ελληνική μουσική
    719 online   ·  210.832 μέλη
    cineboy
    24.04.2010, 20:27

    ...γιά την μεγάλη τιμή και την απίστευτη χαρά που μου δώσατε με την ακρόασή σας στο τραγούδι ΠΕΤΑΓΜΑ, με το οποίο ξανά ταξίδεψα και εγω γιά σχεδόν 6 μήνες τώρα, απο όταν ξεκίνησε αυτή η Μαραθώνια διαδρομή του διαγωνισμού,μέχρι και την λήξη του την περασμένη Κυριακή τα μεσάνυχτα.

    Το δικαίωμα αυτού του ταξιδιού δεν θα το είχα,εαν πριν δεν είχε αποφασίσει να διοργανώσει αυτό τον αγώνα τραγουδιού και να δώσει την εκκίνηση, ο οργανωτής και αφαίτης των γραμμών, Jorge.

    Ενα μεγάλο ευχαριστώ απο εμένα λοιπόν και σε αυτόν,γιατί πραγματικά πέρα απο τα όποια προβλήματα και ενστάσεις που μπορεί να έχω στην διαδικασία...(θα μιλήσω άλη στιγμή γιά αυτό...)...πραγματικά το αξίζει.

    Ενα μεγάλο ευχαριστώ ακόμη απο καρδιάς, σε εκείνους που προτίμησαν και έφεραν στην πρώτη θέση του διαγωνισμού και της καρδιάς τους το ΠΕΤΑΓΜΑ,καθώς και σε εκείνους που απλά το άκουσαν.Η τιμή είναι ίδια ,και τα αστεράκια απο μηδέν έως πέντε, δεν αλλάζουν την δική μου υποχρέωση προς τους ακροατές του τραγουδιού.

    Στην κοινότητά σας, είμαι μέλος εδω και χρόνια, όμως καλώς η κακώς ο διαγωνισμός με έκανε να ξυπνήσω και να ξανάρθω στην παρέα σας, την οποία πλέον δεν θα ήθελα να ξαναφήσω,παρά τα όποια προβλήματα έχω αντιμετωπίσει και αντιμετωπίζω, απο ευτυχώς λίγα και "εκλεκτά μέλη".Οπως και να το κάνουμε και αυτός ο μικρόσκοσμος εδω κουβαλά κάποια απο τα καλά και τα άσχημα της ζωής που ζούμε έξω απο αυτόν και τους ανθρώπους που μας περιτριγυρίζουν πολλές φορές άθελά μας.

    Ευχαριστώ ακόμη, τους παραγωγούς των ραδιοφωνικών εκπομπών εδω,που προβάλουν συνεχώς και καθημερινά τις προσπάθειες όλων όσων συμμετείχαμε στον τελικό και όχι μόνο.Είναι πολύ μεγάλο δώρο γιά εμάς αυτό, και πράγματι τους αξίζουν πολλά μπράβο.

    Ευχαριστώ όλους τους υπόλοιπους συναδέλφους που πήραν μέρος στην διαδικασία, ο κάθε ένας με τις μουσικές της δικής του ψυχής,γιατί έτσι μού έδωσαν την ευκαιρία να ανοίξω και εγω ένα μεγάλο μέρος της καρδιάς τους.

    Ευχαριστώ τους δικούς μου ανθρώπους εκτός Musicheaven ,που με ανέχτηκαν, αυτούς τους όχι και λίγους μήνες πριν την έναρξη του διαγωνισμού, μια και το ΠΕΤΑΓΜΑ φτιάχθηκε στην μορφή που το αγαπήσατε, ακριβώς όταν ανακοινώθηκαν αυτοί οι αγώνες τραγουδιού.Δεν υπήρχα ουσιαστικά γιά εκείνους και γιά τίποτε ,εκτός απο την προσπάθεια διαφοροποίησης κάπως του "τραγουδιού μου" σε σχεση με την αρχική του μορφή,γιά μπορέσει να πάρει μέρος στον διαγωνισμό.Τους ζητώ δημόσια ένα μεγάλο συγνώμη.Μακάρι κάποια στιγμή να τους το ανταποδώσω.

    Αρκετά πράγματα και λεπτομέρεις γιά το ΠΕΤΑΓΜΑ και πολλά ακόμη γιά την προιστορία μου και την διαδρομή μου μέχρι εδω,θα μάθετε σύντομα σε κάποιο άλο θέμα.

