ελληνική μουσική
    763 online   ·  210.833 μέλη

    Σκέψεις & προβληματισμοί κατά τη διάρκεια του διαγωνισμού

    cineboy
    10.03.2010, 15:32

    Παράθεση:

    Το μέλος Lampiris στις 10-03-2010 στις 12:00 έγραψε...

     

    Το μόνο λάθος πιστεύω είναι ότι κατά την διάρκεια της ψηφοφορίες μπορούμε να βλέπουμε τα αποτελέσματα.Νομίζω ότι έτσι επηρεάζονται πολλοί από τους άλλους και δεν κάθονται να ακούσουν τα υπόλοιπα τραγούδια.Ακούνε λίγο από αυτά που είναι στις πρώτες θέσεις και ψηφίζουν.Η Γνώμη μου είναι ότι θα έπρεπε να εμφανίζεται η βαθμολογία μετά την ολοκλήρωση της ψηφοφορίας για κάθε γκρουπ.



    Μην ξεχνάς όμως ότι και αυτός είναι ας πούμε ένας τρόπος γιά να μην έκτεθούν σε κακόλογα οι συντονιστές και οι οργανωτές του συγκεκριμένου διαγωνισμού.Κατά κάποιον τρόπο μπορεί κάπως και ο κάθε συμμετέχων να βλέπει τι περίπου γίνεται.Γιά παράδειγμα σου λέω ότι με αυτο τον τρόπο θα είναι εντελώς αφύσικο και ακαταλαβίστικο την τελευταία ημέρα κάποιο τραγούδι να ανέβει 20+ θέσεις ψηλώτερα αποκτώντας ξαφνικά 100 πότνους!!!Με μιά όμως "κλειστή"βαθμολόγιση άνετα μπορεί κάποιος κακοθελητής να υποθέσει ότι μπορεί και να έγινε αυτό.

    Θεωρώ πως ο τρόπος που υπάρχει τώρα επιλέχθηκε ως ο περισσότερο διαφανής και μάλλον έτσι είναι και το σωστό εαν λάβουμε στα υπ'όψιν και τους παράγοντες που ανέφερα παραπάνω.


    skordalis21
    11.03.2010, 12:13

    Θα θελα να ρωτησω, σε περιπτωση που σε καποιον ομιλο ισοβαθμουν 2 η κ περισοτερα τραγουδια στην 8 κ τελευταια θεση που προκρινει στο τελικο. Με ποια κριτηρια καποιο κερδιζει στην ισοβαθμια?


    jorge
    11.03.2010, 12:29
    Περνούν όλα όσα ισοβαθμίσουν...
    kwstasagas
    20.03.2010, 15:04

    Επιπροσθέτως, παρατηρώ και κάτι άλλο : πολλοί συμφορουμίτες, που συμμετέχουν στο διαγωνισμό, όταν αποκλεισθεί το τραγούδι τους, που συμμετέχει σε κάποιο όμιλο, και τελειώσει γι' αυτούς ο διαγωνισμός ..... εξαφανίζονται !!!! Δεν ξαναγράφουν ούτε .... μισό ποστ !!!!

    Όχι βρε παιδιά .... ακόμη και όταν τελειώσει για εσάς ο διαγωνισμός του ΜΗ μη φεύγετε .... μείνετε κι άλλο στην παρέα μας ..... Εκτός από τον διαγωνισμό έχουν ανοιχθεί τόσα και τόσα όμορφα κι ενδιαφέροντα ποστς εδώ στο ΜΗ κι έχουν δημοσιευθεί ένα σωρό όμορφα κι ενδιαφέροντα κείμενα στο e -  περιοδικό [για τα οποία οι συντάκτες τους έχουν, πολλές φορές, κοπιάσει πάρα πολύ για να τα γράψουν και να μάς τα προσφέρουν] ..... Προσωπικά θα ήθελα ΠΟΛΥ να σάς βλέπω να συμμετέχετε σε αυτά και μετά τη λήξη του διαγωνισμού .... Μην ξεχνάτε, άλλωστε, ότι η άποψη κάποιου που γράφει τραγούδια, μουσική και στίχους είναι πάντα χρήσιμη και ωφέλιμη, σε ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ τόπικ κι αν συμμετέχει ... ιδίως, δε, θα ωφεληθούν από την άποψή σας όσοι συμφορουμίτες είναι μικρής ηλικίας ....

