ελληνική μουσική
    610 online   ·  210.851 μέλη

    PLACEBO Live in Thessaloniki: Δείτε τα χάλια τους!

    sigur
    17.09.2010, 13:32

    Παράθεση:

    Το μέλος XarakiFreeSoul στις 11-09-2010 στις 18:08 έγραψε...

    Επήσης να πω οτι την ιδια μέρα επαιζαν με λιγοτερα λεφτα (τα μισα σχεδον) και γυρω στις 2 ωρες οι Porcupine Tree....!

    Tα συμπεράσματα δικά σας!{#emotions_dlg.thumbup}



    η φίλη Χαρά , παρά το νεαρό - και τόσο νοσταλγικό...- νεαρό της ηλικιάς της είπε την πιο σοφή κουβέντα.

    Οι Porcupine Tree απέδειξαν για αλλη μια φορά οτι σέβονται κυρίως το όνομα που έχουν φτιάξει και επειτα τους οπαδούς τους. By the way, καταπληκτικό live, θα μπορούσε να διαρκέσει άλλες δύο ώρες, , με τοσο υλικό που έχουν, με ικανοποιητικό ήχο, δύσκολα πετυχαινουν καλύτερο στο Γκάζι. Σπουδαία φιγούρα του progressive στυλ ο Steve Wilson αλλά και η δουλειά που έχουν κανει ως συγκροτημα. Τι να λεμε, ακόμα φέρνω στο μυαλό μου εκείνη την εμπειρία. Αντε και σε κλειστό γήπεδο την επομενη φορά, να ισιώσει η μεσούλα μας (δεν ήμαστε για ορθοστασίες πια, τόσες ώρες...)

    Α , sorry, μιλούσατε για το γκρουπ της εφηβείας μας , Placebo? Παραφέρθηκα από τα λεγόμενα της Χαρούλας.


    XarakiFreeSoul
    17.09.2010, 19:03

    Θα μπορούσα να μιλάω για τους Porcupine Tree για μέρες....{#emotions_dlg.blush}

    Δυστυχώς αγαπητέ μου Sigur, εμείς οι Ελληνες δε ξέρουμε να ξεχωρίζουμε τη Βρόμη από το σιτάρι...!

    Ακολουθουμε τη μάζα και όσο το κάνουμε αυτό τόσο χειρότερα τα πράγματα γίνονται... αλλα anyway αυτο ειναι ενα αλλο μεγαλο θέμα...

    Το Κύριο θέμα μας είναι η ανωριμότητα μιας σπουδαιας μπαντας και το καλάμι που 'οπως φάνηκε έχει καβαλίσει....

    Γιάτι μια μπαντα οπως οι Porcupine Tree δε το εκανε (και ουτε προκειται να κανει) αυτο???

    Τόση ταπεινότητα και αγάπη για αυτο που κάνουν οι PT δεν εχω ζησει ποτε σε συναυλια...Γιατι εγω εκανα το λαθως να παω γνωριζοντας τα βασικα για αυτους...Και παρολα αυτα μαγευτηκα...!!!

    Μήπως τελίκα πολλοί "μουσικοί"στις μέρες μας οτι κάνουν το κάνουν για την φιρμα, την ποζεριά και τα λεφτά??? Μαλλον ΝΑΙ {#emotions_dlg.thumbdown}