ελληνική μουσική
    871 online   ·  210.851 μέλη

    Γνώμες για ηλεκτρικό πιάνο

    MusicMaker83
    31.03.2010, 13:28

    Καταρχάς το ξέρω οτι αυτό το θέμα έχει ξανασυζητηθεί αλλα θέλω να βάλω μια παράμετρο που δεν είδα στα άλλα ανοικτά θέματα που κοίταξα, τουλάχιστον όχι σε πλήρη ανάπτυξη. Συγχωρέστε με εαν κάνω λάθος...

    Μετά απο αρκετή σκέψη και λόγω του αρκετού ελευθερου χρόνου που προέκειψε(λέγε με οικονομική κρίση) είπα με τις οικονομίες που έκανα τόσα χρόνια να ασχοληθώ πιο σοβαρά με τις μουσικές σπουδες. Τις κλασσικές... Θέλω να δω ως που μπορω να φτάσω.

    Στο ωδείο που πήγα μου είπαν οτι για τα ανώτερα θεωρητικά χρειάζεται να μάθω πιάνο. Εγώ αυτη τη στιγμή δεν μπορώ να επενδύσω σε κλασικό πιάνο και λόγω χρημάτων και λόγω ήχου(φασαρίας για τους αρχάριους)

    Τι έχετε να προτείνετε για ένα όσο πιο καλό ηλεκτρικό πιάνο κοντά στα 700 ευρώ, που όμως το βάρος του να πέφτει στο feeling των πλήκτρων και όχι στους ήχους. Για ήχους θα το συνδέω στον Mac μου σαν midi. Με ενδιαφέρει τα πληκτρα του να έχουν, όσο γίνεται για αυτο το ελάχιστο budget, καλό feeling στο παίξιμο και να μην σου ξενίζει αρκετά όταν πας να παίξεις μετά σε κανονικό πιάνο.

    Ευχαριστω.. {#emotions_dlg.beer}