    Γι' αυτό .... σας καλώ, αγαπητοί συμμετέχοντες συμφορουμίτες, να τα σκεφτείτε τα παραπάνω και .... να μη ρίξετε [ρίχνετε] "μαύρη πέτρα" μόλις λήξει ο διαγωνισμός ..... Γενικά, δεν θέλω να πιστεύω ότι για εσάς Μιουζικχέβεν σημαίνει ΜΟΝΟ "διαγωνισμός τραγουδιού" κι όχι τόσα και τόσα άλλα, όπως ενδιαφέροντα θέματα, αξιόλογοι άνθρωποι που στελεχώνουν το σάιτ κλπ κλπ κλπ ......


    cineboy
    20.03.2010, 15:13
    Πολύ εύστοχη παρατήρηση... ΜΠΡΑΒΟ Κώστα.
    bell
    20.03.2010, 22:22
    Θα θελα να ρωτήσω το εξής: κατά πόσο είναι εφικτό, τα αποτελέσματα να ενεργοποιούνται μόνο και μόνο όταν ψηφίσει κάποιος? Διότι έτσι και δεν θα επηρεάζουν την ψηφοφορία όπως πολλοί πιστεύουμε, αλλά και θα τα έχει στην διάθεσή του μετά την ψηφοφορία ο κάθε δύσπιστος!!!
    partydj
    24.03.2010, 11:02
    Ε Λ Ε Ο Σ !!!
    kwstasagas
    24.03.2010, 16:35

     

    Το μέλος skordalis21 έγραψε σε άλλο τόπικ :

    "σε αυτη τη ζωη εμαθα οταν με φτυνουν , να λεω ναι τρωω ροχαλα κ οχι να λεω οτι βρεχει. Πικρια ναι, οργη ναι, κ πειτε με ψωναρα , κακοχαρακτηριστε με αλλα οταν για 1 φορα δημοσιευεις δικο σου κομματι κ βλεπεις οτι εχει προοπτικη κλπ κλπ κ τελευταια στιγμη στο γ.....ε το λιγοτερο που μπορεις να κανεις ειναι να κραξεις αυτους τους ανεκδιηγητους που εκαναν αυτο που εκαναν. Κ οταν μαλιστα σου στελνουν κ μυν οτι το τραγουδι σου ηταν υπεροχο κ αξιζε να φτασει ψηλα κλπ κλπ, πως να μη κραζεις? ΑΝ εχω αδικο στα οσα λεω τοτε κραξε με κ εσυ κ ολοι. Αλλα να θυμαστε " Ο αναμαρτητος πρωτος το λιθο βαλλετω "

