ελληνική μουσική
    574 online   ·  210.830 μέλη

    2ος Διαγωνισμός Τραγουδιού MusicHeaven (υποβολή συμμετοχών)

    jorge
    12.12.2009, 20:42
    Το χρησιμοποιείς κανονικά :)

    189 συμμετοχές, λήξη σε 4 ημέρες
    kwstasagas
    13.12.2009, 01:46

    Για να δούμε, θα φτάσουμε τις 200 συμμετοχές ????????????

     

    {#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}


    220493
    13.12.2009, 19:59
    Μπορώ να στείλω το κομμάτι μου και την Τετάρτη????
    toumba
    13.12.2009, 23:47
    ego tora molis to esteila...... alla den ksero an eftase H oxi!!! de mou irthe kapio email epibebaiosis H kapoio minima sugnomi gia ta greeklish alla gia kapoio logo se auto to kompiouter oti kai na kanw den bgainoun ta ellinika ! ;p
    jorge
    14.12.2009, 00:00

    220493
    Ναι, μπορείς να το στείλεις μέχρι ΚΑΙ Τετάρτη

    toumba
    το λάβαμε το τραγούδι σου


    toumba
    14.12.2009, 00:05
    se euxaristo gia tin toso grigori apantisi file mou!!
    jorge
    14.12.2009, 01:19
    Να είσαι καλά και καλή επιτυχία

    Συμμετοχές: 198
    Λήξη: Τετάρτη στις 23.59 !!
    cineboy
    14.12.2009, 02:03

    οκ και απο εμένα;...απλά ρωτώ μήπως κάτι πήγε στραβά, να το ξαναστείλω....

    Ευχαριστώ πολύ....

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cineboy στις 14-12-2009 02:04 ]


    Xoris-Nickname
    14.12.2009, 07:14
    Μιας κ εστειλα κ εγω .....μπορεις να με πεις αν ηρθε κατι ? Καλημερα
    jorge
    14.12.2009, 09:21
    Ήρθε και το δικό σου. (αφού ρε παιιδιά σας το λέει στο τέλος, οτι λάβαμε τη συμμετοχή σας)

    Συμμετοχές: 200 (Κώστα τις φτάσαμε, ναι :) )
    fysiolatris
    14.12.2009, 14:21
    200 συμμετοχές !!!!!!!! Α, θα πέσει γερό γέλιο...! ....................... Κατά το περσινό "Γαμώ την καταδίκη μου/δεν πλήρωσα το νοίκι μου ", βάζω στοίχημα ότι θα σκάσει μύτη και θα διακριθεί κάνα τραγούδι, με ρεφρέν "Γαμώ Σμύρνη κι Αττάλεια/δεν πλήρωσα ασφάλεια! " !
    kwstasagas
    14.12.2009, 15:59

    "200 συμμετοχές !!!!!!!! Α, θα πέσει γερό γέλιο...!"

    Πώς μπορείς να είσαι τόσο σίγουρος ??? Αφού ακόμη δεν έχεις ακούσει [έχουμε ακούσει] κανένα τραγούδι του διαγωνισμού !!!!

     

    Εγώ, πάντως, έχω το προαίσθημα ότι στον φετινό διαγωνισμό θα ακούσουμε πολλά όμορφα τραγούδια, τα οποία θα μας εκπλήξουν ......  

     


    MusicMaker83
    14.12.2009, 19:04

    Παράθεση:

    Το μέλος fysiolatris στις 14-12-2009 στις 14:21 έγραψε...

    200 συμμετοχές !!!!!!!! Α, θα πέσει γερό γέλιο...! ....................... Κατά το περσινό "Γαμώ την καταδίκη μου/δεν πλήρωσα το νοίκι μου ", βάζω στοίχημα ότι θα σκάσει μύτη και θα διακριθεί κάνα τραγούδι, με ρεφρέν "Γαμώ Σμύρνη κι Αττάλεια/δεν πλήρωσα ασφάλεια! " !

     

    Αγαπητέ φίλε μου, εσυ που είσαι προφανώς άφθαστος μουσικός και στιχουργός θα κάνεις την τιμή στο Musicheaven να πάρεις μέρος στο διαγωνισμό για να θαυμάσουμε το υπερτατο ταλέντο σου?

    Έχεις τα κότσια της έκθεσης των συναισθημάτων και της αισθητικής σου κόντρα σε αυτούς του "κατώτερους" χρήστες του Musicheaven?

    Ωραία τα μεγάλα λόγια, αλλα αν είσιαι φούσκα, πάντα θα ήσουν προφανώς και πάντα θα είσαι

     

    Καλη επιτυχία σε όλα τα μέλη που έλαβαν μέρος στο διαγωνισμό!!!!!!!!!

