ελληνική μουσική
    775 online   ·  210.833 μέλη

    'Exile On Main Street' - Προβάλλεται ξανά

    AlfaWolf
    17.08.2010, 12:01

    'exile on main street' - Προβάλλεται ξανά

    h ταινία για τους rolling stones, 'exile on main street', ετοιμάζεται να κάνει το γύρο ... των κινηματογραφικών αιθουσών.

    Υλικο από την ταινία του 1972 έγινε remastered και θα αρχίσει να προβάλλεται αργότερα μέσα στο χρόνο. Στο νέο αυτό υλικο περιλαμβάνεται και συνέντευξη με τον mick jagger, ο οποίος δήλωσε : "είναι μία full-on ερμηνεία με τα επίπεδα ενέργειας πάρα πολύ ψηλά... "

     


    Κάποιες από τις επιτυχίες που ακούγονται ειναι 'brown sugar', 'you can't always get what you want', 'tumbling dice' και 'jumpin' jack flash'.

    Οι προβολές θα γίνουν από τις 16 ως τις 29 Σεπτεμβρίου.

    Πηγή:e-go.gr

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlfaWolf στις 17-08-2010 12:02 ]


    djmetronomos
    17.08.2010, 14:38

    To "Exile On Main Street" δεν είναι ταινία. Είναι το δέκατο στούντιο άλμπουμ των Stones (1972), το οποίο επανακυκλοφόρησε με 10 bonus τραγούδια και ένα συνoδευτικό DVD με τωρινές συνεντεύξεις αλλά και αρχειακό υλικό από την εποχή των ηχογραφήσεων...

    Ταινίες ήταν: "Ladies and Gentlemen: The Rolling Stones" (1972) & "Gimmie Shelter" (1970)...

    Οι πληροφορίες είναι φρέσκες στο μυαλό μου διότι πριν ένα μήνα έγραψα ένα αφιέρωμα στο άλμπουμ που δημοσιεύτηκε στο περιοδικό Sonik...

     


    AlfaWolf
    19.08.2010, 17:58

    Αυτά που γραφείς είναι έτσι !!!

    η αναδημοσίευση όμως έγινε έτσι όπως είχε δημοσιευτεί από την πηγή {#emotions_dlg.confused1}


    djmetronomos
    20.08.2010, 13:32

    Ναι, καμιά φορά όμως πας στην πηγή να πιεις νερό και σου βγαίνει... λάσπη.

    Μην εμπιστεύεσαι το κάθε ελληνικό site σε θέματα που αφορούν στην παγκόσμια rock μουσική. Δεν ξέρουν τι τους γίνεται!!! Πήγαινε στο Rolling Stone, Billboard, BBC... κλπ

    Τo ζήτημα είναι ότι από τη στιγμή που εγώ δημοσιεύσω κάτι, αναλαμβάνω παράλληλα την ευθύνη...      Ο αναγνώστης εμένα διαβάζει, όχι την ...πηγή.

    Good luck next time!!!