    Έλα βρε φίλε, ηρέμησε λιγάκι .... Κι εμένα το δικό μου τραγούδι αποκόμισε από συμφορουμίτες ένα σωρό επαινετικά, έως εγκωμιαστικά, σχόλια, τόσο στο φόρουμ, όσο και σε ΠΜ, αλλά τελικά ... αποκλείστηκε !!! Κι αυτό που σκέφτομαι είναι "και πού αποκλείστηκε το τραγούδι μου, τι έγινε ??? σιγά τα ωά" !!! Μακάρι να ήταν αυτές οι ... "ατυχίες" που μάς τυχαίνουνε στη ζωή, τύπου "αποκλεισμός του τραγουδιού μας στο διαγωνισμό του ΜΗ" ..... Ο διαγωνισμός τραγουδιού του ΜΗ δεν είναι ούτε .... πανελλήνιες εξετάσεις, ούτε διαγωνισμός για πρόσληψη σε θέση εργασίας ούτε κάτι παρόμοιο .... είναι απλά ένας διαγωνισμός για να περάσουμε καλά, είτε ως συμμετέχοντες είτε ως ψηφοφόροι, και να έρθουμε σε επαφή με τα τραγούδια των συμφορουμιτών / συνανθρώπων μας τα οποία, υπό άλλες συνθήκες, δεν θα υπήρχε περίπτωση να τα ακούσουμε !!! Αν είναι να τον αντιμετωπίζουμε λες και κρίνεται .... η ζωή μας από αυτόν .... τότε ... τι να πω .....

     


    jorge
    24.03.2010, 20:57
    Skordali21, λυπάμαι τους αντιπάλους σου, τότε που όταν ήσουν μικρός και έπαιζες μπάσκετ, έχανες με τρίποντο στο τελευταίο δευτερόλεπτο. Πραγματικά τους λυπάμαι...
    mixalis-kleanthis
    25.03.2010, 12:45

    είναι ανθρώπινο να δημιουργούνται πικρίες απορίες υποψίες. κάθε δημιουργός εκθέτει ένα μέρος του εαυτού του. όταν λοιπόν αυτό απορρίπτεται ή δεν γίνεται κατανοητό πρέπει να διαχειριστεί διάφορα συναισθήματα. φαντάζομαι πως ΟΛΟΙ ΤΑ ΝΙΩΘΟΥΜΕ.εκεινο που αλλάζει είναι ο τρόπος επεξεργασίας η αξιολόγηση και η τελική αντίδραση. ΕΚΕΙ ΔΙΑΦΕΡΟΥΜΕ. αυτό καθορίζει την πορεία μας ως ξεχωριστές προσωπικότητες. Ας είμαστε λίγο προσεκτικοί στο τρόπο που εκφράζουμε τις απόψεις μας. Δεν είναι ανάγκη νομίζω να θίγουμε ‘’κανένα’’. ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ. Η αγένεια ή ο άκομψος τρόπος δεν βοηθά κανένα μας...μόνο μια προσωρινή εκτόνωση είναι. Ανάσα λοιπόν συνφορουμίστες πριν εκφραστούμε ας έρθουμε στη θέση του άλλου...ΤΟΤΕ ΟΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΥΓ. Να με συγχωρείτε για το διδακτικό ύφος. δεν το παίζω υπέρ άνω. Τα λέω να τα ακούω κι εγώ… δέν έχω κάτι καλύτερο να πω.Τραγούδια στείλαμε δε στείλαμε ΖΩΗ. χαλαρά λοιπόν ας δώσουμε σ αυτό το πανηγύρι του διαγωνισμού τις διαστάσεις που του αξίζουν.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mixalis-kleanthis στις 25-03-2010 12:54 ]


