ελληνική μουσική
    490 online   ·  210.823 μέλη
    Krousaros
    09.11.2010, 02:28

    Γεια σας παιδια...

    Ειμαι νέος στο forum και θελω να ακουσω την γνωμη σας για το Korg M3!

    Παιζω σε ορχηστρα και ασχολουμαστε κυριως με μακεδονικη μουσικη!Εχω το Korg Prophecy,το Casio CZ-101 και ενα ΥΑΜΑΗΑ Α-1000!Αυτο που χρειαζομαι και δεν το εχει το ΥΑΜΑΗΑ που χρησιμοποιω τωρα στα παιξιματα ειναι δυναμικα μπασοκιθαρα για κρατηματα,strings,brass, δυνατοτητα sampler για καποια ακκορντεον που θελω κ.α...

    Στην ορχηστρα δεν εχουμε καποιον μπασιστα η κιθαριστα και τα ακκορντα τα κραταω εγω!

    Δεν παιζουμε με styles, αλλα εχουμε ντραμερ στο γκρουπ!

     

    Σας ειπα με λιγα λογια καποια πραγματα για μενα και θελω να μου πειτε αν κανει για αυτη την δουλεια που το θελω!

    Δεν με αφορα αν κυκλοφορουν σκυλαδικοι ηχοι η οχι,γιατι σε πολλα forums το εχουν ως κριτηριο για την αγορα του!Προτιμω να "χτισω" το οργανο μονος και για αυτο θελω να μαθω για τις δυνατοτητες του!

     

    Ευχαριστω εκ των προτερων!


    -----------------
    Korg Prophecy Solo Synthsizer

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 02-02-2011 09:48 ]


    foxxx
    09.11.2010, 15:01

    καλισπερα και απο μενα.

    ειναι ενα πολυ δυνατο worcstation synthesaizer το Μ3 ακριβο μεν αλλα οτι πληρωνεις παιρνεις.

    εγω εχω το Μ50 και ειμαι πολυ ευχαριστιμενος αρα αν εχεις το μπατζετ παρτο αφοβα!!!


    Hastaroth
    11.11.2010, 11:56

    Εγώ έχω το M3R,δηλαδή τό αντίστοιχο rack,άρα έχει και τους αντίστοιχους ήχους. 

    Γιά τά ακκορντεόν και τά string brass δέν ξέρω,ελάχιστα τα έχω χρησιμοποιήσει.

    Εχει όμως ένα fretless bass που σκίζει.

     


    mi3s
    17.12.2010, 14:26

    Eχω εγώ το m3.Οι επεκτάσεις του expanded τα σπάνε με brass που τσακίζουν σχεδόν οτιδήποτε κυκλοφορεί.Επίσης αν αργότερα θελήσεις μπορείς να προσθέσεις την radias που σου δίνει στην ουσία ένα radias μέσα στο m3Κοίτα πάντως και κάποια παλιά δοκιμασμένη λύση με πολύ περισσότερο έτοιμο υλικό και πολύ λιγότερα λεφτά.(το extreme πχ παίζει στα 1100-1200)

     

     

    υγ σορρυ για την καθυστερημένη απάντηση

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mi3s στις 17-12-2010 14:29 ]