειλω εαν δεν τα εχει στειλει κανενας αλλος προτυτερα, αλλα απο Δευτερα.. Θα τα στειλω παλι σε pdf μορφη, κι ελπιζω να βοηθανε ετσι, μιας και δεν μου ειπε κανεις το αντιθετο...
    chris3
    18.09.2007, 19:14
    Οκ φίλος το email μου είναι arxon3@yahoo.com !

    Όποτε μπορείς.

    Ευχαριστώ!
    ogyon21
    18.09.2007, 21:27
    αργησα λιγο παραπανω απο κεινη τη δευτερα, αλλα υπηρξαν ασχετα προβληματα.. Σε λιγες μερες ομως θα τα εχετε... Δεν θα τα στειλω στο e-mail κανενος, παρα εδω σε αυτο το τοπικ, που μπορει να γινει μια χρησιμη βιβλιοθηκη σιγα-σιγα για καθε νεο μπασιστα..Κ?
    chris3
    21.09.2007, 18:31
    Ωραία, κανένα πρόβλημα.

    Ακόμα καλύτερα. Έτσι μπορούμε να ποστάρουμε τυχόν διορθώσεις εδώ, γνώμες κτλ...


    chris3
    05.11.2007, 14:14
    Τπτ από Πυξ Λαξ παίζει?
    BilliSsS
    27.12.2007, 15:46
    σασ παρακαλω μπορειτε να στειλετε και σε εμενα οτι παρτιτουρες εχετε απο ελλινικα τραγουδια (δεν θελω κατι σιγγεκριμενο αλλα σε οποιον ειναι ευκολοο να μου στειλει οτι εχει και οτι μπορει )ΓΙΑ ΜΠΑΣΣΟ ΜΙΛΑΜΕ ΠΑΝΤΑ...ετσι?

    το εμαιλ μ ειναι vasilis-1993@hotmail.com οποιο μ στειλε θα του ειμαι υποχρεοσ!!!!!!!

    ευχαριστω!!!!
    theodorejanis
    21.01.2008, 21:14
    Σας παρακαλώ ρε παιδιά έχετε παρτιτούρες ελληνικών κομματιών για μπάσο;
    Συγκεκριμένα ψάχνω για το Πορτο Ρίκο του Β.Παπακωνσταντίνου.....αλλα κ γενικα για κομματια τετοιου στυλ...Μαχαιρίτσας, Παπακωνσταντίνου κ τετοια...οποιος έχει θα μπορούσε να μου στειλει στο e-mail μου(theodore.janis@hotmail.com).
    Ευχαριστώ....
    pizza_Hurricane
    19.02.2008, 13:49
    re paidia mipos exei kaneis kamia metal partitoura gia mpaso.An exei kaneis an mporei na th stilei sto alloha_pizza@hotmail.com[addsig]
    crazye
    11.03.2008, 13:14
    ogyon21 plz μπορεις να μ βρεις κ εμενα tabs για μπασο για ελληνικο rock?ειναι μεγαλη αναγκη...δεν μπορω να βρω πουθενα κ τισ χρειαζομαι επιγοντως...κ επιδι ξερω οτι δεν μπορεις να τα κανεις ολα...θα σοθ πς ποια εχω μεγαλητερη αναγκη: απο ξυλινα σπαθια λιωμενο παγοτο,ωασιλιας της σκονης,robot,ροδες, απο διαφανα κρινα απεραντι θλημενη αντερκτικη, απο μωρα στη φωτια κατω στιην πολη, απο σιδηροπουλο ο μπαμπης ο φλου, απο τρυπες αμνησια,χαρτινο τσιρκο,εδω...οσα μπορεις απ αυτα ρλζ στειλ τα στο crazy_punk@hotmail.com ειναι επιγοοοοοοον...μπηκα προσφατα σε μια μπαντα που παιζει ελληνικο rock κ δεν μπορω με τιποτα να βρω bass tabs!αμα μου στιλεις θα με σωσεις!!!!αν οχι...thanx για το χρονο σου!!
    blackdragon
    24.03.2009, 15:42

    Θέλω κ εγώ παρτιτούρες από ελληνικά κομμάτια για μπάσσο!!!!  Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος........    {#emotions_dlg.blush}Innocent


    kostas013
    09.08.2010, 15:41

    καλησπερα

    ενδιαφερομαι και εγω για ταμπλαντουρες μπασου

    το μειλ μου ειναι kostas013@hotmail.com>

    soundist
    19.08.2010, 08:43

    Καλημέρα κάντε μια λίστα με κάποια κομμάτια και θα γίνει η δουλειά


    anonumus14
    28.11.2010, 11:07

    Παράθεση:

    Το μέλος rivera στις 27-12-2004 στις 15:08 έγραψε...

    πες μου τι στυλ θελεις,και εχω και midi και παρτιτουρες και πολλα αλλα.

    φίλε μπορίς να μου στείλεις και εμενα τις παρτιτούρεσ κυρίωσ αγγλικέσ αν έχεισ..... στο perikles_peris@windowslive.com....


    tallos
    29.11.2010, 02:15

    και γω θελω οτιδηποτε για μπασσο ροκ  ποπ....nikos.vafiadis@googlemail.com  ευχαριστω


    tallos
    29.11.2010, 02:30

    Παράθεση:

    Το μέλος tallos στις 29-11-2010 στις 02:15 έγραψε...

    και γω θελω οτιδηποτε για μπασσο ροκ  ποπ....nikos.vafiadis@googlemail.com  ευχαριστω



    η λεξη ποπ και οι τελειες δεν συμπεριλαμβανονται στο e mail μου.κοινως,εκανα μαλακια.


    manosdid
    25.12.2010, 21:41
    καλησπέρα παιδια και γω αν μπορειτε να στειλετε για μπασσο makhat@gmail.com