ελληνική μουσική
    678 online   ·  210.828 μέλη

    Στραβά κι Αστεία μηνύματα που λάβαμε

    Zefuros
    15.07.2008, 13:04

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 12-07-2008 στις 18:55 έγραψε...

    Πως θα σας φαινόταν αν κάποιος μέλος έστελνε στην ενότητα Παρτιτούρες > Στείλτε Παρτιτούρα, τον ...ύμνο της Νέας Δημοκρατίας; {#emotions_dlg.confused1}

     

    Κι όμως έγινε {#emotions_dlg.eek}

     

    Ορίστε, μαζί με τα ακόρντα βέβαια:

    Re+
    Σε περιμένω να ρθεις και πάλι
    La+
    μαζί να φτιάξουμε μια Ελλάδα μεγάλη

    να ρθεις σαν άνοιξη να λιώσεις τα χιόνια
    Re+
    να τραγουδούσαν δέντρα πάλι τ΄αηδόνια


    Ο ουρανός θά ναι γαλάζιος και πάλι
    απ το βοριά ως το πιο νότιο ακρογιάλι
    και στη ψυχή μας θα υπάρχει γαλήνη
    γιατί η καρδιά αγάπη μέσα της κλείνει
    Sol+
    Σε περιμένω να ρθείς και πάλι
    Re+
    μαζί να φτιάξουμε μια Ελλάδα μεγάλη
    La+
    μαζί να γράψουμε λαμπρή ιστορία
    Sol+ La+ Re+
    ζήτω η Ελλάδα ζήτω η θρησκεία ζήτω η Νέα Δημοκρατία

    Εμείς το μίσος τη κακία ξεχνάμε
    και το συμφέρον όλων πάντα κοιτάμε
    για μας τα κόμματα δεν έχουν αξία
    γιατί πιστεύουμε πατρίδα θρησκεία

    Σε περιμένω να ρθεις και πάλι ...



     

    Mε τα τελευταια σκάνδαλα, μαλλον θα πρέπει να το γυρισουν σε συνθεση Μινορε... ετσι να βγαλει λιγο κλάμμα βρε αδερφε


    JaNick
    15.07.2008, 16:56

    Gm                 Dm                Ddim     F#dim         Am
    ζήτω η Ελλάδα ζήτω η θρησκεία ζήτω η Νέα Δημοκρατία

    Καλό?


    evelina-3692
    19.07.2008, 10:01

    χαχαχαχχαχαχχαχχαχαχχαχχαχαχχχααχαχχαχαχχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχα

    χαχχαχαχαχχαχαχαχχαχαχαχχαχαχχαχαχχαχαχχαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχχαχαχχαχα

    ]χαχχαχαχχαχαχχαχαχαχαχχαχαχχαχαχαχαχ

    καλα δεν ειναι ολα ταλεια?{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.biggrin}{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.biggrin}{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.thumbup}
    -----------------
    looser or winner life is good!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vouliakis στις 19-07-2008 14:13 ]


    PashalinaMakia
    19.07.2008, 13:57

    Μια φορά χαριτωλογώντας είχα γράψει σε ένα θέμα κάποια πράγμτα υποτίθεται υπέρ ενός μέλους βάζοντας και φωτογραφίες "πειστηρίου" που έδειχνε πως έχει συνεργαστεί με κάποιον καλλιτέχνη.

    Έλαβα προσωπικό μήνυμα λέγοντάς μου πως με ευχαριστεί που πήρα το μέρος του και μπλα μπλα μπλα....

    Τέλος πάντων...

    Είχε πλάκα γιατί το εν λόγω μέλος το σατυρίζουμε αρκετά....


    jorge
    29.07.2008, 23:19

    Ο κύριος Στάθης μας στέλνει μέσω της σελίδας επικοινωνίας το παρακάτω μήνυμα:

    "ΑΓΑΝΑΚΤΩ ΓΙΑ ΤΟ 80% ΕΝΑΝΤΙ 4% ΤΩΝ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΩΝ"

    Κι εμείς κύριε Στάθη μας, κι εμείς. Μόνο που δε χάνουμε το χρόνο μας απευθυνόμενοι σε μουσικά sites :)


    kamelia8
    30.07.2008, 14:46

    {#emotions_dlg.lol}

    {#emotions_dlg.blink} Ωραίος! Κάνει ό,τι μπορεί!!


    musicathy
    02.08.2008, 13:28

    {#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}

     

    είμαστε τρελοίιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!