    skordalis21
    25.03.2010, 23:25
    Χορχε δεν σου επιτρεπω να μιλας για τη παιδικη μου ηλικια κ για μενα σαν ανθρωπο κ νομιζω οτι εκει οφειλεις μια συγνωμη δημοσια. Αν θες να κρινεις κατι κ να κατακρινεις, μπορεις ανετα να κατακρινεις τη συμπεριφορα μου κ τις πραξεις μου για τις οποιες εκανα ως μελος του φορουμ κ θα δεχθω καθε κριτικη κ παρατηρησεις . Το να κοροιδευεις κ να μειωνεις καποιον ετσι κ ιδιως απ τη θεση του admin μονο εσενα μειωνει ως ατομο. Τωρα οσον αφορα τα τεκτετνομενα μας θα συμφωνησω μαζι σου κ με το Μιχαλη-Κλεανθη , οσο περιεργο κ αν σου φαινεται, οτι ναι η διαμαρτυρια μου κ η κριτικη μου ειναι ακομψη, αλλα οτι δινεις παιρνεις, γι αυτο ηταν ακομψος κ ο τροπος με τον οποιο αποκλειστηκα, για θυμησου 2 ωρες πριν ημουν στη 4 θεση πριν ληξει η ψηφοφορια κ ημουν σταθερα στη 1 τριαδα μεχρι κ 2 ωρες πριν τη ληξη κ σε αυτο το 2ωρο δεν πηρα ουτε μια ψηφο... Ουδεποτε υπονοησα οτι εσυ αλλοιωσες το αποτελεσμα κ ουδεποτε η κριτικη που ασκησα δεν ηταν προσωπικη εναντιον σου. Απλα οσο ακομψα αποκλειστηκα, τοσο ακομψα διαμαρτυρομαι... Ωστοσο η προταση μου εγινε για τον επομενο διαγωνισμο για το πως να αποφευχθει κατι τετοιο ( να φαινεται μονο ο βαθμος του τραγουδιου μονο στον χρηστη που το στειλε ωστε να μη ξερει ποιος ειναι πρωτος κλπ κλπ ). Απο κει κ περα ιδου το καρπουζι , ιδου το πιατο, ιδου κ το μαχαιρι, το μονο που χρειαζεται ειναι το μυαλο να τα χρησιμοποιησεις.
    gusfunn
    26.03.2010, 13:16

    Θέλω να κάνω μια (δυο)ερώτηση (εις), γιατί μάλλον κάτι έχω χάσει

    1)Γιατί δεν βλέπουμε τον δημιουργό του κομματιού αφού αποκλείστηκε

    Και

    2) γιατί να μην το ακούμε; Ως να λήξει ο διαγωνισμός;

    Το πι σι μου έχει πρόβλημα; Ή άλλαξε κάτι από αυτό που ίσχυε;

     

    (βρήκα ένα μέλος πρόσφατα και μου είπε ποιο ήταν το τραγούδι του και ότι αποκλείστηκε ,αλλά μπορώ να το ακούσω , έλα όμως που δεν μπορώ )...


    kwstasagas
    28.03.2010, 18:40

    Karadimitriou έγραψε σε άλλο τόπικ :

    "η ψηφιζονται απο παρεες και κυκλους ατομων... ντροπης πραματα οποιος τα σκεφτει αυτα ... Και οχι οτι δεν εχουν καλες δημοσιες σχεσεις."

    Ίσως, πράγματι, σε κάποιες περιπτώσεις να συμβαίνει αυτό που περιγράφει ο συμφορουμίτης : κάποιοι να ψηφίζουν τα τραγούδια των φίλων ή γνωστών τους [δλδ παρόλο που η συμμετοχή είναι μυστική, γνωρίζουν ότι ο φίλος ή ο γνωστός τους έχει γράψει το τάδε τραγούδι και, με μοναδικό κριτήριο τη φιλία τους ή τη γνωριμία τους, το ψηφίζουνε]. Αυτό είναι κάτι που δεν μπορούμε να το αποτρέψουμε και, ακόμη περισσότερο ΝΑ ΤΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΟΥΜΕ !!!! Είναι δυνατόν να πούμε στους ψηφοφόρους του ΜΗ "εεπ, μην ψηφίσεις τον φίλο σου, να ψηφίσεις μόνο τα τραγούδια που σού αρέσουνε" ??? Φυσικά και όχι ... 

    Λοιπόν, για αυτήν την κατηγορία "ψηφοφόρων" έχω ένα μόνο πράγμα να πω : Ναι, ψήφισε το τραγούδι του φίλου σου, κανείς δεν σού το απαγορεύει .... Όμως .... ψήφισε ΚΑΙ το τραγούδι που πραγματικά σού αρέσει και ενδόμυχα πιστεύεις ότι αξίζει να διακριθεί ... Δώσε το πεντάστερο στον φίλο σου, κανείς δεν σού το απαγορεύει .... Όμως .... δώσε το πεντάστερο και στα τραγούδια που ξεχώρισες !!! Έχει καμία σημασία που δεν γνωρίζεις τους δημιουργούς τους ???

