ελληνική μουσική
    504 online   ·  210.845 μέλη

    Μετατροπη αρχειων

    thanos2718
    28.09.2010, 17:40

    Mπορεί καποιος να μου προτεινει καποιο ειδος αρχειου μουσικης που να πιανει λιγοτερο χωρο απο το mp3?Αν ναι,αν γινεται να μου προτεινετε τροπους-προγραμματα που να μπορω να κανω τετοιου ειδους μετατροπες αρχειων!


    Japan88gr
    28.09.2010, 22:36

    Παράθεση:

    Το μέλος thanos2718 στις 28-09-2010 στις 17:40 έγραψε...

    Mπορεί καποιος να μου προτεινει καποιο ειδος αρχειου μουσικης που να πιανει λιγοτερο χωρο απο το mp3?Αν ναι,αν γινεται να μου προτεινετε τροπους-προγραμματα που να μπορω να κανω τετοιου ειδους μετατροπες αρχειων!



     

    εγω χρησιμοποιώ το Xilisoft,

    το αφήνω mp3 αλλά χαμηλώνω την ποιότητα του αρχείου αλλάζοντας τα bit, έχει επιλογή από 320 που είναι η καλύτερη ποιότητα μέχρι 32.. όσο χαμηλώνεις την ποιότητα του αρχείο τόσο θα μικραίνει.

     

    Θα το βρείς δωρεάν στο διαδύκτιο

     

     

     


    -----------------
    Πρέπει να νικήσουμε τις μικρές αρετές, την ευγένεια, τη λύπη, τη σκοπιμότητα. Τις μικρές αρετές φοβάμαι πιο πολύ από τις μεγάλες κακίες, γιατί έχουν ωραίο πρόσωπο και εύκολα ξεγελούν. Νίκος Καζαντζάκης https://www.youtube.com/user/japan88gr

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Japan88gr στις 28-09-2010 22:38 ]


    PsycheLovesDragonflies
    13.10.2010, 02:57

    Το να αλλάξεις την ποιότητα του ηχητικού αρχείου είναι, πράγματι, μια καλή ιδέα. Αναφορικά με προγράμματα για ανάλογη διαδικασία, προτείνω το εξής: (είναι) SUPER. Διατίθεται δωρέαν στο διαδίκτυο.