ελληνική μουσική
    873 online   ·  210.851 μέλη

    Μπάρα προφίλ: Γνώμες

    jorge
    19.09.2010, 16:21

    Από σήμερα η μπάρα του προφίλ μας εμφανίζεται κάτω χαμηλά και μένει σταθερά εκεί, όπου κι αν βρισκόμαστε. Με αυτό τον τρόπο πετυχαίνουμε όλες οι σελίδες να "ανέβουν" λίγο πιο πάνω, μια και αφαιρέθηκε η παλιά μπάρα που υπήρχε στην κορυφή. Επίσης δε χρειάζεται πλέον να ανεβαίνουμε στην κορυφή για να δούμε το προφίλ μας ή τα μηνύματά μας. Υπάρχουν πάντα μπροστά μας.

    Επίσης, η μπάρα εχει και μορφή "μενού", κάτι που φέρνει μπροστά μας πολλές επιλογές, που ως τώρα ήταν "κρυμμένες". Πχ φέρνει πολλές επιλογές πιο γρήγορα, όπως πχ την προβολή απεσταλμένων μηνυμάτων, την αλλαγή προφίλ κλπ.

    Μην ξεχάσετε να παρατηρήσετε και την αναζήτηση, δεξιά κάτω :)

     

    Στην μπάρα θα προστεθούν σιγά σιγά και άλλες δυνατότητες.


    AlfaWolf
    19.09.2010, 17:52

    Μ αρέσει πολυ χρηστκή ...{#emotions_dlg.thumbup}


    alkyoni
    19.09.2010, 18:07

    Προσωπικα την βρισκω λιγο ενοχλητικη να ειναι μονιμα εμφανισμενη στο κατω μερος, καθως επισης "μικραινει" και την σελιδα.{#emotions_dlg.sad}
    (Μπορει να ανεβηκε λιγο πιο "πανω" η σελιδα οπως λεει ο jorge, αλλα "κοβει" το κατω μερος......)
    Αν θα μπορουσε να μπει ενα κουμπακι στο πλαϊ που να την κλεινουμε και να την επαναφερουμε οποτε θελουμε θα ηταν νομιζω πιο λειτουργικη, (εχω δει σε αλλα sites παρομοια μπαρα και εχει επιλογη να την κλεινεις απο το πλάϊ Wink )
    Καλη συνεχεια σε ολους!{#emotions_dlg.beer}


    -----------------
    ♫♪ ΑΛΚΥΟΝΙΔΕΣ ΝΟΤΕΣ ♫♪Δευτέρα 13:00-14:00,Τρίτη βράδυ 01:00-02:00 :)^_^(: "ΚΑΙ ΜΕ ΒΑΡΔΑΡΗ... ΚΑΙ ΜΕ ΝΟΤΙΑ" Πέμπτη βράδυ 00:00-02:00Radio MusicHeavenwww.listen.musicheaven.gr

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : alkyoni στις 19-09-2010 18:08 ]


    musichell
    19.09.2010, 18:14

    Τον συνηθίσαμε δεν αντιπροσωπεύει τίποτα
    σαν όλα τα πράγματα που έχετε συνηθίσει
    και σας μιλώ γι' αυτόν γιατί δε βρίσκω τίποτα
    που να μην το συνηθίσατε
    προσκυνώ...

     

     

    {#emotions_dlg.happycrazy}


    ilio
    19.09.2010, 20:46

    Πατάω στο προφίλ ή στα μηνύματα και δεν μου δείχνει τίποτε Γιώργο.

    Αντιθέτως λειτουργούν το περισκόπιο,η αναζήτηση των μελών και η αποσύνδεση.

    Εμένα η καινούργια ρύθμιση αν και στην αρχή είπα "τι έγινε τώρα και πως μπήκε αυτό

    στη μέση {#emotions_dlg.huh}"τώρα το συνήθισα αφού πάει κάτω μετά,κανένα θέμα Smile

    Προηγουμένως ναι, εγώ τουλάχιστον τα έχανα τα μηνύματα μου λίγο που ήταν πολύ ψηλά.

    Αλλά και η ιδέα της Αλκυόνης δεν είναι κακή Smile


    MariannaLappa
    19.09.2010, 22:05

    Καλή ιδέα! Wink
    Για να είναι πάντως πιο χρηστική η μπάρα, συμφωνώ με αυτό που είπε η alkyoni!


    Japan88gr
    19.09.2010, 22:32

    Παράθεση:

    Το μέλος alkyoni στις 19-09-2010 στις 18:07 έγραψε...

    Προσωπικα την βρισκω λιγο ενοχλητικη να ειναι μονιμα εμφανισμενη στο κατω μερος, καθως επισης "μικραινει" και την σελιδα.{#emotions_dlg.sad}
    (Μπορει να ανεβηκε λιγο πιο "πανω" η σελιδα οπως λεει ο jorge, αλλα "κοβει" το κατω μερος......)
    Αν θα μπορουσε να μπει ενα κουμπακι στο πλαϊ που να την κλεινουμε και να την επαναφερουμε οποτε θελουμε θα ηταν νομιζω πιο λειτουργικη, (εχω δει σε αλλα sites παρομοια μπαρα και εχει επιλογη να την κλεινεις απο το πλάϊ Wink )



     

    Γιώργο και χω το ίδιο ακριβώς προτείνω.. καλο θα είναι να την κλεινει όποιος θέλει


    jorge
    19.09.2010, 22:38
    Ilio, μπορείς να ξαναδοκιμάσεις; Υπήρχε όντως πρόβλημα με τον Internet Explorer, που νομίζω διορθώθηκε. Alkyoni με τι ανάλυση οθόνης είσαι;
    ilio
    19.09.2010, 23:01

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 19-09-2010 στις 22:38 έγραψε...