    Αν, όμως, δώσεις "πεντάστερο" ΜΟΝΟ στα τραγούδια των φίλων ή γνωστών σου και δώσεις από 0 αστέρια σε όλα τα άλλα τραγούδια, ακόμη και σε αυτά που ξεχώρισες και που σού άρεσαν και που μέσα σου πιστεύεις ότι αξίζουν να φτάσουν ψηλά ....... τότε ... τι να πω ...  {#emotions_dlg.thumbdown}{#emotions_dlg.thumbdown}{#emotions_dlg.thumbdown}


    jorge
    28.03.2010, 18:45

    Παράθεση:

    Το μέλος gusfunn στις 26-03-2010 στις 13:16 έγραψε...

    Θέλω να κάνω μια (δυο)ερώτηση (εις), γιατί μάλλον κάτι έχω χάσει

    1)Γιατί δεν βλέπουμε τον δημιουργό του κομματιού αφού αποκλείστηκε

    Και

    2) γιατί να μην το ακούμε; Ως να λήξει ο διαγωνισμός;

    Το πι σι μου έχει πρόβλημα; Ή άλλαξε κάτι από αυτό που ίσχυε;


    1. Μπορείς. Στη σελίδα των Αποτελεσμάτων κάθε γκρουπ, υπάρχει ένα "λεπτομέρειες" δίπλα από κάθε τραγούδι που δεν πέρασε στον τελικό. Πάτησέ το.

    2. Η ακρόαση και μετά τα προκριματικά είναι προνόμιο που έχουμε δώσει μόνο στα τραγούδια που πέρασαν στον τελικό, ως επιβράβευση. Μπορείτε βέβαια να επικοινωνήσετε με τους δημιουργούς με ΠΜ και να τους ζητήσετε το τραγούδι.


    jorge
    28.03.2010, 18:52

    Παράθεση:

    Το μέλος skordalis21 στις 25-03-2010 στις 23:25 έγραψε...

    Χορχε δεν σου επιτρεπω να μιλας για τη παιδικη μου ηλικια κ για μενα σαν ανθρωπο κ νομιζω οτι εκει οφειλεις μια συγνωμη δημοσια.

    Φέρεσαι σαν κλασικός Έλληνας που του φταίνε τα πάντα εκτός από τον ίδιο του τον εαυτό. Επειδή κάποια στιγμή ήσουν μπροστά και δέχθηκες το τρίποντο στο τελευταίο δευτερόλεπτο και βγήκες εκτός τελικού, σ' ακούμε να γκρινιάζεις εδώ και 2 εβδομάδες, μειώνοντας και υβρίζοντας τα μέλη που ψήφισαν την τελευταία μέρα και έβγαλαν το τραγούδι σου εκτός Τελικού.

    Σχετικά με την ...παιδική σου ηλικία έγραψα μόνο οτι έπαιζες μπάσκετ. Για ξαναδιάβασε. Αν έπαιζες και τίποτε άλλο εκτός από μπάσκετ, πες μου και θα το διορθώσω άμεσα.


    Kellina8
    29.03.2010, 20:52

    Παράθεση:

    Το μέλος Lampiris στις 10-03-2010 στις 12:00 έγραψε...

    Το μόνο λάθος πιστεύω είναι ότι κατά την διάρκεια της ψηφοφορίες μπορούμε να βλέπουμε τα αποτελέσματα.Νομίζω ότι έτσι επηρεάζονται πολλοί από τους άλλους και δεν κάθονται να ακούσουν τα υπόλοιπα τραγούδια.Ακούνε λίγο από αυτά που είναι στις πρώτες θέσεις και ψηφίζουν.Η Γνώμη μου είναι ότι θα έπρεπε να εμφανίζεται η βαθμολογία μετά την ολοκλήρωση της ψηφοφορίας για κάθε γκρουπ.