    Nα είστε καλά φίλοι μου και να θυμόμαστε όλοι μαζί, ότι το τελευταίο βαθμολογικά τραγούδι του κάθε διαγωνισμού, μπορεί κάλιστα να είναι πρώτο στις καρδιές κάποιων ακροατών,η και αντίθετο.Κατ'αυτη την ένοια λοιπόν,δεν έχουμε το δικαίωμα να πρσβάλουμε την ψυχή που έχει κατεθέσει ο κάθε πατέρας και η κάθε μάνα στο παιδί του.

    Σας ευχαριστώ απο τα βάθη της καρδιάς μου γιά την πολύτιμη και ανεκτίμητη στήριξη που μου δώσατε.

     

    Με εκτίμηση και σεβασμό...

    Γιάννης Νανόπουλος.

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cineboy στις 24-04-2010 20:32 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cineboy στις 24-04-2010 22:39 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cineboy στις 24-04-2010 22:39 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cineboy στις 24-04-2010 22:41 ]


    AlfaWolf
    24.04.2010, 21:48

    Αυτοί που θα έπρεπε να λέμε ευχαριστώ είμαστε όλοι εμείς Γιάννη Νανόπουλε

    250 ευχαριστώ σε όλα τα παιδιά που μας εμπιστευτήκαν όχι ένα μουσικό κομμάτι αλλά ένα κομμάτι από την ψυχή  τους

     

    Ακουστήκαν πολλά για το Πέταγμα στην πορεία του διαγωνισμού για τα σκαλοπάτια τα σπαθιά κλπ, όποιος όμως άκουσε την συνέντευξη σου στην εκπομπή μου  Wolf On Air αλλά και στο 6η Αίσθηση με τους Marylin & PHILIPPOSSM(όποιος δεν την άκουσε μπορεί να την κατεβάσει εδώ) τότε σίγουρα  κατάλαβε πόσο ευαίσθητος και με ήθος καλλιτέχνης είσαι.

    Υ.Γ Να σαι σίγουρος ...

    ο Κυρ Δημήτρης (αν δεν κάνω λάθος το όνομα του πατέρα σου) εκεί ψηλά θα είναι πολύ περήφανος για σένα  Smile

     

     

     

     


    -----------------
    Η πραγματική Ευτυχία δεν κρύβεται στον προορισμό αλλά στον τρόπο που ταξιδεύεις. http://blogs.musicheaven.gr/alfawolf http://www.musicheaven.gr/live/101

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlfaWolf στις 24-04-2010 21:49 ]


    sympetheros
    25.04.2010, 09:49

     

    Τέτοιου τύπου αντιπαραθέσιες όπως αυτή εδώ και με τον τρόπο που έγινε  όσο την παρακολούθησα ταιριάζουν περισσότερο σε μεσημεριανές εκπομπές βραζιλιάνικης προέλευσης....

    Η μοίρα της μουσικής οταν βγαίνει προς τα έξω είναι καποιους να τους ακουμπάει στον ώμο και να πηγαίνουν συμπορεύονται και για καποιους άλλους το ίδιο αυτο πέρασμα να είναι  ενοχλητικό  και δεν βλέπουμε την ώρα να φύγει...έτσι ήταν πάντα όμως τα ίδια πράγματα δεν είναι απαραίτητο να συγκινούν όλους μας..έτσι ήταν πάντα!

    Συγχαρητήρια απο εμένα

     

     

     

     


    mixalis-kleanthis
    25.04.2010, 20:31

    Εγω Γιαννη μου στα ειπα και με προσωπικα μηνυματα,,, ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ παντα τετοια... Οσο για τις αντιπαραθεσεις εδωσα μαχη στο φορυμ να γινονται με ευγενεια και αυτοσυγκρατηση.Τι να πεις? Σημασια εχει οτι τα τραγουδια ολων μας ακουστηκαν και τραβηξαν την προσοχη τοσων ανθρωπων που κατω απο αλλες συνθηκες δεν θα γνωριζαν καν την υπαρξη τους. Και παλι συγχαρητηρια !!!!!!!!!!!


    PHILIPPOSSM
    11.05.2010, 19:01

    {#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.thumbup}


    linkin-fan
    14.06.2010, 11:47
    ετσι!!