    Ilio, μπορείς να ξαναδοκιμάσεις; Υπήρχε όντως πρόβλημα με τον Internet Explorer, που νομίζω διορθώθηκε. Alkyoni με τι ανάλυση οθόνης είσαι;

    Έφτιαξε!!!{#emotions_dlg.thumbup}Ευχαριστώ!!


    jorge
    19.09.2010, 23:57
    Εμεις ευχαριστουμε :)
    gogos81
    20.09.2010, 00:22

    Συμφωνώ και εγώ με alkyoni,καλό θα ήταν να υπάρχει επιλόγη ελαχιστοποίησης...

    Επίσης,καλό θα ήταν να έμπαινε η μπάρα στο πλάι της σελίδας..

    Γιατί??   Γιατί έτσι δεν κόβει την σελίδα,μιας και στο πλάι δεν υπάρχει κάτι ώστε να ενοχλήσει

     

    Αυτά από μένα {#emotions_dlg.biggrin}


    alkyoni
    20.09.2010, 02:06

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 19-09-2010 στις 22:38 έγραψε...

    Alkyoni με τι ανάλυση οθόνης είσαι;


    1280 X 720  (η οθονη ειναι στενομακρη... επισης εχω σε σμικρυνση την σελιδα του site , με  firefox (ctrl - ).
    Η ενοχληση θα ειναι μεγαλυτερη,  οταν θα ειμαι σε ωρα εκπομπης και εχω το winamp "επανω" απο το παραθυρο του firefox που το εχω μικρυνει, (οποτε στενευει ακομα περισσοτερο το παραθυρο του site (ως προς υψος παντα).{#emotions_dlg.rolleyes}
    Ευτυχως στο chat, η μπαρα "κρυβεται" πισω απο το chat box, οποτε εκει δεν υπαρχει προβλημα στενοτητας χωρου (εκτως κι αν αλλαξε κι αυτο τωρα που γραφω......χαχα{#emotions_dlg.biggrin})


    kithara-woman
    01.10.2010, 12:07

    Στην αρχή έψαχνα που είναι το προφίλ μου και τα μηνύματα...{#emotions_dlg.biggrin}

    Ακόμα και τωρα δεν το έχω συνηθίσει τελείως...


    Japan88gr
    02.10.2010, 16:04

    Πολύ καλύτερα έτσι, υπάρχει σε όλες τις σελίδες που ανοίγεις

    αλλα στην κορυφή και δε σου τρωει χωρο{#emotions_dlg.biggrin}


    jorge
    02.10.2010, 16:33
    Ναι, είναι καλύτερα... Απλά λίγο υπομονή μέχρι να το ρυθμίσουμε όπως πρέπει, ίσως δείτε προβληματάκια τα επόμενα λίγα λεπτά...
    pterarhos
    03.10.2010, 11:27

    Νομιζω οτι η τωρινη θεση της μπαρας ψηλα στην οθονη ειναι και ευχρηστη και λειτουργικη.

    Πριν υπηρχε δυσκολια στην αναγνωση των ποστ.

     


    jorge
    03.10.2010, 14:14
    Παιδιά ευχαριστούμε για τα σχόλια και τη βοήθεια, ειδικά όσοι ψηφίσατε στη σχετική δημοσκόπηση της πρώτης σελίδας. Όσοι μπαίνατε με laptop σχετικά μικρής κάθετης ανάλυσης (πχ 728) είχατε όντως πρόβλημα, μια και ο ούτως ή άλλως περιορισμένος χώρος γινόταν ακόμα μικρότερος με την προσθήκη της μπάρας.

    Αν μπορείτε τσεκάρετε τη λειτουργία της μπάρας της επόμενες ημέρες και γράψτε αν κάτι δεν σας αρέσει.
    pterarhos
    08.10.2010, 17:35

    Υπαρχει μια σχετικη δυσκολια το περασεις απο το μπλογκ που διαβαζεις στην κεντρικη σελιδα των μπλογκς, η στην αρχικη. Το αντιμετωπιζω ,ειτε μπαινοντας στον σταθμο του ΜΗ, απο το μπλογκ μου, ειτε απο την σελιδα διαχειρησης.Αν διαβαζω αλλο , κινουμαι με το πανω αριστερα βελος της οθονης.

    Εχω την αισθηση οτι λειπει κατι απο την νεα μπαρα ,για να γινεται ευκολοτερη η προσβαση  στα μπλογκς και στην αρχικη. Εκτος αν μπαινεις με αλλο τροπο που δεν ανακαλυψα ακομα.


    kithara-woman
    08.10.2010, 23:56

    Συμφωνώ με τον pterarhos, κι εμένα μου το κάνει αυτό και μπερδεύομαι.

    Κατά τ'αλλα,ακόμα δεν έχω συνηθίσει τις ρυθμίσεις και τις αλλαγές,αλλά μια χαρά είναι.Όντως εξοικονομήθηκε χώρος.


    jorge
    09.10.2010, 01:55
    Πολύ σωστή παρατήρηση, προστέθηκαν 2 νέες επιλογές στην μπάρα: Αρχική και Άλλα Blogs (όταν βεβαιως καποιος βρισκεται μεσα σε blog)