ελληνική μουσική
    789 online   ·  210.833 μέλη

    Ο Aiolos_m παρουσιάζει το πρώτο του βιβλίο

    Tsipouraki
    30.10.2010, 01:57

    Θα είμαι κι εγώ εκεί, εκτός απροόπτου!


    Orfeus
    30.10.2010, 22:59

    Κι εγώ μέσα... 

    Μπράβο Χρήστο μου...  {#emotions_dlg.beer}


    music-fan
    31.10.2010, 12:23

    και γω εκει τελικα!!


    CHE
    01.11.2010, 07:29

    Θα είμαι μαζί με την Εύη, οπότε βάλτε +1 σε μένα. Ραντεβού το βράδυ!


    ageras
    01.11.2010, 08:19

    Δυστυχώς δεν θα μπορέσω να παρευρεθώ.

    Απλώς θα ήθελα να δώσω με τη σειρά μου τα θερμά μου συγχαρητήρια στον Χρήστο.

    Πάντα τέτοια!!


    AlfaWolf
    01.11.2010, 12:24

    Ενα τελευταιο μαζεματάκι

    Σήμερα το απογευμα 20:00 στον ΙΑΝΟΣ θα είμαστε:

    Jorge

    Spiroos

    AlfaWolf

    CHe + 1

    PHILIPPOSSM *

    Hastaroth *

    Despinakontogianni

    Pterarhos

    JULIANET *

    kwstasagas

    Eleni

    Margo+3

    Megaloserwtikos

    Tsipouraki

    Orfeus

    music-fan

    (*) ;ισως,μπορεί,θα προσπαθήσω

    ...τα λέμε εκεί

    IANOS, Σταδίου 24

    Ακουστε και το σχετικό σποτ


    -----------------
    Η πραγματική Ευτυχία δεν κρύβεται στον προορισμό αλλά στον τρόπο που ταξιδεύεις. http://blogs.musicheaven.gr/alfawolf http://www.musicheaven.gr/live/101

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlfaWolf στις 01-11-2010 12:26 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlfaWolf στις 01-11-2010 14:57 ]


    KIT_KAT
    01.11.2010, 16:18

    Ναι κι εγώ νομίζω πως δεν έχω δηλωθεί εδώ.... θα τα πούμε το βραδάκι!! Smile


    AlfaWolf
    01.11.2010, 17:29

    Παράθεση:

    Το μέλος KIT_KAT στις 01-11-2010 στις 16:18 έγραψε...

    Ναι κι εγώ νομίζω πως δεν έχω δηλωθεί εδώ.... θα τα πούμε το βραδάκι!! Smile



    Ενα τελευταιο μαζεματάκι

    Σήμερα το απογευμα 20:00 στον ΙΑΝΟΣ θα είμαστε:

    Jorge

    Spiroos

    AlfaWolf

    CHe + 1

    PHILIPPOSSM *

    Hastaroth *

    Despinakontogianni

    Pterarhos

    JULIANET *

    kwstasagas

    Eleni

    Margo+3

    Megaloserwtikos

    Tsipouraki

    Orfeus

    music-fan

    ΚΙΤ_ΚΑΤ

    (*) ;ισως,μπορεί,θα προσπαθήσω

    ...τα λέμε εκεί

    IANOS, Σταδίου 24

    Ακουστε και το σχετικό σποτ

     


    kwstasagas
    02.11.2010, 00:00

    Πολλά - πολλά συγχαρητήρια Χρήστο !!! Τα ποιήματά σου, αυτά που ακούσαμε σήμερα να απαγγέλλονται, είναι πλημμυρισμένα με πολύ όμορφες εικόνες .... και μάλιστα ... εικόνες που μιλούν στο σήμερα, που αντλούν το υλικό τους από την άμεση καθημερινότητά μας !!! Σού εύχομαι ολόψυχα καλή συνέχεια ... η οποία .... σίγουρα θα υπάρξει {#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}

     