    Το να μπορούν όλοι (και ειδικά όσοι συμμετέχουν με τραγούδι στο διαγωνισμό) να βλέπουν ζωντανά πως διαμορφώνονται τα αποτελέσματα, είναι σημαντικό στοιχείο για τη ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ του διαγωνισμού.

    Όμως - κακά τα ψέμματα - είναι σωστό αυτό που λες, και νομίζω μπορεί να λυθεί εύκολα από τους διαχειριστές (τουλάχιστον για τον επόμενο διαγωνισμό): όχι με το να εμφανίζονται μετά τη λήξη τη ψηφοφορίας, αλλά με το να μπορεί κανείς να τα δει ΑΦΟΥ έχει ψηφίσει! Ψήφισα; Τότε και μόνο τότε να μπορώ να δω τα μέχρι εκείνη τη στιγμή αποτελέσματα! Δε νομίζω να είναι τεχνικά δύσκολο, έτσι δεν είναι;

     


    cineboy
    29.03.2010, 21:04

    Παράθεση:

    Το μέλος Kellina8 στις 29-03-2010 στις 20:52 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Lampiris στις 10-03-2010 στις 12:00 έγραψε...

    Το μόνο λάθος πιστεύω είναι ότι κατά την διάρκεια της ψηφοφορίες μπορούμε να βλέπουμε τα αποτελέσματα.Νομίζω ότι έτσι επηρεάζονται πολλοί από τους άλλους και δεν κάθονται να ακούσουν τα υπόλοιπα τραγούδια.Ακούνε λίγο από αυτά που είναι στις πρώτες θέσεις και ψηφίζουν.Η Γνώμη μου είναι ότι θα έπρεπε να εμφανίζεται η βαθμολογία μετά την ολοκλήρωση της ψηφοφορίας για κάθε γκρουπ.

    Το να μπορούν όλοι (και ειδικά όσοι συμμετέχουν με τραγούδι στο διαγωνισμό) να βλέπουν ζωντανά πως διαμορφώνονται τα αποτελέσματα, είναι σημαντικό στοιχείο για τη ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ του διαγωνισμού.

    Όμως - κακά τα ψέμματα - είναι σωστό αυτό που λες, και νομίζω μπορεί να λυθεί εύκολα από τους διαχειριστές (τουλάχιστον για τον επόμενο διαγωνισμό): όχι με το να εμφανίζονται μετά τη λήξη τη ψηφοφορίας, αλλά με το να μπορεί κανείς να τα δει ΑΦΟΥ έχει ψηφίσει! Ψήφισα; Τότε και μόνο τότε να μπορώ να δω τα μέχρι εκείνη τη στιγμή αποτελέσματα! Δε νομίζω να είναι τεχνικά δύσκολο, έτσι δεν είναι;

     



    Μα αυτό ακριβώς γίνεται και τώρα στον τελικό...

    Τα αποτελέσματα είναι ορατά μόνο όταν ψηφίσει κάποιος που το δικαιούται.


    Kellina8
    29.03.2010, 21:47

    Μμμμ... ΟΚ, "κρύφθηκε" το link (και πολύ καλά έγινε), δεν κλειδώθηκε όμως! Απλά copy-paste αυτό το link: http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=MusicContest&file=results&cid=2 στο address bar και βλέπεις τα αποτελέσματα, ακόμα και χωρίς να έχεις κάνει login! Εμένα το βγάζει το ιστορικό μόλις αρχίζω να γράφω τη διεύθυνση του musicheaven, θα μπορούσε να το έχει κάποιος και στα bookmarks...Και πάλι όμως, μπράβο που έφυγε το εμφανές link, έστω τώρα στον τελικό. Η άψογη λύση πάντως, θα ήταν έλεγχος με βάση το user-name και το αν έχεις ήδη ψηφίσει.

