ελληνική μουσική
    834 online   ·  210.833 μέλη

    Χαρίζονται τα παπαγαλάκια του MusicHeaven

    jorge
    22.01.2005, 21:08
    Δύο από τα διασημότερα παπαγαλάκια στον κόσμο, τα παπαγαλάκια του MusicHeaven, χαρίζονται !

    Μετά από 1 και πλέον χρόνο παρουσίας δίπλα από τον υπολογιστή του MusicHeaven, δεν αντέχουν άλλο και θέλουν αποτοξίνωση τόσο από τους υπολογιστές, αλλά και από το αφεντικό τους!

    Η απόφαση ήταν δύσκολη, όμως τα συνεχή παράπονα του Μάρκου (γαλάζιο-λευκό) και του Μάνου (πράσινο-κίτρινο) επιβάλλουν την αλλαγή περιβάλλοντος και ...κηδεμόνα!

    Όποιο μέλος του MusicHeaven ενδιαφέρεται ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ να αποκτήσει τον Μάρκο και το Μάνο, μαζί με το κλουβί τους (με διπλό καθρέφτη, 3 ταΐστρες, δοχείο νερού, "ξύστρα", 2 βέργες, συρταρωτό) μπορεί να το δηλώσει σε αυτό το topic!

    Απαραίτητη προϋπόθεση για όποιον ενδιαφέρεται: να αγαπάει τα ζώα και να έχει εσωτερικό χώρο που να μπορεί να βάλει το κλουβί το χειμώνα. Επίσης θα πρέπει να μην ενοχλείται από το τιτίβισμα των παπαγαλακίων! Τέλος, θα πρέπει να μου λέει που και που αν είναι τα παπαγαλάκια είναι καλά :)

    Ξαναλέω : Δεν υπάρχει κόστος, τα παπαγαλάκια ΧΑΡΙΖΟΝΤΑΙ! Αυτό σημαίνει πως όποιος επιλεγεί από τους ενδιαφερόμενους δίνει ραντεβού μαζί μου και παίρνει τα παπαγαλάκια. Είναι μια δύσκολη απόφαση, αλλά είναι για καλό τους.

    Ακολουθούν μερικές ...φωτογραφίες:

    Someone dreams of doing great things, someone stays awaken and does it...











    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 22-01-2005 21:46 ]
    επισυναπτόμενα: manos.jpg markos.jpg markos1.jpg 
    Giorgos
    22.01.2005, 22:24
    Εχμ....Να κάνω μια ερώτηση τεχνικής φύσεως; Τα παπαγαλάκια δεν ήταν ο Μάρκος και η Άννα; Από πότε η Άννα έγινε...Μάνος;;; Μπράβο πρόοδος η γενετική και στα παπαγαλάκια...

    Y.Γ.:
    Όποιο μέλος του MusicHeaven ενδιαφέρεται ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ να αποκτήσει τον Μάρκο και το Μάνο, μαζί με το κλουβί τους (με διπλό καθρέφτη, 3 ταΐστρες, δοχείο νερού, "ξύστρα", 2 βέργες, συρταρωτό) μπορεί να το δηλώσει σε αυτό το topic!

    ABS, ηλεκτρικά παράθυρα, υδραυλικό τιμόνι και θερμαινόμενο...κλουβί είναι standard;;;
    jorge
    22.01.2005, 22:28
    Quote:

    Το μέλος Giorgos στις 22-01-2005 στις 22:24 έγραψε:

    Εχμ....Να κάνω μια ερώτηση τεχνικής φύσεως; Τα παπαγαλάκια δεν ήταν ο Μάρκος και η Άννα; Από πότε η Άννα έγινε...Μάνος;;;




    Άστα Γιώργη... Το ράμφος της Αννούλας μετά από 3 μήνες έγινε γαλάζιο... δείγμα πως τελικά ήταν αρσενικό. Ε και το πιο κοντινό στο "Άννα" αρσενικό όνομα ήταν το "Μάνος"
    megali_mpougatsa
    22.01.2005, 23:37
    Άστα... κι εγώ τα ίδια τραβάω... ο "Μαρίνος" και η "Μαρίνα" μου, τελικά μου βγήκαν "Μαρίνοι" και οι δυό για τον ίδιο λόγο... Τί βιώνουμε κι εμείς οι ιδιοκτήτες πουλιών

    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: megali_mpougatsa on 22-01-2005 23:43 ]
    jorge
    23.01.2005, 00:04
    Έτσι γίνεται άμα τα παίρνεις μωρά
    Τι χρώματα είναι τα δικά σου megali_mpougatsa;
    KIT_KAT
    23.01.2005, 00:56
    Αχ! Κι εγώ είχα δύο ολόιδια παπαγαλάκια μ'αυτά,όταν ήμουν 10 χρονών. Ίδια! Μόνο που το πράσινο (θηλυκό) σκότωσε το μπλε (αρσενικό εξακριβωμένο). Κι εγώ τσατίστηκα μαζί του τόσο που από τότε δεν αγαπούσα ούτε το πράσινο... ΄
    Γι'αυτό Jorge, καλύτερα Μάρκος και Μάνος, παρά Μάρκος και Άννα...
    KIT_KAT
    23.01.2005, 00:58
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 22-01-2005 στις 22:28 έγραψε:

    Ε και το πιο κοντινό στο "Άννα" αρσενικό όνομα ήταν το "Μάνος"





    Ε να σου πω την αλήθεια δε νομίζω να είχε καμιά σκασίλα το πουλάκι και Άννα να το φώναζες...
    Sofia
    23.01.2005, 01:05
    Quote:

    Το μέλος KIT_KAT στις 23-01-2005 στις 00:56 έγραψε:

    Αχ! Κι εγώ είχα δύο ολόιδια παπαγαλάκια μ'αυτά,όταν ήμουν 10 χρονών. Ίδια! Μόνο που το πράσινο (θηλυκό) σκότωσε το μπλε (αρσενικό εξακριβωμένο). Κι εγώ τσατίστηκα μαζί του τόσο που από τότε δεν αγαπούσα ούτε το πράσινο... ΄
    Γι'αυτό Jorge, καλύτερα Μάρκος και Μάνος, παρά Μάρκος και Άννα...