    Στα παραπάνω θα προσθέσω : Α/ Την πολύ όμορφη "αντρίκεια" απαγγελία των ποιημάτων του Χρήστου, την οποία επωμίσθηκε ο ηθοποιός Κωνσταντόπουλος. Δεν τον ήξερα, αλλά η άρθρωσή του και οι χρωματισμοί της φωνής του μού άφησαν τις καλύτερες εντυπώσεις !!! Β/ Το πρόλογο που επιμελήθηκαν ο Σπύρος Αραβανής [συμφορουμίτης spiroos .... Σπύρο, νομίζω ότι το κείμενο, με το οποίο προλόγισες την ποιητική συλλογή του Χρήστου, θα ήταν καλή ιδέα να αναρτηθεί στο e - Περιοδικό !!! } αλλά και η κα Στέλλα Βλαχογιάννη !!! Γ/ Την σεμνή, χωρίς ίχνος βεντετισμού, συμμετοχή των καλλιτεχνών της "νέας γενιάς" : Αλέξανδρος Εμμανουηλίδης, Νατάσσα Μποφίλιου, Μαρία Παπαγεωργίου και Θέμης Καραμουρατίδης, οι οποίοι, ανάμεσα στις απαγγελίες, έπαιξαν και τραγούδησαν μερικά τραγούδια κάνοντας τη βραδυά ακόμη πιο όμορφη !!! Δ/ Και φυσικά ... η παρουσία τόσων συμπαθητικών φυσιογνωμιών από το ΜΗ μας !!! Είμαι πολύ χαρούμενος που, μετά από καιρό, είδα ξανά τους συμφορουμίτες μας και που γνώρισα καινούριους που δεν τους ήξερα !!! Με το καλό να ανταμώσουμε ξανά από κοντά {#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}............

     

    Όταν διαβάσω πιο προσεκτικά τα ποιήματα του Χρήστου θα επανέλθω .......

     

      


    AlfaWolf
    02.11.2010, 04:12

    Αν επιτρέπει ο συνφορουμίτης μου Kwstasagas ...

    θα υιοθετήσω τα γραφόμενα του τα όποια με καλύπτουν απόλυτα σε όλα  ίσως μόνο  στην τελευταία του ευχή ΄΄ Με το καλό να ανταμώσουμε ξανά από κοντά’’ να πρόσθετα την λέξη ‘’σύντομα’’

    Επισυνάπτω καποια ποιηματα με την εξαίρετη απαγγελία  του Κωνσταντίνου Κωνσταντόπουλου για όσους δεν μπόρεσαν να είναι εκεί αλλά και για όσους θα ήθελαν να βρεθούν νοερά και πάλι.

    Χρήστος Α Μιχαήλ ''Carre Fix''

      

    Χρήστος Α Μιχαήλ ''Σαν Λάθος ιστορία''

    Χρήστος Α Μιχαήλ ''Τώρα''


    -----------------
    Η πραγματική Ευτυχία δεν κρύβεται στον προορισμό αλλά στον τρόπο που ταξιδεύεις. http://blogs.musicheaven.gr/alfawolf http://www.musicheaven.gr/live/101

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlfaWolf στις 02-11-2010 04:15 ]


    AlfaWolf
    02.11.2010, 05:00

    Και μία υπέροχη ερμηνεία του ''Εν λευκό'' από την Νατάσσα Μποφίλιου στο πιάνο ο ιδιος ο συνθέτης

     Στίχοι: Γεράσιμος Ευαγγελάτος
    Μουσική: Θέμης Καραμουρατίδης


    Aiolos_m
    02.11.2010, 10:07

    Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ για την τιμή που μου κάνατε χθες βράδυ. Με συγκινήσατε πολυ...

    Να είστε καλά και να τα λέμε.


    PHILIPPOSSM
    02.11.2010, 16:13

    Ήταν πραγματικά πάρα πολύ όμορφη βραδιά.

    Αυτές είναι μερικές φωτογραφίες από τον ΙΑΝΟ....


    -----------------
    Επειδή όλοι υποτιμάμε τον αριθμό των ηλιθίων ανάμεσά μας και κάθε τόσο μας αιφνιδιάζουν πρόσωπα “υπεράνω υποψίας” μάλλον πρέπει να ξανασυστηθούμε…




    σιγά σιγά  ο κόσμος κατέκλυσε την αίθουσα

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : PHILIPPOSSM στις 02-11-2010 16:20 ]


    επισυναπτόμενα: aiolos 007+2.jpg aiolos 006+1.jpg 
    PHILIPPOSSM
    02.11.2010, 16:15

    part (παρτ του)


    -----------------
    Επειδή όλοι υποτιμάμε τον αριθμό των ηλιθίων ανάμεσά μας και κάθε τόσο μας αιφνιδιάζουν πρόσωπα “υπεράνω υποψίας” μάλλον πρέπει να ξανασυστηθούμε…



    Musicheaven ....δεν θα δωσω κανεναν....


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : PHILIPPOSSM στις 02-11-2010 16:22 ]


    επισυναπτόμενα: aiolos 014+5.jpg aiolos 012+4.jpg 
    PHILIPPOSSM
    02.11.2010, 16:16

    part 3 ( παρτ θρι)


    -----------------
    Επειδή όλοι υποτιμάμε τον αριθμό των ηλιθίων ανάμεσά μας και κάθε τόσο μας αιφνιδιάζουν πρόσωπα “υπεράνω υποψίας” μάλλον πρέπει να ξανασυστηθούμε…




    Κωνσταντίνος Κωνσταντόπουλος σε εξαιρετική ερμηνευτική απόδοση των ποιημάτων του Χρήστου.