    Δε νομίζω πως θα είχε κανείς άδικο αν ισχυριζόταν πως αν είχε γίνει (έστω το "κρύψιμο") και στη φάση των ομίλων, ούτε θα είχαν αγνοηθεί τραγούδια που τους άξιζε (τουλάχιστον) η πρόκριση, ούτε π.χ. θα έβγαιναν πρώτα στο group τους (με τρελούς πόντους και τρελές διαφορές από το επόμενο) τραγούδια που στον τελικό πελαγοδρομούν σε πολύ χαμηλές (συγκριτικά) θέσεις.

    Δυστυχώς, είναι που είμαστε ...Έλληνες, αλλιώς δεν θα είχαν νόημα όλα αυτά που συζητάμε! Wink

    Πάντως, και πάλι συγχαρητήρια στους διοργανωτές, γιατί κάνουν μπαμ οι αγνές προθέσεις τους και το ότι κάνουν το καλύτερο δυνατό για τη διαφάνεια. Πάνω απ' όλα, ανεξαρτήτως κατάταξης και βαθμολογιών, δόθηκε βήμα κι ακούσαμε από τόσα πολλά παιδιά την κατάθεση ψυχής τους, πράγμα που αν περιμέναμε από τα ΜΜΕ και τα κανάλια, σωθήκαμε...


    skordalis21
    30.03.2010, 10:07

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 28-03-2010 στις 18:52 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος skordalis21 στις 25-03-2010 στις 23:25 έγραψε...

    Χορχε δεν σου επιτρεπω να μιλας για τη παιδικη μου ηλικια κ για μενα σαν ανθρωπο κ νομιζω οτι εκει οφειλεις μια συγνωμη δημοσια.

    Φέρεσαι σαν κλασικός Έλληνας που του φταίνε τα πάντα εκτός από τον ίδιο του τον εαυτό. Επειδή κάποια στιγμή ήσουν μπροστά και δέχθηκες το τρίποντο στο τελευταίο δευτερόλεπτο και βγήκες εκτός τελικού, σ' ακούμε να γκρινιάζεις εδώ και 2 εβδομάδες, μειώνοντας και υβρίζοντας τα μέλη που ψήφισαν την τελευταία μέρα και έβγαλαν το τραγούδι σου εκτός Τελικού.

    Σχετικά με την ...παιδική σου ηλικία έγραψα μόνο οτι έπαιζες μπάσκετ. Για ξαναδιάβασε. Αν έπαιζες και τίποτε άλλο εκτός από μπάσκετ, πες μου και θα το διορθώσω άμεσα.



    Απαραδεκτο το επιπεδο του γραπτου λογου σου... Εαν εγω πεφτω οπως νομιζεις με τις διαμαρτυριες μου εσυ πεφτεις 2 φορες στα ματια οχι τα δικα μου αλλα των συμφορουμιτων μας. Κ στο κατω κατω ο Βολταιρος δεν ειχε πει " διαφωνω με οσα λες αλλα θα υπερασπιζομαι μεχρι θανατου το δικαιωμα να λες αυτο που πιστευεις" ? Γκρινιαζω ναι, ισως κ λιγο απρεπως αλλα ουδεποτε εξυβρισα.  Κ ναι ειμαι περηφανος που ειμαι Ελληναρας κ οχι  χωρις εθνικη συνειδηση.

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : skordalis21 στις 30-03-2010 13:21 ]


    mixalis-kleanthis
    30.03.2010, 13:05
    Παιδιά σας παρακαλώ….. μη σας πιάσουν πασχαλιάτικα τα εθνικοχριστιανικά σας γιατί θα βαρεθούμε πολύ... μόνο αυτό μας έλειπε τώρα.