    Περίμένω πως και πως να ακούσω τα τραγούδια!!!{#emotions_dlg.walkman}


    Deos
    14.12.2009, 19:13

    Παράθεση:

    Το μέλος fysiolatris στις 14-12-2009 στις 14:21 έγραψε...

    200 συμμετοχές !!!!!!!! Α, θα πέσει γερό γέλιο...! ....................... Κατά το περσινό "Γαμώ την καταδίκη μου/δεν πλήρωσα το νοίκι μου ", βάζω στοίχημα ότι θα σκάσει μύτη και θα διακριθεί κάνα τραγούδι, με ρεφρέν "Γαμώ Σμύρνη κι Αττάλεια/δεν πλήρωσα ασφάλεια! " !

     

    Μυρίζομαι πικραμένο περσυνό συμμετέχοντα


    SATRIANI4EVER
    14.12.2009, 20:32
    Να πω κατι...Καθεστε και μαλωνετε για το ποιο τραγουδι βγηκε περσυ για το ποιος ειναι πονεμενος και μαλακιες...Ελατε να στειλουμε τα κομματια μας ,να μοιραστουμε αυτα που νιωθουμε, να γνωριστουμε ως ατομα με κοινα ενδιαφεροντα..Ας ειναι ενας δικαιος διαγωνισμος και απο κει και περα το μονο πραγμα που μπορουμε να πουμε ειναι ενα ευχαριστω σε αυτους που μας δωσανε αυτη την ευκαιρια σε μια περιοδο που η ελληνικη μουσικη περιοριζεται σε ενα ωραιο ευκολα απομνημονευσιμο ρεφραιν..
    montechristos-ole
    14.12.2009, 20:44

    Αγαπητοι διαχειριστες του διαγωνισμου musicheaven οφειλω να σας συγχαρω για αυτες σας τις πρωτοβουλιες και για τον τροπο που αντιμετωπιζετε το θεμα... Αυτο πρεπει να κανει μια μουσικη σελιδα! Να δινει βημα σε μουσικους και να τους αναδεικνυει. Επισης να επιτρεπει την διαδοση της μουσικης και τον μουσικο διαλογο... Ομως εχω μια ενσταση... Πολυ θα ηθελα να παρω κι εγω μερος σε αυτον τον διαγωνισμο, αλλα με τον ισχυον κανονισμο δεν μπορω να το κανω... Γραφω ξενογλωσσο στιχο καθως τα κομματια μου δεν προσφερονται για ελληνικο. Μηπως θα μπορουσατε να κοιταξετε και αυτο το θεμα στους επομενους διαγωνισμους? Γιατι να ισχυει αυτο? Η μουσικη ειναι μια γλωσσα απο μονη της και νομιζω πως δεν πρεπει να την περιοριζουμε τοσο αδικα...

     

     

    Ευχαριστω που με ακουσατε...


    SATRIANI4EVER
    14.12.2009, 21:07
    Εχει απαντησει ο διαχειριστης και λεει οτι υπαρχουν αλλοι διαγωνισμοι με ξενογλωσσο στιχο...Ενω ΜΟΝΟ με ελληνικο ειναι μονο ενας...(Εννοω σοβαρος)
    ZaranisPetros
    15.12.2009, 18:12

    Εστειλα και εγώ σήμερα κομμάτι, Καλή επιτυχία σε όλους!{#emotions_dlg.thumbup}


    montechristos-ole
    15.12.2009, 18:53

    Παράθεση:

    Το μέλος SATRIANI4EVER στις 14-12-2009 στις 21:07 έγραψε...

    Εχει απαντησει ο διαχειριστης και λεει οτι υπαρχουν αλλοι διαγωνισμοι με ξενογλωσσο στιχο...Ενω ΜΟΝΟ με ελληνικο ειναι μονο ενας...(Εννοω σοβαρος)

     

    Ειναι ακυρο αυτο... Τοτε να δημιουργηθει και μια κατηγορια για ξενογλωσσο στιχο...


    kwstasagas
    15.12.2009, 19:12

    montecristos - ole, έχω την εντύπωση ότι και πάλι υπήρχε λύση στο πρόβλημά σου ....

    Μπορούσες π.χ. να στείλεις στο διαγωνισμό μόνο τη μελωδία σου, χωρίς τους ξενόγλωσσους στίχους [άλλωστε τα ορχηστρικά επιτρέπεται να συμμετέχουν].

    Ή θα μπορούσες να δώσεις κάποια μελωδία σου σε κάποιον φίλο ή γνωστό σου για να της "περάσει" ελληνικούς στίχους [δεν μπορεί, όλο και κάποιον φίλο ή γνωστό θα έχεις με κάποια ικανότητα στο γράψιμο στίχων .... ] ......  

    -----------------
    Πάμε να στήσουμε το παλιό σκηνικό, με την καλύβα και το αρχοντικό [Σταύρος Λογαρίδης]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kwstasagas στις 15-12-2009 19:19 ]