    Αλέξανδρος Εμμανουηλίδης
    και  Μαρία Παπαγεωργίου

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : PHILIPPOSSM στις 02-11-2010 16:28 ]


    επισυναπτόμενα: aiolos 031+9.jpg aiolos 028+8.jpg 
    PHILIPPOSSM
    02.11.2010, 16:19

    παρτ 5

     


    -----------------
    Επειδή όλοι υποτιμάμε τον αριθμό των ηλιθίων ανάμεσά μας και κάθε τόσο μας αιφνιδιάζουν πρόσωπα “υπεράνω υποψίας” μάλλον πρέπει να ξανασυστηθούμε…

    Νατάσσα Μποφίλιου Ολα τα λεφτα...

    Στέλλα Βλαχογιάννη
    Σπύρος Αραβανής,



    Νατάσσα Μποφίλιου,  Αλέξανδρος Εμμανουηλίδης

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : PHILIPPOSSM στις 02-11-2010 16:30 ]


    επισυναπτόμενα: aiolos 044+12.jpg aiolos 035+10.jpg aiolos 041+11.jpg 
    jorge
    02.11.2010, 17:18
    Τι κόσμος! Μπράβο βρε Χρήστο, από τον τόσο κόσμο που σ' αγαπάει και κυρίως από το ποιόν αυτών των ανθρώπων, καταλαβαίνει κανείς πολλά... Μάνος Ελευθερίου, Στέλλα Βλαχογιάννη, Νατάσσα, Αλέξανδρος, Μαρία, Σπύρος... Κορυφαίες στιγμές το Εν Λευκώ και το κείμενο του Σπύρου, που ήταν απίθανο. Ο Κωνσταντόπουλος μου φάνηκε υπερβολικός στις απαγγελίες του, αλλά σημασία έχει να άρεσε στον Χρήστο, μια και η βραδιά του ανήκε. Και του άρεσε, οπότε δεν έχει καμία σημασία η γνώμη μου :)

    Χρήστο ξεκινάω ανάγνωση...
    kwstasagas
    02.11.2010, 21:58

    Το ποίημα που με άγγιξε περισσότερο από όλα είναι το ''Σαν Λάθος ιστορία'' !!! Τη στιγμή που απαγγελλόταν από τον ηθοποιό, το ένιωσα πολύ "κοντά μου", σαν να γράφτηκε "για μένα" .... αυτό συμβαίνει επειδή, προφανώς, οι εικόνες του "ακουμπούν" στην άμεση καθημερινότητά μας, σε πράγματα που, λίγο πολύ, όλοι έχουμε βιώσει .... Προτείνω να ακούσετε την απαγγελία του από το ποστ του Alfawolf !!!

    Από αυτό το ποίημα ο καλύτερος στίχος είναι αυτός που λέει "τα νιάτα ... κάθονται ήσυχα στο μπαρ και παραγγέλνουν τον καθρέφτη τους με πάγο" !!!  {#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.thumbup}

     

     


    Japan88gr
    03.11.2010, 00:11

    Tα νιάτα, κάθονται ήσυχα στο μπαρ και παραγγέλνουν τον καθρέφτη τους με πάγο..

     

    Σπουδαίος στίχος, αληθινός..

     

    Καλοτάξιδο φίλε Χρήστο,

    θα ήμουν και γω εκει αλλα ας οψεται η απόσταση.


    ilio
    03.11.2010, 13:00

    Ευχαριστούμε πολύ Φίλιππε και Νικόλα για ό,τι ανεβάσατε εδώ και έτσι

    μπορέσαμε να πάρουμε με εμείς μια γεύση από την βραδιά.Να στε καλά!

    Επίσης θα συμφωνήσω με τους προλαλίσαντες όσον αφορά τον στίχο

    που ανέφεραν.Εξαιρετικός και αληθινός αλλά περιμένω να αρχίσω την ανάγνωση

    και εγώ για να βρω και άλλα τέτοια διαμαντένια στιχάκια (είμαι σίγουρη γι αυτό

    απ το πρώτο δείγμα που είχα εδώ ){#emotions_dlg.thumbup}

    Καλοτάξιδο και πάλι να ναι Χρήστο και με το καλό να έρχονται και νέες εμπνεύσεις!{#emotions_dlg.biggrin}


    -----------------
    Κάθε Τετάρτη βράδυ 23.00-01.00 μαζί σας με "μια ανάσα"!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ilio στις 03-11-2010 13:01 ]