ελληνική μουσική
    635 online   ·  210.830 μέλη

    προβλημα στο μουσικο καφενειο

    GL
    06.02.2005, 18:18
    ρε παιδια τι συμβαινει και ενω υποτιθεται πως ειμαι μεσα στο καφενειο,παω να μπω και μου ζηταει κωδικους και ενω τους βαζω δεν μου τους αναγνωριζει??
    αυτο πρωτη φορα μου συμβαινει..
    SteliosG
    06.02.2005, 18:20
    μηπως τσακωθηκες με το καφετζη και δε σε θελει αλλο μεσα???!!!
    GL
    06.02.2005, 18:22
    μαλλον χρωσταω τιποτα βερεσε και εφαγα πορτα....
    santourman
    06.02.2005, 18:32
    `Αλλο ένα πρόβλημα είναι το ότι μερικές φορές εμφανίζεται κάποιος online στο καφενείο, αλλά όταν μπαίνουμε, βλέπουμε πως δεν είναι κανείς. Μήπως οφείλεται στο ότι για να βγούμε από το καφενείο πρέπει να πατήσουμε το κόκκινο κουμπί πάνω δεξιά? Είναι εύκολο να έμπαινε ένα μήνυμα-οδηγία μέσα στο καφενείο ώστε να μην υπάρχει αυτό το πρόβλημα?
    jorge
    07.02.2005, 00:54
    Αν βγαίνουμε "σωστά" δε θα υπάρχουν τέτοια προβλήματα.

    Σωστά σημαίνει το εξής:

    Αν κλείνοντας το παράθυρο του Chat (από το Χ πάνω δεξιά) εμφανίζεται για λίγο ένα μικρό παραθυράκι, τότε δεν δημιουργούμε πρόβλημα.

    Αν όμως, αν λέγω, το μικρό παραθυράκι δεν εμφανιστεί (επειδή έχετε απενεργοποιήσει τα pop-up παράθυρα ή τρέχετε κανένα αντι-pop-up πρόγραμμα ή χρησιμοποιείτε browser που δε γουστάρει τέτοια), τότε θα πρέπει την επόμενη φορά να πατήσετε το ΚΟΚΚΙΝΟ κουμπάκι μέσα στο chat και μετά να το κλείσετε.

    Για παράδειγμα, όταν χρησιμοποιώ τον Internet Explorer και κλείνω το παράθυρο του Chat, τότε εμφανίζεται το μικρό παραθυράκι και αποσυνδέομαι κανονικά.

    Όταν όμως χρησιμοποιώ τον MyIE2, αυτός δεν επιτρέπει τη δημιουργία του μικρού παραθυρακίου και έτσι πρέπει να πατήσω το ΚΟΚΚΙΝΟ κουμπί.

    Ελπίζω να καταλάβατε και συγνώμη αν ακούγομαι λίγο "λαλά". Μολις γύρισα από Κραουάνακη και ...καταλαβαίνετε...

    marcosornot
    07.02.2005, 01:06
    έχουμε απάντηση στην απορία του μέλους gl;

    γιατί την ίδια έχω κι εγώ κι άλλοι 2 φίλοι...
    jorge
    07.02.2005, 01:13
    Το πρόβλημα που ανέφερε ο GL προκύπτει όταν για κάποιο λόγο έχουμε αποσυνδεθεί από το MusicHeaven.

    Σε αυτή την περίπτωση ΔΕΝ θα δουλέψει αν βάλετε τα στοιχεία σας στο παράθυρο που βγαίνει.

    Αυτό που θα πρέπει να κάνετε είναι:

    1. Να συνδεθείτε στο MusicHeaven από την πρώτη σελίδα (και να δείτε το όνομά σας στη λίστα με τους συνδεδεμένους)
    2. Να πατήσετε στο Μουσικό Καφενείο από το link κάτω από τη λίστα


    Αν έχετε πάλι προβλήματα, εδώ είμαστε.
    marcosornot
    07.02.2005, 17:13
    Ευχαριστώ, αν και δεν πιστεύω πως είχα βγει... Θα δοκιμάσω κάποτε και θα σου πω.
    jorge
    07.02.2005, 17:30
    Quote:

    Το μέλος marcosornot στις 07-02-2005 στις 17:13 έγραψε:

    Ευχαριστώ, αν και δεν πιστεύω πως είχα βγει...




    Μάρκο μερικές φορές γίνεται αποσύνδεση χωρίς να το θέλεις, πχ αν είσαι "ανενεργός" για 20 λεπτά.
    revekka
    07.02.2005, 17:47
    μου άρεσε ο τονισμός εμένα! το παράθυρο του παραθυρακίου
    elenigeladari
    11.02.2005, 11:09
    ρε παιδιά, εγώ μιλάω δεν μιλάω στο chut, με πετάει συνέχεια έξω.. και μάλιστα πυξ-λαξ!!!! μα γιατί;;; τι του έχω κάνει ;;;
    santourman
    11.02.2005, 11:16
    πυξ λαξ εεε ? χμμμ .... για δοκίμασε να βάλεις κάτι άλλο να δούμε...
    elenigeladari
    11.02.2005, 11:45
    να σου πω.. δοκίμασα να του βάλω και Αρβανιτάκη, αλλά πάλι τα ίδια.. με έδιωξε πάλι..κλαψ..γιατί;;;;;;;;;;;

    με αυτή την απορία θα μείνω!!!!!
    MariannaP
    11.02.2005, 12:00
    Μην ανησυχεις, οι παρενέργειες των Πυξ-Λαξ θα αργήσουν λίγο, αλλά θα περάσουν!!!

    Πάλι καλά που πρόλαβα να σε χαιρετήσω βρε Λενιω!!!
    jorge
    11.02.2005, 13:14
    Ελένη τι ακριβώς γίνεται; Πες μου οτι κάνεις από την αρχή μέχρι το σημείο που σε αποσυνδέει. Δώσε μου λεπτομέρειες για να σε βοηθήσω οκ;
    santourman
    22.02.2005, 19:01
    Jorge!!!! Νέο πρόβλημα. Heeeelp! Μπες και δες.
    jorge
    22.02.2005, 19:37
    Ahhhhhh this??

    LAST YEAR :)

    ΥΓ. Όλα οκ.