ελληνική μουσική
    627 online   ·  210.830 μέλη

    Τα Νέα του Διαγωνισμού

    jorge
    06.04.2010, 18:06

    Ο Τελικός συνεχίζεται και επειδή αρκετοί ρωτάτε, να ενημερώσουμε οτι σε περίπτωση ισοβαθμίας για την τριάδα, τα τραγούδια με την ίδια βαθμολογία θα μοιραστούν το δώρο. Στην περίπτωση που υπάρχει ισοβαθμία για την 20άδα (τα συγκεκριμένα τραγούδια θα προβάλλονται "για πάντα" στη σελίδα του διαγωνισμού), τα τραγούδια που θα ισοβαθμίσουν θεωρούνται "μέσα" στην 20άδα.


    jorge
    12.04.2010, 01:41

    Διαπιστώνεται που και που, οτι κάποιοι χρήστες διαθέτουν διπλούς λογαριασμούς.

    Ψήφοι που λαμβάνονται από μέλη που διατηρούν 2 λογαριασμούς, θα ακυρώνονται.


    SouLRocK
    12.04.2010, 02:12

    Jorge μόλις πήγα να γράψω ποια τραγούδια του τελικού μου άρεσαν και...  το είδα κλειδωμένο.{#emotions_dlg.blink} Αλλά μάλλον σωστά έκανες καθώς είχε ξεφύγει λίγο το σκηνικό. Anyway στο θέμα χωρίς να έχω ψάξει ιδιαίτερα για το διαγωνισμό (ουτε να γνωρίζω από τεχνικά κριτήρια σε μουσική), θεωρώ υπάρχουν ότι πολύ καλά τραγουδια σε διάφορα στυλ. Τώρα ο καθένας μπορεί να κρίνει με διαφορετικά κριτήρια (π.χ. μουσική, στίχοι, φωνητικά, εναλλαγές, γούστα)... αλλά στο τέλος νομίζω οτι μετράει πόσες φορές θα πατήσεις "κλικ" για ν'ακούσεις το ιδιο τραγούδι ξανά και ξανά... τότε είναι που ξεχωρίζει και σε "κερδίζει" το ίδιο το τραγούδι!{#emotions_dlg.yes}

    Αυτά που ξεχώρισα εγώ ήταν το "Σωπαίνουν αυτοί που αγαπούσαν" που μ'αρεσε πολύ ο ρυθμός του και το στυλ του και "το Δωμάτιο" ... πολυ ωραία θεωρώ και τα "Για Σένα" και "Η αρένα του κυρ-Μανώλη" καθώς και τα ορχηστρικά τραγούδια του διαγωνισμού ειδικά το "remember remember".

    Τέλος αν και δεν πλησιαζει πολύ το δικό μου γούστο, πολύ ωραίο τραγούδι ήταν και το "Απόψε"

    Και αρκετά ακόμη πάντως ήταν πολύ καλά! {#emotions_dlg.beer}

    Υ.Γ. Jorge αν ανοίξει το θέμα, μετακινησε το, thx! {#emotions_dlg.beer}


    -----------------
    "Her Deuce was wild... But my Ace was high!! She play'd 'em fast... And she play'd 'em hard! ...She's got the Jack, And who knows what else?"

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : SouLRocK στις 12-04-2010 02:14 ]


    jorge
    17.04.2010, 01:43

    Ο Τελικός πηγαίνει προς το τέλος του (Κυριακή τελευταία μέρα!) και υπάρχει έντονο ενδιαφέρον για την πρώτη θέση, μια και τα 2 πρώτα τραγούδια (Πέταγμα, Κουτσό Στρατιωτάκι) βρίσκονται με διαφορά 3 πόντων, ενώ σε μικρή απόσταση βρίσκεται και το Σωπαίνουνε αυτοί που αγαπούσαν...

    Συμμετέχετε κι εσείς και αναδείξτε το νικητή, είναι πολύ ωραία εμπειρία να ακούς καινούρια τραγούδια, ολα επιλεγμένα μέσω την προκριματικών από τα μέλη του MusicHeaven και να δίνεις αστεράκια :)

    http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=MusicContest&file=view&cid=2


    alkyoni
    17.04.2010, 16:05

    Τι ωρα κλεινουν οι καλπες την Κυριακη??? {#emotions_dlg.rolleyes}

    Καλη επιτυχια σε ολους!!!{#emotions_dlg.beer}

     


    jorge
    18.04.2010, 01:21
    23.59. Σε περίπου 22 ώρες...
    jorge
    18.04.2010, 22:19
    Σε 100 λεπτά ο Διαγωνισμός μας ολοκληρώνεται, βιαστείτε όσοι ψηφίζετε... :)
    jorge
    19.04.2010, 00:08

    Η συνέχεια του topic, εδώ