    Παπαγαλάκι δολοφόνος..????
    jorge ο Μάρκος και ο Μάνος δεν πιστεύω να έχουνε τέτοιες τάσεις ,ε?
    composer
    23.01.2005, 01:06
    Quote:

    Το μέλος KIT_KAT στις 23-01-2005 στις 00:56 έγραψε:

    Αχ! Κι εγώ είχα δύο ολόιδια παπαγαλάκια μ'αυτά,όταν ήμουν 10 χρονών. Ίδια! Μόνο που το πράσινο (θηλυκό) σκότωσε το μπλε (αρσενικό εξακριβωμένο). Κι εγώ τσατίστηκα μαζί του τόσο που από τότε δεν αγαπούσα ούτε το πράσινο... ΄
    Γι'αυτό Jorge, καλύτερα Μάρκος και Μάνος, παρά Μάρκος και Άννα...






    Έχει δίκιο το Κατερινάκι.....έιχα και εγώ μια παπαγαλίνα και έχει φάει μεχρι τώρα 2 παπαγάλους που της είχαμε βάλει για να έχει παρεά στο ίδιο κλουβί!

    Μάρκος και Μάνος for ever:):)
    jorge
    23.01.2005, 01:12
    Quote:

    Το μέλος Sofia στις 23-01-2005 στις 01:05 έγραψε:

    jorge ο Μάρκος και ο Μάνος δεν πιστεύω να έχουνε τέτοιες τάσεις ,ε?





    Όχι! Να στα φέρω;;
    jorge
    23.01.2005, 01:15
    Quote:

    Το μέλος KIT_KAT στις 23-01-2005 στις 00:58 έγραψε:
    Ε να σου πω την αλήθεια δε νομίζω να είχε καμιά σκασίλα το πουλάκι και Άννα να το φώναζες...

    [/I]



    Έτσι το φωνάζω
    Αλλά μουλαρώνει και δεν τρώει το φαΐ του
    Sofia
    23.01.2005, 01:18
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 23-01-2005 στις 01:12 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος Sofia στις 23-01-2005 στις 01:05 έγραψε:
    [i]
    jorge ο Μάρκος και ο Μάνος δεν πιστεύω να έχουνε τέτοιες τάσεις ,ε?





    Όχι! Να στα φέρω;;

    [/I]



    Αν δε βαριέσαι πετάξου μια βόλτα και φέρτα! Αναλαμβάνω την κηδεμονία τους!
    jorge
    23.01.2005, 01:33
    Δε δίνουμε ραντεβού κάπου ενδιάμεσα, πχ Ελβετία;
    Λυπήσου με λιγάκι...
    Sofia
    23.01.2005, 01:35
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 23-01-2005 στις 01:33 έγραψε:

    Δε δίνουμε ραντεβού κάπου ενδιάμεσα, πχ Ελβετία;
    Λυπήσου με λιγάκι...





    Αντε βρε, για να δεις πόσο καλή είμαι, ραντεβού στη Ζυρίχη!
    jorge
    23.01.2005, 01:47
    Εγώ λέω να τα αφήσω να έρθουν μόνα τους. Σαν τα περιστέρια.

    Οπς! Αγγλία είσαι ε; Χα!
    Άκυρη η προσφορά, λυπάμαι.

    Θέλω να τα βλέπει ο ήλιος!
    Sofia
    23.01.2005, 01:54
    Krima...!
    megali_mpougatsa
    23.01.2005, 02:06
    Jorge, τα δικά μου έχουν ως εξής: ο ένας Μαρίνος ο original είναι σαν τον δικό σου τον μπλε και ο άλος ο Μαρίνος ο "μεταλλαγμένος" είναι κιτρινος με ένα υπέροχο πρασινάκι στην "πλάτη" του


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: megali_mpougatsa on 23-01-2005 02:07 ]
    jorge
    23.01.2005, 14:03
    Τελικά φαίνεται πως αυτά που μεταλλάσονται είναι τα κιτρινοπράσινα...
    Δε ντρέπονται λιγάκι, κοροϊδεύουν τον κόσμο. Εκτός κι αν το κάνουν για να μην τα φάει το άλλο, όπως έγινε με αυτά της ΚΙΤ_ΚΑΤ. Κατερίνα πως τα λέγανε τα δικά σου;
    KIT_KAT
    23.01.2005, 14:11
    Ρία και Αναξίμανδρο. Γιατί? Λες να έφταιγε αυτό?
    gate
    23.01.2005, 22:30
    Γιώργο, ενδιαφέρεται η κ. Φωτεινή (του Αηδονίδη η γυναίκα)...Ξέρεις το πάθος της με τα πουλάκια. Έχει γεμίσει όλο το σπίτι. Επειδή όμως είχε περάσει ένα ψυχολογικό σοκ παλαιότερα με ένα παπαγαλάκι που της πέθανε, μου είπε να σου μεταφέρω, αν μπορείς να περιμένεις για λίγό (??? ) να το σκεφτεί στα σίγουρα... Τι λες;
    Μας πρόλαβε άλλος μήπως;