    MissRoro
    31.08.2008, 18:40

    Χαχαχαχαχαχαχαχα! {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}Παιδιά, δεν υπάρχουν αυτά τα μηνύματα! Τα διάβασα ΟΛΑ από την αρχή και το ένα είναι καλύτερο από το άλλο. Δηλαδή δεν μπορώ να καταλάβω πώς σκέφτονται μερικοί μερικοι και στέλνουν τέτοια πράγματα σε μουσικό site!

    Περιμένω με αγωνία και άλλα!!!!!


    despinakontogianni
    12.10.2008, 23:34

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 29-07-2008 στις 23:19 έγραψε...

    Ο κύριος Στάθης μας στέλνει μέσω της σελίδας επικοινωνίας το παρακάτω μήνυμα:

    "ΑΓΑΝΑΚΤΩ ΓΙΑ ΤΟ 80% ΕΝΑΝΤΙ 4% ΤΩΝ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΩΝ"

    Κι εμείς κύριε Στάθη μας, κι εμείς. Μόνο που δε χάνουμε το χρόνο μας απευθυνόμενοι σε μουσικά sites :)



     

    Όχι ρε φίλε! Δεν υπάρχει αυτό!!! {#emotions_dlg.lol}


    jorge
    22.10.2008, 00:31

    Άλλο ένα απολαυστικότατο:

     

    Γεια σας! Σας διαβάζω πάρα πολύ καιρό και θεωρώ υποχρέωση σας να με φέρετε σε επαφή με κάποιους από τους καλλιτέχνες που παίρνετε συνεντεύξεις. Ξέρω τι κάνετε όμως! Θέλετε να έχετε την αποκλιεστικότητα για τα μέλη σας! Ξέρετε είμαι φοιτητής και δεν μπορώ να γίνω μέλος λόγω οικονομικού προβλήματος. Για αυτό θα ήθελα να σας παρακαλέσω να με φέρετε σε επαφή και να κάνετε το όνειρό μου πραγματικότητα! Αν πρόκειτε για οικονομική αμοιβή μπορώ να το διαπραγματευτώ? Ακόμη, θα ήθελα να μπορώ να έχω πρόσβαση στους συνδέσμους σας.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων αν μπορείτε να βοηθήσετε.
    Υ.Γ. Στην περίπτωση που βοηθήσετε μαζί με τα μέλη σας, να ειδοποιηθώ εγκαίρως ώστε να έρθω από τα Γιάννενα όπου και σπουδάζω!

    mellia
    22.10.2008, 00:45

    {#emotions_dlg.rolleyes} καλέ στείλε ένα ελικόπτερο στο παιδί να το φέρεις!!! χαχαχα


    despinakontogianni
    22.10.2008, 01:50

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 22-10-2008 στις 00:31 έγραψε...

    Άλλο ένα απολαυστικότατο:

     

    Γεια σας! Σας διαβάζω πάρα πολύ καιρό και θεωρώ υποχρέωση σας να με φέρετε σε επαφή με κάποιους από τους καλλιτέχνες που παίρνετε συνεντεύξεις. Ξέρω τι κάνετε όμως! Θέλετε να έχετε την αποκλιεστικότητα για τα μέλη σας! Ξέρετε είμαι φοιτητής και δεν μπορώ να γίνω μέλος λόγω οικονομικού προβλήματος. Για αυτό θα ήθελα να σας παρακαλέσω να με φέρετε σε επαφή και να κάνετε το όνειρό μου πραγματικότητα! Αν πρόκειτε για οικονομική αμοιβή μπορώ να το διαπραγματευτώ? Ακόμη, θα ήθελα να μπορώ να έχω πρόσβαση στους συνδέσμους σας.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων αν μπορείτε να βοηθήσετε.
    Υ.Γ. Στην περίπτωση που βοηθήσετε μαζί με τα μέλη σας, να ειδοποιηθώ εγκαίρως ώστε να έρθω από τα Γιάννενα όπου και σπουδάζω!


     

    {#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}

    (Κάποια στιγμή πρέπει να βάλουμε ένα άλλο emoticon που να λύνεται στα γέλια!)

    Μετά από τα πέντε λεπτά που χρειάστηκα για να συνέλθω σχολιάζω:

    {#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}

     

    Πρέπει να δόσεις όνομα και διεύθυνση στις Αρχές ρε Γιώργο! Αυτός είναι επικίνδυνος!!

    Κανένας σε καμιά Θεολογία θα είναι, που έμαθε να πατάει τα πλήκτρα και να συνδέεται στο internet!

    Αλλά χωρίς πλάκα πρέπει να του κάνεις τη χάρη, τόσο καιρό μας διαβάζει άλλωστε! {#emotions_dlg.lol}

    Α! Βάλε και στην αρχική σελίδα ένα σαν πωλητήριο που να λέει πως η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

    + Κάνε τα όνειρα του πραγματικότητα!!

