ελληνική μουσική
    838 online   ·  210.833 μέλη
    mixalis-kleanthis
    12.04.2010, 14:21

    Είπα να ανοίξω αυτή τη σελίδα τουλάχιστον να μείνει η άλλη μόνο για τα τραγούδια που ξεχωρίζουμε...                  Τώρα ποιός γενναίος θα κάνει την αρχή????? Ας αρχίσω εγώ....Ολο αυτό το νταβαντούρι δείχνει ότι πιό πολύ απ το καλλιτεχνικό επίπεδο ή την αισθητική, λείπει η σύνεση ,η αυτοσυγκράτηση και δεν εξαιρώ εμένα που σε  κάποια περίπτωση δεν μπόρεσα να μην απαντήσω. Ισως στα σχολεία μας ή στα ωδεία μας θα πρέπει να διδάσκεται ΑΥΤΟ το μάθημα. Αλλά ποιός θα το διδάξει ??? Το μάθημα αυτό δεν διδάσκεται στην θεωρία αλλά στην ΠΡΑΞΗ. Είμαστε όλοι ταυτόχρονα δάσκαλοι και μαθητές ικανοί για το καλύτερο και το χειρότερο... Ας ξεκινήσουμε λοιπόν με το πιο απλό και το πιο δύσκολο ........     ΑΥΤΟΣΕΒΑΣΜΟΣ...


    skordalis21
    12.04.2010, 14:43
    Αστοχο εντελως το επιχειρημα σου γι αυτο το θεμα, νομιζω οτι οπως ηδη ηταν τα θεματα ηταν μια χαρα. Δηλαδη η θετικη κ αρνητικη κριτικη των τραγουδιων κ του διαγωνισμου, να υπαρχει μια σφαιρικη αποψη των δρωμενων
    melanok
    12.04.2010, 18:53

    Συμφωνώ με τον skordalis21 . Τα topic αυτά έχουν να κάνουν με διαγωνισμό ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ και όχι

    με διαγωνισμό ΗΘΙΚΟΛΟΓΙΑΣ, και μάλιστα από άτομα που διαγωνίζονται.

    Εξάλλου είμαστε απόλυτα καλυμμένοι από το topic Σκέψεις & προβληματισμοί κατά τη διάρκεια του διαγωνισμού, όπου εκεί μπορούμε να μεταφερθούμε και να εκφραστούμε, πάντα σε σχέση με τον διαγωνισμό.


    mixalis-kleanthis
    12.04.2010, 20:47

    Παράθεση:

    Το μέλος melanok στις 12-04-2010 στις 18:53 έγραψε...

    Συμφωνώ με τον skordalis21 . Τα topic αυτά έχουν να κάνουν με διαγωνισμό ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ και όχι

    με διαγωνισμό ΗΘΙΚΟΛΟΓΙΑΣ, και μάλιστα από άτομα που διαγωνίζονται.

    Εξάλλου είμαστε απόλυτα καλυμμένοι από το topic Σκέψεις & προβληματισμοί κατά τη διάρκεια του διαγωνισμού, όπου εκεί μπορούμε να μεταφερθούμε και να εκφραστούμε, πάντα σε σχέση με τον διαγωνισμό.



    Εχω την εντυπωση οτι διαγωνιζονται τραγουδια και οχι ατομα... Σε διαγωνισμο ηθικολογιας δεν θα παιρνα ποτε μερος ... Γινονται τετοιοι διαγωνισμοι? ΑΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΑΡΕ ΜΕΡΟΣ. ΕΧΕΙΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΗΣ


    ixthis
    13.04.2010, 15:00

    Συνάδελφε ελα να κουτσομπολέψουμε .Το ειδα πριν καιρό στο γιουτιουμπ και ομολογώ πως ενθουσιάστικα.

    Μουσικοί απο ολο το κοσμο απο διαφορετικες χωρες τραγουδάνε ολοι μαζι ενα τραγουδι του μπομπ μαρλευ.

    Δες το ειναι νομίζω υπέροχο.

    >

    Πες μου πως σου φάνηκε.


    mixalis-kleanthis
    13.04.2010, 19:59

    Παράθεση:

    Το μέλος ixthis στις 13-04-2010 στις 15:00 έγραψε...

    Συνάδελφε ελα να κουτσομπολέψουμε .Το ειδα πριν καιρό στο γιουτιουμπ και ομολογώ πως ενθουσιάστικα.

    Μουσικοί απο ολο το κοσμο απο διαφορετικες χωρες τραγουδάνε ολοι μαζι ενα τραγουδι του μπομπ μαρλευ.

