ελληνική μουσική
    520 online   ·  210.830 μέλη

    Αυνανισμός: Αφού όλοι το κάνουν, γιατί είναι ταμπού;

    antwnispatra
    30.12.2011, 19:06

    Καλή

    χρονιά.


    antwnispatra
    30.12.2011, 20:01

    Παράθεση:

    Το μέλος Spartan-Werewolf στις 30-12-2011 στις 09:48 έγραψε...


    Αν η διαχείριση του forum μπορεί να αποδεχτεί δημόσια, -μέσω έσου- αυτήν την ευγενική πρόκληση, που θα γίνει με πάσα χρήση κοσμιότητας για ειλικρινή συζήτηση, gimme a call…


    -----------------
    «… και με το φως του λύκου επανέρχονται»

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Spartan-Werewolf στις 30-12-2011 10:10 ]



    Στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σκοινί...

    και ξαφνικά μιλάει το ίδιο το σκοινί!


    pastella
    30.12.2011, 20:36

    {#emotions_dlg.oops}

    Παιδιά στο επόμενο εκτός θέματος ποστ ή σε προσωπική επίθεση το θέμα θα κλειδώσει. Και θα κλειδώσει όχι για το περιεχόμενό του αλλά γιατί η συζήτηση έχει ξεφύγει εδώ και μερικά ποστς.

    Θέλετε να γράψετε κάτι επί του θέματος; γράψτε. Ενοχλείστε από έναν συνομιλητή σας; Λύστε το αλλού και μη μεταφέρετε τις ίντριγκές σας σε κάθε θέμα.

    Χρονιάρες μέρες μην πατάμε junk, άντε...


    rouli726
    30.12.2011, 21:22

     


    -----------------
    http://patrinia.blogspot.com

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rouli726 στις 30-12-2011 21:23 ]


    inkve
    30.12.2011, 22:41

    klefths συμφωνω πολυ με οσα ειπες περι εκκλησιας αλλα μην τα παραφουσκωνεις....κατανοω και συμεριζομαι την αγανακτηση σου απλα δεν νομιζω πως ειμαστε ΤΟΟΟΣΟ ΠΙΣΩ....μαζι σου ειμαι βασικα απλα θελω να βλεπω το ποτηρι μισογεματο..

    απο εκει και περα εγω προσωπικα θα συμφωνησω 1000% με τον spoiler διοτι θεωρω(και ετσι ειναι δηλαδη) τον αυνανισμο αναποσπαστο και απαραιτητο μονοπατι για την εξερευνηση του εαυτου μας στον ερωτικο τομεα...περαιτερω αναλυση σε αυτο δεν χρειαζεται...ολοι μας αυνανιστηκαμε....ολοι μας αυνανιζομαστε....τα λογια περιτευουν.....

    απλως οι στιγμες του αυνανισμου ειναι προσωπικες...οποτε η ταση των περισσοτερων για μυστικοπαθεια ισως και ενοχληση οταν μια συζητηση φτανει εκει ως ενα βαθμο δικαιολογειται..

    θα μου πειτε και αλλες στιγμες προσωπικες ειναι και συζητιουνται ελευθερα....ενταξει...ο αυνανισμος εχει την ιδιαιτεροτητα του θελουμε δεν θελουμε....δεν θα συζητησεις ας πουμε με τον καθενα τι ομορφα αυνανιστηκες σημερα το πρωι...πιστευω ολοι μας καταλαβαινουμε αυτη την λεπτη διαφορα...

    και εμενα με ενοχλει αυτη η ταση προς τον πουριτανισμο,περιεργως ομως αυτη η ταση παρατηρειται ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ στο θεμα του αυνανισμου....ισως εχει να κανει με αυτη την "ιδιαιτεροτητα"που εγραψα παραπανω

     

     

     


    Hastaroth
    31.12.2011, 14:31

    Δέν παρατηρείται μόνο στο θέμα τού αυνανισμού αυτός ο πουριτανισμός-εγώ θα το έλεγα "επιφύλαξη"-αλλά και σε άλλες περιπτώσεις.Γιά παράδειγμα,ουδείς συζητά με τον καθένα περί τού περιεχομένου τής κενώσεως τού εντέρου του,που κι'αυτό είναι προσωπική στιγμή,ασχέτως άν αποτελή τον "επίλογο" μιάς φυσιολογικής βιοχημικής διεργασίας.....

    Μάλιστα,δέν έχει εξηγηθεί ακόμη γιατί ο άνθρωπος είναι το μόνο ζωικό είδος που αντιμετωπίζει τον αυνανισμό και τήν απομάκρυνση τών παραπροϊόντων τής πέψης του (και την συνουσία) ώς λειτουργίες που πρέπει να τίς εκτελή μακρυά από τα βλέμματα τών άλλων συνανθρώπων του,ενώ σε άλλα ζωικά είδη βλέπουμε ότι αυτή η "επιφυλακτικότητα" δέν υφίσταται (π.χ. όσοι έχουν/είχαν σκύλο θα έχουν σίγουρα δεί το κατοικίδιό τους να ζευγαρώνη και επίσης άν πρόκειται γιά σκύλο και όχι σκύλα,θα το έχουν δεί κάποιες φορές να τρίβη το πέος του στο πόδι τους-ή να επιχειρή να το τρίψη-και όσο γιά την αφόδευση και διούρηση,άς μήν το συζητήσουμε,μέχρι και φαράσι πρέπει να κουβαλάνε πλέον μαζί τους όσοι βγάζουν το σκυλί τους βόλτα...).  

     


    -----------------
    Τό ζήτημα δέν είναι μεταξύ υμών και ημών,αλλά μεταξύ ημών και υμών

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Hastaroth στις 31-12-2011 14:32 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Hastaroth στις 31-12-2011 14:33 ]


    vasiakar
    10.11.2014, 17:19

    το να αυνανιζεσαι κανεις ειναι κακο?πειτε μου


    Ner0
    10.11.2014, 18:04
    Ναι αλλα με 3 ¨πάτερ ημών", καθάρισες.
    tallos
    10.11.2014, 20:31
    εγω νομιζα ότι γυμνάζω το δεξι μου χερι
    Hastaroth
    11.11.2014, 09:41

    Και άν κάποιος είναι αριστερόχειρας;


    Chrysanna
    11.11.2014, 10:43

    Πρέπει να βάλετε κι ένα μουσικό όργανο στην υπόθεση.

    Θ' ανεβάσει την τηλεθέαση και θα ταιριάζει περισσότερο με το ύφος της σελίδας {#emotions_dlg.rolleyes}


    Hastaroth
    11.11.2014, 20:21

    Υπάρχει ένα μουσικό όργανο κατάλληλο γιά την συζήτηση.

    Είναι το τρομπόνι.

    Παρατηρήστε ποιές κινήσεις κάνει ένας τρομπονίστας με το δεξί του χέρι την ώρα που το παίζει (το τρομπόνι εννοώ...)