     

    (Πες μου πως του απάντησες να τα δω όλα τώρα!!)

     

     


    agoulina
    22.10.2008, 08:36

    εγω μια φορά έλαβα μηνυμα απο κάποιον (ουτε καν θυμαμαι το name ) το εχω σβησει τωρα ο οποιος μου την έλεγε αγρια σχετικα με το προφιλ μου και όλες αυτα που εχω κανει στη ζωη μου σχετικα με το τραγούδι. ο τυπος μου τα εχωνε τοσο σαν να του ειχα φαει δουλεια...

    δεν του απαντησα γιατι δεν υπαρχε λογος να ασχοληθω... ειναι λογικο οταν πρεπει σε μια σελιδα να παρουσιασεις τα παντα για σενα να φαινεσαι καπως ... το καταλαβαινω αλλα οκ οχι και ετσι! στις αγγελιες που βαζω παντα παρουσιαζομαι ως ερασιτεχνης και ευτυχως ή δυστυχώς εχω πρωινη δουλεια και δεν θελει να ασχοληθω εντελως επαγγελματικα με τραγουδι! επισης δυστυχως ή ευτυχως αυτα εχω κανει στη ζωη μου και για μενα ηταν πολυ ωραιες εμπειριες!!! ο καθενας βαζει τα δικα του στανταρ... {#emotions_dlg.biggrin}


    emmanuella
    22.10.2008, 17:29

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 22-10-2008 στις 00:31 έγραψε...

     να με φέρετε σε επαφή με κάποιους από τους καλλιτέχνες


    Για εμάς δεν λέει καλέ ???{#emotions_dlg.tt2}

    Άντε ... φέρε μας σε επάφή !

    Χαχαχαχα   {#emotions_dlg.lol}


    despinakontogianni
    23.10.2008, 13:51

    ^To Emmanouelaki μας πρέπει να γίνει η μασκότ μας! {#emotions_dlg.biggrin}

     

    Περίεργο, αλλά τις περισσότερες φορές που απαντάω στην ερώτηση "Είσαι στο musicheaven?" η επόμενη ακριβώς είναι το "Πόσα πληρώνεις?"{#emotions_dlg.sad}

    Μουσική κοινότητα είναι όχι "Ωδείο"!


    djmetronomos
    23.10.2008, 14:25

    Ίσως επειδή η είσοδος στον Παράδεισο έχει μεγάλο "κόστος"...


    jorge
    22.01.2009, 01:06

    Δυο κορυφαία μηνύματα που μας έστειλαν σήμερα:

     

    1. "Στο ραδιοφωνικό σταθμό σας, λέει κάποιο μέλος on air.Τι κάνουν αυτοί που είναι on air?"

     

    2. Εδώ δίπλα (*) έχετε μία εικόνα που λέει πια μέλη ήταν κάποτε online.Θα μπορούσατε να φτιάχνετε ένα πρόγραμμα στο οποίο βλέπουμε ποιά μέλη είναι online????

    ΥΓ. (*) εννοεί την εικόνα που υπάρχει δεξιά στη σελίδα επικοινωνίας.

     

    {#emotions_dlg.biggrin}


    kamelia8
    22.01.2009, 18:50

    Αααααααχαχαχα!

    Ειδικά το 1ο ήταν κορυφαίο! Προφανώς τα άτομα που είναι on air... πετάνε!

    {#emotions_dlg.lol}


    Moonchild92
    22.01.2009, 20:11

    Μάλλον πρέπει να ξαναφέρουμε το παλιό σύστημα του ραδιοφώνου... {#emotions_dlg.biggrin}

    Ή να φτιάξουμε ενότητα με λεξικό για τους όρους του MusicHeaven! {#emotions_dlg.happycrazy}

    Δεν εννοούσε, όμως, ότι όσοι είναι on air κάνουν......τραμπολίνο;;; Wink


    KIT_KAT
    22.01.2009, 20:19

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 22-01-2009 στις 01:06 έγραψε...

    2. Εδώ δίπλα (*) έχετε μία εικόνα που λέει πια μέλη ήταν κάποτε online.Θα μπορούσατε να φτιάχνετε ένα πρόγραμμα στο οποίο βλέπουμε ποιά μέλη είναι online????

     


    Αυτό είναι το κορυφαίο! Χόρχε άμα θέλεις καμιά βοήθεια για το προγραμματάκι σφύρα: {#emotions_dlg.whistling}

    Ήμουν κι εγώ τότε ("κάποτε") online yeah yeah {#emotions_dlg.thumbup}

    (και με μια γρήγορη ματιά...2005 ε μπόςς; Wink)


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : KIT_KAT στις 22-01-2009 20:22 ]