    Δες το ειναι νομίζω υπέροχο.

    >

    Πες μου πως σου φάνηκε.



    Υπεροχο !!!! Αυτο ειναι !!!!!Δειτε το ολοι οι συμφορουμιστες!!!! Ξερεις '' ιχθεις'' οι ανθρωποι που επινοησαν αυτο το αριστουργημα μαλλον μετεφεραν με κινητο στουντιο τον ηχο και κινηματογραφουσαν τους μουσικους (που επαιζαν πανω στο πλευ μπακ των προηγουμενων) ζωντανα. ΕΙΝΑΙ Η ΟΥΣΙΑ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ. Γιαυτο την αγαπω. Γιαυτο θελω να ειμαι μουσικος...                     Ειδα και τα αλλα τραγουδια του προτζεκτ ... Σε ευχαριστω πολυ μου εκανες σπουδαιο δωρο

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mixalis-kleanthis στις 13-04-2010 20:00 ]


    takispag
    13.04.2010, 21:29

    Πραγματικά είναι υπέροχο!!! Κάποιος έχει σχολιάσει από κάτω, πως ο Bob Marley θα ήταν περήφανος γι'αυτό. Νομίζω πως αυτή η φράση τα λέει όλα...

    Αγαπητέ ixthis, μου έφτιαξες τη διάθεση...

    Υ.Γ. Δεν είναι περίεργο? Μπαίνω εκεί που κανονικά μιλάνε για μουσική, και γίνεται ο κακός χαμός. Και στο ''χώρο'' του ξεκατινιάσματος βλέπω κι ακούω υπέροχη μουσική. Χαχα, όλο εκπλήξεις είναι αυτό το forum!


    ixthis
    13.04.2010, 22:09

    Ευχαριστώ συνάδελφοι.Για τον κλεάνθη ημουν σίγουρη οτι θα του άρεσε ξέροντας την ποιοτητα του αλλα σε ευχαριστω και σενα takispag . Και επειδή πηρα τα επάνω μου τωρα δες τε και αυτό.

    Χωρις λόγια

    >

    Το βιντεάκι μιλάει μόνο του .

    Και αυτο!!!!!!!!!!Αλλη θεματολογία αλλα όλα σχετικα ειναι σ αυτη τη ζωή.

    >

    Συνάδελφοι ας συνεχίσουμε το ξεκατίνιασμα με ανταλαγη βιντεο.

    Θα χαρω να δω .


    takispag
    13.04.2010, 22:36

    Είχα ακούσει την ιστορία, αλλά είναι άλλο να το βλέπεις. Πολύ ιδιαίτερο, πραγματικά με συγκίνησε...

    Όλα σχετικά είναι, όπως το είπες...


    Arorarea
    13.04.2010, 22:36
    Ότι δίνουμε παίρνουμε συνήθως. Δεν υπάρχει λόγος να χάνουμε κι αυτά που έχουμε όμως! Όποια θέση κι αν πάρετε, ο αριθμός που θα υπάρχει μπροστά από αυτή, εύχομαι να μην είναι μόνο ένα νούμερο που θα σας κάνει υπερήφανους αλλά κάτι που θα σας πάει παραπέρα...πιο κοντά σε ότι αγαπάτε!
    mixalis-kleanthis
    13.04.2010, 23:01

     

      .... ΣΕΒΑΣΜΟΣ

     

    ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!

    >

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mixalis-kleanthis στις 13-04-2010 23:51 ]


    ixthis
    14.04.2010, 00:02

    Απιστευτο ειναι να περιγραφει μια επιστήμονας το εγκεφαλικο της .Πολυ ωραίο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

    Και με πήγες χωρίς να το θέλεις συνάδελφε στα λόγια ενος μεγάλου φιλόσομου του ΚΡΙΣΝΑΜΟΥΡΤΙ.

    Για να μη κάνω κατάχρηση θα ποστάρω δυο τελευταία βιντεάκια πολυ σημαντικά κατα τη γνώμη μου

    για τη σχετικότητα που προαναφέραμε και πως ολα συνδέονται τεχνες ζωη φιλοσοφία.

    >

    >

    Κάνατε όμορφο το βραδυ μου να είστε καλά.

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ixthis στις 14-04-2010 00:04 ]


    mixalis-kleanthis
    16.04.2010, 05:24

    παιδια θα τα πουμε μετα τη κυριακη... Αν και οτι ειχα να πω το εχω πει λιγο ως πολυ{#emotions_dlg.confused1}. Οστοσο θα χει αλλη σημασια αν ειπωθει κατοπιν εορτης.Innocent